WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Widziałam fragment konferencji PiS-u w tej sprawie. Paranoja... "PO i PSL schowały raport na czas kampanii, bo był dla nich niewygodny" - nie no, jasne. 🤔wirek: Jakie "schowały"? Aa to nie było tak, że po prostu nikt się nim nie interesował, bo nie było takiej potrzeby? Chyba, że mówimy o jakimś innym raporcie niż ten wyciągnięty przez "Do rzeczy", który pewnie był o tyle "schowany", że w ogóle wtedy jeszcze nie istniał... "Protesty w sprawie odwołania to dlatego, że prywatne spółki zarabiały na aukcjach, więc wiadomo, kto teraz protestuje najgłośniej" - pewnie, przecież całe środowisko, dla którego Janów i Michałów były "jedynie" powodem do dumy z tego, że te konie są z Polski, i nie miało z tego złotówki, w ogóle się nie przejęło... Do tego jeszcze miałam nieszczęście zostać wywołana z kuchni tą informacją omawianą w TVP Info - reportaż był tak stronniczy, że nóż się w kieszeni otwierał.
Z jednej strony sobie pomyślałam, że spodziewałam się, że te wszystkie petycje itd. na niewiele się zdadzą, a tu niespodzianka, że nadal nie zamietli tematu pod dywan. Z drugiej - że też to poszło w tą stronę... Niby też można się było spodziewać, ale przeraża mnie to i tak.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
08 marca 2016 15:05
wątek czytam od początku, posłuchałam konferencji elity rządowej pisu... Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.  Ręce, witki i cycki opadają, słuchając takich delikwentów.  👿 :bum:
Plus cudowna ucieczka z konferencji, po niewygodnych pytaniach o magiczną teczkę Pianissimy...  :jogin:
To jest skandal co się wyprawia
"Protesty w sprawie odwołania to dlatego, że prywatne spółki zarabiały na aukcjach, więc wiadomo, kto teraz protestuje najgłośniej"

O wy materialiści! Jutro będzie, że to protestujący wykupili "nielegalne" zarodki by testować na koniku polskim.
Skandal to już był. Teraz trwa wyczerpywanie tematu za pomocą takich niedorzeczności, by nic nas już w temacie zaskoczyć ani zbulwersować nie mogło. Publiczne wzniecenie tak wielkiego ogniska, by tych parę piromańskich wyskoków zbladło na jego tle. Krok kolejny to pewnie będzie poszukiwanie wroga publicznego nr 1, i ciekawe kiedy krzywe spojrzenia padną na resztę niewygodnych hodowców. W głowie się nie mieści.
fachowcy to widocznie gorszy sort

Białobok w TVN teraz powiedział, że sie cieszy ze skierowania sprawy do prokuratury, że wreszcie się coś ruszy a nie puste oskarżenia. Że przez 30 lat nie było żadnej kontroli w stadninie.


Ja nie rozumiem z tym mieszkaniem- to w końcu ile płacił? skąd ten papier, na którym widać sto parę zł? W TV mówił, że prawie 1000 ( albo może Trela to mówił). Kto to obczaił dobrze?
Nawet gdyby miał za darmo - to zakwaterowanie przy pracy przy koniach nie jest niczym niezwykłym. Szukanie na siłę do czego by się tu doczepić. Zaraz doszukają się nieprawidłowości w fakturach na wigilijne uszka.
Wszystko mi jedno ile płacił. Nie podoba mi się fakt, że mówi co innego, a na papierze ( fakt, że kartkę taką mogę sobie wydrukować sama) jest co innego.
marysia550, szczerze mówiąc to pokazali fragment jakiejś umowy i nawet nie wiemy co to za umowa i czyja. Nie zdziwiłabym się, gdyby to nie była prawdziwa umowa...
marysia550 Ten papier to zapewne wycinek z umowy najmu. Stawka za metr o ile pamiętam w polskich stadninach jest taka sama dla wszystkich pracowników i jest to jakaś mała suma. Do tego on płaci za CO, wode wg licznika itp. to daje prawie 1000zł.
To ta sama teczka co trzymała ją p. Szydło jak wmawiała wszystkim że ma gotowy pakiet ustaw które wprowadzi natychmiast jak wygra wybory  😁 😁 😁 Tylko teraz logo zmienili  😵
podsumuję konferencję Ministra Jurgiela i Prezesa ANR:
1. mają notatkę sporządzoną na podstawie dokumentacji stadniny z leczenia Pianissimy ... - na tej podstawie wysuwają wnioski, że było ono nieprawidłowo przeprowadzone
2. całość 25min - dla kontrastu konferencja zwolnionych to prawie 1,5h i to samych pytań i odpowiedzi
3. tu ok. 10 pytań i "nie mamy już więcej czasu"
4. odpowiedzi jak dla mnie, mocno niekonkretne
5. hodowla koni w stadninach na minusie lub lekkim plusie, zaś dochody głównie z uprawy i hodowli krów..... jak? skoro sama aukcja Pride of Poland to ok. 20mln co roku (skoro Polturf miał 10-12%, które wynosiły ok. 2mln), nie licząc aukcji letniej, nagród z wystaw, wyścigów, przychodów ze stanówki i dzierżawy... może się mylę, ale wydaje mi się niezbyt realne, by utrzymanie ok. 1000koni (licząc Michałów, Janów i Białkę w zaokrągleniu), ich trening, wyjazdy na wystawy, stanówki, obsługa itd. kosztować miały aż tyle (licząc tylko dochód szacowany z PoP wychodzi rocznie 20.000zł/konia)
6. pytanie Pani z TvRepublika o konkretne nieprawidłowości w dzierżawach klaczy - bez odpowiedzi
7. szkoda, ze Minister nie nauczył się nazwy spółki "Polturf" - pada polfurt, polfurs - a żaden z dziennikarzy (a nie tylko z gazet końskich) się nie pomylił
8. mam nadzieję, że przekazano dziennikarzom materiały, które obiecywali - tj. raport CBA, którego fragmenty czytał Minister Jurgiel - a których nie ma nigdzie w raporcie zeskanowanym przez TvRepublikę, który wygląda na kompletny (bez umów w załącznikach) - są wszystkie numery stron oraz podpisy na koniec
9. jak widzę, był Świat Koni, dlaczego nie wpuszczono Pani z Arabian Magazine?
10. Pani Stojanowska odpowiadała w nadzorze właścicielskim za hodowlę, dlaczego skoro Minister mówi o błędach nadzoru właścicielskiego, zwolniono tylko ją jedną?
11. wycenę Pianissimy robił biegły sądowy...
12. nawet jeśli przedstawią materiały, które obiecali, wraz z innym? brakującym? kompletnym? raportem CBA i okaże się, że stadniny to w ogóle nic tylko już były na skraju upadłości, nie wyjaśnia to dlaczego takie, a nie inne osoby zostały wybrane na nowych prezesów i w jaki sposób i na jakiej podstawie te właśnie osoby wybrano
Podsumowanie po "nie mamy już więcej czasu" - chyba Pana Szewczyka - "co wy, kpicie?" pozostaje dość trafne
[quote author=Luna_s20 link=topic=99140.msg2509337#msg2509337 date=1457461988]
Nawet gdyby miał za darmo - to zakwaterowanie przy pracy przy koniach nie jest niczym niezwykłym. Szukanie na siłę do czego by się tu doczepić. Zaraz doszukają się nieprawidłowości w fakturach na wigilijne uszka.
[/quote]

dokładnie, nawet małe stajnie często oferują zakwaterowanie dla stajennych, żeby ktoś był na miejscu, że nie wspomnę o dużych zatrudniających trenera, weterynarza itd.
Złożyli zawiadomienie do p. Ziobry więc tak czy owak paragraf się znajdzie . 😵 Jeżeli są tu ci co na nich głosowali to nie powinni zabierać w tej sprawie głosu  😤
jest jeszcze coś takiego http://konpolski.pl/file/2016/03/doc05137320160308141851.pdf


Czyli reasumując. Do raportu sporządzonego przez CBA, który de facto podnosił sprawę Polturfu i umów, ale w podsumowaniu nie dopatrzył się działania niezgodnego z prawem, na zamówienie obecnego rządu 4 dni temu zostało usłużnie dopisane podsumowanie miażdżące byłych prezesów. I teraz to ma być główny dowód w sprawie. Jakoś nie jestem przekonany 🤣
Właśnie. Zastanawia mnie bardzo mocno w całej tej sprawie, dlaczego ani razu nie pojawiła się kwestia, jakie są realne koszty organizacji aukcji.
Machają jak sztandarem kwotami, jakie Polturf zarabia, a jakoś nikt nie kwapi się powiedzieć, jakie kwoty Polturf wydaje.
Po posłuchaniu konferencji mam wrażenie, że to będzie tak - w tym roku aukcję zorganizuje jeszcze Polturf, bo taka jest umowa, po aukcji natychmiast umowa zostanie zerwana, ogłoszony będzie przetarg i wygra go jakiś pan Kaziu, którego szczytowym dokonaniem pod względem organizowania czegokolwiek będzie festyn z okazji dożynek w Pipidówie Dolnej... Ale będzie tanio.

Brak jakichkolwiek merytorycznych odpowiedzi na pytania o konkretne zarzuty dotyczące hodowli faktycznie mocno rzucał się w oczy. I ta sprawa z dokumentacją Pianissimy - "wiemy ale nie powiemy, mamy ale nie pokażemy".  👿
Selekcjonowanie prasy pod kątem tego, kto może wejść na konferencję, a kto nie, pachnie mi cenzurą. Bali się, że Araby Magazine będą zadawać niewygodne i zbyt merytoryczne pytania? ...

... Ale najbardziej straszne jest to, że pan minister i pan dyrektor są chyba naprawdę głęboko przekonani, że działają słusznie i prawidłowo, i że robią coś dobrego.  😵
Tylko dla mnie to wygląda tak, jakby chcieli pozbyć się muchy siedzącej na ścianie za pomocą zburzenia całego domu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 marca 2016 08:21
Czyli stadniny koni od teraz będą się zajmowały dochodową hodowlą krów, a araby niech sobie bierze kto chce?
Nie zdziwiłabym się. SK Dobrzyniewo, najbliżej mnie, od dawna już tak działa. Krowy przynoszą dochody, konie są, no bo... muszą. I przynoszą straty 😉
Nawet pan  Melchior utrzymuje swoje Zangersheide nie z koni, a miliardów płynących z koncernu budowlanego .
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 marca 2016 08:51
Ja to rozumiem, tylko to co gada ten człowiek brzmi, jak ... likwidacja hodowli koni 🙁
Nawet jeżeli nie jak celowa likwidacja, to na pewno jak totalne niezrozumienie, jak działa hodowla i czego potrzebuje, by działała dobrze.
dempsey   fiat voluntas Tua
09 marca 2016 09:08
http://www.swiatkoni.pl/news/10629,kolejna-konferencja.html

Świat Koni | 9 marca 2016

Kolejna konferencja - LIVE
W dniu dzisiejszym, w Sejmie odbędzie się konferencja zatytułowana „Rzekome nadużycia w państwowych stadninach koni arabskich czystej krwi, czyli jak minister Jurgiel brzytwy się chwyta”. Do udziału w konferencji zapraszają klub PO oraz środowisko miłośników koni.
konferencja na YouTube

mało ludzi troche i zadnych pytań...
mało ludzi troche i zadnych pytań...


dużo pytań było wczoraj, tylko zapytywani coś jakby zwiali
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
09 marca 2016 10:16
Wszyscy zajęci są wyciekiem projektu wyroku tk, może dlatego. :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się