Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

czesio, ja chcę sprzedać. Dzięki za cenę.
mi zaraz ręce opadną. Nie wiem czy to ja mam tak wątpliwe szczęście , czy innym też się zdarza. Dzwoni do mnie Pani, chce oglądać konia, bo jest z miejscowości A i przyjechali w moje okolice pojeździć innego konia, w międzyczasie ich trenerka im wysłała moje ogłoszenie i chcą już , teraz oglądać. To tłumaczę koń teraz 3 tygodnie nie chodził, musze go chociaż przelonżować, poza tym  zorganizować jeźdźca, bo ja jestem w ciązy. Nalegała, nalegała  , to się zgodziłam. Telefonicznie powiedziałam o koniu wszystko, między innymi że chodzi L, dwa razy szła treningowo P  . A one przyjeżdżają i w sumie szukają konia  , który chodzi wyżej niż P 🙇 No nie wiedziałam co powiedzieć. Szczęka mi opadła, ciśnienie wzrosło. Powiedziałam że to nie ten przedział cenowy i marnują mój czas i podziękowałam. Dziękuje za takich klientów. Szukając konia za 30 tys, nie jedzie się chyba oglądać takiego za 16 ?
Donia - też miałam mega pecha. Wystawiłam konia za 25 tys gdzie w ogłoszeniu napisałam ,że nie wchodzi w grę wymiana ,bo ja jeździć nie mogę po wypadku (teraz jeszcze ciąża) a pełno telefonów na wymianę. Tłumaczę jednej pani ,że nie chce klaczy na zamianę ,bo jeździć mi nie wolno ,na co pani ,że ona mi dopłaci (fakt całkiem ,całkiem kobyła chodząca P w skokach) i ,że klaczy nic się nie stanie jak postoi pół roku ,na co odpowiadam ,że nie i koniec a Pani do mnie ''to pani ją sobie zaźrebi ,więc i tak będzie musiała stać na łącę''.
Cena ta sama. Dzwoni do mnie pan ,że szuka konika dla syna. Wszystko fajnie przyjeżdzają ,wsiedli na 4 latka , facet cały czas na wstecznym ,łydki odstawione i zaczyna galopować po łące i zdziwiony ,że koń nie galopuje na dobrą nogę. To tłumaczę ,że to młody koń potrzebuje jeszcze pracy ,a nie koń profesor ,więc dałam ''instrukcję'' na co facet mi odpowiada ,że szukają konia profesora(Nie spotkałam się z profesorem w wieku 4 lat gdzie od 3 miesięcy dopiero zaczęliśmy konkretną pracę)
Ok wszystko fajnie ,ale oni szukaja konia do 15 tys  😵 Odpowiedziałam ,że szkoda naszego czasu, choć warunki mieli super i ogolnie bardzo pozytywni ludzie ,więc po tygodniu zadzwoniłam ,że zejdę im z ceny ,ale ciut więcej niż chcą ,bo po prostu nie mogę. Pan zachwycony ALE '' bo my chccielibysmy go sobie wziąć na 2 miesiące zobaczyć postartować i jak nam się spodoba to zostawimy ,a jak nie to go pani będziemy musieli oddać''
Ręcę mi opadły ,a suma sumarum po 2 tygodniach przyjechał Niemiec i za przyzwoite pieniądze go kupili.
wspólna  trochę mnie pocieszyłaś. Tylko z drugiej strony , co ludzie sobie myślą?  nie szkoda im kasy na paliwo i czasu? Mam nadzieję, że następni klienci będą  normalni i będą wiedzieli czego chcą.  Inaczej nie wystawiam więcej na sprzedaż.
Kiedyś pisałam już do Was w tej sprawie. Ale mam jeszcze raz prośbę. Gdzie szukać konia( wałach / ogier do kastracji) , skoczek o bdb chodach, ,może być młody  ( 4/5 lat)? Macie jakieś sprawdzone stajnie handlowe? bądź hodowlane?
do jakiej kwoty ?
25tys.
Donia pw 😉
Donia- Agrohandel, z trakeniarzy Przeczewscy może coś w tej cenie będą mieli no i Marek Romanowski ( westfale, trakeny itp.)
edzia69   Kolorowe jest piękne!
30 listopada 2014 12:12
Zapytaj Pani Agnieszki Gąsowskiej. Wiem,że maja fajnego 3-4 latka w stajni, trakena.
Donia jeli mogę wtrącić... jeśli sprzedajesz konie ze względu na ciążę to jeśli fajny to go nie sprzedawaj 😉
ja rowniez mam prośbę- gdzie mogłabym popatrzeć, poszukać młodego przyszłościowego konia do ujeżdzenia? (płeć- obojętna,wiek od 3 do7) w cenie do 15 tys. wazne aby miał za soba przyjecie jezdzca albo byl ujezdzony na poziomie L/P
W wieku 3 lat ???  😲 L/P i wiadomo że będzie do Ujeżdżenia .  😉
kujka   new better life mode: on
17 grudnia 2014 07:27
galle, mozesz rozwinac i napisac co rozumiesz przez slowo "przyszlosciowy"?
Smok10, rozważam kupno takiego konia nie tylko w Polsce, ale także za granicą- Niemcy, Holandia itp. A jak wiadomo niekiedy spotyka się w DE ze zajezdzaja konie gdy one mają już 2.5 roku, co prawda potem mają wolne, ale juz znają jakieś podstawy.

kujka, pisząc "przyszłościowy" miałam na myśli dobry material do pracy, dobrego, prawdziwego ujeżdżeniowego konia, z ktorym przy włożeniu pracy można bardzo dużo osiągnąć a nie pierwszego lepszego bo ładnie wygląda/rusza się.

Zastanawiam się dlaczego co niektórzy ludzie pytają się co autor miał na myśli, pisząc koń "przyszłościowy"?
Przecież nie jest to jakieś nadzwyczaj niezrozumiałe słowo, wydaje mi się ze powinno się je interpretować dosłownie.
dobry material do pracy, dobrego, prawdziwego ujeżdżeniowego konia, z ktorym przy włożeniu pracy można bardzo dużo osiągnąć a nie pierwszego lepszego bo ładnie wygląda/rusza się.
To chyba nie za 15 tysięcy takie konie są, zwłaszcza za granicą :P Chyba że euro 😁
No dobrze, może wyolbrzymiam, to może- dobrego, młodego ujeżdżeniowego konia na poziomie L/P? Do 15 tys.
przyszłościowy - dobrze rozwijający się wraz z treningiem ( rokujący ).  No inaczej tego rozumieć chyba nie można.  😉
korysindex4, o tym cały czas mowie 🙂😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 grudnia 2014 18:55
[quote author=budyń link=topic=8233.msg2245890#msg2245890 date=1418840690]
dobry material do pracy, dobrego, prawdziwego ujeżdżeniowego konia, z ktorym przy włożeniu pracy można bardzo dużo osiągnąć a nie pierwszego lepszego bo ładnie wygląda/rusza się.
To chyba nie za 15 tysięcy takie konie są, zwłaszcza za granicą :P Chyba że euro 😁
[/quote]
Hihi, właśnie to samo miałam napisać...
Z takim budżetem to w Niemcowie/Holandii co najwyżej przyzwoitego roczniaka nabędziesz.

A u nas, no cóż, być może jak będziesz miała szczęście to jakąś perełkę wykopiesz
ale raczej w tych pieniądzach nic przyszłościowego (no oczywiście nie wiemy jaki jest ten
cel, czy C czy GP) nie znajdziesz.
Ale oczywiście życzę powodzenia!
Zastanawiam się dlaczego co niektórzy ludzie pytają się co autor miał na myśli, pisząc koń "przyszłościowy"?
Przecież nie jest to jakieś nadzwyczaj niezrozumiałe słowo, wydaje mi się ze powinno się je interpretować dosłownie.


Słowo samo w sobie nadzwyczaj niezrozumiałe nie jest. Staje się takie jednak w kontekście tego:

(płeć- obojętna,wiek od 3 do7) w cenie do 15 tys. wazne aby miał za soba przyjecie jezdzca albo byl ujezdzony na poziomie L/P

7-letni koń na poziomie L to taki jakiś szczególnie przyszłościowy nie jest. Zrobienie konia do klasy C zajmie 2-3 lata, do Grand Prix, jeśli koń ma na to potencjał, kolejne trzy, a to już daje konia 13-letniego.
Nie wierzę też w istnienie zdolnych, jezdnych, utalentowanych i obdarzonych faktycznym potencjałem koni, które się do 7-latka uchowają nietknięte treningiem.
7-letni koń na poziomie L to taki jakiś szczególnie przyszłościowy nie jest. Zrobienie konia do klasy C zajmie 2-3 lata, do Grand Prix, jeśli koń ma na to potencjał, kolejne trzy, a to już daje konia 13-letniego.


To ile trwa przygotowanie konia do Pucharu Świata ??? Bo Beerbaum jechał 8-io letnią Gothą  😉
quantanamera, mówi o koniach w ujeżdżeniu. Tam jednak 8-9 letni Totillas swego czasu budził spore zdziwienie.
quantanamera, mówi o koniach w ujeżdżeniu. Tam jednak 8-9 letni Totillas swego czasu budził spore zdziwienie.


Jakoś nie umarł .  😉
Może i nie, ale nie zmienia to faktu, że to jest ekspresowe tempo robienia konia do GP w uj. i to dalej na świecie nie jest zbyt częste. No i nie oszukujmy się jego kariera nie jest już tak dynamiczna jak była. I najprawdopodobniej na taki poziom na jakim był to już raczej nie wróci.
[quote author=quantanamera link=topic=8233.msg2246118#msg2246118 date=1418873259]
7-letni koń na poziomie L to taki jakiś szczególnie przyszłościowy nie jest. Zrobienie konia do klasy C zajmie 2-3 lata, do Grand Prix, jeśli koń ma na to potencjał, kolejne trzy, a to już daje konia 13-letniego.


To ile trwa przygotowanie konia do Pucharu Świata ??? Bo Beerbaum jechał 8-io letnią Gothą  😉
[/quote]

Która potem na sezon "zniknęła", czyżby styki się spaliły bo było za wcześnie, a może zdrowie nie wytrzymało tak jak u Totka?
Faktycznie  🤣 🤣 🤣

A u Gothy spadek formy. W 2013 wyfrała 101 tyś Euro a w tym sezonie tylko 91  🤔
No jak nie widzisz różnicy w częstotliwości startów i wyników między poprzednim jeźdźcem a obecnym to gratuluję.
No jak nie widzisz różnicy w częstotliwości startów i wyników między poprzednim jeźdźcem a obecnym to gratuluję.


Zmiana jeźdźca pomimo genialnego konia nie gwarantuje wyników na poprzednim poziomie .  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się