ciąża, wyźrebienie, źrebak

OBIBOK, isabelle to sama ma przeboje z bólem brzucha 😂 a Jody jeszcze uznała, że to nie jest dobry czas 😉

Gruba chyba nie ma żadnego osłabienia. A przewspaniała Pauli_L od której kupiłam Jody - przeliczyła mi termin i mamy na 8 🙂
U mnie dwie już po terminie, i nie zanosi się jeszcze na poród :/
isabelle kurde, juz myslalam , ze cos sie stalo i mieszkasz w stajni 😜
no jak, to nie znalas terminu wczesniej?  👀 ło matko, to można osiwiec czekając !  😁
he, ciekawe czy w terminie sie oźrebi 😉
4 lata temu, to przez miesiac nie spalam- kretyni w stadzie nie wpisali dat skoków i tak sobie czekaaaałam i czekaaaałam i zgadywaaaałam , az schudlam pare kilo z nerwów, a ze klacz stala na stanówce poltora miesiąca (no kretyni, kretyni!!!  🍴 "zapomnieli" ze ona do stanówki) to mogłam sobie z fusów wrózyć . klacz zrebna pierwszy raz, wiec i nie wiadomo bylo jakie ma swoje własne , prywatne objawy. drugi raz juz poszlo bez nerwów i w terminie, dokladnie doba po  😀

titina a długo po terminie jestescie?
OBIBOK,  skoki były chyba od 3 do 9 maja jeśli dobrze pamiętam. A ja wiem, który to dzień był skuteczny 😉 ?
Jejkuuuuuuuuuuuu czekam na potwierdzenie udanej inseminacji. Najdłuższe dwa tygodnie mojego życia  😵


titina a długo po terminie jestescie?


2, i 5 dni  😉
Dekabrysta (Justus - Delia po Bajt) ur.2014



Dżentelmen (Justus - Draba po Przedświt XIII-4) ur.2014

OBIBOK,  skoki były chyba od 3 do 9 maja jeśli dobrze pamiętam. A ja wiem, który to dzień był skuteczny 😉 ?


Liczy się od ostatniego, tak tradycyjnie.
[s]Czy słyszeliście ostatnio o źrebaku, któremu matka zmarła? Mamy w stajni klacz, która kilka dni temu urodziła, ale źrebak zmarł. Jeśli wiecie, że ktoś jest w takiej sytuacji i chciałby, żeby źrebak wychował się z inną matką, to proszę o kontakt. Sami kiedyś mieliśmy taki problem i chętnie teraz komuś pomożemy. [/s]


nieaktualne


szkoda ... :/

Mamy źrebaka, którego narazie mamunia pierwiastka nie kocha
montana, nasza kobyła zapomniała wczoraj o wszystkim i przestała już produkować mleko 🙁
Wzięłam babę na lonżę, żeby się trochę poruszała a nie ciągle spała a tu, odmiana, łaziła jak baletnica, kita do góry, podrzuciła nawet kilka razy dupą i ociężałość znikła  😜
ansc, my mamy jedną agentkę ktora dwa tygodnie przed porodem dalej skalala przez ogrodzenia 😵
Ja mam klacz, która dzień przed wyźrebieniem wyskoczyła z pastwiska przez drążki je zamykające, które były na wysokości 120-130cm. Przy czym trzeba zaznaczyć, że kobyła ma nie więcej niż 158cm w kłębie i w swoim życiu przed tą ucieczką skoczyła może raz metrową stacjonatę, a tak to nie była nic a nic trenowana skokowo. Ot, konik terenowy do kochania 😉
Na następny dzień raniutko, czyli może kilkanaście godzin po wyskoczeniu z pastwiska, źrebinka już była na świecie. Za kilka dni owa źrebinka skończy już 8 lat :P
titina łeeeee, to wy jeszcze "w terminie". 2 tyg przed i 2 tyg po liczą sie do terminu  🤔. wg weta mojego  😜
galopada jakie zatuczone żrebaki  😁 😁 😁 a co z teorią ze mlodziaki powinny miec zeberka na wierzchu ?  🥂

mojego paskuda nie mam fotek aktualnych, ale jakos zeber tez nie chce wywalic na wierzch, malo tego, szeroki jakis  🤔wirek: , zamiast w gore to wszerz rosnie....  😵 licze ze wiosna obudzi w nim chec do rosniecia do góry. zaraz 2 lata konczymy, a wzrost mamy jak roczniak normalnie  🤬

isabelle a ja dobrze zrozumialam ze kobyla miala u poprzedniej wlascicielki źebaki i masz z nią kontakt? moze ci podpowie ile dni zazwyczaj ciaze nosila?
OBIBOK,  nie, nie. Konia kupiłam juz w Polsce, ale w kraju jest jakieś 1,5 roku. Jest z belgijskiej hodowli. W polsce nie miała źrebaków, a czy miała w belgii - nie wiadomo. Więc nie wiem czy to pierwiastka, czy już doświadczona mama 😉
OBIBOK, utuczone?!?!? Gdzie ty takie widzisz?? 😁 wrzucilam zdjecie Brysia do Mlodych koni. Widac tam jak wyglada wzrostowo w porownaniu do2 latka 😁
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
02 kwietnia 2015 21:36
dziewczynka nr 2 już na świecie - Holly Rose:











condina Łałłł świetna jest  😍 
condina Prześliczna jest  💘
Condina, śliczna jest tfu tfu tfu... nie chcesz jej odsprzedać? 😉
[b]Condina[/b]
Powieś koniecznie czerwoną wstążeczkę na boksie 😉 Mała jest cudna!!!
Condina cudna <3

My jeszcze czekamy, terminy na 17, 24 i 28 kwietnia
Piękna i te białe skarpetki  😍
Według ostatniego krycia moja ma termin na 17-go ale liczę 2 tyg. przed i 2 tyg po. Klacz miała 3 skoki w odstępach tygodniowych ( mnie przy tym nie było ale tak jakoś mnie poinformowano) w karcie ma zapisany tylko ostatni skok. Więc czekamy.
Condina przepiękna mała, chyba niezłe zaskoczenie z tym jej kapitalnym malowaniem  🙂

U nas Zuza dalej trzyma w napięciu, 26.03 pod wieczór zauważyłam świeczki, dziś mamy 03.04 a źrebak dalej w środku. Termin niby na połowę kwietnia ale skąd te świeczki tak wcześnie. Z wetem rozmawiałam to każe czekać i obserwować. Mieliście takie przypadki?
ansc 3 skoki w odstepie tygodniowym? to ty licz od pierwszego skoku, przeciez klacz nie ma rui 3 tygodnie  👀
mysmy kryli co 22 godziny, jedna z klaczy po 3 skokach nie odbiła, zawolalam weta i sie okazalo, ze jest  dziwka zwyczajnie 😉 24 godz po rui a ona dalej chetna 😉.

toś mnie zaskoczyla  😜 skad taki system krycia?
Klacz była u ogiera przez miesiąc i była dwa razy badana, wet stwierdził dopiero po ostatnim skoku, że już jest OK.
OBIBOK, 3 razy w odstępach tygodniowych to jednak dwa tygodnie  😉
Condina, piękne imię! Ja też szukałam na H, ale w końcu wymyśliłam Hollywood Dream 😉
Nareszcie jest!

Po 8 dobach od pojawienia się tzw ' świeczek' Zuza urodziła.
W Wielką Sobotę, 04.04.2015r po godzinie 4 nad ranem. Przynajmniej w święta będziemy spać spokojnie  😉
Ogierek ku zaskoczeniu bo prawie 2 tygodnie przed terminem. Poród przebiegł bardzo sprawnie, a chłopak silny, po niecałej godzince jak wstał tak ani razu się nie wywrócił!


Teraz imię na "Z" poszukiwane!






iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
04 kwietnia 2015 08:00
Śliczny i do tego jak malowany!!!  😜 On izabelowaty czy kasztan? Niech dobrze się chowa  🙂
Moja propozycja to Zazu  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się