Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

desire   Druhu nieoceniony...
10 grudnia 2015 10:47
Chainsy, ja też znam 🙂 ale możesz napisać na pw kto, może to ta sama osoba  😀
bjooork, pewnie, że dam znać, póki co czekam na święto ('matke boską pieniężną' 😉 ), i zobaczymy, bo póki co to jesteśmy na łasce mojego chłopa..  🍴
desire  do samodzielnych masaży wspomagających  -nmetoda Mastersona, książka jest łopatologicznie napisana, a metodę z powodzeniem stosuję u swoich klaczy. Liczy się systematyczność i są efekty. Jeżeli masaż leczniczy to polecam na naszym terenie Agatę Siczek.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
10 grudnia 2015 12:48
desire   do samodzielnych masaży wspomagających  -nmetoda Mastersona, książka jest łopatologicznie napisana, a metodę z powodzeniem stosuję u swoich klaczy. Liczy się systematyczność i są efekty. Jeżeli masaż leczniczy to polecam na naszym terenie Agatę Siczek.


Właśnie o Agacie Siczek miałam napisać - chyba jest w Twoich okolic 😉

Zaczynam się martwić moją Nadin /20 lat/.Ostatnio ma kiepski apetyt,nie bardzo ma chęć na wychodzenie na pastwisko,jest jakaś osowiała,rano ma spuchnięte lekko nogi,straciła na wadze /siano do woli ale zawsze zostawia trochę/ Wczoraj był kowal /z końmi ma doczynienia ponad 20 lat,hoduje też swoje/a więc pojęcie ma.Zasugerował mi,że może to być serce.Czy to mogą być objawy choroby serca? Zapomniałam dodać-zęby robione 2 miesiące temu,odrobaczona dzisiaj.A może to wskutek zarobaczenia?Ale o tym przekonam się za kilka dni.Oczywiście wezwę weta na przebadanie ale niestety mogę to zrobić dopiero po świętach.
Ktoś mi coś podpowie?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 grudnia 2015 04:30
Bez osłuchania przez przyzwoitego weta chyba się nie obędzieć. Dziewczyna coś pracuje - może zwyrodnienia się jakieś odzywają?Ostatnio fatalna pogoda dla seniorów- wilgotno, chłodno. Zrób jeszcze morfologię krwi to zawsze daje też obraz stanu konia.
desire   Druhu nieoceniony...
11 grudnia 2015 07:26
ganasz, bjooork,  dzięki dziewczyny :kwiatek:

Bea1, tak 'na sucho' to też bym powiedziała, że serce 🙁  ale bez weta nie ma co wyrokować, bo może być w zasadzie wszystko!
ponoć przy dużej wilgotności powietrza konie są osowiałe, więc może seniorzy jeszcze bardziej, też ostatnio Wadera każdy moment wykorzystuje na drzemkę. Wieku im nie cofniemy. Zrobiłam rozszerzona morfologię i wyniki są bardzo dobre, zęby zrobione, apeyt dobry, odrobaczona.  Oby do wiosny. :kwiatek:
Dziękuję dziewczyny :kwiatek:
Moj senior tez jest jakby spowolniony. Tez mial zeby zrobione, badania krwi, odrobaczony wszystko jest ok, a jest jakis taki cichy i mega spokojny. Ale spora czesc koni teraz , lezy na padokach jak sa te wiatry, moj w sumie tez. Nie mniej jednak nie chudnie, nie marnieje, blyszczy sie , wiec moze faktycznie to kwestia pogody i zmian cisnienia.
Bea1 nie pocieszę Cię, ale poszłabym za sugestią kowala. Mam seniora z chorym sercem i rano spuchnięte nogi to standard, a zimą jeszcze się to wzmaga- nogi jak baryłki. Po ruchu schodzi, koń po padokowaniu wraca na innych nogach. Od diagnostyki chorób układu krążenia polecam Blankę Wysocką. Warto sprawdzić jeśli te obrzęki są znaczne i nie wpisują się w "seniorową normę".
Obrzęki nie są duże ale na pewno wezwę weta
[b][/Naturalsib] dzięki za namiar
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 grudnia 2015 20:33
Bea1 u nas również diagnostyką zajęła się dr Blanka i wysłuchała u starszaka niedomykalność zastawki aortalnej.
I jakie postępowanie w przypadku takiej diagnozy?
W jakim stopniu? Chorał ma niedomykalność zastawki aorty w stopniu 5/6, niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej. I guza w lewej komorze. Leczenia nie ma, kochać i rozpieszczać. Na obrzęki wypracowałam różne schematy postępowania. Teraz wcieram absorbinę i zawijam owijkami polarowymi, kiedyś wcierałam maść jodowo-kamforową. Czasem masuję nogi bez wcierek. Latem zwykle nie ma obrzęków, wtedy nogi chłodzę. Jeśli nie ma obrzęków od serca tylko od ścięgna to wcieram absorbinę i nie zawijam, albo wcieram wcierkę chłodzącą, lioton1000, dicloziaje itd. Zależy od potrzeb, jakie nogi są w dotyku.

Ostatnio z Chorałem jest super, nie wie o swojej diagnozie. Piszę to po to by dodać innym otuchy bo chorób Chorała już chyba nic nie przebije- a on wciąż ma się dobrze i cieszy się życiem 😀!
  myślę, że seniorzy z racji wieku mają w jakimś stopniu problemy sercowo - krążeniowe. Tak jak pisze Naturalsi - kochać, rozpieszczać ,suplementować, dać im cieszyć się życiem bo bajbasów im nie pozkładamy.na suplementowa sercowców jemiołą ?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 grudnia 2015 14:17
Dokładnie! Ganasz napisała to co sama pomyślałam. Nam problemy nasiliły się w te wakacje- i właściwie postąpiłam intuicyjnie- nie chciał jakoś wybitnie się zmuszać do pracy, to go nie cisnęłam stępowaliśmy po lesie, trochę się gimnastykowaliśmy i pławiliśmy- to była cała nasza aktywność. Teraz jest zdecydowanie lepiej, ale zdecydowanie więcej przerw robimy, ale w stępie też coś tam rzeźbimy i muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie miałam tyle zabawy z jazdy na starszaku 😉 śmiejemy się czasem, że ujeździł się na stare lata :P
bjooork u nas podobnie, wsłuchujemy się w seniorkę i jej potrzeby. I odkrywam nowe ważne relacje, których czasem nie jesteśmy świadomi mając młode konie. To inna wartość w relacjach z końmi 😉
P.S.  pławienie to zazdraszamy 😍
A my od przyszłego miesiąca zaczynamy terapię komórkami macierzystymi.
Nasza ostatnia nadzieja.  🙇
Jakie suplementy podajecie?
A my od przyszłego miesiąca zaczynamy terapię komórkami macierzystymi.
Nasza ostatnia nadzieja.  🙇

shy kto Wam podaje komórki?
espana Dr Kemilew.
Niesamowicie miły, zabawny i mądry człowiek.
Może coś pomoże 😉 rozwalił mnie jak zaczął mowić, ze czasami się mu śni, że to on jest taką komórką macierzystą i zastanawia się co robić a pozniej działa i wszystko się naprawia.  👍
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
19 grudnia 2015 13:38
Kiedyś dr. Złoto wyleczył mojej kobyle ścięgno oderwane od kości terapią z komórek macierzystych - 6 miesięcy stania na okładach, ze spacerem w ręku a po ostrzykiwaniu 3 dni i po kuleniu śladu nie było! Trochę to wyglądało strasznie - pobrał krew z szyi, wrzucił na wirówkę i oddzielił taki żółty płynik. Potem ogolił staw skokowy i tym osoczem(?) ostrzykiwał nogę. Coś pięknego 🙂

A chciałam jeszcze dołączyć do wątku naszych stajennych emerytów: Jasiek, Arachoba i Małgośka (27,27 i 27 lat) - jednoroczny rzucik.
Jasiek jeszcze w ubiegłym roku zażywał dla zdrowia oprowadzanek dla dzieci, ale już taki z niego dziadunio (chociaż mikro stadem emerytki+ 2 konie w sile wieku nadal przewodzi), podbrykać sobie lubi nawet, choć lata już nie te 🙂 Psa nadal gania. Musiałam ocenzurować zdjęcie ze względu na młodocianych użytkowników forum - za bardzo się zrelaksował przy miziankach z Gośką 😀
Arachoba, ze względu na problemy z zadnimi kończynami na emeryturze już 3 lata.
Małgośka raz na jakiś czas, zażywa spacerku w teren jako koń czołowy, z ludźmi mniej zaawansowanymi🙂
Zadowolone z życia w klubie emerytów🙂
Małgośka i Jasiek
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10259821_885353471513019_6174392084163823140_n.jpg?oh=54edc84171c1711368c599607c427297&oe=56DD57AC[/img]
Arachoba:
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12294826_885353498179683_1258689053820327800_n.jpg?oh=2a4885feba16be2d630d4a69afcb9abe&oe=570CE568[/img]
Jasiek soloo:
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12376020_885353541513012_2656942807508848928_n.jpg?oh=fa9e35d9c9628dae40b7939bf5271a1c&oe=56D791E1[/img]

Futro zimowe straszliwie konie postarza 🙂
Kochane zwierzaki, za sobą dziesiątki dzieci nauczone jazdy 🙂
zamrucz - aż miło się patrzy na tak dobrze wyglądające konie w takim wieku
Edit: U nas (w stajni, w której pracuję- typowa rekreacja) na 25 łatkę ciężko się patrzy...
espana Dr Kemilew.
Niesamowicie miły, zabawny i mądry człowiek.
Może coś pomoże 😉 rozwalił mnie jak zaczął mowić, ze czasami się mu śni, że to on jest taką komórką macierzystą i zastanawia się co robić a pozniej działa i wszystko się naprawia.  👍


shy gadane to on ma 😉 Zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Napisałam do niego maila z opisem problemu, a on do mnie zadzwonił i rozmawialiśmy ponad 2 godziny. Dzisiaj był u Eleara i podał mu komórki. Dodatkowo był nasz "etatowy lekarz" i dr Kemilew przygotował dla niego skondensowane komórki do podania bezpośrednio do stawu. Eluś dostał shota z dwóch stron - naprawdę liczę na efekty 🙂
Daj znać, jak będzie u Was  🙂
espana - no właśnie po wizycie u was i jeszcze jakimś pacjencie "chorym na wszystko" w Raciborzu przyjechał do nas  😎 Także Bob też już od wczoraj się regeneruje  😉 wiem, że nie ma co się napalać, że będzie super ale dr zaszczepił we mnie tyle nadziei, że nawet nie wiem jak mu dziękować. Teraz tylko duzo ruchu i liczę na to, że w najbliższym czasie zobaczę choćby najmniejszą poprawę.  Wam też dużo zdrówka w takim razie!  :kwiatek:
Ja się pochwalę ;-)
Mój najstarszy emeryt obchodzi dziś 25. urodziny.
Wszystkiego najlepszego dla seniora  😅
Dziękujemy :-)
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 grudnia 2015 19:35
ibmoz, 100 lat dla koniska! Ćwierć wieku to jest coś 🙂
shy, espana, trzymam kciuki za Waszych seniorów oby kuracja przerosła oczekiwania 🙂 Zaglądam na stronę dr Kemilewa z myślą o moim kopytnym rocznik '96. Wpadniemy się przedstawić w wątku w nowym roku po urodzinach. Jest po zwyrodnieniu w stawie pęcinowy ostrzykniętym kw. hialuronowym. Latem miał kontrolne rtg, odpukać "nogi jak u ośmiolatka" cytując wetkę ^^ Jednak ostatnio mi nie pasuje jak się czasem rusza, takie mam odczucie z siodła, z boku nikt nie dostrzega nieregularności. Na wiosnę wrócimy do treningów i pracy z ziemi, zrobię gruntowny przegląd wet... Może to tylko moje przeczulenie albo zima daje mu w kość, jeśli będą problemy z nogami to chciałabym wypróbować komórki macierzyste zamiast kwasu. Czekam na Wasze relację, bardzo jestem ciekawa jakie będą efekty.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 grudnia 2015 20:21
Bije się w piersi, że nie odpisałam shy, ale miała jakiś młyn. Za seniorów z klubu wesołych komórek macierzystych trzymamy kciuki i kopyta 😉 jest szansa, że mój Junior niedługo będzie mógł dołączyć do klubu honorowych dawców komórek dla seniorów.

ibmoz 100!!! dla seniora oby zdrowie dopisywało!

Zamrucz piękny 'złoty' rocznik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się