Co mnie wkurza w jeździectwie?

A ja powiem tak-bez różnicy czy skoczek czy pingwin. Jeśli ogarnia swojego konia, a jeśli nie ogarnia konia, to ma język w buzi i krzyknie "uwaga", to da się pojeździć. Aktualnie stoję w stajni z halą ok20x60, sami ujeżdżeniowcy, czasem ktoś coś skoczy/cavaletti, ale potrafimy zmieścić się z dwiema lonżami plus dwa konie. Ba! potrafimy galopować na jednej wolcie 10m w dwa konie i robic przy tym różne przejscia bez problemu.
Tutaj stanę trochę w obronie ujeżdżeniowców, bo to nie jest tak, że my nie potrafimy, tylko niektórzy tez nie potrafią zrozumieć, że do łopatki potrzebna jest długa ściana, albo, że będę na jednej wolcie rzeźbiła prawie całą jazdę. Potrafiła jeździć w dwie osoby na mega dużym placu i był "tłok", wpadanie na siebie co chwilę, ale z niektórymi nie ma problemu z mijaniem się na milimetry w galopie, jeśli jest to mijanie się jest z głową oczywiście. I też nie rozumiem dlaczego ludzie nie powiedzą "ścianą" itp. Nienawidzę jeźdzców pt."domyśl się co zaraz zrobię, jaką przeszkode będę skakac"
Wszystko zależ od kultury jeździeckiej.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
28 grudnia 2014 10:03
Wkurza mnie przekazywanie konia z rąk do rąk, nie pisanie najważniejszych informacji w ogłoszeniach (choroby), pozbywanie się chorych zwierzaków 🙁
Wkurza mnie jak mozna zniszczyć naprawdę fajnego konia.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/19781?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=16&przeznaczenie=&cena=&strona=2 Pamietam ją. Stała u nas. Bardzo fajna kobylka. I do skoków i dla dzieciaków. Jak patrzę na ten filmik to mam ochotę im przywalić.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 grudnia 2014 11:11
Przepiękny film sprzedażowy... 😵
Mój Boże. Dlatego nigdy (mam nadzieje) nie sprzedam mojego konia  😵
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 grudnia 2014 12:29
Ja niestety czasem warczę na ludzi i to nie tylko na rozprężalni. Niestety ale wiele osób, nie patrzy gdzie jedzie i stąd często różne rzeczy się zdarzają. Nie wytrzymuję w momentach kiedy np. ćwiczę jakiś element programu i osoba, która doskonale wie co ćwiczę, bo sama to przerabiała, po raz trzeci wjeżdża mi prosto pod lub w konia. Nie lubię jak na rozprężalni ktoś sobie stępuje i radośnie rozmawia przez telefon, przez co nie docierają do tej osoby żadne komendy: stacjonata, okser czy ściana.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
28 grudnia 2014 12:33
Nie ogarniam jak można tak "jeździć", nakręcić filmik i jeszcze wstawić go do internetu...  😲
Nie wierzę własnym oczom...  😲
Bo to filmik sprzedażowy dla kogoś kto szuka konia do polo, zrywny taki no 😉...
Ręce opadają.
maliniaq   Just do your job.
28 grudnia 2014 15:02
strzemionko niestety, dla nich to pewnie jest oznaka ich "zaje..." że się na koniu utrzymują i nie spadają... Taka mentalność tych ludzi,  pozostaje tylko współczuć tym koniom....
Cobrinha bardziej chyba do westu, on takie ciasne zakręty robi bo niewidzialne beczki jeździ!  😤
Też może być... ale w klasyce to ja go nie widzę  😤
Kilka lat temu nadawała się idealnie..

to mnie wkurza.Dodatkowo paniusia upiera się,że siodło jest dobre.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=744443012311994&set=gm.769172096507771&type=1&theater


No bo DressageLife hejtujesz ją no  😎 Ona tylko zapytała o naprawę siodła a my złe wyskakujemy, że niedopasowane i w ogóle.

A tak na serio to też mnie wkurza. Jakakolwiek rada,zwrócenie uwagi to jest "hejt". Jak zwykle, tylko koni żal. Teraz mało kto wie co to pokora.  😕
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 grudnia 2014 18:58
Kiedyś powiedziałam "koleżance", że ma za długie tybinki w ujeżdżenówce. Ma niecałe 155 cm wzrostu a jeździła w starym Hanowerze. Wyśmiała mnie, że g... wiem, bo to ona jest specjalistką od ujeżdżenia. Do dziś jeździ w za dużym siodle. Jak kto woli.
Wkurza mnie, ze zostałam nazwana zmanierowanym pseudo koniarzem, bo mam jakies "ale" do konsultacji na hali 14x30 , a moze rozwój ośrodków na Pomorzu mnie za bardzo rozpieścił  😀
nikinga, a te konsultacje to z lonżowania, czy z czego ?
Ujezdzeniowe  😀 organizator mówi, ze specjalnie nie organizuje tam skoków bo by sie nie zmieścili, a ujezdzenie to spoko
Mnie na przykład w jeździectwie denerwują ludzie, a głównie nastolatki lub małe dziewczynki, które nie mając zielonego pojęcia o tym sporcie wyrażają swoje nędzne zdanie na temat używania ostróg, bata i rollkura. Czy tacy ludzie nie mogą zrozumieć, że takie przyrządy są po to, aby pomagać rozwojowi tego sportu ? Bardzo mnie irytuje takie zachowanie, co więcej, dziewczynki te nie wiedzą, że bez ostróg zawodnicy zazwyczaj nie są wpuszczani na parkur ....... 🙄
Przepraszam, ale jakim cudem rollkur pozwala na rozwijanie jeździectwa?  😲
Karolinav, dlaczego ktoś bez ostróg ma nie być wpuszczony na parkur?
co więcej, dziewczynki te nie wiedzą, że bez ostróg zawodnicy zazwyczaj nie są wpuszczani na parkur ....... 🙄

A to od kiedy ??
Mnie na przykład w jeździectwie denerwują ludzie, a głównie nastolatki lub małe dziewczynki, które nie mając zielonego pojęcia o tym sporcie wyrażają swoje nędzne zdanie na temat używania ostróg, bata i rollkura. Czy tacy ludzie nie mogą zrozumieć, że takie przyrządy są po to, aby pomagać rozwojowi tego sportu ? Bardzo mnie irytuje takie zachowanie, co więcej, dziewczynki te nie wiedzą, że bez ostróg zawodnicy zazwyczaj nie są wpuszczani na parkur ....... 🙄

masz rację, to jest straszne  🙄
Chyba wam się pomyliło z ujeżdżeniem...

A od kiedy robimy dyskusję na temat rollkura,kiedy 90%w wypowiadających się przeciwko nie ma pojęcia na czym ta metoda polega? Bo to,że wam się wydaje że zrolowanie łba do szyi to rollkur,to zdecydowanie tak nie jest,bo stanowi to 10% tego,czym ta metoda jest.
DressageLife, tak czy inaczej, dlaczego ktoś ma mnie nie wpuścić na [s]parkur[/s] czworobok ( :kwiatek: ) jak nie mam ostróg? Rozumiem, że one ułatwiają wiele i nie mam nic przeciwko, ale jeśli ktoś nie chce ich mieć i umie przejechać program bez, to dlaczego nie?
Libeerte, bo tak stoi napisane w przepisach. Czworobok juz L jedziesz w ostrogach.
Na parkurze masz o wiele więcej swobody co do doboru stroju i sprzętu.
Moon   #kulistyzajebisty
28 grudnia 2014 20:43
Sonkowa, o żesz $%$^%*&^(&!@#$%*! Przeżegnałam się lewą nogą  🤔
Żyłam w przekonaniu że tacy inteligenci po prostu wymarli śmiercią naturalną... No i mój świat runął.
Dokładnie. Przepisy i koniec. Wystarczy trochę znać się na tym sporcie kochani 😉
Karolinav, to jak już pouczasz innych co do przepisów, to wypadałoby nie mylic czworoboku z parkurem.
Dokładnie tak.

Przepisy są,jakie są.Zresztą o ile rozumiem wasz bulwers w kontekście programów L czy P,to już w klasie C powinno się być na tyle umiejętnym,aby z ostróg korzystać w odpowiedni sposób-takie jest założenie tych przepisów.
Klami, nie jest tak. Proponuję sprawdzić przepisy - ostrogi od 2014 w ujeżdżeniu nie są obowiązkowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się