matura

Dworcika   Fantasmagoria
04 maja 2009 10:30
Co pisałaś? 🙂
Jakie wrażenia? 🙂

Hmm..."Chłopów" to i ja miałam... na próbnej i tej prawdziwej. Pisałam o kłótni u Boryny czy coś w ten deseń... wybacz-nie czytałam tego :P
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 maja 2009 10:36
Jak tam maturzyści? 😀
ja też już w domu pol godziny siedze przy kawce 😉
pisałam temat 2 z Pana Tadeusza... czyli charakterystyka i porównanie Zosi i Telimeny
nawet nie było odwołania do całości utworu hehe
jak dla mnie to tegoroczna matura z polskiego była bardzo prosta 🙂
oby tak dalej!
Puma, ja tak samo🙂
tez wydawała mi się za prosta🙂
Proti   małymi kroczkami...
04 maja 2009 10:50
ja wyszłam o 11, chociaż też dużo wcześniej skończyłam. Tematy proste. Ja pisałam Chłopów. Zauważyłyście, że w poleceniach było na podstawie fragmentów, a nie, tak jak zwykle, "i odnieść się do całej lektury"?
edit😀opiero zobaczyłam, że Puma o tym napisała 😀
I ja po.
Pisałam o Chłopach, bo Tadka nie czytałam  😁
Fajna maturka, fajna 🙂  💃
Hmm trochę za prosta była. To mnie przeraża 😉
Jak zobaczyłam chłopów to  😵. Ale gdy zobaczyłam drugi temat to myślałam że banalniejszego nie ma  😀
CR pierwszy raz pisałam tak prosty  🤔 to faktycznie podejrzane bo matura była moim zdaniem bardzo prosta lecz przy niektórych pytaniach można w zasadzie było się położyć jak ktoś się rozpędził  😉
Matura z polskiego na + ....zobaczymy jak trafie w klucz  😉
byla banalnie prosta 🙂 jestem przeszczesliwaaaaa:
tez pisalam Pana Tadeusza bo o Chlopach nei mialam pojecia :P
glowne pytanie u wszystkich to "Co to jest Bylica?" hahaha wszytscy chyba Pana Tadeusza u nas pisali.
Tekst o hipnozie tez calkiem latwy wiec jest super 😀
oti   Everybody lies...
04 maja 2009 11:36
łatwa była  😉 mam nadzieję, że odpowiedziałam tak pod klucz..
pisałam z "Chłopów" bo przez Pana Tadeusza to nigdy nie mogłam przebrnąć.. a poza tym z Chłopów fajny temat był! mam nadzieję, że to że z polskiego było tak prosto to nie oznacza, że z reszty będzie bardzo trudno..  🙄
ja pisałam oczywiście pana tadeusza ogólnie było łatwe, ale zobaczymy jaki klucz będzie
Też pisałam o "Chłopach".
Też oddałam o 11, ale skończyłam wcześniej  😀

Do tego w ogóle nie chciałam oddawac arkusza, co chwile wpadały mi myśli "o boże, tu na pewno czegoś nie napisałam!" "na pewno coś mam źle" (sprawdzane 5 razy)  🙂
mnie tez sie wydaje, ze byla prosta
choc mam nadzieje, ze to nie pułapka i nie bede miec 40% 😁

pisalam Pana Tadeusza, zastanawialam sie czy nie wziac Chlopow, ale, ze nie wiedzialam kim byl ten caly Bylica to sobie darowalam-z reszta jak wszyscy z mojej klasy i przypuszczam, ze wiekszosc ze szkoly 😉
wyszlam ok 11.40, czyli prawie na koncu (ale i tak hitem byla kolezanka, ktora wyszla po godzinie, zastanawiam sie czy napisala prace 😉 ), bo sie rozpisalam, choc i tak staralam sie strescic, wyszlo mi ponad 500 slow
teraz mam nadzieje, ze trafie w klucz i nie zrobilam jakis glupich bledow w czytaniu ze zrozumieniem 😎
ja przy tej pracy pobilam chyba swoj rekord w ilosci slow  😎 ponad 300 haha
przy kazdej pracy licze slowa po kazdym napisanym zdaniu, ciulam zeby bylo chociaz to 250 i zawsze jakos tak na styk mialam. no nie mam talentu do pisania no
Ja też na początku nie skojarzyłam Bylicy. Ale potem przypomniałam sobie... Hanka - żona młodego Boryny. No i poszło  😎 W ogóle to się nie rozpisałam  🤔 Napisałam na 2 strony z kawałkiem (mniej niż pół następnej)
Taka jakaś nijaka była ta matura 😀 . Ja pisałam o Zosi i Telimenie, proste. Do całości lektury odniosłam się, bo wprawdzie nie było tego w temacie, ale nigdy nie wiadomo co będzie w kluczu 😎 . Na bank odejmą mi punkty za zapis, bo we wnioskach pół strony mam skreślone i przepisane na nowo poprawione... Ale co tam 😉
raczej prosta... na pewno tekst o hipnozie był łatwy... a tematy?? Pisałam Pana Tadeusza, ale szczerze powiem ze cięzko było się mega rozpisać.. zwłaszcza o Zosi..
Scottie   Cicha obserwatorka
04 maja 2009 12:23
m.indira, ja zaczelam czytac opracowania w sobote.

I niech mi ktos teraz powie, ze ta matura nie jest dla debili. Nie dosc, ze w obu tematach nie trzeba bylo sie odnosic do calosci utworu (no, moze troche w chlopach trzeba bylo robiac porownanie Bylicy do reszty starego spoleczenstwa), to oba tak banalnie proste, ze ja nie czytajac ani chlopow ani pana tadeusza spokojnie napisalam wypracowanie.

Z chlopow oczywiscie, bo bylo mniej tekstu :P Chociaz i tak rozpisalam sie na 5 stron... Grunt, ze wiem, ze mature z polskiego mam zdana 🙂

tez pisalam Pana Tadeusza bo o Chlopach nei mialam pojecia :P
glowne pytanie u wszystkich to "Co to jest Bylica?" hahaha wszytscy chyba Pana Tadeusza u nas pisali.
Tekst o hipnozie tez calkiem latwy wiec jest super 😀


U mnie tak samo. Jak wróciłam do domu to do opracowania zajrzałam kto to był ten Bylica i była o nim jedna linijka  🤔. Ogólnie w Chłopach znam postaci i wiem o co chodzi ale jego za Chiny nie mogłam sobie przypomnieć. Większość u mnie pewnie wybrała P. Tadeusza 😉


Też się zdziwiłam ze w tematach nie było odniesienia do całego utworu.

Jutro Angielski...ehhh z tym może być trochę gorzej  🙄
słuchajcie w czytaniu ze zrozumieniem trzeba było napisać jaki to jest środek stylistyczny i co tam napisaliście ?
oti   Everybody lies...
04 maja 2009 12:40
justyna,
ja napisałam peryfraza, ale to raczej nie o to chodziło..  😀 ale nic innego mi nie przyszlo do głowy z takich mądrych słów  😉
metofora, ale u nas tak rozne odpowiedzi sie pojawialy ze sama juz nie wiem
ja napisałam przenośnia ale sama niewiem u nas każdy co innego pisał
Averis   Czarny charakter
04 maja 2009 12:47
A ja pisałam rozszerzenie i "Kamień na kamieniu"  😎 Matura do specjalnie trudnych nie należała- ale nie chcę zapeszać- zobaczymy w czerwcu po wynikach  😁
No co Wy tak wcześniej? Ja po godzinie dopiero czytanie ze zrozumieniem skończyłam.
Podobał mi się bardzo pierwszy temat - ambitniejszy 😉. Ale stwierdziłam, że łatwiej będzie trafić w klucz w Panu Tadeuszu. Temat banalny, prawda, tylko może klucz trudniejszy.

I właśnie - nie było odnośnie całej powieści - też to zauważyłam. W żadnym temacie - także co to w ogóle za matura?

Ogólnie, 30 % na pewno jest. Ale chciałabym 50% tak dla satysfakcji. Zobaczymy, jak będę już odpowiedzi w necie.

Metafora 😉.

Ważne pytanie od kolegi - co jest, gdy nie ma się 250 słów? Albo gdy się je ma, ale nie ma się dwóch stron? I jak liczy się słowa - ze spójnikami czy bez?
ja pisałam Chłopów  🥂
najpierw zobaczyłam Pana Tadeusza, ale potem usłyszałam z tyłu, że są też Chłopi. Chłopów przeczytałam więc wzięłam, a gdy już napisałam, spojrzałam na Pana Tadeusza i szok  😲 bo gdybym zobaczyła na temat, to od razu bym to brała  🙇

a co do środków stylistycznych, to też dałam metafora.
Jeszcze było zadanie, że trzeba podać dwa środki stylistyczne, co dałyście? bo ja napisałam takie głupoty  🤔
nie srodki tylko jakieś inne gówno, już pamietam co :P
Też pisałam rozszerzenie i "Kamień na kamieniu" i przyznam sie szczerze, że czarno to widzę...
nie ważne.. to co dałyście?  😁
cytaty naukowców i cos jeszcze ale nie pamiętam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się