Kącik Ujeżdżenia

Facella   Dawna re-volto wróć!
04 stycznia 2015 22:21
A mógłby ktoś napisać, o co chodzi? Nie chce się ta strona w ogole załadować na moim telefonie ;/
facella, generalnie na filmiku IO w '36 (czyli te organizowane przez A.H), a arykul o koniu dosiadanym przez A. Podhayskiego, o jego drodze od konia wyścigowego, do mistrza olimpijskiego, no i chyba główny zarzut, że jest to material 'do zgloszenia', [s]opiera się na tym, że w tej olimpiadzie nie uczestniczyło sporo reprezentacji, ze względu na sprzeciw wobec nazistowskiej ideologii etc., wiec tytul mistrza jest troche 'na wyrost'[/s]
Ed. Straszne pierdoly, nawet nie bede probowac sie tlumaczyc  😵  🤔
Facella, tam jest filmik z uroczystości otwarcia Igrzysk Olimpijskich z 1936 r. w Berlinie. M.in. z reprezentacją Niemiec heilującą Hitlerowi, który te igrzyska otwierał... Dla mnie jeśli nie mieli dostępu do nagrania z przejazdu Nero, to nie powinni wrzucać nic.

O, widzę, że ententa mnie uprzedziła.

edit: literówka
Odbiło wam? Jaki sprzeciw wobec nazistowskiej ideologii był w 1936??? Jakie to państwa były oburzone? Stalinowskie ZSRR podpisujące pakt Ribbentrop-Mołotow??? Czy te wszystkie, które zaakceptowały aneksję Austrii? Czy te wszystkie, które nie wpuszczały uciekających z Niemiec Żydów na swoje terytoria?
To były normalne IO (a Nero mistrzem tam nie był). Wszyscy bili brawo Hitlerowi. Wyniki tych IO liczą się do wszystkich klasyfikacji.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2015 03:35
Też nie rozumiem tego najazdu na eurodressage że zamieścił ten filmik że niby propaganda. Co propaganda, jaka propaganda. To idąc tym tropem należy usunąć zewsząd wszelkie filmy dokumentalne jak i spalić wszelkie książki o tym traktujące. 🤦

Nie wspominając o materiałach z IO z Moskwy 1980, też pewnie propagandowych, gdzie też połowy świata nie było w proteście przeciwko ZSRR i jej polityce
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 stycznia 2015 06:15
Ja mysle, ze dopóki Polacy beda sie tak zachowywać, machać szabelką i reagować na rzeczy, w których nie ma nic złego to zawsze bedą się z nas śmiać...🙁 czy wy myślicie ze właścicielka eurodressage, Astrid jest idiotką? Czy zalezalaloby jej na mieszaniu sie w politykę? Zamieściła film z otwarcia olimpiady, z punktu widzenia drugiej wojny - wyjątkowej i co? Bo ja nie wiem.  W takich sytuacjach przypominają mi sie słowa amerykańskiego profesora socjologii, który powiedział, ze jako naród zawsze będziemy mieli problem. Jesteśmy genialni jesli trzeba sie zjednoczyć i razem przeciwko czemuś walczyć, ale w czasach pokoju nie umiemy współpracowac, zawsze musimy byc przeciwko komuś, czemuś, bo to nam daje poczucie spełnienia. 
vissenna   Turecki niewolnik
05 stycznia 2015 07:08
lostak jak zawsze z przyjemnością czytam Twoje posty!  🙇

Czytałam ten artykuł z dwa dni temu i nawet przez myśl mi nie przyszło się oburzać.  🤔
mi też...
rybka   Różowe okulary..
05 stycznia 2015 09:39
Lostak, ja generalnie się z Tobą zgadzam, tylko wiesz czemu złożyłam protest? Nie dlatego, że zamieścili filmik z otwarcia, ale dlatego, że nie ma tam żadnego komentarza, który mówił by czemu ten filmik tam jest i czemu też tam jest pokazywana postać, która w historii jest potępiana i z jakiego powodu Ci ludzie na filmiku oddają jemu hołd. Oczywiście, można powiedzieć, że nie taka rola jest tego portalu, ale zamieszczając takie filmiki czasem trzeba co nieco wytłumaczyć i opisać. Takie pozostawienie bez komentarza dla mnie jest akceptacją tego co się wydarzyło. Dlatego złożyłam mój protest, nie przeciwko samemu zamieszczeniu, ale przeciwko temu, że ogląda to młodzież, która nie zawsze zna/rozumie historie. 

kujka fakt brzydki 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 stycznia 2015 10:11
Rybaka, słusznie zauważyłaś, to nie och rola, a to jest tylko film z otwarcia olimpiady. Edukacja nalezy do szkół.  Mysle ze Astrid , a trochę ją znam, jest w szoku.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 stycznia 2015 10:29
Zorilla, rozumiem to mniej więcej tak jak wytłumaczyłaś.
takie prawdziwe PRE pokazywała mi kiedyś na zdjęciach zdaje się forumowa Karla? 😉
niczym nie przypominały tego co w Polsce nazywamy andaluzami (ani PRE z resztą), lusitano są urocze, ale te które widziałam (w kraju nad wisłą) raczej urodą mnie nie powaliły.

co do euro-dressage... nieprzyjemnie oglądało mi się ten filmik, ale nie jest w moim odczuciu absolutnie żadnym powodem do składania protestu. gdyby był okraszony komentarzem typu 'kiedyś wspaniałe niemcy potrafili zorganizować olimpiadę. najwspanialszy z przywódców...' itd. itd.
bez komentarza to tylko filmik z archiwum.
Protest przeciwko Olimpiadzie w Berlinie 36 ??? Potem protest przeciwko Olimpiadzie w Moskwie 80r ( zwłaszcza Amerykański )za najechanie Afganistanu przez Rosjan  który teraz najechali sami  , potem bojkot bloku wschodniego Olimpiady w Los Angeles 84 potem planowany bojkot olimpiady w Pekinie 08 za tybet , teraz w Soczi 14 za Krym . Konkluzja jest prosta . Od.....cie się od Olimpiady  😤 Olimpiada to czysta idea która ma łączyć ludzi , nawet w najtrudniekszych czasach . Jeżeli nawet gdzieniegdzie się wypacza to jest wzorzec i rzeba do niego wracać . OLIMPIADA TO MA BYĆ TYLKO SPORT !!! 😀
Sei no to masz baaardzo wrażliwe oko że tak powiem 😀. Ja na obrazku PSL od PRE raczej nie odróżnie, a w Polsce szczerze powiem to takich kundelkow ktore moznaby nazwac andaluzami raczej nie ma. Stosujac ten hiszpanski podzial ze tak powiem. Ja znam w Polsce kilkanascie PRE i wygladaja baaardzo różnie, ale dalej sa tej rasy - nazywanej u nas andaluzyjska 😉. Przeciez to wszystko ma znaczenie, geny, wytrenowanie, chów etc. Nie wszystkie to napakowane kluski z szyja jak Burneika, ani tu ani w Hiszpani 🙂

Lostak dobrze mówi, chociaż jak już się czepiać to film niewiele wnosi do tematu. Z drugiej strony i to wg mnie tej ważniejszej, pokazuje dokladnie to o czym piszecie dziewczyny - że Igrzyska były specyficzne, że propaganda, kult Hitlera - i pod tym kątem IMO ma taki filmiczek bardzo dużą wartość edukacyjna czy uświadamiającą, a nie powoduje szerzenie miłości do nazistów.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 stycznia 2015 12:50
nie obrazi się😉
Zorilla, bo to były konie za setki tysięcy  euro a nie za "czysta" czekające na eksport do jakiegoś milionera z Japonii i innych takich😉 z takimi rodowodami i przodkami, że... no ja się nie znam, ale jak pokazałam to kilku hodowcom to tylko cmokali. Do tego to jacyś bardzo, bardzo konkretni przedstawiciele jakiś linii (? rodzin?? ee nie pamiętam). I tak jak mówisz, nie wszystkie to mega pakery- z tego też mi mózg prano, że linia taka to spodziewaj się tego i tego, predyspozycji do tego i tego, problemu z tym i tym.

Lostak dobrze podsumowała wszystko odnośnie filmiku...
Dokładnie to miałam na myśli że  są rózne. Jak widać folblut też moż jechać igrzyska w ujeżdżeniu, a może byc pokraczna chabetką w rekreacji.  😉
Ja też (jak rozumiem po fotach 😀) wole takie ciut lżejsze, a nie baleroniki 😀
rybka   Różowe okulary..
05 stycznia 2015 13:15
Ok dziewczyny ja inaczej odczuwam treść tego filmu, dziękuję za KULTURALNĄ odpowiedź 🙂 Dziękuję też za pw link do strony Pani Kasi  :kwiatek: Widać możemy mieć różne poglądy i się szanować.
Szkoda, że Smok10 w pieniaczym  tonie się wypowiada,ale widać taka jego natura....
To uświadomy smoka ze chodzi mu o Igrzyska Olimpijskie a nie Olimpiade 😉. Tak tylko technicznie mówie :-)
Ale z treścia się zgadzam 😉
Tak jeszcze a propos kurów, ten jest bardzo fajny
😀
rybka - Hołowczyc miał nieść znicz olimpijski , było to marzenie jego życia , ale po protestach podziękował wszystkim za taką oprawę . Dla niego olimpiada to olimpiada a nie propaganda. Więc cieszę się że masz inne zdanie ,ale ci wszyscy sportowcy którzy przygotowywali się do tych olimpiad a nie mieli szansy wziąć w nich udziału ,pokazali by ci gest Kozakiewicza. Nasi Olimpijczycy ( WKKW-iści ) którzy wtedy mieli jechać do LA po medale ( mieli je w kieszeni ) jak o tym opowidają to ciężko ich zrozumieć bo tylko rzucają mięsem . 😎
Czy na stronie FEI można obejrzeć kalendarz zawodów międzynarodowych, i da się wyszczególnić te zawody gdzie są robione konkursy U 25 ?  👀
Czy może ktoś zna amerykańskie odpowiedniki naszych klas w ujeżdżeniu? :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2015 17:40
Czy może ktoś zna amerykańskie odpowiedniki naszych klas w ujeżdżeniu? :kwiatek:


brak polskiego odpowiednika (bez galopu) - Introductory Level
L - Training Level
P - First Level
N - Second Level
C - Third Level
CC - Fourth Level
Św. Jerzy - Prix St. Georges
CS - Intermediate
Grand Prix
Ela na Ciebie liczyłam :kwiatek:
Czy na stronie FEI można obejrzeć kalendarz zawodów międzynarodowych, i da się wyszczególnić te zawody gdzie są robione konkursy U 25 ?  👀

Tak. Ale nie wiem, jak Ci to wkleić 😉
na fb pojawiła się informacja o śmierci człowieka, którego bardzo ceniłam i dla mnie to On był właśnie trzonem polskiego ujeżdżenia
W. Markowski...
O rany...
Tak, zmarł dzisiaj
Mnie też ręce opadły 🙁
Wiem, że to nieładnie tak pytać trochę, ale... to była dość nagła śmierć. Ktoś wie, dlaczego? 🙁
Gorzej niż "o rany"  😕  👿
Chciałam dziś pisać na forum, że na wszystko zgoda, tylko, żeby Kostucha łaziła gdzie indziej, to wtedy wszystko może być, a tu masz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się