Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Kaprioleczka, bardzo ładna, też rozważaliśmy Aristona.
Wzięłaś pralkę czy pralko-suszarkę?

[quote author=Dworcika link=topic=48.msg2336657#msg2336657 date=1429036169]
yegua, miałam przez 4 lata. Spisywał się świetnie.

Jeśli piszesz o czajniku, to już nieaktualne, ale dziękuję  :kwiatek:
Mamy inny, o taki z regulacją temperatury.
Gillian   four letter word
27 kwietnia 2015 12:55
1000 obrotów w pralce to dużo, mało, wystarczająco? Polar mi zdechł, nie płucze i co któreś pranie nie wiruje :/ ale ma już 15 lat więc ma prawo.
Ja mam 700-1200. Najcześciej używam 900. Przy 1200 pranie jest jak krowie z gardła wyjęte ale dla rzeczy typu ręczniki super. 1000 wg mnie jest OK
Moi drodzy
Wytłumaczcie blondynce jak oczyszcza się pralkę
Coś mi świta że woda z octem i pranie na pusto?
Ale ile tego octu jakie pranie
Ehhhh pomóżcie proszę
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
27 kwietnia 2015 16:52
aszhar dajesz program z najwyższą temperaturą, najlepiej 90C, dajesz proszek albo calgon jak mocno twarda woda i ustawiasz na pusto. Przynajmniej ja tak robię, i takie też mam zaleceńia producenta. Można też bez proszku bo kluczowa jest tu wysoka temperatura.
Gillian, mam 1000 u siebie i w zupełności mi wystarcza. Siostra ma 1200, ale używa tylko przy praniu ręczników.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 kwietnia 2015 20:13
Ja mam od zawsze 1400 i mniej nie uzywam,  chyba ze welna.  Szczególnie jak ma sie suszarke to warto miec 1400albo 1600.
aszhar, są środki do czyszczenia pralek, i chociaż wydają się drogie to warto. Szczególnie, jeśli pralka jest zaiste "wielofunkcyjna" 😉 i gromadzi się taki... szlam. Na ten szlam ani ocet ani proszek, ani wysoka temp. nie poradzą.
Czasem używam octu - dla odświeżenia pralki, nie jakiegoś dogłębnego czyszczenia. Z pół szklanki octu i najgorętszy program na pusto.
Graba.   je ne sais pas
28 kwietnia 2015 13:26
skoro jest przy tym temacie. Mam nową pralkę, jednak moja siostra wsypała raz proszek do otworu na płyn do płukania ;/ od tego czasu pralka nie płucze w płynie, a teraz zauwazylam, ze zalega tam woda. jak moge to przepchać, bo domyślam sie, ze po prostu utknal gdzies proszek?
skoro jest przy tym temacie. Mam nową pralkę, jednak moja siostra wsypała raz proszek do otworu na płyn do płukania ;/ od tego czasu pralka nie pluka w płynie, a teraz zauwazylam, ze zalega tam woda. jak moge to przepchać, bo domyślam sie, ze po prostu utknal gdzies proszek?


chyba "nie płucze"

ja takie całe ustrojstwo - te szuflady po prostu umiejętnie wyciągam i co jakiś czas za pomocą szczotki + prysznica oczyszczam (wcześniej rozmontowuję)
To trzeba po prostu wymontować z pralki - obserwując dokładnie jak potem zamontować
czyścić można różnymi przedmiotami - kiedyś przeczyszczałam widelcem
Ja tę szufladę nawet co jakiś czas ... myję w zmywarce 🙂
Graba.   je ne sais pas
28 kwietnia 2015 14:05
Dodofon, o rety, co za byk! juz poprawiam 🙂

Dzieki, sprobuję ja wyciągnać i umyc pod prysznicem.
Czasem używam octu - dla odświeżenia pralki, nie jakiegoś dogłębnego czyszczenia. Z pół szklanki octu i najgorętszy program na pusto.
Ja leję pół butelki a do dozownika proszku sypię sodę.
Czy ktos moze mi polecic jaki sensowny, przenosny klimatyzator? Niestety nie mozemy wiercic dziur pod taki "prawdziwy", a potrzebujemy czegos do schlodzenia ok. 12mkw sypialni na poddaszu. Ktos cos?  👀
Mam szybkie pytanie.
Odkurzacz - prosty, bez żądnych filtrów hepa, wody czy innych wynalazków, za to z dużą mocą ssania i dużymi pojemnikami (najlepiej wielorazowymi)?
Miałam jakiś zelmer taki półprzemysłowy ale już dogorywa a nowych nie robią.. 🙁
gwash, ja mam Samsunga ale bez worków.
Kupiłam go ze 3 lata temu i uwielbiam go.
Ma wszystko co potrzebuje
Regulacja mocy
Duza szczotka
Teleskopowa rura
Duzy plastikowy pojemnik na brudy.
Opróżniam go raz na 3 tyg a filtr piorę raz na 2 miesiace
Gwash  Dexter lub Karcher (? Jakoś tak), Mam Dextera przemysłowego w pracy, codziennie wiadro klakow,  od października bez zarzutu,  zerze wszystko. Cena 150-250 zl
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 czerwca 2015 16:46
Ma ktoś z Was może lodówkę side by side? Chciałabym poznać opinie i przede wszystkim zapytać czy faktycznie zużywa dużo prądu  :kwiatek:
strzemionko, mamy i bardzo sobie chwalimy. LG. Nieduża ale pakowna. Nie zauważyłam większego zużycia prądu. Wygasza wyświetlacz, łatwe wkładania/wyjmowanie zmniejsza czas otwarcia drzwi., bardzo dobra izolacja... Lodówka stała się największą przyjaciółką rodziny 🙂 (choć czasem świeci pustkami).
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 czerwca 2015 13:59
halo  :kwiatek: nieduża tzn? Ile wysokości i szerokości?
Ja muszę szukać jak najmniejszej bo mam bardzo małe pomieszczenie w którym będzie kuchnia (małe to jedno a jeszcze dochodzą skosy).

No i chyba najważniejsze - szukam takiej bez kostkarki bo nie ma możliwości podłączenia wody w tym miejscu gdzie będzie stała.
175/90/67 plus rączki.
Są kostkarki na butelki wody, my mamy podłączoną. Nie bardzo rozumiem, jak można nie móc podłączyć, chyba że dom ma studnię 😉 a nie wodę w kranie. Cieniutką plastikową rurkę z wodą można puścić w listwie przypodłogowej, poprowadzić za ościeżem itd.
Takie jak moja są też bez kostkarki.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 czerwca 2015 11:30
Nie potrzebujemy lodówki z kostkarką. Raz że będzie stała na ścianie na przeciwko zaworów gazu i wody a dwa że lodu praktycznie w ogóle nie używamy (wolimy pić sok z lodówki a nie z kostkami lodu 😉)
Nie widzę sensu podłączania gdzieś po ścianie czy za listwą.
Prasowacz parowy zamiast zwykłego żelazka. Ma ktoś? To w ogóle prasuje? Np koszule, sukienki? Faktycznie tak szybko i prościej niż żelazkiem?
(nie cierpię prasować 😉 )
Hmm zamówiłam, najwyżej będę żałować 😉 Zdam relację.
kupiliśmy mojej mamie na urodziny bo bardzo chciała  😉 póki co jest zachwycona  😀
Ja na razie też, fajna zabawka 🙂
Robi to o co mi chodziło - z grubsza wygładza sukienki, bluzki itp szybko i na wieszaku, w pionie. Do dziecięcych rzeczy (które są pełne małych zakładek, falbaneczek i innych pierdołeczek) też super. Nawet dzieciom dżinsy prasuję, robią się takie fajne miękkie i milutkie 😀
Jaki masz? Pokaż, pokaż!
Rozgladam sie za piekarnikiem wolnostojacym.
Ma ktos u siebie ? Stoi na blacie jak np. mikrofala ?
O czyms trzeba pamietac przy wyborze ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się