Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Jak wypadają kantary z deca w porównaniu do eskadronów czy yorków? Chodzi mi o rozmiar. Dla konia noszącego cob eskadrona, pony yorka z polarem,cob inny kantar z yorka, brać kantar cob z deca czy pony?


Mogę porównać cob eskadrona z kantarem z deca (różowy z futerkiem) w ciągu najbliższych kilku dni jeśli chcesz 😉.
Btw super przece na kantary Deca, to chyba zostają moje kantary nr 1 już na zawsze, skorzystałam 🙂
Burza, faktycznie fajna promocja. A jak rozmiarówka? Po wtopie z eskadronem już nie wiem, co zamawiać.
anai, hmmm dla mnie klasyczny full- nie taki mały jak Fair Play np.
Eskadron full

Deca full

Euro stary fulle są dla mnie tylko gigantyczne- tam mam najciaśniej pozapinane zwykle.
Jeśli Ci to pomoże to Anky full dopinałam na styk, trochę ciasno.
Dzięki, szczególnie za porównanie z eskadronem. To młody wszedłby w coba.
Jak komuś to pomoże to u nas ten sam kantar (full) wygląda tak:

Koń nosi przeciętne 3/fulle
Poleciałam i zamówiłam i ja! Polarek to jest to czego nam trzeba, wszystko inne obciera  😫
Jak jest z rozmiarami kantarow z decathlona? czy 2 to cob czy kucowy rozmiar? Naogol fulle sa za duze na moje konie bo maja bardzo szczuple glowy.
crazy, weź, wyżej poczytaj 😉
Oj dobra:P Starsza jestem , odkopalam watek z czasow dinozaurow , mam prawo:P to 2 powinna byc ok co?
[s]Jaki kantar na źrebaka? Pony będzie dobry ?[/s]
nie było pytania  😁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
28 stycznia 2015 10:54
Jeśli nosicie się z zamiarem kupna kantara API ECO (z tych tańszych na Allegro) to proście o podanie wymiarów, kupiłam X-FULL (4), który rozmiarowo wypadł jak tradycyjny FULL (3). Nawet go nie dopięłam, chyba ktoś nie wie jak powinien wyglądać X-FULL  😤
Z x-full zawsze jest problem - jeśli chodzi o te najtańsze to kupowałam zawsze w Amigo kantarki Mustang, rozmiar był ok, i mimo niskiej ceny są w zasadzie nie do zdarcia 😉
ale widzę, że już tego rozmiaru nie ma w ofercie 🙁
Szkoda, że jeśli chodzi o te lepsze to zbyt dużego pola manewru nie ma 🙁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
28 stycznia 2015 12:13
Generalnie moje konie chodzą bez kantarów, potrzebne mi są tylko przez 2 minuty dziennie żeby konie z padoku ściągnąć więc wytrzymamy a jak jakiś czempionat dla zimnioków się trafi to może coś znajdę.
Te Horze Justin są serio duże 🙂 na konia xfull mam fulla i jeszcze jest luz (chociaż skracałam go).
Zdjęcie bardzo poglądowe 😁 nie mam innego niestety 😉
[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10850292_477383732399318_1525373076244905753_n.jpg?oh=6e3e0b63d07041e4226e4c7ecd7caea9&oe=5567D2DC[/img]



edit:
nie jestem pewna, czy zdjęcie nie rozjeżdża forum, ale nie pokazują mi się wymiary 😡 jak by coś się działo to poprawię 🙂
Mój chodził najczęściej w kantarach Mustanga, zwykle kupowałam mu coby, ale były na ostatnie dziurki. Wzięłam raz Fair Play'a full, żeby sobie normalnie zapiąć i... szok! Kantar był tak wielki, że nachrapnik leżał prawie na nozdrzach - jestem w szoku że piszecie że Fair Playe są nieduże!
Te Latiny i spółka- Piorka mi się nie udało w nich zapiąć jeszcze. A on nie ma dużego fulla.
Moon   #kulistyzajebisty
29 stycznia 2015 07:48
Libeerte, potwierdzam i przestrzegam - Horze justin w rozm full to GIGANT! na Kullowy wiadrowy beret był przyduży, nawet przy max ciasnym zapięciu. Xfull to oni chyba dla słonia zrobili o.O
Szkoda bo lubię polarowe kantary a te byłu fajnej jakości i cenie...
Moon, ja skróciłam sobie pasek od zapięcia i jest ok. Coby też takie duże wypadają?
Nie wiem jak nazywa się ta sprzączka taka metalowa między chrapami a ganaszem, ale kantar się obrócił i to metalowe coś obtarło konia. I tak myślę, czy da się jakoś temu zapobiec? Futro chyba niewiele tu pomoże...?
Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z kantarami Hooks? Mam w planach i nie wiem jak wypadają ich rozmiary, moja kobyła ma rozmiar COB i jestem ciekawa jak to wygląda u nich.
Szukam kantarka dla mojego konia i szukam osób, które mogą mi coś polecić. On bardzo łatwo niszczy kantary bo zrywa sprzączki. Jedyne kantry które u niego przetrwają to są eskadrony jednak jest jedna zła strona, że go obcierają. Macie może jakieś propozycje jeśli chodzi o wytrzymały kantar z mocnymi sprzączkami?🙂
Ajlona, Schockemohle. Chociaz najnowsza kolekcja jest z innej tasmy-te starsze sa super.
Ajlona, decathlon 😉
darolga   L'amore è cieco
27 lutego 2015 12:46
Szukam skórzanego kantara w kolorze brązowym (w ciepłym odcieniu - więc najchętniej tobacco / havana) - koniecznie z półki lux, chętnie porównywalnej do CWD (ale dostępnego od ręki w PL i nie za tysiaka  😁 ). Nie za ciężki, ale też nie nazbyt subtelny ( 😁 ), może być z ozdobnymi przeszyciami na nachrapniku/nagłówku (ale bez kosteczek czy diamentów), chętnie z tabliczką do grawerki, ale niekoniecznie - doczepię sobie sama, tylko musi mieć na nią miejsce (czyli nie mieć żadnego bocznego haftu), w cenie do 500 zł...
Wymagania jak z kosmosu, wiem, ale może ktoś coś?...  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Ewentualnie podpowiedź który z tych - bo co nieco już szukałam:

[[a]]http://www.briar.pl/pl/p/STUBBEN-Kantar-QD1-podszyty%2C-wypukly-/316[[a]]

http://beckersport.pl/kantar-schockemohle-sarasota-24ok-p-4373.html

http://www.gnl.pl/dla-konia/kantary-i-uwia-zy/kantary/kantary-skorzane/kantar-skorzany-eric-thomas-pro.html - tu podoba mi się zapięcie, rozwiązanie podobne jak w CWD, ale powątpiewam w jakość?...

Celowałam też w KenTaura, lubię ich produkty, ale akurat kantar mają niebywale ciężki... :-(


Heeeelp  :kwiatek: :kwiatek:

darolga, zobacz sobie kantary Equipe!
Też nie tak dawno pytałam mniej więcej o to samo 😉
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 12:46
Oooooo, Puma, dzięki! Racja, zupełnie zapomniałam o Equipie!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
A przy okazji na x-horsie znalazłam jeszcze Passiera w super cenie, chyba na niego się ostatecznie zdecyduję, ale rozważam jeszcze, który z tych dwóch  😁 dzięki!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 marca 2015 16:33
A ja zaszalałam i kupiłam skórzany, więc wygląda nomen omen Książę.
lusia722 Śliczny  🙂 Jaka firma i model?
lusia722, piękny!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się