matura

Może nie są błędne, tylko klucz był dupny i wszyscy mamy źle? 😀iabeł:
Mój optymizm 😉
nazibaby77, nie napewno nie, wszyscy mamy wszystko super
Mam 2 błędy w tekście czytania ze zrozumieniem.
Chyba, że metafora to to samo co przenośnia, to mam 1  😡
wistra, chyba to samo 🙂
nazibaby77, niestety, są błędne. Bo w jednym ten kto pisał odniósł się do akapitu 8, a miało być do 7. I jeszcze przy dzieleniu na język potoczny i naukowy - tam trzeba było spośród podanych wybrać właściwe i uporządkować, a on dał wszystkie, więc ma tak czy siak źle.

DZIEWCZYNY! Oczywiście, że to samo!
to ze na operonowej byl formalny to chyba nic nie znaczy. majowe matury sa podobno ulozone i pakowane przed probna operonu wiec moze byc nawet to samo. tak slyszalam 😉
Aquarius, jak to wybrać właściwe i uporządkować, mogłabyś mi wytłumaczyć jak to trzeba było zrobić ?
Aquarius,  naprawde? jak wypisalam wszytskie  🤔 i chyba wszyscy tak zrobili
No że każdy trzeba było gdzieś przyporządkować? Ja tak zrobiłam.

Aquarius, dla mnie to wcale nie niestety, bo i tak jakoś szczegółowo ich nie sprawdzam i nie przejmuję się tym 😉
ja też wszystkie no bo czy gotówka nie jest potoczna ?
oti   Everybody lies...
04 maja 2009 15:48
ja też wszystkie upożądkowałam.. zrobiłam tak, jak ten ktoś, i jeszcze gotówkę dałam do potocznego, a hipnotyzera do naukowego..
Teraz to już zgłupiałam 🙄
no tak, a spójrzcie teraz w te odpowiedzi są zmienione
🤣

I tak czy siak z 5 pkt mi odpada za tą część.
A są gdzieś odp do rozszerzonego?
Ja też dałam wszystkie na początku. A potem przeczytałam polecenie. Mogę się mylić, owszem. Ale moim zdaniem pisałoby uporządkuj podane poniżej, a nie spośród podanych wybierz.

Ale - pożyjemy, zobaczymy 😉.
No właśnie ja teraz też zaczynam mieć wątpliwości...
Bo czy gotówkę i hipnotyzera można przyporządkować do którejkolwiek z kategorii, tak bezapelacyjnie? 🤔

Trudno 😉 I tak nie jest tragicznie 😀 Zdam na pewno, powyżej 50% też raczej będzie, a reszta jest mniej ważna 😉
Ja też dałam wszystkie na początku. A potem przeczytałam polecenie. Mogę się mylić, owszem. Ale moim zdaniem pisałoby uporządkuj podane poniżej, a nie spośród podanych wybierz.

Ale - pożyjemy, zobaczymy 😉.


to samo sobie pomyslalam w tym zadaniu, ale stwierdziłam że ta matura skierowana jest rowniez do mniej kombinujacych ludzi jakby to ująć  🤣 i wpisalam ta gotówke nieszczęsną
http://fakty.interia.pl/raport/matura-2009 tu macie dobre odpowiedzi.
Rzeczywiście zmienili. Teraz jest prawie po mojemu. Bo ja myślę tak - złapać na gorącym uczynku. I wyobrażam sobie Kaczyńskiego (nie wiem którego) i on mówi: popisowy numer, złapać na gorącym uczynku. I mówię - hm, nieładnie oficjalnie brzmi popisowy numer. Ale dałam też gotówkę, bo kojarzyła mi się z gangsterami, a przecież jest - "gotówką czy kartą"? 😉

I też mi pomogło - hipnotyzer jako normalne słowo, a nie potoczne czy naukowe.

Właśnie, chciałabym mieć to 50 % ;p.
Prezentujemy zaproponowane przez naszych specjalistów, nieoficjalne rozwiązania zadań maturalnych(...)

... więc i tak nie byłabym pewna czy to dobre 😉
W tej wersji mam mniej błędów.

Niech mi lepiej pokażą klucz do wypracowania  🤣
Boże powiedzcie, że te odpowiedzi do rozszerzonego na interii są złe ... 🙁
Złe może i nie, ale na pewno są NIEOFICJALNE. Więc nie ma pewności, że są też dobre 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2009 16:19
Karmelita, zarąbiście, nie? Dla mnie sajgon.
Scottie   Cicha obserwatorka
04 maja 2009 16:22
DLa mnie rowniez. Ale pamietajcie, ze to sa tylko przykladowe odpowiedzi, jesli sens sie mniej wiecej zgadza z kluczem to tez wam zalicza.

Przynajmniej ja wlasnie na to licze.
No i po co ja tam zaglądałam? Po co?
Teraz mam doła.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2009 16:23
Ja liczę na egzaminatorów w typie Matki Teresy, jak mówiła kobieta z indeksu z historii: szukających wartości Chrześcijańskich w każdej pracy.
xDDD
To ja też 😀 w końcu to jedyne, co mi pozostało...
Też wpisałaś w tabeli religia i polityka?
Averis   Czarny charakter
04 maja 2009 16:28
Ja generalnie wszystkie odpowiedzi mam dość podobnie- poza środkami językowymi, które nadają wypowiedzi tego gościa charakter subiektywny (zadanie zagadka jak dla mnie-wpisałam epitet i gradację  :hihi🙂 i środkami artystycznego wyrazu, bo mam metaforę i porównanie- a nie sądzę, by to było błędne. Póki co jestem zadowolona. Choć widać, ze odpowiedzi były pisane 'na szybkiego' i mają formę średnio maturalną.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2009 16:37
Też mam metaforę i porównanie xP
o środkach językowych się nie wypowiem xDD

W pierwszym zadaniu wpisałam religia i polityka, w tabeli trasa w-z, plac zamkowy i kościół św. Anny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się