jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Toz to popularne jak cholera😉 sama na takim jezdze.

http://www.sklep.animavet.pl/york-wedzidlo-podwojnie-lamane-z-miedzia.html
Faith wiem, że popularne, ale w sumie jestem całkiem zielona jeśli chodzi o szukanie wędzideł, bo pierwszy raz kupuję wędzidło 🙂
Dziękuję 🙂
Prosze bardzo 🙂 miesci sie w arabskiej malej paszczy 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 listopada 2014 21:29
szukam takiego wędziła, widział ktoś w jakimś sklepie?
arivle, a musi byc raz łamany?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 listopada 2014 21:39
Burza, musi raczej, podwójnie łamany musiałabym najpierw przymierzyć, nie mam pewności czy koń będzie na nim dobrze chodził.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 listopada 2014 21:39
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
09 listopada 2014 22:16
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 listopada 2014 10:17
Dziękuję!!! :kwiatek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 listopada 2014 08:42
Czy ten wielokrążek jest odpowiednio założony?
strzemionko, chodzi Ci o podpięcie wodzy do dużego kółka? Oczywiście, w wielokrążku masz wiele możliwości, możesz podpinać wodze do każdego z kółek (im niżej, tym większa dźwignia), możesz też zapiąć dwie wodze, jedną do dużego kółka drugą do małego, możesz też użyć łącznika jak w pelhamie.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 listopada 2014 09:17
Chodziło mi bardziej o to małe kółko, że jest podpięte do paska. Kiedyś się pytałam o wielokrążek i dostałam odpowiedź, że do małych kółek absolutnie nic się nie dopina, jedynie do dużego wodze.
Zawsze zapina się to górne małe kółko do pasków policzkowych, a do dolnych małych kółek zapina się wodze.
Tutaj masz sposoby zapinania, oczywiście przy dwóch małych kółkach będzie więcej kombinacji niż na tych obrazkach: wielokrążek
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 listopada 2014 09:29
To ktoś albo nie wiedział, albo Ci kit wsadzał. Ten wielokrążek jest jak najbardziej dobrze podpięty.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 listopada 2014 10:07
Dzięki za wytłumaczenie  :kwiatek:

Ale do dużych kółek można zapiąć wodze i paski od ogłowia jednocześnie?
strzemionko, od biedy można, wtedy masz zwykłe wędzidło.
strzemionko, zapewne chodziło o to, że do małych kółek nie podpina sie żadnych wodzy pomocniczych itp. a jedynie do dużego kółka.
Dla konia bez problemów w pysku jakie wędzidło będzie lepsze - podwójnie łamany plastik, podwójnie łamana pusta oliwka,czy może gumowe proste?  🙄
Dla konia bez problemów w pysku jakie wędzidło będzie lepsze - podwójnie łamany plastik, podwójnie łamana pusta oliwka,czy może gumowe proste?  🙄


Moje chodzą dobrze na podwójnie łamanym metalu i na prostym plastiku (guma jest za gruba) 😉 zależy od konia.
U mnie tak jak u anetakajper . Podwójnie łamane metalowe i prosty plastik 🙂.
Moonica, u nas w stajni większość koni chodzi na podwójnie łamanych, dość grubych wędzidłach, pustych lub pełnych (zależy od preferencji konia 😉) Gumowego bym nie zakładała, one są dość grube i mogą skutecznie zniechęcić do żucia.
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
14 listopada 2014 10:40
Czy ktoś z Was miał doczynienia z oznaczeniem BK na wędzidle? co to oznacza? czy to jakis rodzaj? marka? czy co to jest ? prosze, pomóżcie 🙂
gdzie znajdę wędzidło podwójnie łamane, z 1 metalu (żeby łącznik nie był np miedziany) 16 mm, do tego puste
i niekoniecznie Sprenger 😉
Czy ja dostane gdzies w polsce TRUST-a D-Ringa podwojnie lamanego z eliptycznym lacznikiem? rozmiar 11,5.
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
14 listopada 2014 12:13
Epikea ja kupowałam bodajże w Bergo, albo w amigo, bez miedzi jakis czas temu, ale powinni jeszcze miec 😉
Sankaritarina ja mam na jednym koniu takie jakby... z gąbki? o to Ci chodzi? są zapinane na taki mały rzep

Kurczę, też nie o te. Ale w sumie nie brzmi głupio.... 🙂

faith, Może zapytaj forumowej Equi.dream? 🙂
btw, jakiej grubości masz wędzidło na arabkę?

Pojeździłam na tym Truście (wide port segundo). Czułam się jak dręczyciel, ale... to chyba "to". Teraz tylko dobrać idealny rozmiar i ostateczny kształt..... A było sobie jakiegoś hucuła kupić.  😜
Sankaritarina dzieki! pytalam juz wlasnie 🙂 ale chyba jednak bedzie sprenger dynamic bo trafil sie fajny 🙂 na arabke mam w tej chwili 15mm 🙂
Dziękować 🙂 a bo w końcu wczoraj porządnie dopasowałam ogłowie i dowiedziałam się jakiego rozmiaru w okolicach głowy jest mój kuc.... Prawie cob, wędzidło 11,5  😜 I kombinowałam czy wędzidło nie jest zbyt grube, ale chyba już jestem przewrażliwiona w tym temacie.
A ja mam myler bit. Rewelacyjne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się