Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

Zadzwoń do nich i się zapytaj. Telefony są na stronie . www.pzj.pl 🤔
Smok10, pytam Ciebie, kwalifikatorów nie muszę pytać. Żaden z nich nie twierdzi, że "wszystko fajne, co się komu podoba, byleby koń skakał".
A ja tak twiedzę ??? 😲 Chyba większego Funa stylówek ode mnie to już chyba nie ma  😉
Smok10, twierdzisz, że nie ma wzorów ani schematów. Są. I są na każdym poziomie - tylko inne, czego innego dotyczą.
halo - przy tobie wymiękam. Zgadzam się z tobą we wszystkim , zawsze i wszedzie .Nie ważne czy masz rację czy nie , ja zawsze nawet na policji i przed sądem ,nawet przed Św. Piotrem potwierdzę że masz rację .  :kwiatek: Tylko już mnie nie męcz. 😵
Smok10, a wiesz, że to samo o tobie pomyślałam? 🤣
No to pax.
No to pax.


Na śmierć i zycie do groboweh dechy  😀
Nie wiem czy w tym wątku, ale zapytam. Orientuje się ktoś może czy w woj. podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, lubelskim nikt nie prowadzi hodowli, nie sprzedaje kuca powyżej 135cm, zrobionego pod siodło? Będę wdzięczna za każdą informacje.  kwiatek
Sądzicie, że  jeździec to główny problem tego konia? bo wygląda całkiem  ok, ale po obejrzeniu filmu odechciewa się wszystkiego.

OKTOBER W

matka : Osaka / Czynel
ojciec : Chap / Cellestial
ur : 18.04.2010r
rasa : Wielkopolska
wzrost : 163 cm


FILM :


CENA : 12.500 PLN

KONTAKT : Stajnia Jastrzębniki - tel. 508-179-251, 508-213-002 lub www.stajnia-jastrzebniki.pl
Donia Aleksandra, wydaje mi się, patrząc na jego skoki luzem:
że nie do końca jeździec (nota bene, masakra) jest całym jego złem. W ruchu luzem  nie pracuje za bardzo grzbietem. Pod siodłem tragedia
Edit, obejrzałam jakieś inne filmy z tą panią, inne konie pod nią też tak chodzą... Poprosiłabym o jakiś film z ruchu luzem, stęp, kłus galop.
Gillian   four letter word
03 stycznia 2015 14:53
Donia Aleksandra, obejrzałam dwa inne ilmy od tego użytkownika i wygląda na to, że tak - to jeździec jest problemem i to dużym :/ konie jechane na ręcznym, rzucające głową, wystawiające język, walczące z ręką. Dużo pracy nad odrabianiem takiej chały...
Właśnie też obejrzałam filmiki o których mówi anai luzem- tragedii nie  ma, na pewno koń nosi się o niebo lepiej niż pod siodłem.
Szkoda konia, bo mogłoby cos fajnego z niego być. A tak  , jeżeli ktoś lubi wyzwania to może kupić, ale do fajnej pracy niekoniecznie. A przypomniało mi się , że jeszcze 3 miesiące temu , był wystawiony za 20 czy 25 tys.
Gillian   four letter word
03 stycznia 2015 15:00
to fajny koń ale dla kogoś kto ma kupę czasu, cierpliwości i wiedzy żeby odpracować podstawy - a nie oszukujmy się, ktoś kto ma kasę szuka raczej gotowca.
Witam! Co sądzicie o tym wałachu? Chciałam jechać oglądać, ale mam ponad 300 km i wcześniej chciałam zasięgnąć porady. Z góry dziękuję  :kwiatek:
bakalia a co w nim widzisz fajnego, że chcesz tyle km jechać go obejrzeć?
Co sądzimy?
Ma beznadziejnego jeźdźca, chodzi w błocie po pachy i jeszcze skacze, brawa dla niego, że się nie rozjechał gdzieś.
obejrzałam jakieś inne filmy z tą panią, inne konie pod nią też tak chodzą...


to żadna Pani tylko dziewczyna z SK Sierakow. na co dzień jeżdżąca ogiery, startująca do N klasy z sukcesami
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 stycznia 2015 20:08
Inny filmik z linku tej samej dziewczyny co wstawiła Bakalia
klik nie powiem bardzo bezpieczne  😵
bakalia wiesz coś więcej na temat tego konia? Na 80% jest koń sprzedany od nas ze stajni do handlarza, bo ledwo chodził. Coś nie wyszło przy kastracji i chodzi jak chodzi. Były momenty, że nawet nie był w stanie tych tyłów podnosić. Hanower, świetne papiery, za czasów jak był ogierkiem to nikt oczu od niego nie mógł oderwać. Nawet dzierżawiłam go jakiś miesiąc. Baaa, chciałam brać w ciemno jak dowiedziałam się, że 15tys za niego chcą. (Wziełam go pamiętając za czasów jak był ogierem, potem się ostro przejechałam i zrezygnowałam).
Właśnie też obejrzałam filmiki o których mówi anai luzem- tragedii nie  ma, na pewno koń nosi się o niebo lepiej niż pod siodłem.
Szkoda konia, bo mogłoby cos fajnego z niego być. A tak  , jeżeli ktoś lubi wyzwania to może kupić, ale do fajnej pracy niekoniecznie. A przypomniało mi się , że jeszcze 3 miesiące temu , był wystawiony za 20 czy 25 tys.


Z takim galopem , to chyba tylko do rekreacji. 😲 Zdaje się że szukasz czegoś na większe rzeczy ?
Smoku pytam bardziej z ciekawości niż pod kątem kupna, bo obserwuję ogłoszenia już od dawna.  Nie chcę się bawić w odrabianie koni po kimś.
[quote author=anai link=topic=8233.msg2257322#msg2257322 date=1420296549]
obejrzałam jakieś inne filmy z tą panią, inne konie pod nią też tak chodzą...


to żadna Pani tylko dziewczyna z SK Sierakow. na co dzień jeżdżąca ogiery, startująca do N klasy z sukcesami
[/quote]
OT nie znam jej daty urodzenia 😉 A fakt jeżdżenia ogierów nie znaczy nic. Wyników tejże dziewczyny też nie znalazłam, żadnych. Znam wiele osób startujących w N fatalnie jeżdżących, więc nie za bardzo wiem, do czego pijesz? 

to żadna Pani tylko dziewczyna z SK Sierakow. na co dzień jeżdżąca ogiery, startująca do N klasy z sukcesami

Ogier to nie koń?  N klasa to nie jakiś wyczyn, a obrazek jaki prezentuje na wszystkich koniach  doprowadza do bólu.
Smoku pytam bardziej z ciekawości niż pod kątem kupna, bo obserwuję ogłoszenia już od dawna.  Nie chcę się bawić w odrabianie koni po kimś.


To nie kwetja odrabiania , po prostu szukasz czegoś innego. Z takimgalopem zginiesz w wyższych szeregach  🙁
Sonkowa to akurat filmik Herkulesa ze stajni na Bukowym gdzie do niedawna bywałam bardzo często. Koń ma plecy masakryczne i nie do użytku i tyle w temacie niestety.
xymena uwierz mi, że jako 3-latek to był ideał. Budowę też miał idealną. Kłopoty zaczęły się po kastracji. Jak ja go przestałam dzierżawić poszedł na dwa lata tuptać pod szkółke. Wtedy to już totalnego trupa z niego zrobili. W końcu miał nawet trudności z poruszaniem się i trafił do handlarza. Handlarz widzę, że go komuś wcisnął a ten ktoś próbuje go wciskać dalej...  🙄

Mam zdjęcia z nim w 2011 jak miał 4 lata. Jeszcze jakoś wyglądał i się poruszał.
Jak chcesz mogę pokazać. 🙂 Nic masakrycznego nie miał. 🙂
A tak OT to jakie powikłanie po kastracji może spowodować, że koń ma problemy z poruszaniem zadnimi nogami?
Sonkowa na Bukowym był krótko - po przyjeździe weta i obejrzeniu przez niego pleców konia, właściciel od razu go sprzedał dalej i mu się wcale nie dziwiłam. Teraz słyszałam, że był gdzies w okolicy u jakiegoś gościa, który potem oddał Herkulesa znajomemu do jakiejś Koziej Wólki czy innego zadupca i jak widać koń teraz idzie znowu dalej. Szkoda mi go bo fajny chłopczyk a ciągle ma od czasu tej kastracji jak widać pod górkę. EDIT. a najbardziej boli to, że potem już nikt nie wspominał o jego kontuzji, że 100% zdrowy..

A foty bardzo chętnie zobaczę 🙂 Siupnij mi na PW :kwiatek:
somebody podobno zostały uszkodzone nerwy i im dłużej był użytkowany tym robiło się gorzej. Szurał nogami a co za tym idzie był mocno do pchania, mięśnie nie pracowały jak powinny, posypały się plecy i wszystko po kolei.
Sonkowa dzięki za odpowiedź, nie wiedziałam nawet, że coś takiego może się przy kastracji wydarzyć  😲
OT nie znam jej daty urodzenia 😉 A fakt jeżdżenia ogierów nie znaczy nic. Wyników tejże dziewczyny też nie znalazłam, żadnych. Znam wiele osób startujących w N fatalnie jeżdżących, więc nie za bardzo wiem, do czego pijesz? 


absolutnie do niczego nie piję  😉 Tak tylko napisałem, bez celu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się