jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

To ja mam Dynamica z sensoganu, jestem bardzo zadowolona na razie, wykonanie tych kielzn jest powalajace 🙂
a czym się różni ten stop od auriganu? 😉 bo na polskich stronach nie znalazłam żadnych info na ten temat
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
06 grudnia 2014 10:09
a ja wracam do jazdy po prawie 1,5 miesięcznej przerwie spowodowanej wypadkiem, przez ten czas mój narzeczony jeździł mi konia (jak to chłop, łąpsko ma... :rozga🙂 i obawiam się że mój allen to będzie dla nas za mało, tym bardziej że mam jeszcze mniej siły niż wcześniej  😵 hehe tylko nie mam kompletnie pomysłu co by innego wypróbować.
a czym się różni ten stop od auriganu? 😉 bo na polskich stronach nie znalazłam żadnych info na ten temat

Sensogan to miedź,  cynk  i mangan.  Mangan  jest  nowym  dodatkiem. http://pferdesport.sprenger.de/Sensogan/
Ciekawe, a one występują tylko w wersji 16/18 mm, czy grubsze też są dostępne ? Ciekawa jestem co to za stop.
Klami, jest np. kk ultra 21 mm (chciałam je kupić), ale tylko rozmiary 13 i 14cm.
anai, gdzie je widziałaś ? Jakis katalog może ? Zastanawiam się czy są np. takie grubsze raz łamane.
Klami, na stronie sprengera, jak szukałam dla młodego wędzidła: sensogan  Wygląda na to, że wszystkie (lub prawie wszystkie) modele można zamawiać z sensoganu, tylko często jest mniejszy zakres rozmiarów. I jest raz łamane 20mm 🙂 : http://www.sprzetjezdziecki.com/sprenger-wedzidlo-lamane-pelne-sensogan-20mm-p-9302.html
Dziewczyny pomóżcie.  :kwiatek:

Chce kupić wędzidło z wąsami. Najchętniej z rolkami.
takie jak to:
http://arcus-konie.pl/wedzidlo-satin-605503-p-5719.html

ale.. chciałabym oliwkowe, niestety z rolkami nie znalazłam, zdarzało się Wam że takie wędzidło przyszczypuje kąciki u konia?
Pierwszy link na hasło "wędzidło oliwkowe z rolkami" w google:

http://konik.com.pl/jacsonwedzidlooliwkowerolki
episode sęk w tym że ma być z wąsami
o, to przepraszam, nie doczytałam  :kwiatek:
a miał już ktoś może styczność "na żywo" z tymi wędzidłami z sensoganu???
No ja mam, pisalam wczesniej. ale ciezko mi cokolwiek porownac, bo tej pory mloda chodzila na nierdzewce z miedzia.
Sprenger jej bardzo odpowiada, memla, jest ladnie zasliniona, wedzidlo bardzo dobrze lezy, nie wiem jak duzy% tego efektu stanowi sam stop 🙂
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
10 grudnia 2014 09:49
a czy jest tutaj ktoś z Poznania kto ma jakieś podwójnie łamane wędzidła Myler Bits ?? Kompletnie nie wiem które wybrać a cena nie jest zbyt sprzyjająca do "próbowania"  ;P
ja mam ale do Poznania mam 130km
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
11 grudnia 2014 08:20
quintana  pisze PW bo chce sie dowiedziec czegos wiecej o tych wedzidlach 😉
Czy w PL jest dystrybutor wędzideł Neue Schule?

[urlhttp://nsbits.com/][/url]
lovesunrise, sądząc po "brandoon" i rozmiarówce 12,13... to drugie jest wędzidełkiem, do munsztuka. Kółka będzie miało bliżej 5 cm średnicy niż 7.
halo, czegoś takiego dokładnie szukam, widziałam, że jest to munsztukowe, ale szczerze to zbagatelizowałam tę część, bo potrzebuję wędzidła dla drobniejszego hucuła o bardzo grubym języku. i teraz - czy fakt, że nazywa się ono munsztukowe zmienia coś w jego działaniu? dobrze też, aby kółka były małe, jak tu.
lovesunrise, nic nie zmienia - przy tej samej grubości i szerokości. Po prostu mniejsze kółka łatwiej zmieścić przy ogłowiu munsztukowym. I wśród wędzidełek (nie wiem czy akurat tu, jedno i drugie może mieć 14 mm) łatwiej znaleźć cienkie kiełzno.
halo, oba mają po 14, bo takiego szukam 😉 będę w pon w stacjonarnym i jak po obmacaniu będzie ok, to biorę, dziękuję za rozwianie wątpliwości  :kwiatek:
Czy jest jakaś nazwa tego wędzidła? Znajde gdzieś takie ale bez wąsów i podwójnie łamane?
Kaarina, takiego nie widziałam (i daruję sobie co o tym sądzę). Stubben ma tzw. 2w1, podwójnie łamane z jednej strony zaokrąglone, z drugiej bardziej czworokątne.
Hej!
Jakie wędzidło polecacie dla konia, który ma w pysku mało miejsca (prawie arabska dama)?
Oliwki odpadają. Pojedynczego łamanego też bym nie chciała. Aktualnie chodzi na zwykłym podwójnie łamanym. Plastik.
Wędzidło pożyczone, muszę oddać.

Co zauważyłam:
- zwykłe jej pasują
- jeżeli łącznik jest ruchomy to tym bardziej na plus
- tylko cienkie

Uprzedzam pytania...
Owszem, pożyczone wędzidło jej pasuje, ale to jeszcze nie TO.
Bronze   "Born to chase and flee.."
30 grudnia 2014 08:55
Maluda - ja polecam Rotary, gwarantuje,że koń nie zauważy,że ma cos w pysku :-) ( jakby cos to mogę sie pozbyć - bo zalega w pace..)
Na codzień jeżdżę jednak w oliwce podwójnie łamanej, 16mm - bo jest łatwiej koniowi sie oprzeć na wędzidle. Rotary ma 14mm.
Sprenger kk ultra/dynamic? Albo trust jakis. Moja pierwsza oliwke myslalam ze wypluje ze wstretem a Dring sprengera memla jak szalona. Zwykle tez sa, mozna sobie w zasadzie dowolnie dobierac wymiary do paszczy - co 2mm grubosc i co 0,5cm dlugosc, no i aurigan fajny jako stop. A, duza przewaga sprengerow jest ksztalt, profilowanie i fajne laczenie elementow🙂
Dziękuje Dziewczyny!  :kwiatek:
albo wędzidło magic system
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się