M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

zuza   mój nałóg
13 stycznia 2016 21:22
nerechta jak to do mnie 😉 to na suficie takie panele z mdfu -czy jak to się zwie.Chcieliśmy ciut obniżyć sufit /tyle co okno dało/ a nasz dom jest niestety przy drodze która prowadzi do kopalni i dużo tirów przejeżdża ,są drgania i baliśmy się,że regips taki podwieszony może na łączeniach pękać.
Ścianki działowe i obróbka okien to g-k a reszta wyrównana gładzią i pomalowana.
Pewnie niektóre rzeczy robilibyśmy inaczej ale kierowaliśmy się warunkami i możliwościami 😉
szafirowa, może nie dzielić tego pokoju? Tzn, nie po całości, tylko wydzielić jakąś ścianką część dla juniora-seniora? Coś jakby on funkcjonował na podwyższeniu, a na noc zaciągana żaluzja? Coś w tym stylu.
Co do ścian starego domu, to rozważ coś takiego zamiast boazerii/paneli: tapetę szklaną malowaną lateksem.
Dostałam tę radę przejmując stary dom. Nam uratowała sufity. Bo... mam niemiłe wspomnienia z bywania w starych domach ze ścianami pokrytymi boazerią/panelami. Taki niemiły zapach.
My też wykańczaliśmy drewniany dom, na ścianach mamy karton- gips, dwie zostawione w drewnie. ALE, gdyby miała to robić dzisiaj, zamiast K-G dałabym płyty MDF- tańsze, szybsze w montażu , zabierają mniej miejsca i nie pękają jak KG, jak np dom trochę siądzie, nie ma syfu przy gipsowaniu. Jak robiliśmy nikt mi nie podpowiedział, a ostatnio na DOMO+ widziałam tak wykończony cały dom, super to wyglądało.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 stycznia 2016 08:42
halo, zeby bylo tak serio do czego ta tapete kleic, to by byla tapeta, ale zeby jakakolwiek tapete kleic, to musi byc rowne, jednorodne podloze- u nas jest... no duzo tam sie dzieje- wiekszosc to plyty (ale nie k-g tylko wiorowe zwykle z tego co udalo nam sie podjerzec) ale juz 'wyzej' i jakies dechy i kij wie co- zrywac tego wszystkiego (a to trzebaby i cala nowa instalacje co i inne kable zrywac) nie mamy czasu (ani kasy tak szczerze mowiac), bo zostaniemy w 'miedzy czasie' bezdomni. A kurcze te panele/boazeria nam sie... podobaja po prostu. Sufity i podlogi mamy z desek drewnianych.
a pokazywalas juz wasz dom w srodku? 🙂

panele/boazeria moze dac fajny klimat jak sie ma zmysl do komponowania wnetrz. Mi sie drewniane sufity (szczegolnie machniete na bialo) szalenie podobaja.

Czy te plyty mdf montuje sie na stelarzu czy jak?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 stycznia 2016 09:05
nerechta, w wiekszym pokoju jest na bialo, w sypialni jest naturalna decha 😉 Nie pokazywalam, bo nie mam nawet zdjec 😉
Ja bym zrobiła tak jak sugeruje halo- dla Jaśka łóżko na antresoli z zasłonką albo takim "kloszem" z ikei, pod spodem by miał biurko i jakieś swoje rzeczy (jak już będzie ciut starszy). Ja bym nie dzieliła tego pokoju. Tylko ja patrzę z perspektywy mieszkania w bloku i małych pokoików 😉. Aktualnie zastanawiam się jakim cudem w pokoju chłopaków ustawię biurko dla Piotrka... W przyszłym roku idzie do szkoły, a miejsca w pokoju brak...
kurczak_wtw, jeśli nie masz nic przeciwko "publikacji" to pokaż pokój z mebelkami i wymiary, coś pokombinujemy. Chyba mi całkiem nieźle idzie projektowanie pod kątem małych przestrzeni, to może uda się coś podpowiedzieć.
Postaram się wieczorkiem coś wstawić, pokoik ma dosyć nietypowe wymiary. No i oczywiście druga kwestia-kasa 🤔
A to "w braku kasy" jestem na pewno dobra.  😉
Zawsze, co dwie głowy to nie jedna, a pewnie będzie więcej kombinujących niż Ty i ja.  😀
Dzionka Pytałaś jak wygląda nasza łazienka na zywo. Proszę, oto ona, niedokończona. Na chwilę obecną mam plan zrobić beżową podłogę. Macie jakieś inne pomysły? Kupiłam a'la cementową płytkę na próbę, pasuje, ale wydaje mi się, że będzie za ciemno.
nada, niekonwencjonalnie zaproponowałabym bardzo ciemną podłogę. Jak to okno nocą. Jak drzwi na wizualizacji. Prawie czarną.
Mam takie uzasadnienia:
Estetycznie: Jasna podłoga wywoła efekt po prostu nieotynkowanych ścian.
Przestrzennie: Jasna podłoga optycznie pomniejsz/obniży wnętrze, "podleci" do góry.
Światło: Surowa cegła ma wysoki współczynnik pochłaniana światła. Co by nie robić, w pomieszczeniu będzie słabe światło ogólne, będzie musiało być mocne w strefie przy lustrze itd. Takie mocne punkty świetlne mogą wywoływać dziwne efekty na jasnej podłodze.
halo Dziękuję za opinię. Gdyby nie względy praktyczne to wybrałabym podłogę zupełnie białą matową lub czarną. Co do drzwi to raczej wszędzie będą jasne, surowe, dębowe. Chociaż ostatnio zastanawiałam się nad ciemnymi, ale jakoś nie bardzo wyobrażam sobie w domu z bala w którym ściany drewniane będą olejowane na biało, żeby były ciemne drzwi.

Chyba więc stanie na tym, że płytki będą jak tam jedna na zdjęciu - szare...dosyć ciemne, w kolorze wylewki i fug na ścianach. Plan jest taki, że we wnęce prysznicowej cegłę zaimpregnujemy na biało (dzisiaj tak postanowiliśmy) więc beż średnio z tą bielą będzie wyglądał... no i jeszcze jak piszesz pomniejszy łazienkę. A szaleć tam nie ma co bo cała ma ok 5,5 m2.
a skad pomysl na ceglasta lazienke w drewnianym domu? 🙂
Dom w piwnicy ściany działowe ma z cegły. Piwnica jest połączona otwartą klatką schodową więc raz żeby było nawiązanie do piwnicy, a dwa, że nie podobają mi się ściany z k-g więc starałam się unikać na ile się dało. Wszystkie ścianki działowe na parterze są z cegły - 4 ściany, a reszta jest w drewnie. Na antresoli na ile nam wystarczyło drewna jest drewno. Niestety z braku kasy łazienka na górze i dwie ściany są w k-g.
Zaczęłam robic budżet remontowy i no wysiadam 🙂.
Nie wiem co robic z kuchnia, zupełnie sie na tym sie nie znam, polecacie jakies konkretne firmy?
Kilka wycen dostane w tym tygodniu, cos tam może więcej będę wiedzieć, ale nie ma tego wyczucia jesli chodzi o materiały. 

Za to ruszyłam z plytkami do przodu, ogarnelam się od pierwszego szoku o 250zl za metr plytki, jestem przy płytkach za 60zl co mi sie mega podobają i sie praktycznie nie różnią.  Szukam dalej, może jeszcze taniej sie uda.

 
ash   Sukces jest koloru blond....
19 stycznia 2016 07:40
Arimona, sprawdź pw.
Bardzo ciemne podłogi mają niestety to do siebie, że wszystko na nich widać...
oj tak, mam jasne drewno na podłodze w zestawieniu z ciemnymi schodami i o ile z jasnym mogę długo żyć, to schody nie dają złudzeń, że należy się sprzątanie.
ALE biała podłoga i fuga w to też ZŁO. Myślę że ciemny popiel jest idealny🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 stycznia 2016 22:00
Ja mam idealny kolor podłogi jeśli chodzi o sprzątanie. Kiedyś wstawiałam, taki szaropodobny. Idealna podłoga dla brudasów 😉
U nas już postanowione. Zostaje szara płytka. Dzięki za opinie. Skąd wziąć kasy na wykończenie? Kurka, kredyt już dawno się skończył 😉 a brakuje podłóg i kuchni. Łazience niewiele już trzeba.
Gienia-Pigwa, u nas to samo 😁 Nie dość, że szara, to jeszcze taka mazana. Nic na tym nie widać.
U mnie podobne uwielbienie dla płytek w kuchni, które zostały po poprzednich właścicielach - kolor średni beż i brązowe plamki. Nic brudu nie widać.  😁

Za to jak mi powiecie co za mądrala  😎 wymyśliła sobie w łazience jasne płytki z jasną fugą i jasnoszary dywan do salonu po czym przytargała z lasu dużego psa...  😁

wistra szafirowa, jak tam projekty?

Zastanawiam się kiedy dojdę do stanu "zakończyłam się urządzać"?  🤣
Ciągle jeszcze coś - małe coś, większe coś. Kto mnie ma w znajomych na fb, to widział, że w ostatni dzień 2015 roku zrobiłam szafkę na balkon.
Teraz kombinuję oświetlenie toaletki i półeczki pod kącik audio i będę robić szafeczki do przedpokoju i jeszcze zdecydowałam, że kleję tapetę w sypialni przy łóżku (suka bardzo brudzi ścianę) i już mi świta coś w głowie w temacie kącika akwarystycznego...
Mieszkam na swoim od półtora roku i jakby końca nie widać.  🤣
Też tak macie? 
Ja geniusz mam kremowy gres polerowany i dwa czarne kundle także ten... 😁

Ale gorzej urzadzilam się w pracy, od wejścia na sporej części mam ciemna wykładzinę pvc... Czysta była raz, po rozwinięciu  😵 planuje zrobić tam szare plytki bo mam dość latania z mopem co dwie godziny, jakieś 4-6 razy dziennie...
Ja przedwczoraj kupiłam karnisz do salonu i zamówiłam firany i zasłony. We wtorek będą gotowe, ale trzeba jeszcze dopieścić trochę salon, żeby powiesić (w planach malowanie).
Zrezygnowałam w rolet w tym pokoju. Przynajmniej na chwilę obecną, może mi się kiedyś odmieni. Za oknem jest kilka wielkich drzew, więc nikt mi w okno zaglądać nie będzie, nawet jak już stanie ten blok pod który właśnie kopią fundamenty 😉 Możliwość zasłonięcia tego okna potrzebna jest mi w sumie tylko na wieczory, kiedy zapalmy okno, a ostatnio mi się uwidziało, że klasyczne zasłony fajnie ocieplają wnętrze. Mam nadzieję, że po miesiącu nie będę na nie psioczyć 😁

Ale w momencie kiedy już udało się całą sprawę załatwić i wyjść ze sklepu utwierdziłam się w przekonaniu, że w pozostałych dwóch pokojach (sypialnia i docelowy dziecięcy, który obecnie jest graciarnio-garderobą) będą rolety (bo wygodniej) i firanki kupione już jako gotowce. W kuchni podobnie.

Nie wiedziałam, że logistyka zamawiania firan jest tak skomplikowana! Myślałam, że wejdę do sklepu, wybiorę materiał, powiem pani jakie mam okno i tyle. A tu dobór wykończenia, rodzaj montażu, na jakiej wysokości karnisz (ustaliliśmy, ale powieszę go, jak już będę mieć wszystko w ręce) na ile części ją dzielimy... i do każdego punktu kilka podpunktów 😁 O kosztach nie wspominając :/ Już wiem dlaczego ludzie często zastanawiają się czy aż tyle okien im potrzeba, kiedy budują dom.

A wracając na chwilę do kwestii okna kuchennego. Mam kwadratowe, nie dzielone. Chciałabym je jakoś dyskretnie zasłonić - myślę o powieszeniu właśnie jakiejś firanki (nie dosięgającej do parapetu) i zwyczajnej rolety w jakimś neutralnym kolorze (złamana biel czy coś w tym stylu) - ma ktoś może coś podobnego i mógłby pokazać? 🙂
Ascaia, po 5 latach mieszkania nadal jest masę pomysłów, które przybierają różne formy. Gdyby tak mieć worek pieniędzy....
I nadmiar czasu 😉
Właśnie pożyczyłam lutownicę, może dziś coś podziałam z oświetleniem.
Ascaia, po 5 latach mieszkania nadal jest masę pomysłów, które przybierają różne formy. Gdyby tak mieć worek pieniędzy....

Po 7 latach podobnie... Never ending stooooooryyyyy.....
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 stycznia 2016 17:22
nada - dopisuję się do klubu remontowych bankrutów, u nas do wykończenia też niewiele zostało a kasa ledwo nad kreską..... 😵

W temacie płytek podłogowych - w mieszkaniu mam takie wyglądają jakby posypane piaskiem -można i 2 tyg nie sprzątać  😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
20 stycznia 2016 20:18
Ascaia, jakby to powiedziec... jak sie okazalo mamy 2 tygodnie na remont+przeprowadzke 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się