Maści i odmiany

Szkoda tylko, że kurdupel taki. Ogólnie mam wrażenie, że te mniejsze konie częsciej są kolorowe lub w efektownych maściach, więksiejsze, potężniejsze zazwyczaj są zwykłe i nudne 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 września 2015 20:26
Bo te większe i potężniejsze są imponujące same w sobie, kolorowe być nie muszą :P
Szkoda tylko, że kurdupel taki. Ogólnie mam wrażenie, że te mniejsze konie częsciej są kolorowe lub w efektownych maściach, więksiejsze, potężniejsze zazwyczaj są zwykłe i nudne 😉


Coś w tym jest, że najciekawsze maści są albo wśród kucyków albo zimnokrwistych .


A tu jeszcze jeden ciekawy malowaniec z sieci:
Jerry, red roan:


Tak wyglada wieczorem, przy zachodzie slonca:


Jego siersc z bliska


Na zime jego leb i zad pociemnialy. Na zadzie pojawily sie biale plamki. Appaloosa mi rosnie  🤣
Fajna tabelka o maściach:
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 października 2015 19:56
Jak rozpoznać czy siwek będzie z hreczką? Czekać? :p
Zwykle już przy początku siwienia pojawia się po kilka kropek w okolicach oczu i na słabiznach. 😉
Kary srebrny 50% frza i 50% Rocky Mountain
czadowy 🙂
Koniowi skarpetka się urwała 😀

ikarina, 😍 Z chęcią bym takiego z urwaną skarpetką przygarneła, jest cudowny
Pomożecie rozszyfrować, co to za maść? Bo w ogłoszeniu jest napisane "kara", ale ogon oszukuje ;-) Srebrna?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/32908?
Ciekawe jak klaczka bedzie się zmieniać - rabicano widoczne jest nie tylko w okolicach ogona. Ciekawe czy później wyjda jej wzorki 🙂
ewabe ja bym obstawiała kary z modyfikatorem rabicano...
emptyline   Big Milk Straciatella
28 stycznia 2016 13:31
Srokaty, ale nie pamiętam cholera nazwy.
ekuss   Töltem przez życie
28 stycznia 2016 15:05
Ja chyba bede kryla tym:



Jego brat:



Co prawda niestety matka Kleiny nie ma wpisanego pochodzenia (moze testy DNA cos pokaza),ale wpisajac Kleine i tego ogiera w system (w bazie koni isl.) wychodza mi takie wariacje masciowe (Kleina jest brudnokasztanowata, ojciec kasztanowatosrokaty (o.brudny kasztan m.siwo-srokata) matka gniada) :

100% kasztan, 0,6% srokata oraz 50% na to,ze bedzie mial taka odmiane na glowie jak ogier (po isl nazywa sie to ,,kask''😉.

Natomiast w polaczeniu z ogierem bulanym (o.kasztanowatosrokaty m.jasnobulana) wychodzi mi to:

25% kasztan
9,4 % skarogniady/kary
15,6 % gniady
25% palomino
15,6 % bulany
9,4 %  taka:



Natomiast z ogierem myszatym -o.skarogniady ,natomiast masci matki nie moge rozgryzc na j.polski:



12,5 % kasztan
9,4 % skary/kary
3,1 % gniady
25% palomino
6,2 % bulany
12,5 % jasny kasztan (?) isl. bleikur
3,1 % (mi to wyglada na jasnego bulana,ale po isl jest to bleikalóttur,wiec wychodzi jakby z tego jasnego kasztana )
9,4 % myszaty
18,8 % taka jak ostatnia masc przy poprzednim ogierze.

Pytanie: skad mi sie co chwila bierze palomino, bulany i ten szampanski? Nie wazne czy wrzuce ogiera siwego, kasztana, gniadego czy srokatego...


edit:

Jak nazwiecie taka masc? Opisany jest jako jasnogniady z rozjasniona (?) grzywa

emptyline   Big Milk Straciatella
28 stycznia 2016 15:30
Ten ostatni jest raczej gniado-srebrny.

Piękne te ogiery.
amazonka*, splashed white. Bardzo duża ekspresja genu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 stycznia 2016 17:36
A to nie tarant-duch? 👀 Tylko nóg nie widać one mają jeszcze takie "trójkąciki" z przodu na koronkach i właśnie tylko uszy maściste.
edit. w grzywie i ogonie też mogą mieś maściste włosie, jestem pewna że to tarant-duch.
Mam pytanie, jakieś dwa-trzy miesiące temu zaobserwowałam u mojej gniadoszki białe łatki na przednich nogach. Są dość spore i na pewno nie po żadnych urazach czy czymś podobnym, ot tak sie pojawiły bez większego powodu  🙄 Klacz ma 15 lat, jest gniada choć gdzie nie gdzie pojedyncze siwe włosy są. Czy to możliwe, że w tym wieku w jakiś dziwny sposób zaczęła siwieć albo pojawiły się jej tak nagle jakieś dziwne odmiany?  👀
zembria to nie duch, to tzw. maksymalny splashed white.
Tu masz to, co wypluwa google, żeby mieć przykład- inne konie z tym genem:



A podobnie jak ten będzie wyglądał źrebak ze zdjęć wstawionych przez amazonke:
ten źrebak ma jeszcze brązowy ogon i łatkę na zadzie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 stycznia 2016 21:04
Możliwe, szkoda że zdjęcia w całości nie ma. Mi się od razu skojarzył z takimi jak poniżej. Bo czy splash white nie powinien mieć takiej wyraźnej granicy między kolorami, jak u srokaczy? A ten maluch ma uszy takie "przyprószone" kolorem.
Edit. google wypluwa sporo takich "few spot horse/appaloosa", nadal obstawiam ten wzór tarantowatości 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 stycznia 2016 22:41
a to nie duchy?
Według strony stadniny to jest white foal. Czysty folblut, drugie źrebię tej maści od tej matki  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się