Jakie pasze dajecie swoim koniom?

oz, a skąd miałaś informacje, że to NIE trawokulki?Zawsze nimi były 🙂
Takie trawokulki w sieczce to zdaje się ma Marstall. Ja bym moczyła.
Temat jak na oryginalnej Volcie, również i tutaj musi być

ja daje mojej klaczy epone.
bardzo polecam !!!
mało słona i konikowi smakuje :}
Czy ktoś daje wysłodki błyskawiczne pro-linen? Na op jest napisane że gotowe w 15 min, o ile te Pavo faktycznie byly gotowe w 5 min po zalaniu ciepłą i 15min po zalaniu zimną wodą, tak te zalewam prawie wrzątkiem, posprzątam w boksie, wyjde na spacer i dalej znajduje w wiaderku kulki nie rozpuszczonego granulatu. Dolewam znowu prawie wrzątku i dzieki temu za kolejne 15 min mam rozpuszczone ale wszystko jest o konsystencji zupełnej zupy  🙄
Evson mam te wysłodki, już drugi worek, wszystko mi się sprawdza jak zalewam wrzątkiem, po 15min są gotowe a jak zimną to ok. 3h.
gosiuus aha to spoko, myslalam ze one są tak jak te Pavo gotowe w 15 min przy wodze o temp pokojowej. Nie zeby mi to jakos specjalnie przeszkadzało że dłużej, ale tez nie myślałam ze 3 h przy zimnej wodzie. Po prostu zaczne przygotowywać wcześniej.
Gillian   four letter word
24 grudnia 2014 08:28
Evson, ja również je mam, zalewam gorącą wodą i daję im spokojnie 30-40 minut, przy czym ja raczej dążę do papki 🙂
asds   Life goes on...
24 grudnia 2014 10:38
Czy jest tu może ktoś z Warszawy kto podaje wysłodki buraczane z biotyna i lucerna Baileysa?  Chciałabym z kg odkupić aby sprawdzić czy moja będzie je szamać, a niestety nikt od mnie z stajni nie podaje ich, a w sklepie nie mieli też ich próbki 🙁.
Hagiata2   Haga 1997-2015
24 grudnia 2014 18:28
Cześć dziewczyny,

Jaka pasza Waszym zdaniem jest najlepsza na dodanie kilogramów ?
Pytanie zadane dla porównania .

Pozdrawiam  😉
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
24 grudnia 2014 23:31
Mam dylemat. Niedługo muszę kupić musli. Konie dostają je raz dziennie 500g z witaminami,msm, biotyną itd. (klacze 17, 12 lat) bardziej dla smaku - inaczej nie chcą jeść witamin i msm. Obecnie jedzą St Hippolyt Polen Krautermusli. W paszach na miejscu mam do kupienia Hovellera ziołowego (cena trochę zabija),  Besterly Herbic, Besterly Coldmix lub musli podstawowe firmy Sukces (na prawdę jest takie złe? Wypada w sumie najkorzystniej). Mogę też zamówić Hilight Horse & Pony Mix - wypada podobnie do Sukcesu (5zł drożej, patrząc na kg). Konie rano dostają siano do woli, koło 14 musli i wieczorem owies + siano.
Co to jest msm?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 grudnia 2014 08:13
Kameleon skoro konie dostają musli jedynie dla smaku bierz Hilton.  To smaczne muszli zadane przez większość koni.
Dzięki, nigdy się z tym nie spotkałam 😉
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
25 grudnia 2014 11:37
_Gaga dzięki za pomoc  :kwiatek: Mam nadzieję że będą jadły  😉
Evson a te blyskawiczne nie są w płatkach? jeden z pensjonariuszy takie dostawal, byly w platkach i gotowe byly z zimnej wodzie po 20 min...
OBIBOK  nie nie, są w takim bardzo zbitym granulacie.
asds   Life goes on...
27 grudnia 2014 17:16
Jestem po pierwszym tygodniu podawania poniższych trawolukek:

http://animalia.pl/produkt,26467,baileys-high-fibre-complete-nuggets-20kg.html

I muszę powiedzieć ze jestem bardzo zaskoczona ich smakowitością? dla konia. Kobyła mi na ich punkcie oszalała 🤔.  W tej chwili działają u mnie też jako cukierki dla konia (duży granulat).
Polecam 🙂.
Czy ktoś poratuje mnie informacją w jakim sklepie mogę kupić paszę St Hippolyt  z darmową wysyłką??  🙇
asds   Life goes on...
28 grudnia 2014 17:07
Frankusowa

W Animalii chyba mają, a co do wysyłki to musisz zerknąć, ale chyba od 30kg jest za darmo.
Kameleonik wygrałam kiedyś na zawodach paszę Sukcesu i muszę powiedzieć, że byłam zaskoczona, bo za naprawdę niską cenę (to chyba najtańsze musli na rynku) miałam bardzo fajne musli, a kobyła zajadała aż miło patrzeć 🙂 nie wiem dlaczego Sukces ma taką złą opinię, musli było naprawdę dobre, potem kupiłam jeszcze kilka razy, a oprócz tego używam biotyny sukcesu i też daje zadowalające efekty 🙂
Ktoś ma jakiś pomysł? Koń nie chce jeść owsa. Tego jednego konkretnego owsa. Owsa, które od x miesięcy wpie.niczał, tak jak reszta 50 koni w całej stajni. Nie chce kompletnie i absolutnie tknąć, ani jednego kęsa (furczy na nie z daleka, nie chce podejść do żłobu). Nie chce ani z wiadra, ani z ręki. Żłób umyty. Wzięłam garstkę granulatu od koleżanki - zjadł bez problemu. Przywiozłam owies od innego gospodarza (z innej uprawy) - WCINA AŻ MIŁO. Od 2 tygodni jest na tym innym owsie, tego "naszego" nadal nie chce tknąć (próbuję co jakiś czas). Reszta 50 koni normalnie spożywa ten nasz owies, żadnych problemów trawiennych w stajni, większych niż normalnie - nie zaobserwowano. Zęby robione 2 miesiące temu, przy jedzeniu zachowuje się normalnie, nie potrząsa głową, nie pokazuje żeby go coś bolało, nie jest osowiały, ma apetyt... Żaden inny koń w stajni nie odmawia, ani nawet nie nie dojada tego owsa! Weterynarzy oglądało go dwóch. Problem odrzucania owsa zbiegł się mniej więcej (w ostatnim miesiącu) z: ogoleniem (szyja, kłoda do połowy, zostawiona taka derka z futra pod siodło i zachodząca na górę zadu, jest w derce padokowej 300g i na padoku i w stajni), wystąpieniem grudy na jednej nodze (nie chce minąć, mimo leczenia Masti Jetem, Manusanem, Jodoseptem i rozpoczęciem się mrozów, koń pół dnia na padoku, w boksie czysto), problemów z grzbietem (w okolicy lędźwiowo-krzyżowej z jednej strony - zdiagnozowane przez dr Przewoźnego, ale może to jednak nerki?), w końcu ostrzykiwaniem (jest już 4 tygodnie po zabiegu i powoli wraca do lekkiej pracy, cały czas był lonżowany na chambonie), tego danego owsa nadal jak nie chciał, tak nie chce. Weterynarze nie wykrywają żadnej nieprawidłowości, chyba zrobię w tym tygodniu badania krwi. Jestem w stałym kontakcie z kliniką wet (koleżanka jest stażystką), ale nie mają pomysłu oprócz wstawienia go na obserwację do kliniki  🤔.
kenna a taki najprostszy scenariusz - może owies jest "brudny", np: koty nasikały czy szczur/mysz i koń wrażliwy i nie chce takiego jeść? Może wrażliwszy niż inne konie, lub wybredniejszy od nich i dlatego strajkuje.. Poważnie bym się przejmowała jakby ŻADNEGO owsa nie chciał, ale on nie chce tego konkretnego.. Może z "nowej dostawy" będzie jadł?
Fokusowa, oczywiście przychodziło nam to do głowy, ale mój koń zawsze był (i jest podczas jedzenia tego drugiego owsa) prawdziwym "potworem" jedzeniowym. Zawsze był dziki na jedzenie, rzucał się, zjadł każdą ilość i o każdej porze, jedzeniem można było go przekupić do wszystkiego. Dziwne wydaje mi się, żeby on jeden na całą stajnię był wrażliwy na jakieś kocie siki (nasz stajenny też podał taki pomysł), a inne konie wcinają bez problemu, nawet nie dmuchną na ten owies...
Niezły pomysł ze wstawieniem konia do klinki bo nie chce jeść konkretnego owsa 🙄 Ja też bym się nie martwiła, że akurat tego nie chce jeść, widocznie z jakichś względów mu on nie pasuje.
Kenna nie przejmuj się tak. Mi tak kiedyś kobyła rzuciła fochem na łuskę słonecznika. Jadła, jadła, jadła i pewnego dnia przestała dojadać kolację albo wręcz zostawiała całą w żłobie. Sam czysty owies jadła bez problemu. Też zachodziłam o co jej chodzi, czy jakaś kolka czy co, odstawiłam na jakiś czas prawie wszystkie dodatki i jej przeszło. Po przerwie jadła znów jedzenie z łuską bez problemów. Wybredna księżniczka  😁

A próbowałaś ten owies co go nie chce jeść np. wypłukać na mokro, namoczyć albo zgnieść ? Albo oprawić jakimiś dodatkami w stylu pachnące musli, siemię itp ? Wtedy też nie chce jeść ?
Podawał ktoś granulat super fibre Saracena? W jakich proporcjach mieszać go z wodą i ile wcześniej zalać?  :kwiatek:
Jestem po pierwszym tygodniu podawania poniższych trawolukek:

http://animalia.pl/produkt,26467,baileys-high-fibre-complete-nuggets-20kg.html

I muszę powiedzieć ze jestem bardzo zaskoczona ich smakowitością? dla konia. Kobyła mi na ich punkcie oszalała 🤔.  W tej chwili działają u mnie też jako cukierki dla konia (duży granulat).
Polecam 🙂.

Potwierdzam... Ja już  trzeci worek rozpoczynam, w całej stajni jednego konia nie ma, który by się na trawokulki nie rzucał z szałem w oczach 😀  My używamy głównie jako cukierki-bardzo poręczne są. Aha, ja kupuję takie bez dodatku witamin-najtańsze cukierki dla koni (3,45 za kg!), i jakie zdrowe...
Czy tylko moja konina kręci nosem na sieczkę Dengie jabłkową (HI-FI Original with Apple )?  🙄
Wcześniej podawałam Baileys Golden Chaff i z tą problemu nie było...
Czy tylko moja konina kręci nosem na sieczkę Dengie jabłkową (HI-FI Original with Apple )?  🙄


Nie 😉 Moje chłopaki też odmówiły jedzenia tej sieczki, konie na których jeżdżę też jeść nie chciały, a jeden z nich jest wszystkożerny... Ostatecznie wcisnęłam mojemu na siłę z meszem i siemieniem po garstce  😵
Moja kobyła była na f-musli eggersmann później na żółtym hoveler, było wszystko ok, smakowało, masa, sierść bardzo ładnie, ale w musli jest dużo chemii więc przerzuciłam się na wysłodki buraczane z lucerną pro-linen bo teraz nie wychodzi na pastwisko więc jakoś jej to próbuję zrekompensować. Wcina to jakby jedzenia tydzień nie widziała. Na razie dostaje to ok dwa tyg więc nic więcej nie mogę powiedzieć o produkcie, na chwilę obecna jestem zadowolona. Zalewam zimną wodą przed treningiem i po jest już gotowe (co jest dużą zaletą bo przy zwykłych wysłodkach czeka się 12h)
Z dodatków dostawała też aminoral ale czasami trochę po nim świrowała, zimą mniej chodzi więc aminoral odstawiliśmy.


(mam kod rabatowy na -5% do pro-linen-shop.pl gdyby ktoś chciał coś tam kupić to mogę się podzielić)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się