Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Dava   kiss kiss bang bang
06 kwietnia 2016 13:57
Fajnie wygladaja te pasze, jest opcja na jakies probki albo zobaczenie chociaz jak te pasze prezentuja sie na realnych fotach?
Czy ktos z Was podaje tylko pasze z AK? Szukam czegos dla mlodziaka i juz mi mozg powoli paruje, potrzebuje czegoś co doda energii, nie ma za duzo białka, kon nie moze jesc owsa, przynajmniej narazie, więc pasza cenowo nie moze zabijac, musi dostawac ja pelnoporcjowo, pomyślałam o AK, dawalam wprawdzie, ale mialam kilka i musli i granulat, mlody dostawal kazdej po trochu zeby nie bylo zadnych rewolucji. 😵
Ktos pomoze? :kwiatek:
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 kwietnia 2016 18:23
k2arola - Trochę plotki zmyliły 😉 worek owszem dotarł, nawet niejeden, aczkolwiek nie moje konie Nube jedzą, a znajomej, choć ja je karmię 😉.
Pytam, bo takie odniosłam wrażenie, że jakaś przyczajka z tymi paszami 😉. Wiem, że poczta pantoflowa i takaż też reklama działa najlepiej, ale macie fajny produkt, ( trochę bym się spodziewała niższych cen, chociaż w serii podstawowej w związku z tym, że jesteście nowi na rynku  ), a takie jakieś podchody 😉. Mnie, jako potencjalnego klienta trochę to bawi 😉.
Witam, jaką pasze i suplementy/ witaminy polecilibyście dla ogiera w sezonie stanówkowym (reproduktor) aby miał troszkę więcej energii i ochoty na krycie klaczy? 😉
Nie wiem, czy już było, ale natknęłam się właśnie na taką nowość od Baileysa - http://baileys.com.pl/produkty/info/52/no-20-slow-release-condition-amp-competition-mix. Czy któraś z Was już miała może tę paszę i mogłaby się podzielić opinią?
anetakajper   Dolata i spółka
07 kwietnia 2016 06:40
Co możecie polecić z http://www.opti-shop.pl/  -jakieś musli i sieczkę.  Coś smacznego- dla konia wybrednego :/
Kobyła jadła dosłownie wszystko co jej wrzuciłam do koryta! teraz nie tyka tego http://www.opti-shop.pl/pl/p/Dodson-Horrell-Champion-Easy-Mix/322  nie je sieczki Dange :/
Aleks tak to jest z plotkami...
Najważniejsze, że uważasz, że mamy fajny produkt 😅
anetakajper - Saska zajada sie tym - http://www.opti-shop.pl/pl/p/Cooling-Mix-plus-HERBS-20-kg/219 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
07 kwietnia 2016 10:08
blucha Też właśnie myślę, że te pasze saracen mogą jej podpasować. Wezmę tego cooling mixa i jeszcze tą http://www.opti-shop.pl/pl/p/Show-Improver-Mix-20-kg/220  . Jakich ja czasów doczekałam  😵

Dava Jeśli chodzi o próbki....daj znać, która pasza Cię interesuje 😎 Albo daj znać na pw jakiego typu koński pochłaniacz miałby ją jeść 😉

Natomiast zdjęcia pasz będą dodane na www, choć potrwa to jeszcze kilka dni  🤔
Czy sieczki można podawać koniom jak siano? Czyli w nieregularnych porach? Chciałabym po treningu czasem dać koniowi sieczkę, ale byłoby to około 4-5 razy w tygodniu jako dodatek do siana, w jakimś stopniu zamiennik siana, bo w pensjonacie ja muszę niestety pilnować czy koń dostał siano czy nie, bo jak twierdzi właściciel - przecież trawa jest, tak, jest ale żaden koń nie ma do niej dostępu.
doloruu W Twoim przypadku chyba lepiej sprawdziłaby się sianokiszonka np. https://animalia.pl/dodson-horrell-haylage-sianokiszonka-20kg/szczegoly/17643/

P.S. Swoją drogą bardzo świetny ten pensjonat, o którym piszesz  🤔wirek:
BaŚ mi raczej chodzi o  sieczkę jako dodatek, bo siano pilnuję, żeby dostawał ale chciałabym jednak jeszcze sieczkę.
Co do pensjonatu - mam 5 minut na piechotę, więc daję radę pilnować siana 😉
doloruu, można podawać sieczki jak siano, ale siana standardowy koń powinien dostać jakieś 10 - 12 kg dziennie. Stać Cię na podawanie codziennie takiej ilości sieczki? 🤔
Poza tym wolałabym mieć dalej do pensjonatu ale wiedzieć, że mój koń nie głoduje...
doloruu chodziło o to czy może sieczkę podawać jak siano - czyli w dowolnej porze dnia, a nie jak treściwe poprzedzone objętościowym  😉 Spokojnie sieczkę możesz podawać przed, po treningu, rano czy wieczorem. To jest bez znaczenia. Sieczkę traktujemy jako typowo włóknisty dodatek, a nie standardową paszę treściwą (jak owies czy musli). Tylko jeśli koń nie będzie miał odpowiedniej ilości siana to ta sieczka nic nie da.
tulipan, dziękuję  :kwiatek: Tak, chodziło mi o sieczkę podawaną w różnych porach.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 kwietnia 2016 12:54
Ja serdecznie chciałam polecić Soymax EqiuProtein. Szukałam paszy, która pomoże w nabudowanu mięśni w fazie wchodzenia w cięższy trening. Prawie 2 miesiące podawałam 1 worek (nie można więcej niż 0,5 kg dziennie) i koń wygląda dużo, dużo lepiej.
A ja za namową tego wątku zamówiłam ostatnio całą paletę Saracena Show Improver i jest naprawdę super! Właśnie o taką paszę mi chodziło - pachnąca, wilgotna, chyba smaczna 😉 no i bez owsa.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
09 kwietnia 2016 14:45
Mam pytanie 🙂
Kupiłam właśnie sieczkę Agrobs Pre Alpin Senior. Wie ktoś może jak to podawać? Na mokro czy normalnie na sucho tak jak sieczkę? Myślałam, że to granulki, a to taki pył  🙄
Stosował ktoś: http://www.opti-shop.pl/pl/p/Dodson-Horrell-Champion-Active-Mix/328 ? Warto?
Koń w lekkiej pracy, jako dodatek do owsa.  :kwiatek:
Olson ta pasza jest rewelacyjna  💘 gdyby nie cena to mój mały dalej by na niej był
BUCK   buttermilk buckskin
10 kwietnia 2016 08:28
Mam pytanie 🙂
Kupiłam właśnie sieczkę Agrobs Pre Alpin Senior. Wie ktoś może jak to podawać? Na mokro czy normalnie na sucho tak jak sieczkę? Myślałam, że to granulki, a to taki pył  🙄


jest to pył bo to faktycznie sieczka. jeśli sieczka ma mieć formę granulek, to nazywa się ją trawokulkami, trawopłatkami. aby sieczka będąca sieczką nie była pylista musiałaby mieć dodatek melasy, lub większy dodatek oleju. ta którą wybrałaś ma tak niski poziom energetyczności ( 7MJ) że nawet mimo że ma dodatek oleju to jest on znikomy - efektem jest pylistość. spokojnie możesz tę sieczkę nawilżać. ja wybieram nawilżanie żeby nie podawać karmy pylistej, zwłaszcza nie w żłobie, ponieważ gdy koń wkłada pysk do żłobu to wąchanie karmy i normalny oddech skutkują unoszącym się pyłem. albo wlej trochę wody, albo "zabaw" się używając spryskiwacza 😉  🙂 
Czy wie ktoś ile litrów ma miarka Baileys podawana na ich stronie?


Taka ma półtorej
Zorilla dzięki  :kwiatek:
A ja chciałam pochwalić pasze Nuba. Po wpiasach na forum zadzwoniłam do producenta i pogwarzyłam na temat ich produktów.
Pan zaproponował mi próbki ich pasz. Dostałam je przed chwilą. Pięknie zapakowane i opisane. No i pachną cudnie, naturalnie  😍. Widać, że składniki bardzo dobrej jakości.
Granulat jest mięciutki, a wysłodki z miętą obłęd  😜
Właśnie zamówiłam na próbę worek paszy.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 kwietnia 2016 14:18
Grace mam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz. Chciałabym Ci podziękować, za polecenie sieczki molichaff. Zawiedziona spadkiem jakości sieczek Pro-Linen (i wzrostem ceny) zamówiłam  dla Małego hoofkind i jestem bardzo zadowolona, mój koń również. Sieczka jest jasna (więcej słomy niż lucerny, ale o to chodziło), niepyląca, konsystencji jakby miała sporo melasy, choć nie ma jej ani grama, lekko zbijająca się. Ma wyczuwalny granulat i miły zapach. Mały wylizał żłób, jak dostał dzisiaj na próbę. Dodatkowo wór jest ogromny i chyba będę rok ją skarmiać. Mam tez nadzieję, że podreperuje mu kopyta osłabione kuracjami sterydowymi.

...tak, że Grace, dziękuję.
Rudzik, bardzo się cieszę że pasuje  małemu Mollichaf. Co roku dodaję ja albo veteran do sieczki z traw i jestem też bardzo zadowolona.
pro-linen kupuję teraz Lucernę regular, mieszankę z trawą, bardzo dobra, niepyląca, z olejem, bardzo podobna składem i wyglądem oraz zapachem  do St. Hippolyt - Luzerne Mix.  jak dotąd jedyna sieczka, którą mój koń może jeść solo w ilości dowolnej. A z której Ty jesteś niezadowolona i czemu?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 kwietnia 2016 13:14
Grace z tej klasycznej lucerny Pro-Linen, ale widzę, że teraz zmienili opakowanie, nazwę i podnieśli cenę. Może zmieniła się też pylistość: http://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-Alfibre-Lucerne-15-kg-lucerna-dla-koni/456
Acha, tej nie brałam, ma sporo białka i trochę się boję. Raz wzięłam od kogoś trochę na próbę i fakt, ze pyliła, ale wydaje mi się, że jak jest faktycznie cała lucerna, to te listki właśnie pylą, jak są łodygi to nie. Także moim zdanie to dobrze, tyle że trzeba dodawać oleju czy czegoś żeby nie pyliła.
Lucerna regular nie pyli w każdym razie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się