Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

amnestria, kolejna! 😉 Jak patrzę na tę fotkę i zdjęcia kujki, to mam ochotę przerzucić się na deptanie kapusty, wyprowadzić do Was i oddać w ręce Quanty 😁 👍
To chyba kazdy byc chcial :P
Brawo dziewczyny, Duszek zachwycajacy! 🙂
budyń, nie marudź, tragedii nie ma 😉

asds, takie życie, my latamy z widłami i gnojem, a konie sobie odpoczywają w spa 😉

robakt, co się konkretnie stało z Rudym? Nie załamuj się, każdy z nas przez to chyba przechodził, nic fajnego, ale jeżeli ci mocno zależy na jeździe, to na pewno znajdziesz najlepsze dla siebie wyjście.

faith, tak to jest, że jak pech cię złapie, to nie chce odpuścić 😉 Ważne, że dosięgnął głównie tylko rzeczy, a nie twojego zdrowia. I czym się tak naraziłaś, co takiego zrobiłaś, że twierdzisz, że karma cię dosięgnęła?

baffinka, a nie zastanawiałaś się przypadkiem nad jakimś specem od pleców dla kobyłki? Z twoich opisów i z filmików wnioskuję, że coś jej tam może przeszkadzać. A tak w ogóle - gratulacje 🙂

Dzionka, o! zaraz idę do kącika ujeżdżenia pooglądać

Zairka, ale z ciebie farciara, gratuluję 🙂 I uważaj, bo źrebole zawsze na początku są słodkie, a jak zaraz zaczynają się z tobą "bawić" to dopiero jest heca 🙂 I mam nadzieję, że taka jasna zostanie, bo nam kiedyś inny źrebak zrobił psikusa - myśleliśmy, że będzie izabelek, a jak zaczął zmieniać sierść, to wyszło, że mamy zonk, bo się okazało, że jest koloru czekoladki, dobrze, że wet jeszcze nie zdążył go opisać 😁

amnestria, aaaa to ty! Tak się zastanawiałam na facebooku Quanty, co to za osoba, dobrze wiedzieć 🙂 Trochę wam zazdroszczę tych jazd, tych profi treningów, fajnie musi być tam u was w stajni


Millie już jest w nowym domu i - od razu sobie znalazła chłopaka! Izabelek chyba zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, non stop się nia zajmował, drapał po szyi, brzuchu, plecach, "śmiał" się do niej. Millie też się spodobał nowy towarzysz. Aż mi się łezka w oku zakręciła, bo w poprzedniej stajni to były tylko dwa stetryczałe, wredne pryki, które ciągle przeganiały ją z kąta w kąt oraz dwa kuce, które miały wszystko gdzieś. Teraz przynajmniej Millie będzie miała kolegę, ktory będzie dla niej miły - i to bardzo 😁  Na tym samym pastwisku jest też inny kuc i wygląda na pozytywnie nastawionego, więc jest git 🙂

Kilka zdjęć (mam więcej, ale nie nadają się na forum, na które zaglądają dzieci :hihi🙂






To zdjęcie uważam za niesłychanie romantyczne:



I jeszcze załączam filmik - bardzo przepraszam za moje pseudośpiewy, byłam bardzo podekscytowana 😁

Anai dzięki  :kwiatek: serio nie zanosiło się na dobre przejazdy. Lepiej w tę stronę niż jechać nastawionym na dobry przejazd i się mocno rozczarować, bo akurat koń miał zły dzień. Przynajmniej cały parkur byłam skupiona i nie zostawiałam jej samej jak to czasem miałam w zwyczaju kiedyś, gdy skakała wszystko  😀
I dobrze, bo czegoś mnie ten koń uczy  😉
Sankaritarina dziękuję  :kwiatek:
Galopada_ to był kaskotoczek  😀 i nawet nie wyobrażasz sobie ile on gleb przeżył bez szwanku. I moja głowa  😉 Także wychillujcie. Martwcie się tymi co jeżdżą w ogóle bez  🤣 Jak tam Twoje grubaski? Wsiadasz trochę?
Wymodelowana dziękuję  :kwiatek:
Faith dziękuję  :kwiatek: szkoda, że Wam się nie udało wystartować.  A kiedy jakieś następne zawody w okolicy? Następnym razem się uda! 😉
Amnestria dziękuję  :kwiatek: puchnę, puchnę  😀 tyle miłych słów się nasłuchałam i naczytałam, że aż chce się dalej pracować i dążyć do tej P klasy  😀 to chyba na serio był jeden z naszych lepszych parkurów w ostatnich latach  😀 Mega Dusio wygląda. Zmienia się niesamowicie. Mam nadzieję, że częściej będziesz nam go pokazywać  😍
Ikarina dzięki  :kwiatek:  skrobnę Ci PW 😉
ikarina, piękne padoki teraz masz! 😀 no i ten amant też niczego sobie 😁 dobrze, że znalazłaś w końcu takie super miejsce! a Twoja Millie bardzo mi się podoba  💘
baffinka, nie mam czasu bo jestem na stałe w Lublinie i co 2 weekend przyjeżdżam do domu. A wtedy mam milion rzeczy do zrobienia. W święta trochę pojezdziłam na Dużym, teraz na majówkę planuje trochę pojezdzic jesli pogoda pozwoli 😉
Zairka, piękna jest 😍 Niech się zdrowo chowa 🙂

Sankaritarina, dzięki 🙂 chyba pierwszy raz mi się tak podobają moje foty na koniu - mimo że takiej jakości 😉

faith, dzięki 🙂 I podziwiam talent do zaplatania, jestem totalnym antytalentem we wszelkich manualnych sprawach.

amnestria, zachwycałam się już na fejsie, ale naprawdę - wow 🙂!!

ikarina, i co, jak wrażenia z naszych pierwszych lotnych 😁? Ale romantic na tych twoich fotach! I jaka pogoda piękna - sielanka...
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 kwietnia 2015 20:55
Ikarina nie ma szans, ma rybie oczka wiec zostanie cremello 💃 na szczescie 😁
Dzisiaj była u Nas dziewczyna która robi badania do pracy magisterskiej właśnie odnośnie genu kremowego, wiec jak bede mieć wyniki  to tez zawsze o krok do przodu z wyborem przyszłych tatusiow 🏇
Zairka źrebol superowy, tfu tfu na psa urok!  😍
Sankatarina jak znajdziesz instrukcję przerywania grzywy, to się podział, bo jak patrzę na efekty moich nieudolnych starań, to wszystko mi opada, ręce też...  😂
Amnestria szacun!    I zazdrość mnie ściska... czemu wy tak daleko? To zaś chociaż by człowiek popatrzył, ponapawał się, a tak to tylko YouTube zostaje  🙁
No i skończyło się love story. Millie kopnęła amanta w... pewno miejsce 😁 Nie wiem, jak tego dokonała, ale spuchło mu bardzo. Z jednej strony trochę wstyd, bo pierwszy dzień w nowej stajni i już odwaliła numer, poza tym szkoda konia, pewnie musiało go bardzo boleć, z drugiej strony - jestem trochę, tak potajemnie z niej dumna - jak to mówią "jaki pan, taki kram" 😁
baffinka, brawo, zdolne z Was bestie  😀
Zairka, cudo  😍
amnestria, zazdroszczę możliwości jazd z trenerem 😀
ikarina, nowe miejsce wygląda obiecująco. A mały kopniak... widocznie był zbyt natarczywy więc mu wyznaczyła granice  🤣
My weekendowo jak zwykle pracowicie. Pogoda u nas letnia a nie wiosenna. Mogło by popadać bo trawa na pastwiskach maleńka a tu konie strasznie spragnione zieleniny. 🙁








I jeszcze maluszki 🙂





Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
27 kwietnia 2015 11:41
Brzezinka Twoje gniade piękne, a maluszki miażdża system 🙂
Brzezinka dziękuję bardzo  :kwiatek: ja to się już chyba setny raz powtórzę- Wy jak zwykle elegancko i dopasowane wszystko kolorystycznie  😍  i Młoda coraz lepiej się z kucką dogaduje, nie?  😀 super, super, super!

Wybaczcie mi ten spam, ale dostałam teraz piękne zdjęcia  🤣 Wiem, że wyskakuję z lodówki już, ale to ostatni raz. Spokój będzie do następnych zawodów czyli jakieś 3 tygodnie  😀 Obiecuję!




Łaaa! Dziękujemy! 💃

Averis, ju noł, że aj low ju 😉

xymena :kwiatek: :kwiatek:

wymodelowana, ręce Quanty leczą 😀iabeł: i dziękuję! miło słyszeć takie słowa!

faith, baffinka, Dziewierz ojaaa! :kwiatek:

ikarina, ja bym nie nazywała tego "profi" treningami. To bardziej - rozsądne treningi. Kobieto, Quanta mnie na galop z lonży nie spuszcza, bo ja ni umim 😵 Mega mi się podoba Twoja Millie!

Dzionka, szalenie mi miło, naprawdę - zwłaszcza, że Ty go znasz od samiuśkiego początku 😉



Dla mnie to jest jakiś kosmos, nie mogę trochę uwierzyć w to co się dzieje i serio - muszę się szczypać co jakiś czas. Że ja, że Duszek?
Przecież on już był emerytem, a ja się posypałam tak, że zrezygnowałam z życia a co dopiero z jeździectwa.
A teraz jest tak 😍 Olbrzymia zasługa w tym Quanty, bo prócz tego, że pracuje ze mną (a wierzcie - to praca tytaniczna - miesiąc temu to... hmm... chyba jednak wstyd mi pisać JAK BYŁO ŹLE) to jeszcze z koniem - dzięki czemu jest duuuużo łatwiej. Dopiero teraz pojęłam jakim błędem jest kupowanie zielonego konia, jak się jest samemu zielonym jeźdźcem 😵
Nord, baffinka,  :kwiatek:

baffinka, zgrywają się coraz fajniej. Z każdym dniem, Julka jeździ swobodniej, mniej asekuracyjnie. Chociaż zdarzają się i takie kwiatki  🤣

brzezinka absolutnie obłędne foty, córka z kucyką są fenomenalne, ale ty z tymi końmi i setami także prezentujecie się bosko (ps idealnie dobrana koszulka do padów  😍 )
amnestria wyglądacie jak milion dolarów!!!! Należy się wam taki fun!!!!
baffinka mega prze profi  😍
ikarina wstaw foty z czarnym paskiem czyt cenzura  😁
baffinka, mega mega mega wielkie gratulacje! Super wyglądacie!
Zairka, młoda jest piękna 💘
amnestria, muszę w końcu do was się wybrać, wyglądacie przezajebiście!
ikarina, może amant był zbyt nachalny 😁
brzezinka, super wyglądacie, młodą jestem zachwycona - jak zawsze 😍

U nas dobrze, w poprzedni weekend parkury otwarte, teraz trochę terenowałyśmy i lonżowałyśmy się. W piątek pojedziemy gdzieś poskakać, nie mogę się doczekać 😀

Tak  wyglądają najszczęśliwsze moje koniki  😁 podczas schodzenia z padoku pakują się do jednego boksu i jak wyprowadzam jedno to drugie idzie za pierwszym 😁
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/p206x206/11160553_886059301451087_2115377618_n.jpg?oh=bf481fcfa602b074df0c028aa15c7b69&oe=5540CA8F&__gda__=1430381296_98672f966af6e0c4fc41a2e48d7c11a8[/img]

Foto z parkurów:
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11152681_886353508088333_7223464001162368868_n.jpg?oh=17af2be934a577e72b3afd0e72078605&oe=55CEF015[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t1.0-9/11062732_886353691421648_1635479941977037947_n.jpg?oh=44ebb7778a178e5de831e3d8f745dee5&oe=55CD2D3E&__gda__=1440954292_f22c9d3ffc779816e0151876cea9a55b[/img]
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11156216_886351098088574_499548938118169578_n.jpg?oh=73d3e9b1dda3d39390c10cc270c9ee51&oe=559C0086[/img]
brzezinka Twoje małe dziewczyny są super! Jak wygląda ich plan treningowy? Jak często córka jeździ?

Nirv coraz fajniejsza z Was para  🙂
Brzezinka haha czyli jednak pokazuje czasem różki jak Fiona  😂 myślałam, że ta grzeczniejsza  😀
Precelek dziękuje  :kwiatek:  mignęło mi chyba na fb, że Wy też się bierzecie za skoki niedługo?  😀
Nirv dzięki  :kwiatek: zazdroszczę możliwości tak częstych wyjazdów. U nas tyle problemów by się rozwiązało dużo szybciej gdybyśmy miały swój transport.... a tu dupa  🥂
tulipan, dzięki, cieszę się bardzo z takiej opinii 🙂 kobyłka jest złota i jest świetną nauczycielką dla mnie, mimo, że trudna, ale mam mega duży zapał do pracy i fajne możliwości, dzięki osobie od której ją mam poniekąd.

baffinka, dzięki! Własny transport to super sprawa, doceniam to bardzo, zwłaszcza, że póki co mam średnie warunki do jazdy u siebie, mało przeszkód i tylko wielką nieogrodzoną łąkę jako plac.

Filmik z parkurów - wiem, że wygląda to jak wygląda, ale postęp jest, coraz bardziej się zgrywamy i z dnia na dzień będzie lepiej 🙂
Wpadam tu z takim zapytaniem-jak wasze konie znoszą przeprowadzki do nowych stajni, jak sie w nich zachowują na początku? Ja sie przymierzam powoli do przeniesienia konia ze stajni w której jest od lat 13 prawie, czyli od urodzenia. SZukam jak najbardziej zbliżonych warunków, chociaż średnie możliwości na naszym terenie niestety 🙁 . Najbardziej obawiam się że będzie tęskniła, że bedzie wariowała w nowym miejscu, no spać mi to nie daje 🙁
Precelek, Nirv, tulipan,  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

brzezinka Twoje małe dziewczyny są super! Jak wygląda ich plan treningowy? Jak często córka jeździ?


tulipan, plan treningowy to zbyt poważne określenie, my się tym bawimy 😉 Jeżdzą sobie 6 razy w tygodniu.  😀
Filmik:




Brzezinka haha czyli jednak pokazuje czasem różki jak Fiona  😂 myślałam, że ta grzeczniejsza  😀


Czasem pokazuje, dlatego wczoraj nawet musiałam na nia wsiąść bo zaczynała ją ponosić fantazja 😉



Nirv, siwa jak zwykle tryska energią  😉 Bardzo mi się podoba  😍
palemka, jestem świeżo w temacie bo kucka przyjechała do nas jakiś miesiąc temu. Nie widziałam i nie widzę ( o ile to można zobaczyć) , żeby wykazywała oznaki tęsknoty. Szybko zakumplowała się z jedną z naszych klaczy, apetyt jej dopisuje, energii nie brakuje  🙂
palemka, a to to już zależy od konia, więc przenoś i obserwuj sama. Jeden nic sobie z tego nie zrobi, a inny nasieje paniki. Mój jakiś czas temu przeszedł tylko do innego budynku i dwa tygodnie był zdenerwowany i przeżywał wszystko... Ale przy kolejnej zmianie boksu już był luz.
brzezinka, o kurcze, ale agentka z kucki 😀
ikarina, ale ładny padoczek. Amant też niczego sobie :P Ile Millie ma wzrostu? Bo zawsze myslałam, że to kucowate takie, a tu wygląda już konkretniej.
No właśnie tak myślę, ze najgorsza jest ta pierwsza zmiana 🙇
Nirv korzystaj w takim razie i trzymam kciuki za postępy  🙂
brzezinka pisząc plan treningowy miałam na myśli Wasz pomysł na pracę. Wiem, że dzieciaki łatwo znudzić, ale jak Twoja córa jest 6 razy w tygodniu w stajni to chyba jej to nie grozi  🙂 Dobry wzrost ma kucka, pod Tobą też wygląda ok, nie ma żadnej dysproporcji.

Wrzucam resztę fot Katarzyny ze słonecznego weekendu. Dzisiaj przy okazji wiatru i lekkiej mżawki miałam ciężki trening, ale podobno z boku wyglądało to całkiem nieźle  🙂






amnestria, No, no, suuuper, że progresujecie 😀 Fajnie wyglądacie! Jak tylko będziesz miała jeszcze jakieś foty to dawaj, dawaj 😀 No i....
[quote="amnestria"]Dopiero teraz pojęłam jakim błędem jest kupowanie zielonego konia, jak się jest samemu zielonym jeźdźcem[/quote]
Daaa, zgadzam ja się.... Wprawdzie "rozjeździłam się" w ostatnich 2 latach, ale tak właściwie... cóż z tego. Marzę o lonży dosiadowej i ćwiczeniach w w korytarzu na niskuch przeszkodach. No, ale wszystko przede mną.
Szczęściem spotkałam niedawno fajnego konia-profesora i mam nadzieję, że dużo mnie nauczy.  😍 Na razie się musimy zgrać (no, muszę odnaleźć te prawidłowe "guziki"😉.

palemka, No, to zależy od konia. Mój koń samą przeprowadzkę znosił zawsze bezstresowo. Kobyła gorzej - pierwsze dni była nerwowa, kręciła się po boksie, rżała, ale potem już ok. Jeśli w tej drugiej stajni panuje spokój, porządek i przyjazna koniom atmosfera - to na pewno wszystko będzie dobrze :kwiatek:

baffinka, Zazdroszczę zdjęć, no 😀 Faktycznie ładne!
asds   Life goes on...
28 kwietnia 2015 22:33
anai :kwiatek:

Po 2,5 tygodnia na diecie bez owsa wygląda tak:
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/11180118_955060701178813_1828156626_n.jpg?oh=f48b03ab0a731ee9119a88f7e5359939&oe=55423F21&__gda__=1430438273_fb57210e0ce380b169fea9a16409b8d2[/img]

A więc jest dobrze! Kowal był na początku tygodnia i kopytka nam o kolejne mm przesunął. Weterynarz był u nas w poniedziałek na kontroli i powiedział ze jeszcze około tygodnia, a więc na razie się tylko wieczorami wypuszczamy na zewnątrz.

ikatarina No ba.... Dzień bez inhalacji g dniem straconym!  😂
budyń, brzezinka,Sankaritarina dziękuję za dobre słowa :kwiatek:. Wybór stajni raczej mam niewielki, ale ta w której czekam na miejsce jest miłą, spokojną, kameralną i przydomową stajnią, gdzie jest tylko kilka koni. W drugiej jest podobnie, ale  z łąkami troche gorzej. A to w sumie dla mnie mega ważne, a raczej dla konia.
palemka na pewno szybciutko się zaaklimatyzujecie !!!!
brzezinka no nie kucyka jest przegenialna  😍  😍
Precelek mam tyle obaw ze hooo, bo transport i nowa stajnia to nowości i dla mnie i dla kobyły 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się