Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

No, tak bywa, że jeden zły nawyk przechodzi w skrajnie inny, jak nikt z ziemi tego nie kontroluje. 😉

Chryzantema, Jest napisane, nie pisze. 😉
Każdy post możesz edytować. Po prawej u góry swoich postów masz przycisk "zmień".
Dodaj zdjęcia, dopiero wtedy można próbować coś konkretnie doradzić. 🙂
[quote author=Julie link=topic=107.msg2439223#msg2439223 date=1445704822]
Dodam, że "zgarbić się" jest bardzo nietrafionym określeniem w tym przypadku, bo coś takiego jak garb dotyczy raczej piersiowego odcinka kręgosłupa, a tzw kaczy kuper dotyczy odcinka lędźwiowego i miednicy.
Dla mnie najlepsze hasło to "podkulić ogon".


Mi tak powtarzali, żebym się zgarbiła lub właśnie "podkuliła ogon", tak sobie to powtarzałam i powtarzałam, że teraz siedzę i chodzę zgarbiona, a na koniu robię "żółwika", więc trzeba uważać, żeby w drugą stronę nie przesadzić...  🤔
[/quote]

Ano.. mam podobnie. Tak mi radzono(sama zresztą często radzę jeźdźcom by podkulili ogon 😉 ),  i to po części baardzo pomogło, ale... Teraz np często przesadzam w drugą stronę jeżdżąc sama - i dosiad znów robi się wtedy mniej skuteczny. Jak ktoś ma regularnie pomoc z dołu, to instruktor może to na bieżąco weryfikować, gorzej właśnie jak się jeździ dużo samemu. Ale jakby nie było - rozciąganie (choć rozciągać też trzeba umieć, żeby sobie kuku nie zrobić!) zawsze pomaga w jeździe, piłka do fitnessu to też fajny pomysł, pod warunkiem, że nie siedzi się w sposób pogłębiający problem. Ale przy wadach postawy i mocnym poskracaniu mięśni naprawdę polecam skonsultować się z fizjoterapeutą - są mięśnie, których samemu się nie odkryje, że są spięte a przeszkadzają, a instruktor może nie mieć wystarczającej wiedzy, żeby wtedy pomóc. A niestety jesteśmy społeczeństwem, które dużo siedzi (w pracy, w aucie, przed komputerem), do tego siedzi zazwyczaj krzywo - i robią się problemy, które przekładają się na jazdę.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
24 października 2015 18:47
No, tak bywa, że jeden zły nawyk przechodzi w skrajnie inny, jak nikt z ziemi tego nie kontroluje. 😉

Chryzantema, Jest napisane, nie pisze. 😉
Każdy post możesz edytować. Po prawej u góry swoich postów masz przycisk "zmień".
Dodaj zdjęcia, dopiero wtedy można próbować coś konkretnie doradzić. 🙂



Tylko problem jest w tym, ze ten post sie nie dodaje.
Chryzantema, otwierasz w podglądzie? To w podglądzie można dodać załączniki. Albo wrzucić foty do galerii i skopiować kod.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
24 października 2015 23:44
W takim razie, próbuję wrzucić fotkę.

Sukces! Dzięki.  👍
No więc moim okiem nie wyglądasz na jeźdźca zielonego, tylko raczej na takiego z "głupimi" i zarazem typowymi nawykami.
Koń wygląda dobrze, jak profesor.
Więcej!
I napisz więcej i pokaż więcej, jeśli chcesz się czegoś konkretnego dowiedzieć. 🙂
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
25 października 2015 00:19
No więc cóż... Jeżdżę trochę ponad 3 lata, na początku byłam bardzo napalona na skoki i jezdzilam na takim profesorze. Teraz od ponad roku, raczej odpuściłam sobie skorki i tak dalej i wolę siebie doprowadzić do lepszej równowagi. Bo nie oszukujmy się, bez tego skoku dobrze nie oddam, a przez to też gleb trochę zaliczyłam. Na tej klaczy jeżdżę ponad miesiąc i póki co naszym największym osiągnięciem jest to, ze nie rży co 2 minuty za stajnią i nie chodzi jak typowa żyrafa, bo na prawdę. Była masakra.  😵
Powiem tak, na pewno jestem świadoma swojej ręki, o której staram się pamiętać i niby jest lepiej. Zaczęłam łapać się na tym, ze traciłam kontakt z pyskiem. Nie mam np. problem u z wypadającymi strzemionami, natomiast często łapie się na tym, że w galopie w pełnym siedzie, jak robi mi sie nie wygodnie pochylam się do przodu, jednak niestety nie posiadam takowego zdjęcia.  🙁

Dorzucam zdjęcie z przejazdu na drążkach.
I przepraszam za jakość, ale u mnie serio ciężko o kogoś, kto mógłby normalne zdjęcia porobić.
Chryzantema, Jesteś bardzo świadoma i sama wiesz. Widać to co widać: Dobry koń, dopasowane siodło, tylko Ty nie teges... 😉
Ale to bardzo dobra wiadomość, masz na czym się uczyć! 😀
Poprawki zawsze od dołu:
-stopa musi być w idealnym miejscu w strzemieniu,
-staw skokowy musi być luźny, sprężynujący, luźna stopa, ciężka pięta,
-ręka podążająca za pyskiem konia - tu jest problem, jak sama wiesz.

Nie da się tego poprawić przez internet.
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
25 października 2015 00:36
Chryzantema, Jesteś bardzo świadoma i sama wiesz. Widać to co widać: Dobry koń, dopasowane siodło, tylko Ty nie teges... 😉
Ale to bardzo dobra wiadomość, masz na czym się uczyć! 😀
Poprawki zawsze od dołu:
-stopa musi być w idealnym miejscu w strzemieniu,
-staw skokowy musi być luźny, sprężynujący, luźna stopa, ciężka pięta,
-ręka podążająca za pyskiem konia - tu jest problem, jak sama wiesz.

Nie da się tego poprawić przez internet.



Dzięki!
No stopę poprawiać będę. Ale tak sie stało, ze odparzyłam sobie od sztybletów pięty i to obie.  🤬 I serio boli jak jeżdżę.  😵 Więc to musi póki co poczekać. Generalnie, chcę zainwestować w treningi, na miejscu niby mam trenera, ale nie za bardzo mi pasuje. A dojazdy innego, to koszty i czas, który ja mam bardzo nie regularny. Tak więc, musze obmyślić jakąś strategie.
Czy mogłabym prosić o ocenę jednego zdjecia? Najbardziej chodzi mi o to, czy siodło jest w dobrym miejscu 🙂 kolejny raz zmieniłam i wydaje mi się, ze teraz jest ok, ale chciałabym się dopytać 🙂
Sorry za  🚫 ale Libeerte co to za pad? Ma genialny kolor  😍  😉
Libeerte, W skoku wygląda ok, ale tego czy siodło pasuje na pewno nie da się ocenić na podstawie jednego zdjęcia i to w skoku. Prędzej z kilku zdjęć w kłusie + gołe siodło na gołym koniu, z kilku perspektyw.
julka177, burgund z caballa.
budyń dzięki  😀
julka177, dokładnie, burgund 🙂

Julie, dziękuje 🙂 jak będę miała więcej to wstawię. Wydaje mi się, ze jest ok, ale niestety jak jeżdzę to nie widzę z boku 🙂
To teraz ja 🙂

I mam pytanie :
co zrobić jeżeli NIE UMIEM oddawać ręki przy skoku ?
Oddaje albo za dużo albo wcale

Może ktoś coś podpowiedzieć?

CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zdjęcia - giganty
Naovika-freejump, polecam. Mi bardzo pomógł przy oddawaniu ręki w skoku, a miałam tendencję do podnoszenia jej i nie oddawania wodzy
naovika, po pierwsze to zmniejsz zdjęcia, bo nikt ci ich nie oceni
naovika, Na tym etapie nikt poza ogarniętym trenerem na ziemi Ci nie pomoże.
Sad but true.
Naovika-freejump, polecam. Mi bardzo pomógł przy oddawaniu ręki w skoku, a miałam tendencję do podnoszenia jej i nie oddawania wodzy


a co to jest?
naovika, Na tym etapie nikt poza ogarniętym trenerem na ziemi Ci nie pomoże.
Sad but true.


Aż tak źle 🙁  🙁
naovika jazdy konnej (nie ważne czy skoków czy uj) nie da się nauczyć prze internet.
Drobna korekcja to co innego niż nauka - zainwestuj w trenera. Nie trać czasu...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 listopada 2015 13:35
naovika, wstaw te zdjęcia jeszcze raz tylko zmniejszone 😉
powracam z nowymi zdjęciami nową trenerką ! 🙂 dopiero 3 razy z nią miałam lekcje ale czuje się jak bym posunęła się do przodu o 2 poziomy !!! 😅
nie bić mocno  🤬
Gillian   four letter word
02 listopada 2015 16:57
Euphorycznie, naovika ma trenera 🙂 swoją drogą, leniu wygooglaj sobie freejumpa 🙂 może faktycznie by Ci pomógł.
Euphorycznie, naovika ma trenera 🙂 swoją drogą, leniu wygooglaj sobie freejumpa 🙂 może faktycznie by Ci pomógł.


Chyba tragicznie jeżdżę ze mi proponują trenera  😅
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 listopada 2015 17:44
Wstaw zdjęcia jeszcze raz, zanim zaczniesz bardziej ironizować 😉
moze ktoś coś o moich ? JEMCIASTO  🏇
naovikaWstaw sobie te zdjęcia do galerii i rozmiar będzie zawsze odpowiedni.
Chyba ktoś Ci już to tu kiedyś radził - cokolwiek bardzo słusznie.  🙄
Obecny rozmiar rozjechał mi forum na dobre 5 minut.
Dobra szybko działam  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się