siodło ujeżdżeniowe

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 października 2015 17:33
dairoxroxi ja kupiłam Medea II bo w juniorskie siodła moje uda się nie mieszczą, ale jakoś dotrzeć do mnie nie może. I tak sobie czekam :/
Na stronie widziałam właśnie, że czeka sie aż do 12 tygodni ... Ile już czekasz ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 października 2015 20:39
dairoxroxi nawet nie pytaj, bo mnie trafia. Siodło miałam już mieć w połowie września (zamawiałam w czerwcu, bo chciałam mieć na MPMK), ale okazało się że jaka partia siodeł im nie wyszła i robią od nowa. Może do końca października się uda. Teraz to już pilnie nie potrzebuję tylko, że zapłacone a towaru nie ma.
Constantia - a zamawialas te medee w jakiej kwestii? I co zawazylo na decyzji ze wlasnie ten model?🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 października 2015 12:08
Po pierwsze miałam dużą zniżkę na Kentaura. Spróbowałam kilka modeli i ten mi najbardziej przypasował. Itaha miała za szeroki twist a ja mam wąskie biodra. Choć nie ukrywam, że koniom się podobało a do mnie przemawiały klocki na rzep i krotkie panele dobre dla niedużych koni, których kilka jeżdżę, to od brzegów siedziska miałam siniaki na udach. Kalypso było za małe. Potem pojechałam do czech i tam przymierzyłam inne. Medea była wąska i mogłam dobrze usiąść. Zamówiłam skrócone tybinki i antypoślizgową skórę na siedzisku i pod kolanami.
Super, a zamawialas w Yard?
Ile wtedy ma taka skrocona tybinka i jak wypada klocek w medei? bo po zdjeciach ciezko wywnioskowac.
kasiakliczkowska, dzięki! Wygląda fajnie!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 października 2015 19:25
Super, a zamawialas w Yard?
Ile wtedy ma taka skrocona tybinka i jak wypada klocek w medei? bo po zdjeciach ciezko wywnioskowac.


Jak on wypada to wstyd przyznać bo nie pamiętam, gdyż to siodło mierzyłam w czerwcu. Długość tybinki to 40 cm. Generalnie to siedziało mi się w nim podobnie do Dominusa, w którym teraz jeżdżę, tylko tybinka była troszkę bardziej do przodu. Nie jestetm typowym ujeżdżeniowcem, więc to mi pasuje.
Hej, nikt nie doradzi w spawie siodełka Fredy Roosli Sattlerei?
Zastanawiam się czy je kupić a nigdzie nie ma opini o nich i nie wiem czy warto czy lepiej jakiegoś starego prestiga czy coś innego?
nie bardzo się znam na ujeżdżeniówkach choć w paru siedziałam i to z wyższej półki(różnie się czułam) zauważyłam, że nie pasują mi duże zewnętrzne klocki przednie lub mega banany ( nie jestem na takim poziomie aby mi były potrzebne bo dopiero od niedawna przerzucam się ze skokówki na rzeźbiarskie)
ekuss   Töltem przez życie
21 października 2015 22:05
Jaki rozmiar siodla dla faceta ponad 190 (cos pomiedzy 190 i 195), ok 100 kg? 18/18,5? Moze jakis konkretny model? Testowalismy w stajni kilka siodel,ale niestety wszystkie islandzkie. Moja ujezdzeniowka jest najmniejszym siodlem w stajni (16,5) i w niej mu sie najlepiej jezdzi  😵

Ogolnie- duze siodlo z duzymi poduszkami,ale nie za twardymi i glebokim siedziskiem.
ekuss - prestige generalnie wypadają duże, więc powinien w 18' wejść, we wszystkie, poza venus, ona mniejsza wypada. Za to głębokim siedziskiem i w miare miękkimi poduchami niezmiennie polecam winteca 😉 W miarę miekki i głęboki jest też DM dominius.
ekuss   Töltem przez życie
21 października 2015 23:01
Winteca mialam- nigdy wiecej nie chce tego widziec xD Prestige nie sa z cielecej skory?
ekuss, - występują w 3 rodzajach skór: bydlęcej, cielęcej i de lux. Nie wiem, czy będziesz się decydować na nowego, czy używanego, nowego sobie możesz poprosić jakiego chcesz. Jeśli chodzi o używane, to musisz pytać, ale często to też jest bydlęca, bo tańsza i bardziej wytrzymała 😉
Jeździła któraś z was w siodłach jaguar? bo ja jeździłam w skokówce i było to najlepsze siodło w jakim siedziałam, a było trochę za duże.
Właśnie przymierzałam się do kupna jaguara 16,5 za nie całe 3 000 i ktoś mi sprzed nosa sprzątnął...:/ Wydaje mi się, że to tanio, alę w jakich cenach one właściwie chodzą?
Sophia, - to tanio. Chodzą gdzieś po ok. 4 tys. i więcej. Też się kiedyś czaiłam na okazyjnego, też po siedzeniu w ichniej skokówce, ale sprzedająca nie chciała wysłać na przymiarkę, a ja sobie nie pozwole wepchnąć takiej kasy w siodło w ciemno 😉
Wydaje mi się że te siodełka są raczej rzadko spotykane w pl, a jak już to bardziej skokówki.
Polecacie jakieś fajne w rozmiarze 16-16,5, najlepiej do 3000 ?
Sophia, jeżeli podpasował Ci Jaguar, rozglądaj się też za Harry Dabbs, Cobrą, La Belle. Harry Dabbs to taka firma "matka" tych siodeł z tego co się orientuję. Sama mam La Belle i nie oddam za żadne skarby 😉 Ale upolować poniżej 4 tysi to cud.
za dabbsem rozglądam się już jakiś czas ale to raczej rzadkość, a jak się już trafi to 17 i w górę. La belle i cobra do popularnych też nie należą i większość to skokówki, ale dzięki jeszcze się będę rozglądać. Znasz może jakieś strony z takimi siodełkami, albo ludzi co handlują/ sprowadzają siodełka(typu Paweł Kostrzewa)? wcześniej wiem że był ihaha ale z tego co wiem to już nie funkcjonuje :/
Sophia, z tych siodeł to najłatwiej znaleźć je na niemieckim ebay'u. Ja swoje kupiłam od revoltowego sprzedawcy (nick: Arsen), który ma sporo siodeł. Zapytaj, może gdzieś widział i Ci będzie w stanie sprowadzić 😉 I moje też jest 17' ale naprawdę małe, bo głębokie i łęki zabierają te centymetry (a mam 160cm w kapeluszu).
ekuss   Töltem przez życie
25 października 2015 19:37
ekuss, - występują w 3 rodzajach skór: bydlęcej, cielęcej i de lux. Nie wiem, czy będziesz się decydować na nowego, czy używanego, nowego sobie możesz poprosić jakiego chcesz. Jeśli chodzi o używane, to musisz pytać, ale często to też jest bydlęca, bo tańsza i bardziej wytrzymała 😉


Na pewno nowe,bo uzywanego i tak do Islandii nie wolno wwiezc. Przegladalam prestige i ciekawie wyglada Iceland D1,ale boje sie,ze to bedzie jak siodlo islandzkie- gdzie siedzi sie praktycznie na tylnym leku. Aczkolwiek wyglada w miare fajnie... Najgorsze jest to,ze szukam duzego,ale w miare krotkiego siodla.
ekuss, - to może coś pod wymiar, na projekt? Krótkie będą siodła na tzw. bananowych (francuskich) panelach. Prestige też chyba szyje na miare i jest w stanie poprzerabiać siodło. Nietypowe siodła to zawsze jest problem :/
Frans - ja mam Fredy Roosli model Pilatus i od kilku lat jestem w nim zakochana. Jeździ mi się super, daje bardzo dużo swobody, co dla mnie jest najważniejsze. No i jakościowo bardzo sobie chwalę. Ale najlepiej sprawdzić samemu 😉
dzięki  :kwiatek: niestety sprzedający się wycofał  😉
ale dobrze wiedzieć co to za firma  😉
Xymena, ja też należę do tych co 160 w kapeluszu mają 😉 faktycznie małym 17' łęki cali dodają, zapytam może będzie mógł sprowadzić, dzięki 🙂
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
31 października 2015 13:20
Hej szukam opinii i porady odnośnie siodła Otto Schumacher Profi, czy pozwala/wspomaga prawidłowy dosiad? Czy lepiej może szukać Passiera Grand Gilberta? Euroridinga Diamanta?
frosska, ja mam Otto jakieś 6 lat  🙂 Jest to siodło głębokie i dobrze usadzające, trzyma łydkę, jak to mówią ortopedyczne  🤣
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
31 października 2015 20:59
Dzięki wielkie :kwiatek: A takie siodło nadaje się dla osoby zaczynającej "poważniejsze ujeżdżenie", chodzi o to że całe swoje jeździeckie życie jeździłam we wszechstronnych i czasami w skokowych siodłach.
rybka   Różowe okulary..
01 listopada 2015 08:50
[quote author=keirashara link=topic=300.msg2438101#msg2438101 date=1445509223]
ekuss, - występują w 3 rodzajach skór: bydlęcej, cielęcej i de lux. Nie wiem, czy będziesz się decydować na nowego, czy używanego, nowego sobie możesz poprosić jakiego chcesz. Jeśli chodzi o używane, to musisz pytać, ale często to też jest bydlęca, bo tańsza i bardziej wytrzymała 😉


Na pewno nowe,bo uzywanego i tak do Islandii nie wolno wwiezc. Przegladalam prestige i ciekawie wyglada Iceland D1,ale boje sie,ze to bedzie jak siodlo islandzkie- gdzie siedzi sie praktycznie na tylnym leku. Aczkolwiek wyglada w miare fajnie... Najgorsze jest to,ze szukam duzego,ale w miare krotkiego siodla.
[/quote]
Ekuss zobacz jeszcze te siodła:
http://www.siodlaequipe.pl/
i te (ja mam Jaguara projektu tej firmy, dedykowane dla krótkich koni):
http://www.harrydabbs.co.uk/
Frosska ja całe życie jeździłam w skokówkach, lecz ostatnio z powodów zdrowotnych musiałam się przesiąść na ujeżdżenie.
Zdecydowałam się na Otto i jestem bardzo zadowolona. Fajnie się w nim siedzi i myślę że do ambitniejszego jeżdżenia jest jak najbardziej ok 😉
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
01 listopada 2015 13:16
Dziewczyny, a w jakich modelach Schumachera jeździcie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się