Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 listopada 2014 21:39
Ja też jestem za! Szczególnie, że nikt mi nie broni oferować takiego "kursu" ani nadawać "uprawnień". Rety! 1 500 od łebka za trochę pracy drukarki i robotów netowych!
Hurra wolny rynek!
Mam nadzieję, że szybko powstanie ze 300 takich inicjatyw, nadających "uprawnienia instruktora" każdemu kto zapłaci.


Ja nie widzę najmniejszych przeszkód i jestem za. Jeszcze tylko fajna nazwa tej twojej nowej, świeckiej inicjatywy i już.  😎
yyyy.... dokładnie tak. Zostało zadane pytanie na które mogę odpowiedzieć, więc co w tym dziwnego?  🤔


No to powiedz coś więcej o sobie. Kim jesteś skąd jesteś i po co Ci był taki kurs, skoro żadne papierki nie są potrzebne do tego żeby być instruktorem?
A ja tak patrze na ten kurs, moze faktycznie to jest alternatywa np dla bezrobotnych? Zrobią kurs za darmo, dostaną jakąś tam prace w tym kierunku. Choc uważam, ze szanująca się szkółka nie będzie i tak chciała instruktora po takim kursie. Plusem jest to, ze ktos sie pod tym podpisał, że coś takiego ubezpieczy (choc nie chcialo mi sie czytac warunkow ubezpieczenia)
Wiadomo, ze jakbym miala zatrudnic osobe z takim papierkiem, (i z innymi też) na 100% zweryfikowalabym najpierw Jej umiejętności.
Daje Uprawnienia  🤣 🤣 🤣 🤣 Ciekawe kto je daje , skoro Uprawnień od 25 czerwca 2010r nie ma . To nie jest obszar regulowany przez prawo , więc kto daje te uprawnienia . 🤣 🤣 🤣 Po co kończyć ten kurs za 1500 zł ,jak ja mogę wam sprzedawać same legitymacje jeżeli dacie mi słowo honoru że przeczytaliście książkę Akademia Jeździecka ( To przygotowanie Merytoryczne ) oraz graliście w Mary King Riding Star w wersji rozszerzonej o obsługę stajenną ( strona praktyczna ) . Jeżeli sami zakupicie materiały dydaktyczne to wystawię wam certyfikat za 500 zł ( koszt plastiku to ok 5 zł + 1 zł za certyfikat ) jeżeli ktoś będzie chciał dokument poświadczony przez Proboszcza to dochodzą koszty ekstra tzw ,, Co łaska ''. 😂 🤣 🤣 🤣 😁



P.S Legitymacja instruktorska jest legalnym dokumentem potwierdzającym odbycie kursu oraz nabyte uprawienia!

Ależ oczywiście , bo kurs się odbył a Uprwnień nie ma .

I Ubezpieczenie dają , w cenie  🤣 Koszt ok 100 zł + rażące niedbalstwo . ( Każdy może sobie wykupić sam ) 🤣

Ciekawi mnie tylko gdzie oni znajdują frajerów  🙄 🤣
Smok10, brakowało mi ciebie. jako następnego chętnego na otwarcie biznesu. Ja poważnie nie widzę innego wyjścia - tak rozmnożyć usługi wydawania legitymacji, żeby KAŻDY pojął, że to absurd. Do boju, Smoku! (zarobioną kasę, bo jak, wiadomo, niektórych nie sieją - sami rosną, będziesz mógł przeznaczyć na wspieranie sportu jeździeckiego 😀).
Smok10, brakowało mi ciebie. jako następnego chętnego na otwarcie biznesu. Ja poważnie nie widzę innego wyjścia - tak rozmnożyć usługi wydawania legitymacji, żeby KAŻDY pojął, że to absurd. Do boju, Smoku! (zarobioną kasę, bo jak, wiadomo, niektórych nie sieją - sami rosną, będziesz mógł przeznaczyć na wspieranie sportu jeździeckiego 😀).


Ale połowę zabiorę dla siebie , Ok  🤣 To zróbmy tak . 1000 zł za legitymację poświadczoną przez Proboszcza wraz z Ubezpieczeniem , 1200 zł przez Rabina z Ubezp[ieczniem , Popa mogę zrobić za 1100zł  ale już za Imama muszę wziąć minimum 2000zl  w każdym razie czym trudniejsze poświadczenie wiarygodności dokumentu przez kapłana danej wiary tym cena rośnie . Jak ktoś będzie chciał certyfikat poświadczony przez kapłana Scientologów to cena będzie astronomiczna . Ale każdemu wg. Potrzeb. Ważne Ubezpieczenie OC i NNW jest gratis. 😉

P.S Podstawowym celem prowadznie działalności Gospodarczej jest zbieranie kapitału . Dlatego 50% dla mnie 50 % na rozwój jeździectwa. Moę założyć fundację. Kto deklaruje wzięcie udziału w kursie ???

Dla totalnych idiotów z  zaświadczeniem od psychiatry 25% zniżki  😉
Kurde, to ja nie bede glupia i zalatwie sobie leczenie psychiatryczne 😉 glupotą byloby nie zaoszczedzenie 500 złotych (bo ja poprosze ten najmniej osiagalny certyfikat podpisany przez Imama 🙂 )
Jak będziesz miała żółte papiery to masz za tysiaka w przeciwnym razie becalujesz dwójasia  😎 Biznes is biznes  😉 Imam , to nie taka prosta sprawa, za to OC i NNW masz gratis .  😎
Kurcze, od kiedy to na etapie biznes planu juz sie robi szachrajstwa? Napisane, ze 25% znizki!!! No chyba, ze gdzies jakis drobny druk był, ktorego nie zauwazylam 😉
Kurcze, od kiedy to na etapie biznes planu juz sie robi szachrajstwa? Napisane, ze 25% znizki!!! No chyba, ze gdzies jakis drobny druk był, ktorego nie zauwazylam 😉


25% czy 50 %  🤔 Jaka to różnica jak ma 1000 % przebitki  😁
A ile to jest 25% z 2000? Nie 500?
Jesli nie, to chyba żółty papier juz mi nie jest potrzebny 😉
😁
A ile to jest 25% z 2000? Nie 500?
Jesli nie, to chyba żółty papier juz mi nie jest potrzebny 😉
😁


Dma ci 50% zniżki , na Proboszcza i 30% na Imama . ( Trzeba doliczyć koszta transportu zaświadczenia ) Ok  😉
A ok, ok 😉 dzieki dzięki 😉
Jak jeszcze bede mogla dac do legitymacji zdjęcie jak mialam jakies max 25 lat, to bede juz w 100% zadowolona z kursu 😉
A ok, ok 😉 dzieki dzięki 😉
Jak jeszcze bede mogla dac do legitymacji zdjęcie jak mialam jakies max 25 lat, to bede juz w 100% zadowolona z kursu 😉


Możesz nawet 18- stki , wiesz  , zawsze to lepiej  😉 Jak chcesz ten kurs jakoś inaczej wynagrodzić ,to o formach płatnośco możemy pogadać w kawiarni  😉
Hehe, tylko że w kawiarni już nie będzie osiemnastki  😂
Hehe, tylko że w kawiarni już nie będzie osiemnastki  😂


Cóż , ja też już 18-tkę miałem parę lat temu  😉
Troche nie w tym wątku, ale ten jest najbardziej na bieżąco ; )
Czy jest jakiś terminarz kursów instruktora SPORTU JEŹDZIECKIEGO na przyszły rok? Znaleźć coś w necie ciężko, wyskakują mi kursy z 2006 r...
Karutek, nie ma i raczej nie będzie. Nie tylko terminarza. Kursów nie będzie. Jeśli wejdzie w życie projekt PZJ, będą egzaminy po m.in. zaliczeniu części ogólnej kursu trenerskiego na AWF. Kiedy pojawi się lista rekomendowanych takich kursów, kiedy ruszą ew. godne zaufania kursy przygotowawcze do egzaminu... tego nikt w PL nie wie. Stare umarło, nowe się nie urodziło. Żaden kurs nie jest do niczego potrzebny.
z innej beczki.. :P wybiera się teraz ktoś na zimowy kurs IRR do Zbrosławic? 😀
z innej beczki.. :P wybiera się teraz ktoś na zimowy kurs IRR do Zbrosławic? 😀


A to nie lepiej , zamiast kursu pooglądać Horse Clas TV albo Cavallo . Ewentualnie wziąć od teściowej zaświadcznenie ,o odbytym telewizyjnym kursie ?  🤔
haha ;D nie no, stwierdziłam że jednak przydałoby się mieć chociaż jakąś dobrą "przykrywke" o odbytym kursie, stąd pisze o Zbrosach a nie o cioci... :P no ale skoro już wyszło, to się przyznam.. zaświadczenie już w trakcie malowania u teściowej.... :PP hehe  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 grudnia 2014 10:03
Żarty żartami ale ja z kursu w Zbrosach byłam naprawdę zadowolona, choć było to ładnych parę lat temu. Także mohuka dobry wybór  😀

Tylko ja założyłam, że kurs nie jest po to, żeby uczyć się jazdy konnej, a metodologii nauczania, więc trochę bawi mnie kiedy ludzie mówią, że "niczego się nie nauczyli i jazdy były na słabym poziomie"  😉
O właśnie, może ktoś jeszcze ma jakieś opinie o kursach w Zbrosach ? 🙂 Chętnie się dowiem coś na ten temat.. 🙂

Również nie wychodzę z założenia że na kurs instruktora idzie się po to, żeby nauczyć się jeździć tylko żeby POTRAFIĆ UCZYĆ innych.. :P od szkolenia swoich umiejętności jest trener.. ;D ale fakt, że zawsze coś nowego, cennego można też nabyć na takim kursie.

Ogólnie mam nadzieję że będzie fajnie 🙂
Pod warunkiem że na kurs będą przyjmowani ludzie na odpowiednim poziomie wyszkolenia jeździeckiego. Bo same założenia sa bardzo dobre ,tylko jak zwykle ( nie odnosi się to akurat do Zbrosławic ,tylko ogólnie ) wykonanie do bani. Kursy kończą ludzie nie umiejący jeździć konno ,a  tu ciężko już mówić o tym jak mają uczyć jeździć innych jak sami nie umieją . To były największe zastrzeżenia odnośnie wszelakich kursów . Dochodziło do tego że dziewczynki w stajniach żeby dowartościować się przed koleżankami kończyły kurs Instruktorski zamiast brązowej odznaki i mogły się chwalić w stajniach że są instruktorami. Widocznie mamy inne założenia odnośnie tego co powinien umieć instruktor.  😉 Dla mnie oprócz faktu że taka osoba jest przygotowana merytorycznie powinna posiadać umiejętności praktyczne i niech sobie gada kto co chce ale dla mnie w jeździectwie jedno bez drugiego nie istnieje . 🤔

P.S Oczywiście ,nie w kwestji uprawnień tylko w kwesii chęci dokształcania się . Bo uprawnień jak wszystkim już wiadomo , NIE MA !!!  😉
Absolutnie nie przeczę że osoba idąca na kurs instruktorski powinna reprezentować już odpowiedni poziom wyszkolenia. Jest to według mnie niezbędne żeby móc przekazywać wiedzę innym.. 😉 Też spotkałam się już z wieloma takimi przypadkami gdzie na kursach były osoby ledwo potrafiące zagalopować.. Osobiście nie chciałabym aby taki "instruktor" próbował mi przekazywać tajniki jeździectwa, a co gorsza podstawy osobie zaczynającej jeździectwo.. Strach się bać.. :P no ale cóż.. Niektóre ośrodki też głownie nastawiają się na zysk, i przepuszczają takie osoby "bo zapłaciły".. Stąd się głównie biorą tacy świetni instruktorzy...
Absolutnie nie przeczę że osoba idąca na kurs instruktorski powinna reprezentować już odpowiedni poziom wyszkolenia. Jest to według mnie niezbędne żeby móc przekazywać wiedzę innym.. 😉 Też spotkałam się już z wieloma takimi przypadkami gdzie na kursach były osoby ledwo potrafiące zagalopować.. Osobiście nie chciałabym aby taki "instruktor" próbował mi przekazywać tajniki jeździectwa, a co gorsza podstawy osobie zaczynającej jeździectwo.. Strach się bać.. :P no ale cóż.. Niektóre ośrodki też głownie nastawiają się na zysk, i przepuszczają takie osoby "bo zapłaciły".. Stąd się głównie biorą tacy świetni instruktorzy...


No własnie i tu jest cały problem. Naprodukowano tysiące takich Instruktorów sprowadzając autorytet profesji na samo dno a kursy do rangi poświdczania miernoty i maszynki do zarabiania pieniędzy . I jeszcze ta batalia o uprawnienia których od 4- rech lat nie ma , po to tylko żeby nikt się nie dowiedział i żeby dalej można było zarabiać parę groszy na kursach , ładując tą miernotę na rynek usług jeździeckich , wciskając im legitymację i opowidając że bez ich legitymacji to od razu pójdą siedzieć . Jeżeli nawet były jakieś ośrodki które miały ambicję do utrzymania wysokich standardów to musiały dostosować się do wymogów rynku bo inaczej zwyczajnie wypadły by z rynku.Teraz po prostu nie legitymacje papierowe tylko doświadczenie i umiejętności Instruktora decydują o jego wartości jako szkoleniowca , jeżeli ktoś tego nie wyłapie to będzie biedny.  😉
Smoku czyli bez papieru można uczyć i wystarczy tylko mieć umiejętności i doświadczenie ? Bo tak to wywnioskowałam ale chyba jakoś błędne myślenie mam.  🙄
Smoku czyli bez papieru można uczyć i wystarczy tylko mieć umiejętności i doświadczenie ? Bo tak to wywnioskowałam ale chyba jakoś błędne myślenie mam.  🙄


Nie bładnie tylko wprost i dokładnie . Do uczenia kogokolwiek jazdy konnej nie potrzeba żadnego papieru ani uprawnień . Jest tu o tym ze 100 stron , dokładnie wyjaśnione i poparte konkretnymi przepisami . 25 czerwca 2010r rekreacja zniknęła z Ustawy o Sporcie . Możesz uczyć kogo chcesz i gdzie chcesz. Oczywiście mówimy tu o Rekreacji a nie o Sporcie . Do sportu stosuje się Ustawę Deregulacyjną z 13 czerwca 2013r . Która określa kryteria jakie powinien spełnić Instruktor / Trener Sportu . tj. 18lat , wykształcenie średnie , wiedza , umiejętności i doświadczenie niezbędne do wykonywania zadań instruktora/ trenera oraz niekaralnośc . 😉
Tia, nie zmienia to faktu, że OZJ-oty (w porozumieniu z PZJ) dalej organizują kursy IS informując wszystkich, że jest to obowiązujące wg prawa. Obecnie pół Wro i okolic siedzi rozpoczyna kurs (po egzaminie wstępnym).
http://dzj.wroclaw.pl/kurs-instruktorow-rekreacji-i-sportu-na-dolnym-slasku/
Ustawy, przepisy, normy prawne itp... Dziwne to jak cholera. Bo na moje rozumowanie to wychodzi tak, że jest Pan/Pani x co ma stajnie bądź pracują na stajni u kogos, uprawnienia, uczy kogo chce, bierze kase - instruktor rekreacji
Pani/Pan x co mają stajnie bądź pracują na stajni u kogoś, uprawnienia, ucza kogo chce, wprowadzają w sport, odznaki itp, biorą kase - trenerzy
To w takim razie jak nazwać Pan/Panią x co mają konie albo u kogoś na stajni dla kogoś prowadzą jazdy, mają za to kasę i nie mają uprawnień, jazdy rekreacyjne ?

Ale to pomieszane jest... Z jednej strony nie trzeba papieru z drugiej jednak strony trzeba. Mi wychodzi masło maślane.
I świetnie to opisała mohuka. Uprawnienia mają, jeździć sami nie umieją, wiedza znikoma, nauczyć nie naucza nikogo ale 'jestę instruktorkę' najchętniej na czole by sobie wytatuowali... A jeździectwo spada na dno bo taki szlam uczy na prawo i lewo i kadra w życiu się nie zmieni.... Bajlando, fantastico.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się