Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2015 21:37
Averis, moich podpisów to z 5 lat nie aktualizowałam...
Averis   Czarny charakter
08 kwietnia 2015 21:43
Strzyga, widzisz! Ale co zrobiłaś, no co zrobiłaś. Teraz foteczki moje i Karego  są na ostatnim miejscu na poprzedniej stronie. Naj-go-rzej.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2015 21:44
Averis, cóż, pijar zacznie działać jak dostanę wypłatę...
Averis   Czarny charakter
08 kwietnia 2015 21:46
Strzyga, a za wpis do CV?

Za karę dam to:

(tak, to siodło musi chwilowo tak leżeć, bo inaczej koń się szczurzy i pokazuje co o nim sądzi - szukamy innego o krótszych panelach)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2015 21:50
Nie Pijaruję Za Darmo. Za wpis do CV to mógłby to zrobić Dżunior Grafik End Pijar Dizjaner, a nie Senior.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 kwietnia 2015 21:54
Averis, jaka on ma pocieszna mordeczke! Fajnie was widziec 🙂
Averis   Czarny charakter
08 kwietnia 2015 22:10
Hermes, dzięki 😀! Bo on cały jest pocieszny, puchaty i kochany. Najlepszy koń w całej wsi 💘
Averis, chyba KAŻDY miał tu konia w paincie, aj? 😁

Isabelle, PADŁAM 😀
[quote author=galopada_ link=topic=96726.msg2332684#msg2332684 date=1428516815]
halo, spoko, ja dowiedziałam sie kiedyś na rv ze poprawiam baskil, ułożenie nóg i podstawieni zadu w photoshopie 😂
[/quote]

Chyba Justusowi, nie ?  Pamiętam to  😉
Kochane, czy w Waszych stajniach istnieje jakiś grafik jazd? Rekreacyjnych/treningów/terenów/lonżowania etc? Czy raczej wszystko się dzieje "tu i teraz"? A jeśli macie/miałyście jakiś grafik to czy się sprawdzał w użyciu, czy nie miał większego sensu?
Averis no wreszcie karson jeździecki!! Tylko czego tak mało?

No i czekam jeszcze na Duszka  👀
rudoslaw90, w poprzedniej był grafik ogólnodostępny i rozpisany na cały dzień, imię dziecka - imię konia. Miało to duży sens, bo każdy wiedział jakiego ma dziś konia i sam się sobą zajmował, na koniec ekipa stajenna tylko sprawdzała czy poprawnie osiodłane i wyczyszczone i dzieciaki ruszały na plac do instruktora.
W stajni rekreacyjnej zawsze była kartka z grafikiem - godzina lekcji, imię i nazwisko , koń . Kursant przychodził , sprawdzał i siodłał sobie konia.

W stajni pensjonatowej był grafik dot. jazd na hali. Z tego co pamiętam można było wejść w max 4 konie jeżdżąc na płasko, 1 koń jeśli trening skokowy , lub chyba 2 konie + lonża.
Opcja niby dobra, bo był porządek, ale będąc w stajni tylko  2x tyg ciężko mi było planować z takim wyprzedzeniem i wpisywac się w grafik.

W obecnej stajni rekreacyjno - pensjonatowej nie ma wywieszonego grafiku żadnego.

milusia Plan krótkoterminowy jest taki, że wybieramy się na czworoboki szkoleniowe do Aromeru w kwietniu i maju. Głownie w celu obeznania z nową atmosferą, czworobokiem (którego nigdy nie widział), obcymi końmi, transportem. Jeśli pójdzie w miarę dobrze, powiedzmy, że zakładam wersję optymistyczną to być może pojedziemy za ZT-A w czerwcu. Jeśli pójdzie, źle lub bardzo źle to kupuję westówkę Diamond'a i zaszywam się w lesie 😁 Planu długoterminowego nie układam, cele dostosuję na bieżąco do naszych możliwości (w szerokim zakresie znaczenia tego słowa).

Znów zmagam się z utratą wagi Małego. Morfologia i biochemia krwi w toku. Wygląda i zachowuje się normalnie, błyszczy się, kopyta w normie, śluzówki w normie, oddech w normie, wydolność bardzo dobra. A schudł... znów na wiosnę. Jeść dostaje tyle, że już nie bardzo jest co i kiedy dołożyć. Rano: 1kg (suchych) wysłodków + otręby pszenne + 1kg  owsa (łącznie po namoczeniu wychodzi z tego wiadro 5l), popołudniu: 1kg owsa + 1,5 kg musli + sieczka, wieczór: 1kg owsa + 1,5kg musli + sieczka + olej sojowy. Na wszelki wypadek podaję do paszy węglan wapnia. Dodatkowo pod wieczór zawsze dostaje marchew. Siana w opór, zawsze ma w siatce. Na padok wychodzi codziennie, pod siodłem 5 x w tygodniu. No nie wiem...może on musi w końcu dorosnąć, żeby przestać wyglądać jak rasowy folblut.

A Karusia Averis muszę pochwalić 🙂 Rewelacyjnie szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu, zero stresu. On zachowuje się tak, jak gdyby wcale się nie przeprowadził, tylko był tam od zawsze. Z utęsknieniem czekamy na prawdziwą zieloną wiosnę bo wtedy będą....zdjęcia 🤣
Averis, ju noł, ju noł! 😍 😍
Będzie ciepło to przyjadę i pofocimy Karsonito!


escada, o jeny! Ale mi się miło zrobiło 😡
Mam tylko takiego Duszka, z jego 8 urodzin, które były w ub. tygodniu 🙂

rudoslaw90 w mojej obecnej stajni jest grafik. Jest kilku trenerów, część dojeżdżających i są rozpisane konie i jeźdźcy do każdego trenera na cały tydzień. To dotyczy części pensjonatowej. To nie jest tak, że hala/ujeżdżalnia w tym czasie jest zarezerwowana dla danej pary, kwestia informacyjna i inni mogą normalnie jeździć byle nie przeszkadzać, bo miejsca mamy dużo. Od tego miesiąca ruszyła rekreacja, ale nie wiem jak sprawa wygląda bo oni korzystają z drugiej malutkiej hali - tam dla pensjonariuszy też był grafik, bo 3 konie to już był  tłok, ale w tej chwili chyba halę całkiem przejęła rekreacja.
Averis   Czarny charakter
09 kwietnia 2015 10:28
escada, powód jest prosty - zdjęcia z jazdy nie nadająsię jeszcze do publikacji 😉 Najpierw mszę nauczyć się jeździć 😁
amnestria, czekam na to całe życie!
tuch, on tak robi, bo wie, że Ciotka patrzy 😎
Burza, no raczej 😎 Pamiętasz jeszcze tę starą akcję z chyba Black Horse, gdzie rysowaliśmy w paincie jej podobizny 😉?
Pozdrawiamy wiosennie cały kącik  :kwiatek:
Jak rekrecja to rekreacja  🏇



Averis no i jakże Wam pasuje jeździecki outfit  🙂
Brzezinka ukradnę Wam...obie Panny! Jak Was oglądam to mi się jakiś instynkt macierzyński odzywa i też bym chciała mieć takiego ucznia 🙂

My z Bondziem uczymy się programu na odznakę na pamięć, chociaż i tak z moją sklerozą uważam że całą nadzieja w jego kopytach :P



brzezinka, ty uważaj, bo wkrótce dowiesz się, że to wszystko PhotoShop 😁
Jeszcze wyglądają w miarę realnie, ale już moment - prorokuję - i będzie, że to bajka, a skoro bajka - to ściema, nie? 🤣


halo, zabezpieczyłam się.  🤣 Mam niezbite dowody na to, że to nie photoshop  😉


krysiex213 , Ty jesteś taka wysoka czy Bondzio taki malutki  😉


Znów zmagam się z utratą wagi Małego. Morfologia i biochemia krwi w toku. Wygląda i zachowuje się normalnie, błyszczy się, kopyta w normie, śluzówki w normie, oddech w normie, wydolność bardzo dobra. A schudł... znów na wiosnę. Jeść dostaje tyle, że już nie bardzo jest co i kiedy dołożyć. Rano: 1kg (suchych) wysłodków + otręby pszenne + 1kg  owsa (łącznie po namoczeniu wychodzi z tego wiadro 5l), popołudniu: 1kg owsa + 1,5 kg musli + sieczka, wieczór: 1kg owsa + 1,5kg musli + sieczka + olej sojowy. Na wszelki wypadek podaję do paszy węglan wapnia. Dodatkowo pod wieczór zawsze dostaje marchew. Siana w opór, zawsze ma w siatce. Na padok wychodzi codziennie, pod siodłem 5 x w tygodniu. No nie wiem...może on musi w końcu dorosnąć, żeby przestać wyglądać jak rasowy folblut.


zamień owies na inne zboże (ja daję jęczmień z lekkim dodatkiem pszenżyta ew pszenicy, może być troszke kukurydzy)
owies zwiększa ilość energii a nie opasa
oczywiście inne zboża muszą być śrutowane albo gniecione, w ostateczności moczone
tuch, mi też kiedyś Dzionek co roku chudł na wiosnę, mimo zwiększania żarcia i cudów na kiju. Dopiero odkąd stoję w obecnej stajni to wygląda jak pączek w maśle w marcu-kwietniu, a niczego dodatkowego do żarcia nie dostaje. Wydaje mi się, że to o jakość pasz chodzi, szczególnie siana... W poprzedniej stajni ładnie pomogły mu otręby ryżowe.
Isabelle, Ty masz miejsce poczesne w poczesnych miejscach <3 Taka sława, takie piękne podobizny! Kiedy Wy się oźrebicie, ja się pytam!






Ja już nie wiem! Co za babsko! Leży i leży, wzdycha, a rodzić nie chce! tylko jak suseł się uwala w słomie w pozycji "padł koń"!

[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/11065946_1559960247619461_73967598432248377_n.jpg?oh=41e532d351cc53c3fa02bb49688beb56&oe=55AEFF3E&__gda__=1437501008_4c3904ba11fd4d56f617283a37b00d32[/img]
Averis ale słodki miś! Piękny pyszczek.
Brzezinka ja mam 178 Bondzio....162-4? No tak żeśmy się dobrali jak flip i flap  😵  A że kupiłam go jako odsadka to nie wiadomo było co wyrośnie
krysiex213, przybijam piątkę 😁 Jaką odznakę zdajecie?
krysiex213, również piona 🙂 Ja mam 187, mój Julian 166. Uszy do góry i jak sobie wbijecie na pamięć przejazd, to i w stresie go z automatu przejedziecie! 🙂
wymodelowana Milla  no wypadałoby w końcu srebro pojechać :P  ja nie czuję jak na nim siedzę że jest jakimś kurduplem, tym bardziej że w szerokości jest go sporo. Jak się przesiadam z AQH na Bondzia to wręcz wydaje mi się gigantem  😀
Amnestria piękny duszek i juz chyba całkiem w formie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się