Nasza twórczość fotograficzna cz. II

smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2015 22:29
2ka moim faworytem <3
a w ostatnim też albo dałabym więcej miejsca albo cięła jeszcze mocniej.
Ale ogólnie na + 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 lutego 2015 08:40
Dzięki dziewczyny, powiem Wam, że się wkręciłam i mam zamiar nauczyć się fotografować ludzi. Na razie jeszcze tego nie czuję, robię instynktownie, jest o wiele trudniej niż z końmi  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lutego 2015 16:42
Wojenka, popracowałabym nad kolorem twarzy na pierwszym 😉 zbyt czerwono. Reszta super!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 lutego 2015 20:39
Prawda, nie dotykałam się w ogóle do twarzy.

Jeszcze kilka zdjęć:





i wygłupy bez papierosa  😁

Kastorkowa   Szałas na hałas
04 lutego 2015 17:28
Wstawiam moje 3 z szuflady letniej do oceny
klik

klik

klik
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2015 13:30
I bardzo dobrze! Fajna fotka 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 lutego 2015 22:00
Ja jutro z rana ruszam w plener <3
Za to wczoraj miałam chwilę na zdjęcia. Poznajcie Bonusa i jego problemy z koordynacją ;D





Znowu ten piękny owczar 🙂 Dzięki!
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2015 19:01
pierwsza! 😀
jesteśmy po pierwszym dniu integracji w Podolinie 😉



Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lutego 2015 19:11
Widzę, że czekają mnie tortury - wszyscy już wrzucają na FB takie zaje...e zdjęcia  😍
smartini, pierwsze fajne, ale takie "okładkowe" 😁, a to drugie opad szczeny. Mogę spytać jakim obiektywem robione? 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2015 20:33
Budyń, dziękuję 😉
wszystko wiekową Sigmą 70-200


tortury... no cóż, trochę tych zdjęć mamy :P

na dobranoc
Salina


i Kula
[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10639520_725390617559999_1368973092375774019_n.jpg?oh=533db572544a831af69b59e5979b7192&oe=5596FE97[/img]
Ech te zdjęcia to naprawdę tortura ... napatrzeć się na te piękności nie można  😀


Od dawna oglądam Wasze prace i wreszcie postanowiłam zacząć pokazywać coś swojego.
Od razu ostrzegam - fotografia bardzo amatorska ! Od jakiegoś czasu uczę się obsługiwać lightroom'a, no i w sumie juz kocham ten program, ale to chyba każdy tak ma  🤣 Wcześniej uzywałam tylko Photoscape, w normalnym photoshopie nigdy nie potrafiłam się odnaleźć.
No i w sumie zawsze brakuje mi czasu na obtóbkę zdjęć, więc postanowiłam codziennie przerabiać z 2-3 żeby coś wreszcie do przodu ruszyło. Mam nadzieję, że się uda.
Pierwsze takie dla porównania z wakacyjnych warsztatów z Paulą Dudzik:
1. oryginał
2. photoscape
3. lightroom


Teraz tak patrzę, że to z lightrooma trochę za ciemne chyba jest. Co Wy na to ?
Czy jest opcja aby pobrać gdzieś za darmo lightroom'a czy trzeba bawić się z crackami?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2015 16:31
Możesz pobrać wersję trialową (full serwis przez 30 dni) ze strony Adobe. Za pełną już się płaci albo... no, ale to średnio legalne.
Haffek, nie ma, tylko demo. (Facella mnie już ubiegła)
wabankowa, imo... oryginał wygląda najlepiej 🤣 Drugie leci na prawo i ciasny kadr, trzecie ciasne, a ogół za bardzo skontrastowany i saturacja mocna, zwłaszcza na twarzy Marleny. A ciemne są wszystkie.
Niech się wypowie teraz ktoś z fachowym okiem, ja bazuję tylko na wrażeniach estetycznych :P
budyń dzięki za Twoją opinię. Każde wskazówki mile widziane 😉
Posiedziałam jeszcze trochę, ale to i tak nie jest to co ma być ... jest lepiej, ale .. no właśnie, jest ale.
I jeszcze jakość umarła podczas wrzucania na volte  👿

To i ja wrzucę kilka swoich ostatnich pstryknięć. Każda uwaga mile widziana  🙂



dzisiejsze zabawy
raz i dwa
Ja swoje pokazuję na 550 px 😉 wczoraj miałam fajną zabawę z zakonnicami 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 lutego 2015 03:41
Dziewczyny mam takie pytanie  😉
Kiedy zaczęlyście dodawać swoje watermarki/podpisy etc  ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 lutego 2015 11:35
ale w sensie?
Chodzi mi te podpisy na zdjeciach ... Np "xphotography" itp
Czy je zaczęlyscie dodawać odrazu czy dopiero po jakimś czasie . 😉
gossu, ja zaczęłam dodawać jak założyłam stricte fotograficzny fanpage na fejsie. i zalożyłam stronę i zaczęłam publikować swoje zdjęcia jako fotograf, chcący być uważany za profesjonalnego. Póki wrzucałam tylko zdjęcia koni na konto prywatne to nie bawiłam się w podpisy. Ale fanpage czy strona www zakładają ogólnądostępność, więc trzeba było zacząć "chronić" zdjęcia.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 lutego 2015 11:56
nie pamiętam kiedy zaczęłam wrzucać...
w momencie, w którym uznałam, że nie robię/nie chcę robić byle pstryków i chciałam piąć się w górę
budyń dzięki za Twoją opinię. Każde wskazówki mile widziane 😉
Posiedziałam jeszcze trochę, ale to i tak nie jest to co ma być ... jest lepiej, ale .. no właśnie, jest ale.
I jeszcze jakość umarła podczas wrzucania na volte  👿



to, co mi jako laikowi najbardziej przeszkadza w tym zdjęciu to czarne dziury zamiast oczu. 🙁 nie wiem, czy to wina podrasowania zdjęcia, czy makijażu dziewczyny, ale dolne powieki wyglądają bardzo niekorzystnie. 🙁

i cień na czole przy linii włosów.. nie wiadomo, czy to cień, czy... pozostałości po farbowaniu i brud. 🙁 no tak to odbieram, przepraszam. :kwiatek:
gossu
Ja od pewnego czasu nie podpisuję wcale. Może jakbym miała ładny podpis to bym o tym pomyślała  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lutego 2015 14:22
ja podpisuję adresem strony, ale mało widocznie. skoro już mam tę stronę, to niech będzie z niej jakiś użytek 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się