ciąża, wyźrebienie, źrebak

zielonaroza, ale, o co chodzi? Moja klacz to import belgijski, w jej paszporcie ichnim - nie ma żadnego info. Więc przy badaniu zapytałam, czy w jakiś sposób może ocenić czy to pierworódka i powiedział, że na jego oko miała jednego czy dwa źrebaki.

Fokusowa, Laguny już nie ma dość długo.
zielonaroza, ale, o co chodzi? Moja klacz to import belgijski, w jej paszporcie ichnim - nie ma żadnego info. Więc przy badaniu zapytałam, czy w jakiś sposób może ocenić czy to pierworódka i powiedział, że na jego oko miała jednego czy dwa źrebaki.




z mojej wiedzy i doświadczenia wynika, że możemy ocenić czy jest to pierwiastka czy wieloródka u jałowej klaczy lub może i wczenoźrebnej, ale, że na tym etapie? wątpię!
jeśli oceniał po zachowaniu/ charakterze klaczy to przecież ta co miała 10 źrebiat może być gorsza od pierwiastki... a zwłaszcza przy belgu - spokojnym, dużym i... w porównaniu ze "sportowcami", szerokim i z dobrze wykształconym wymieniem nawet u pierwiastki
Isabelle ojej, przepraszam za pomyłkę z imieniem  :kwiatek:
coś się stało? Jeśli tak to bardzo mi przykro, sama to przeżyłam niecały miesiąc temu  😕
Fokusowa, nic się nie stalo 😉 musiałam ją sprzedać, bo nie istniało dla niej ogrodzenie, które by ją zatrzymało. Miałam dwie warstwy szerokich desek plus pięć warstw pastucha na dziki a kobyła to taranowała... po tym jak musiałam w nocy z dzieciakiem rocznym, wyjętym z kąpieli latać po wsi ją łapać... zrezygnowałam.

zielonaroza,  nie wiem po czym oceniał, pytałam po badaniu, w tym badaniu "dosadnym". Nie mam dość doświadczenia ani studiów, żeby podważać to co robi i mówi wet, więc nie czuję się na siłach spekulować 🙂
Isabelle to o tyle dobrze, że sprzedaż nie nic gorszego 😉
A masz może fotkę przyszłego ojca źrebaka?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 kwietnia 2015 23:21
Zostało 8 dni do terminu, zjadam paznokcie już.... 🙄
A ja rano znalazłam w stajni niespodziankę! 8 dni przed terminem urodziła się trakeńska klaczka  😍
Mała zdrowa i silna. Fajnie się karmią. Kobyła podnosi nogę żeby źrebak miał lepszy dostęp - przekomicznie to wygląda
łał 8 dni przed? Nam zostało 8 dni do. A ja już jak na szpilkach odliczam każdy dzień.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 kwietnia 2015 08:52
Czyli wszystkie miały termin na 17 😂
Ja bym troche chciała tak znaleźć niespodziewana niespodziankę.
A nie dała żadnych objawów ze bedzie teraz rodzic 👀
Zairka żadnych, cyc owszem był pełny ale nie za wielki. Kobyła szalała na padoku jak zawsze, kolację wciągała.
Żadnych świeczek, niepokoju, zapadnięcia, no totalnie nic
łał 8 dni przed? Nam zostało 8 dni do. A ja już jak na szpilkach odliczam każdy dzień.


hihi, my już jeden dzień po terminie i ciągle czekamy!
Isabelle doczekasz się, przy pierwszym zawsze największe emocje.

U mnie jeszcze dwie w dwupaku, terminy na 24 i 28 kwietnia - ciekawe co te wymyślą  😉
zielonaraza a ja mysle, ze wet jest w stanie stwierdzic rektalnie czy klacz juz rodzila czy nie. pewnie wystarczy obadac spojenie łonowe, ktore sie poszerza na "łączu" przy porodzie i zostaje jakis slad po tym. spytam przy okazji mojego weta.

i..... serio klacz nie pozwoli podejsc malemu do ogrodzenia?  🙄
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 kwietnia 2015 19:41
Nasze źrebaki się mamy nie pytały i sruuu po taśmach, plecionkach i drutach.
Zazwyczaj 2 podłączenia do elektryzatora i ogrodzenie już było zrozumiane.
Były takie maluchy, które ani razu się nie podłączały.
A Łinio na przykład to się owinął taśmą jak prezent urodzinowy a
potem z rozpaczy się położył i czekał aż go rozplączemy, hihihi
(ja zazwyczaj pełnię wartę przy włączniku i jak tylko coś się wydarzy od razu wyłączam).
Oczywiście było to jedyne spotkanie z pastuchem 🙂.
OBIBOK, serio serio 😉 pewnie też dużo zależy od kobyły, ale już widziałam kilka takich, które w pierwszych tygodniach życia źrebaka odpędzały go od ogrodzenia.
Moja do tej pory jest nadopiekuńcza mimo, że źrebak już dawno odsadzony i raczej samodzielny chłopak 😉
My też czekamy z ardenka, już 5 dzień po terminie i nic
Ja już trzecią  noc przy monitoringu 🙁 malucha nie widać , nic nie widać oprócz twardych wymion , więc nie mam pojęcia ile to jeszcze potrwa  😵
hihi, tu też pozwolę sobie moją grafikę wrzucić, zwłaszcza dla anyann,  bo dzielimy ardeńskie oczekiwanie po terminie 😂
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/11065946_1559960247619461_73967598432248377_n.jpg?oh=41e532d351cc53c3fa02bb49688beb56&oe=55AEFF3E&__gda__=1437501008_4c3904ba11fd4d56f617283a37b00d32[/img]

grafika na facebooku

Anettt,  Ty na fryzie dziecko czekasz? to prawda, że z fryzami jest trudniej? tu o tym czytałam [url=http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=53:b&catid=38:readb&Itemid=2]konie fryzyjskie[/url]
Isabelle, boskie 😀 Dałabym do avatara 😀
to sie na plakat nadaje do stajni  😁  i jak srom? bedziesz wolac weta jeszcze raz zeby szyjke obadał? 😉
Isabelle świetny artykuł czytałam go z trzy razy , czy z fryzami jest trudniej chyba nie ,do tej pory nie miałam większych problemów ostatnio lozysko długo rodziła ale za każdym razem obyło sie bez weta . No ale stres jest moze mniejszy niż przy pierwszym źrebaku ale juz jestem mega zmęczona po tej trzeciej nocy 🙁 nie wiem ona sie chyba za tydzień oźrebi 🙁
to zawołaj weta, niech obada jak sprawa wyglada
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 kwietnia 2015 19:44
ja dzisiaj rozmawiałam z hodowcą Madery i Misi i powiedział mi że Misie, Madera urodziła na stojąco 😲
Więc ja już teraz calkiem mam  😵!
to sie na plakat nadaje do stajni  😁  i jak srom? bedziesz wolac weta jeszcze raz zeby szyjke obadał? 😉


nie nabijaj się! każdy kiedyś czekał na pierwszego źrebaka

Hela (imię robocze  😉) z pierwszego spacerku dzisiaj





trochę przygód jest, matka pierwiastka nadgorliwa trochę, nie dawała się wczoraj Heli położyć, dzisiaj już jest trochę lepiej
Louisa ojej, jaki mały cudak! Uwielbiam duże odmiany na pyskach  😍
Oby się dobrze chowała  :kwiatek:
Zairka,  jaaa, nawet nie wiesz jaki to czad zobaczyć swoją grafikę w czyimś awatarze! 😅

Louisa,  ale urodziwe maleństwo!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 kwietnia 2015 01:47
Haha bo jest zajebista i taka prawdziwa!!!! 💘 :kwiatek:
Louisa Świetny źrebak  😀 

U nas dziś po 5 urodziła się dziewczyna  🏇 
a u nas dziś po 5 zmarła dziewczyna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się