Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Marti ja bardzo chcialam ale nikt nie odpisywal i juz kupilam :-(. I ekstra bo koniowi nie smakuja te otreby ryzowe  😤 .
Zapierdziel mieli w okolicy cavaliady z tego co wiem bo się tam wystawiali.
Otręby najlepiej mieszać np z beet mixami bo same są średnio smaczne a za beet mix konie szaleją
Tzn pisalam na forum czy ktos nie ma znizki 😉
Dawalam kiedys te otreby ryzowe maxi rice? byly takie jedne popularne pare lat temu to smakowaly im strasznie. Te wymieszam z wyslodkami i luska i nie ma wyjscia, trzeba zjeść 😉
Czy ktoś się orientuje, czy Spillers Response Slow Release Energy Mix ma w składzie owies? Nie mogę nigdzie znaleźć żadnej informacji na ten temat🙁
asds   Life goes on...
02 stycznia 2015 13:57
Zorilla

U mnie otręby ryżowe to hit. Kobyła wybiera je z obiadu i zjawa w pierwszej kolejności. Natomiast na sam koniec zostawia sobie  z połowę papki z jęczmienia.

Co do Beet mixa samego to kobył trochę nosem kręci. Na razie przemycam jako dodatek do meszu lub mieszam same wysłodki z  musli i trawokulkami.

Co do Prolinen to koszty wysyłki zamówień u nich są zabójcze. Taniej wychodzi mi zamówić ich produkty gdzie indziej, nawet po doliczeniu kosztów wysyłki. No chyba że mają jakąś ekstra promo z wysyłką gratis.
Taniej wychodzi mi zamówić ich produkty gdzie indziej, nawet po doliczeniu kosztów wysyłki. No chyba że mają jakąś ekstra promo z wysyłką gratis.


a gdzie jeszcze są dostępne ich produkty?  🤔
asds   Life goes on...
02 stycznia 2015 14:02
Inne sklepy internetowe mają Pro-Linen w ofercie.  W google powinna lista wyskoczyć. Nawet i u nas na forum jest sprzedaż w ogłoszeniach.

A właśnie!

Czy ktoś już miał do czynienia z tą paszą/granulatem?

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/158819?kategoria=11


BTW.

Czy ja dobrze widzę że cena za otręby ryżowe Pro-Linen wzrosła do 110zł za 15kg?? 😲
Taka jest cena bez promko, np w amigo. Mowisz ze juz sie skonczyla? Dobrze ze w koncu 3 dni temu kliknelam to "kup"  🙇
Gillian   four letter word
02 stycznia 2015 16:52
ja kupuję pro linen wysłodki w yard-equites, cena za przesyłkę normalna ale za to szybko i sprawnie 🙂
Potrzebuje pomocy  🤔
poszukuje paszy, na której młody koń nabierze trochę masy ale nie będzie miał więcej energii. Co polecacie? Obecnie mam Sukces hodowlany, bo tak mi poleciła Pani w sklepie, ale myślę, że nie spełni moich oczekiwań 🙂 co polecacie?
Moon   #kulistyzajebisty
02 stycznia 2015 21:29
chilloutxd, Hilight Improver Conditioning Mix! Naprawdę zacna pasza 🙂
http://animalia.pl/produkt,26537,508,hilight-improver-conditioning-mix-20kg.html
Siano, wysłodki buraczane, sieczki, otręby ryżowe.
asds, pro linen Day complex to ich nowy produkt, wiec na razie nie będzie opinii o efektach. 😉. Chyba z tej okazji jest darmowa wysyłka do 15 stycznia, dostałam info z kodem rabatowym. Jak byłabyś zainteresowana to mogę podać Ci kod. Faktycznie, że skład dobry.
Powiedzcie mi co moge podawać koniowi zamiast trawokulek ? Z racji warunków pogodowych i braku hali, pracuje bardzo lekko i energia jest niewskazane, bo mu w czache wali 😉 Jednak na samym sianie go nie postawie, bo mi chudnie. Ewentualnie jakieś smaczne trawokulki znacie ? Bo przecież zarówno te z epony jak i z prolinen w pyszczek gryzą i on tego jadł nie bedzie  😵 Potrzebuje czegoś co bedzie "niby treściwe", ale nie dostarczy zbyt wiele energii  👀
Gillian   four letter word
03 stycznia 2015 12:48
wysłodki?
Niestety zaliczają się do działu : niesmaczne, nie bede tego jadł..  czasem tylko ruszy te z prolinen, ale to od święta, ostatnio one też już mu nie odpowiadają i już mi sie pomysły kończą
W pro linen widziałam trawokulki light o ile dobrze kojarzę miały mniej energii
O zaraz sprawdze, bo teraz miałam te trawokulki plus i aktualnie wcinaja je kozy, bo one nie są tak wybredne  😉
Amoże znacie jakieś naprawde niskoenergetyczne musli ? Bo to zazwyczaj jest smaczniejsze (chyba)
TheWunia, a może jakieś granulaty lub musli dla koni niepracujących (lub lekko pracujących) ?
Ja swego czasu podawałam Besterly Basic i mogę polecić. Chyba podobny skład ma też granulat podstawowy Sukcesu (ale nie wiem jak teraz u nich z paszami).
Potrzebuje pomocy  🤔
poszukuje paszy, na której młody koń nabierze trochę masy ale nie będzie miał więcej energii. Co polecacie? Obecnie mam Sukces hodowlany, bo tak mi poleciła Pani w sklepie, ale myślę, że nie spełni moich oczekiwań 🙂 co polecacie?

Otręby ryżowe i siano do oporu. Ewentualnie pasza kondycyjna, ta którą podlinkowała Moon lub baileys top conditioning, saracen show improver.
a coś kondycyjnego ale koniecznie niskobiałkowego?
jest jedna sieczka ze Spillersa...
Moon, anai dziekuje 🙂
zaryzykowałam i zamówiłam tą paszę co podlinkowała Moon 🙂
asds   Life goes on...
03 stycznia 2015 19:23
TheWunia

Spróbuj tych trawokulek BAileysa które wcześniej podlinkowałam. U nas podaję jako dodatek lub cukierki dla kobyły, bo na co dzień wsuwa trawokulki light z Prolinen.

Wysłodki może spróbuj z Mashem przemycić? Może wtedy na nie smaka złapie.

Moja na początku też nad wysłodkami z lucerną i jęczmieniem do obiadu się modliła, ale po 3 dniach szamie równo 🙂.
Mój koń przez dwa dni fachowo wywalał wysłodki,zjadając musli i sieczkę z owsem.Potem okazało się,że zje wysłodki pod warunkiem,że dostanie je na podwieczorek osobno,przed kolacją  🙄
asds   Life goes on...
03 stycznia 2015 20:26
DressageLife

Mam pytanie. Czy używałaś może tego produktu Saracena? :kwiatek:

http://animavet.pl/saracen-super-shine-plus-5l.html

Ten olej z opisu wygląda zacnie 🙂.

Dawałam (nie swojemu aktualnemu,ale kobyle) inny olej sojowy-Bailey's soya oil.Działał,koń się błyszczał,obserwacja po 3 miesiącach była taka że kobyła "wieczniemamproblemyskórne" (gruda na zawołanie mimo stałej dezynfekcji boksu) miała faktycznie mocniejszą i niełuszczącą skórę.
Powiedzcie mi co moge podawać koniowi zamiast trawokulek ? Z racji warunków pogodowych i braku hali, pracuje bardzo lekko i energia jest niewskazane, bo mu w czache wali 😉 Jednak na samym sianie go nie postawie, bo mi chudnie. Ewentualnie jakieś smaczne trawokulki znacie ? Bo przecież zarówno te z epony jak i z prolinen w pyszczek gryzą i on tego jadł nie bedzie  😵 Potrzebuje czegoś co bedzie "niby treściwe", ale nie dostarczy zbyt wiele energii  👀


Z trawokulek przetestowałam Eggersmann i St.hippolyt
https://www.st-hippolyt.de/index.php/faser/141/prealpin-wiesencobs-detail
http://www.eggersmann.pl/pasze/emh_heu_cubes.html

obie pasze fajnie wyglądają i są chętnie zjadane, to jest takie siano pocięte na kawałki wysuszone i sprasowane

eggersmann ma też fajną sieczkę
http://www.eggersmann.pl/pasze/123_Struktur_getreidefrei.html

fajnie wygląda,chętnie zjadana

natomiast trawokulki Pro linen mój koń nie chciał jeść, worek skarmiałam 3 m-ce.Może dlatego,  ze to jest taki susz który po rozmoczeniu przypomina papkę( żeby nie napisać kupę :lol🙂
Mój koń przez dwa dni fachowo wywalał wysłodki,zjadając musli i sieczkę z owsem.Potem okazało się,że zje wysłodki pod warunkiem,że dostanie je na podwieczorek osobno,przed kolacją  🙄


Mój nie wywala, ale wkłąda łeb i nawet tego do pyska nie weźmie tylko sie obraca i wychodzi. I potem nawet nie chce zaglądać. Jak stałam w poprzedniej stajni to konie jadły wszytsko i żłoby wylizywały z samego owsa. A jak teraz staram się zapewnić mu wszytsko co najlepsze, wyszukać same najlepsze pasze. To to jest be, tamto niesmaczne, a to brzydko pachnie  😵 A najgorsze, że on jakiś czas je jadł i tak sie cieszyłam, ze wreszcie coś zdrowego mu smakuje i bach, znudziło się.
A ostatnio to sie załamałam zupełnie jak ugotowałam mu mesz. Siemie, otreby, słonecznik, orzechy, płatki, owoce, zioła.. pachniało pieknie, zanosze mu, zjadł może  połowe i sobie poszedł  🙄 moja mam powiedziała, że już mu sie poprostu w tyłku poprzewracało, bo za bardzo chce mu dogodzić  😁
Dla jasności : jest odrobaczany, suplementowany, a jakieś 2-3 miesace teu badałam mu krew, no bo juz mnie zmartwiło to jego wybrzydzanie. Wszystko w normie, sierść sie błyszczy, pełen energii. Chyba poprostu rozpuszczony jak dziadowski bicz  😉
Bo jedno rozwiązanie mam, kupić jakiś zmelasowny ulep, wtedy zje na pewno, tyle, że jednak zależy mi, żeby nie jadł bezwartościowych syfów.
Bo jako baze ma D&H ers pellets i zjada chetnie, ale jest to mocno energetyczne i dostaje jej niepełną porcję, wiec musze jakiś zapychacz do tego wymyślić.
Ja jako Królowa od Króla Niejadków,czyli mojego konia powiem jedno: Najlepiej jest niestety często zmieniać pasze.Ja mam stałą rotację,choć odpukać od trzech miesięcy je highlight improver jako musli i nie wybrzydza (pewnie w tej chwili zdecydował,że jutro mi przekaże że nie mam racji)
W dodatku bardzo nie lubi melasowanych pasz-ja zresztą też,bo to pusty cukier,tylko na kopyta szkodzi.
Przerobiłam z nim szereg pasz:
a) Dodson Horell conditioning musli- polecam,daje efekt.Koń wypiął na nie zadek po pół roku.
b) Energy Special Hartog- zupełnie nie to-płakał,jak jadł  😁
c) Bailey's Top Line- działa,ale nie chciał żreć po jak zamówiłam 3 raz
d) Besterly Dynamix- o dziwo tę żarł,aż mu się uszy trzęsły ale jest dynamix sam w sobie,więc nie działała dobrze na jego łeb
e) Marstall Western- jadł dwa miesiące raczej z musu niż chęci

I jeszcze kilka innych,ale też szału jego kubkom smakowym nie robiły.
Jako stały repertuar mam różne sieczki,otręby ryżowe co ileś miesięcy i mesz plus oczywiście dodatki.
Ja po jakimś okresie z Królem Niejadków z domu Wybrzydzacz kilka razy się wkurzyłam i zrobiłam mu kurację głodową.Jak zostawił w żłobie to nie dostawał następnego posiłku.Aż zjadł.Szczególny problem jest z owsem,którego i tak nie je za wiele (ale przy budżecie na paszę 350 zł miesięcznie nie mam pieniędzy na pełnoporcjowość)- jak trafi się gorszy,to zgadnij kto siedzi obrażony przy sianie  😁
asds   Life goes on...
03 stycznia 2015 21:32
My na razie jechaliśmy na Marstall Freizeit. Teraz zamówiłam  musli Epony i mash - zobaczymy jak kobyle zasmakują.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się