preparaty na stawy

18 kwietnia jadę do Bochni, mogę przejechać przez Gliwice i wziąć 3 paki HCC za 500 zł każda od doktora. Czy jest ktoś chętny? Mogę wysłać DHL lub UPS za 20 zł lub odbiór osobisty Wrocław, ewentualnie po trasie Bochnia - Wrocław. Szukam chętnych do tańszego zakupu 🙂
edit. zagięłam czasoprzestrzeń 🙂
Anaa ja zakupiłam właśnie. Zaczynamy stosować za jakieś 4 dni. Ale co do skuteczności to wypowiem się później.

Ponawiam swoje pytanie : czy ten preparat poniżej to ten sam co HYALUTIDIN MOBILITY HCC  ?

http://www.petshop-vetline.de/pferde/ergaenzungsfuttermittel/bewegungsapparat/derbymed-mobility-hcc-2-x-500-ml#
grey, to daj znać jak się sprawdza 🙂
U mojego konia ten preparat sprawdził się ,już po tygodniu było widać róznice w ruchu


Ponawiam swoje pytanie : czy ten preparat poniżej to ten sam co HYALUTIDIN MOBILITY HCC  ?

http://www.petshop-vetline.de/pferde/ergaenzungsfuttermittel/bewegungsapparat/derbymed-mobility-hcc-2-x-500-ml#


Inna firma. Należałoby porównać skład. Ja szukam chętnych do zbiorowego zamówienia na Hyalutidin, gdybyś była zainteresowana.
Anaa dam znać na pewno  😉
teraz bierzemy cortaflex corta vet i czarci pazur same zioła. Skończy się czarci i będziemy brać ten z Dromy.

espana być może i będę zainteresowana , ale nie w tej chwili muszę skończyć podawać to co mam potem chcę wezwać weta i dalej coś stosować jak nie przejdzie. 

Ogólnie koń ma opuchnięte stale nogi zadnie i znaczy na lewą. I tak już kilka miesięcy :/ Wet twierdzi , że od szpatu. Ale od ostatniego badania zwyrodnienie aż tak się nie pogłębiło strasznie. Codziennie padokowany dużo się stępujemy , a mimo to ciągle znaczy. Może macie jakieś pomysły co to może być? Czy to na pewno od szpatu?  Stało się to zaraz po przeniesieniu do nowej stajni , tam ma dużo górek i o wiele więcej rusza się z końmi. Znaków po jakimś urazie typu kopnięcie czy coś nie zauważyliśmy.
damia38, mówisz o tym czarcim?

W ogóle co teraz jest polecane?😉 wypadłam z rynku...
Chcę kupić coś wspomagającego, żeby wesprzeć stawy u G., który wraca do pracy - i tak się trochę miotam...
kiedyś podawałam właście czarci z Dodsona i Buteless... no i Cortaflex kiedyś tam...

I trochę się miotam, bo tyle tego wszystkiego się namnożyło, że nie wiem w co celować 😉
ja tez mam po konia po kontuzji ,i do tego z bolącym stawem nadgarstkowym ,dawałam różne preparaty  z czarcim ale tak fajne efekty jak po tym dromy to nie były ,zamówiłam jeszcze kolagen też z tej firmy
damia38, dlaczego mam wrażenie że masz konto tylko po to aby reklamować Dromy?

Czarci z tej firmy dałam wspomagająco 17 latce i jest poprawa.
_Gaga, dzięki za info 🙂
My kończymy opakowanie devils flexa z dromy, co prawda koń w kontuzji, więc nie do końca mogę się wypowiadać jak działa na efekty ruchowe, ale wydaje mi się, że zmniejszyło się nam dość znacznie strzelanie w stawach. ( koń lat 20 ) 😉  Myślę, że na pewno coś kiedyś jeszcze wypróbuje z tej firmy.
espana, z tego co wiem, to jest dokładnie to samo - tylko pod dwoma różnymi "markami" zarejestrowane na Czechy i Niemcy. Któraś z tych firm - o ile pamiętam to właśnie Derbymed występuje własnie pod innym "logo" / "marką" na runku czeskim
No miło, ale jak wszyscy to wszyscy - żadne firmy nie mają specjalnych warunków, odsyłam do regulaminu.
Czy ktos miał doczynienia z tym preparatem?lub moze sie wypowiedziec?opis producenta brzmi kusząco.
http://sklep.bergo.pl/p/166/7774/vetfarmlab-flex-mobil-equine-miesnie-sciegna-stawy-zdrowie-konia.html
Anaa, a ja będę nudna i powiem, że wspominane w wątku regularnie HCC.
Czy znacie jakiś przypadek, że po Butelessie nastąpiło pogorszenie objawów i samopoczucia konia?
Podajemy devils flexa z dromy i widzę, że koń chętniej się rusza ze stadem. Jakby bardziej zadowolony. Kulawizna też jakby mniejsza 😉
maliniaq   Just do your job.
06 maja 2015 09:24
Chciałabym się doradzić w kwestii doboru preparatu na stawy dla roczniaka. Młoda miała kulawiznę przodu zdiagnozowano u niej zapalenie kości, dostawała według zaleceń weterynarza preparaty z Wapniem i Fosforem, wybrałam na początek Cal Gro Foranu, teraz kończy się Audevard. Kulawizna przeszła i konia mam czystego. Wczoraj miałyśmy kontrolną wizytę weterynarza, dla odmiany rtg stawu skokowego i wyszły lekkie zmiany sugerujące początek szpatu i zalecenie dalszego suplementowania z Audevard już nie przejdzie, bo jak tylko wyczuwa go w jedzeniu to od razu jest bunt i odmowa z jej strony, chciałabym zmienić preparat. Myślałam nad Corta vet HA, tylko czy nie będzie ten preparat za silny dla niej? Żadnych mocnych zwyrodnień u niej nie ma. Jakieś inne propozycje co można by podawać, żeby skutecznie zadziałało na nasze problemy i wspomogły chrząstkę?
maliniaqu, może spróbuj Orling  Gelapony Arthro, jest najsłabszy z suplementów Gelapony ( najsilniejszy jest Fast potem Chondro) a właśnie ma na celu odżywienie i regenerację chrząstki . Na mojego konia lepiej działają te suplementy niż nawet HCC Mobility . Możesz też skonsultować z wetem czy nie lepiej będzie zrobić kurację najpierw Fast do zlikwidowania zapalenia potem chondro i profilaktycznie Arthro .
maliniaq zmiany przedszpatowe u roczniaka?

Ponawiam moją propozycję: czekam na kontrolę dra Golonki, czy ktoś się chce dorzucić do zbiorowego zamówienia HCC?
espana do kiedy zbierasz 'zamówienia' ?
maliniaq   Just do your job.
06 maja 2015 10:44
taka sugestia pojawiła się przy wczorajszym rtg, że może zaczynać się tam coś robić i żeby mieć to pod kontrolą. Możliwe że w tych miejscach chrząstka jeszcze nie skostniała i dała taki obraz, dlatego za 4 miesiące robimy zdjęcia kontrolne + drugiego stawu jak dostanę zdjęcia rtg mogę podesłać na pw  😉 Ogólnie zdjęcia roczniaka wyglądają jakby kości były połamane w kilku miejscach ze względu na brak całkowitego skostnienia  🙂 W między czasie nadal mam ją suplementować, żeby ją wspomóc w kostnieniu, więc szukam odpowiedniego preparatu działającego pod tym kątem 😉
Evson jutro dzwonię do doktora, żeby umówić się na kontrolę, wstępnie piątek lub początek przyszłego tygodnia. Tak czy siak zamawiam 3 komplety (mam już jedną chętną), więc jakbyś zdecydowała się po przyjeździe weta to nie będzie problemu. Potem też chciałabym kupować w ten sposób, tak żeby zrobić kurację 3-miesięczną.

maliniaq no właśnie chodzi o to, że w tym wieku stawy nie skostniały jeszcze, więc dziwi mnie ta diagnoza 😉 Oby to był tylko obraz na rtg.
Chciałabym prosić o pomoc w wyborze jakiegoś preparatu na stawy. Ponad dwudziestoletnia klacz, zwyrodnienia, strzela w każdym stawie. Jesteśmy po opieką weta. Na tym etapie trzeba po prostu zapewnić jej bezbolesne chodzenie po pastwiskach. Wet ma zaproponować coś o działaniu przeciwbólowym, dodatkowo szukamy czegoś wspomagającego stawy. Bardzo proszę o rady  :kwiatek: Czy Cortaflex HA mógłby się sprawdzić w tym przypadku?
Zelmutek, po raz kolejny polecę Dromy Devil's Flex
espana dzieki za odpowiedź, przemysle temat ze 2 dni  (a raczej przelicze kase) i dam Ci odpowiedź.

Bo wlasnie zastanawiam sie czy na takie wspomaganie po kontuzji to znowu wjechac z hyalutidinem czy cos slabszego, artroskopia byla we wrzesniu i po niej zjadł 1 op hcc, teraz slysze ze troche mu stawy strzelają, ogolnie jest dobrze ale cos sie przyda bo kontuzja byla powazna a kon tez swoje w nogach ma (5 lat na torach) .
Zastanawiam sie tez nad orlingiem lub dromy ale w dromy odstrasza mni ten czarci pazur
Zelmutek,
ja polecam EQUIMINS Flexijoint Liquid. Podaję go już od dawna mojemu koniowi (kiedyś skoczek klasy C, obecnie 25 lat, zwyrodnienia stawów) i moim zdaniem jest to bardzo dobry suplement. Pisałam o nim w wątku już wcześniej, zresztą nie tylko ja go chwalę. Ma w składzie MSM, glukozaminę, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, witaminę C i w zależności od wersji czarci pazur albo bromelainę. Dodatkowo podaję czysty kwas hialuronowy i mieszankę diatomit + metionina od p. Podkowy.
_Gaga, Olivia7, dziękuję, wiem już chociaż co brać pod uwagę.
Olivia7, o takiej mieszance od Podkowy nie pomyślałam, dzięki!
Podkowa ma też kilka gotowych mieszanek na stawy, ale jest możliwość przygotowania mieszanki według indywidualnego zamówienia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się