M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ale potencjał mal ten dom, "widzę to " 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
28 sierpnia 2015 08:31
strzemionko, to był początek, teraz jest prawdziwa graciarnia  😉 sprzęt jeździecki też tam jest  😉


to tak jak u mnie  🤣
Rzeczy ślubne, stary telewizor, walizki, część moich ubrań, pościele, firany, kartony.

Ale po remoncie i jak już będziemy mieć miejsce na przechowywanie tych rzeczy to koniec, będzie tam pusto (oby się nie okazało, że porządek będzie równoznaczny z nadejściem dziecka  :oczy2🙂
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
28 sierpnia 2015 10:25
maleństwo, fakt, dom jest duży, ale nie za duży, jest w sam raz i mamy przestrzeń o której tak marzyliśmy  🙂

nika77, dom ma ogromny potencjał, prawda, stodoła, podwórko również, już się nie mogę doczekać jak wszystko będzie zrobione tak jak chcemy, po naszemu  😉

strzemionko, pokój Mieszka będzie zrobiony na przyszłe wakacje, przed jego pójściem do żłobka, będzie już poważny chłopiec, swój pokój już musi mieć  😉 tylko gdzie my wtedy podziejemy te graty  😵

Wrzucam zdjęcia stodoły.
Zabudowywal ktoś z was frontami z Ikei zmywarkę nie z Ikei? Bo ponoć są za długie do większości zmywarek...
escada, tak, moja siostra, już w 3 mieszkaniu. Problemów zero, zmywarki różne. Zmywarki mają określone standardy. Te sprzedawane w Ikea to ten sam sprzęt co jest na rynku jeśli chodzi o budowę, tylko wyposażenie robione na zamówienie ikea.
Tylko Ikea ma chyba same fronty do pełnej zabudowy. Ale to byś musiała sprawdzić.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
29 sierpnia 2015 08:10
Wrzucam jeszcze fotki obejścia i starczy  😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
29 sierpnia 2015 08:46
Kasia Konikowa fajnie tam masz. Mnie "generalka" czeka w przyszłym roku. Chyba w końcu uda mi się kupić niewielkie siedlisko (1,4 ha) z domem i stodołą, tylko w gorszym stanie niż Twoje budynki. Już się boje czy podołamy finansowo. W domu są tylko nowe tynki i instalacja elektryczna, reszta (podłogi, ogrzewanie, stolarka, instalacja wod.-kan., szambo, malowanie itp. itd.) musimy już sami. Stodoła (murowano-drewniana) jest jakaś dziwna, przebudowana i będzie wymagała z pewnością wizyty ekipy budowlanej bo kilka belek trzymających dach osiadła a w dodatku jest ogroooooomna a ja mam tylko 2 konie więc ją pomniejszymy o drewnianą przybudówkę zostawiając miejsce na stajnię, miejsce na siano i słomę, małą siodlarnię oraz trochę miejsca na jakieś graty. Zapewne będę się do Was zgłaszać po porady bo wątek przekopałam dopiero do 40-tej strony.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
29 sierpnia 2015 08:50
TRATATA, dziękuję  :kwiatek: Udało nam się kupić wszystko w dobrym stanie, ale jest masa rzeczy do zrobienia, poprawienia itp. zarówno w domu, na podwórku jak i w stodole, ale mieszkać można i powolutku będziemy wszystko robić. Ja również mam dwa konie, stodoła jest ogromna, wszystko w niej pomieścimy, w stodole są jeszcze wydzielone dwa osobne spore pomieszczenia, pod którymi jest jeszcze piwnica. Pomysłów mamy wiele, tylko potrzebne pieniądze i czas  😉
Epk powiedziano nam w Ikei ze jest problem bo fronty metodmają 80 cm a nóżki 8cm i przez to jest problem z zainstalowaniem frontu. Ich zmywarki są do tego dostosowane. Pewnie coś wykombinujemy albo będziemy szukać używki ikea.
escada, my mamy zmywarkę spoza Ikei i nie było problemu z Ikeowym frontem, ale osobiście nie montowalismy.
Hmm, to nie wiem jak ta moja siostra montowała - ale jak mówię, w 3 mieszkaniach, różne meble ikeowe, różne zmwarki. Wszystko pasowało.
moze tak mowia zeby sprzedac swoj sprzet i tyle..
escada Ja też montowałam zmywarkę z frontem IKEA ale ~1,5 roku temu. Jakiś rok temu zmienili cały system właśnie na METOD czy jak to się tam zwie i szafki są większe, więc wyobrażam sobie, że może być problem z dopasowaniem frontu do zmywarki o standardowych wymiarach.
Kupiliśmy front do zabudowy całości, jeśli nie będzie pasował uchylnie to dokrecimy do szafki obok listwę z zawiasami i będzie za normalnymi drzwiczkami 🙂 i tak chcemy zbudować 45 frontem 60 żeby góra schodzila się z dołem bo górnych szafek 45 oczywiście brak..

Dziękuję za odzew  :kwiatek:

We wtorek ma pójść dopłata i liczę ze 11-14 będzie podpisanie aktu i odbiór kluczy  👀 wypowiedzenie mieszkania złożone wiec za miesiąc musimy się wyprowadzić😉

escada, no super.
W końcu nie ma to jak na swoim.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 sierpnia 2015 19:25
aszhar, a jak u Was postepy?

My wlasnie jestesmy w trakcie negocjacji- wiec prosze o kciuki!
szafirowa, kciuki mocno zaciśnięte.
A u nas.... no cóż , pewnie do starości będę mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu.
A cala swoja pensje przeznaczać na opłaty z tym związane.
Na chwile obecna nie dzieje sie nic.
I nie zapowiada się , aby cos się zmieniło w najbliższym czasie, w tej kwestii.
szafirowa, trzymam kciuki.
Aszhar nie łam się, pół roku temu myślałam tak jak ty 🙂 i tak trzeba będzie spłacać kredyt wiec kasy i tak będzie tyle samo 😉

Szafirowa napisz coś więcej 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
31 sierpnia 2015 09:03
escada, jak tylko dostane jakies info- pileczka jest po stronie sprzedajacych, nasza propozycja nie jest dla nich hiper-korzystna, wiec nie chce sie nastawiac.
my w połowie przeprowadzki
udało się już wg. mnie 1/3 rzeczy przewieźć = więc jest sukces
zobaczymy kiedy kolejny przerzut
A u nas sie okazalo, ze dom z projektu jest za dlugi o 11 cm  😵 adaptacyjny cos kombinuje aby temu zaradzic.
Prawdopodobnie jak nic się nie obsunie to 10.09 podpisujemy akt, a 11.09 dostaniemy klucze  🏇 🏇 🏇 💃
Trzymam kciuki!
U nas dzisiaj panika i stresówa, bo jedziemy do architekta ustalać ostateczną wersję układu mieszkania. Mamy 4 projekty, gdzie żaden nie jest idealny, nie wiemy w końcu czego chcemy i w ogóle bez sensu ;P No zobaczymy, już nie ma czasu na dyskusję, bo kończą stan zamknięty budynku i muszą za chwilę mieć plany mieszkań, bo wchodzi ekipa do środka.
Epk  :kwiatek:

Dzionka zawsze można przerobić 🙂 zazdroszczę ze mieliście możliwość projektowania, u nas będzie trzeba parę przeróbek zrobić żeby było idealnie 😉

Pomoże ktoś. Szukam kubków emaliowanych najlepiej w kolorze : czerwień/czerń.

Kupiłam taki kafejnik i potrzebuję coś żeby pasowało. Przeglądałam olkusz, garneczki.pl nie ma nic ciekawego. Jak jest to brak w magazynie. Cena za kubek tak do max 25zł. Może znacie sklepy z takimi rzeczami?

[url=http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=kubek+emaliowany&bmatch=s0-hou-1-4-0807]http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=kubek+emaliowany&bmatch=s0-hou-1-4-0807[/url]
duzo czerwonych 🙂
nerechta - przeglądałam je już. 500 ml to lekka przesada nawet dla kogoś kto jak ja uwielbia kawę  😁 Szukam czegoś do max 350ml. Niestety groszki odpadają.

Najlepiej właśnie coś w ten deseń : http://allegro.pl/kubek-retro-vintage-jak-emaliowany-paris-paryz-i5224519936.html ale emaliowany, przeszukałam już chyba cały internet. Jedyne fajne kubki na stronach angielskich ale jeden 10 funtów.
Presja, zeznawaj skąd masz taki cudny dzbanek  😍

Jesli o kubeczki chodzi, to ja bym spróbowała w takich sklepach z wyposażeniem kuchni, które można znaleźć w mniejszych miejscowościach. Takich składach zawalonych towarem pod sufit.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się