WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

berula w swoim poście trochę wcześniej oszczędziłam prywatnych hodowców, bo niestety też na pokazach widzę różnicę między końmi prywatnymi a Morionem, lub Pustynią Kahila. Wiadomo swojego konia postrzega się inaczej a patrząc na przestrzeni lat prywatna hodowla zrobiła ogromne postępy i wydaje mi się, że tylko dzięki istnieniu w Polsce państwowej hodowli na tak wysokim poziomie oni mogli tak bardzo rozwinąć się w tak krótkim czasie i mogą rywalizować na pokazach w krajach arabskich.
Wieża Wiatrów, dokładnie.
Złota, napisałam o marcu bo na Cavaliadzie pytałam P. Mariusza, które roczniaki będą pokazywane w Białce. Powiedział mi, że decyzje podejmie Prezes w marcu bo jeszcze ciągle się zmieniają. dlatego napisałam o marcu
m.indira   508... kucyków
08 kwietnia 2016 11:06
Zobaczycie że trzęsący portkami przedstawiciele PZHKA nie pozbędą się pana W , gdyż stali by się niewygodną opozycją, jak zwykle skończy sie schowaniem głowy w piasek by miec święty spokój i spokojnie robić swoje...
Smutny los tego kraju...
http://hejnakon.pl/?p=21813
m.indira mało ładny komentarz 😤...pomawiający?
m.indira   508... kucyków
08 kwietnia 2016 13:52
ganasz hmm, a kogo ja pomówiłam? To komentarz do artykułu Szewczyka. Jakie wiec w tym pomówienie i kogo?
Tzn że trzeba siedzieć cicho i nic nie mówić bo inni patrzą i słuchają? Mamy wolność słowa o ile sie nie mylę jeszcze, a mój komentarz wisiał w powietrzu od odwołań i ujawnionych powiązaniach...
Tak, najlepiej schowajmy głowę w piasek, nic nie mówmy i wszystko akceptujmy a będzie jak w Korei, bo tylko wódz ma rację!!! 🤔wirek:
Lektura kom na fb, czy pod artykułami z prasy to dopiero niekończąca się lista pomówień, a ty sie mnie czepiłaś, daruj sobie proszę
Zresztą poczekajmy do poniedziałku, wtedy sie okaże kto sie mylił a kto miał racje ...
Celem stworzenia stad państwowych była poprawa konia hodowli terenowej, to, że komuchy postawiły szlaban na araby tkwi w niektórych głowach do dzisiaj. Wytykanie, że prywatne hodowle wypłynęły na państwowej świadczypo pierwsze o nie zrozumieniu tego, po drugie o nie pamiętaniu, że wiele cennych lini wywodzi się z koni z prywatnej hodowli i importu które często zostały swoim właścicielom ukradzione przez komunistów, po trzecie dzięki tym samym ludziom nie mamy wiele w Polsce prywatnego kapitału który mógłby konkurować z szejkami na arenach międzynarodowych. Co do wyników pokazów, prześledźcie uważnie wyniki uzyskiwane przez konie na pokazach w Janowie i gdzie indziej, nie mówię o Morionie czy PK, ale już piłkę niżej z kolejnością w klasach bywa różnie.
Co do PZHKA, na 50-100 osób przyjeżdżających na zjazdy (nie wiem dokładnie) kilkunastu chciało się napisać i przesłać wnioski do sądu koleżeńskiego, ilu z udzielających się w tym wątku dotarło pod Torwar?
Celem stworzenia stad państwowych była poprawa konia hodowli terenowej, to, że komuchy postawiły szlaban na araby tkwi w niektórych głowach do dzisiaj.

To duże uproszczenia i nieprawdziwe schematy. Poprawa hodowli terenowej była celem stadnin w PRL-u, kiedy były jednostkami budżetowymi, dotowanymi przez państwo, tylko że chodziło wyłącznie o konie robocze.  Prawdziwy szlaban tej roli stadnin położyło utworzenie z nich w latach 90' spółek handlowych, które przede wszystkim muszą osiągać zysk. Komuchy postawiły szlaban nie tylko na araby ale na również na hodowlę koni sportowych, o ile araby hodowali w PRL-u Braur, Ou, Dębska, Jackowska to koni sportowych nie hodował nikt, żaden prywatny hodowca.

Wytykanie, że prywatne hodowle wypłynęły na państwowej świadczypo pierwsze o nie zrozumieniu tego, po drugie o nie pamiętaniu, że wiele cennych lini wywodzi się z koni z prywatnej hodowli i importu które często zostały swoim właścicielom ukradzione przez komunistów

Konie arabskie kupowali, kradli i zdobywali Turcy na Arabach, Polacy na Turkach, Niemcy i Rosjanie dziedzicom, komuniści dziedzicom i Niemcom. Takie rozumowanie do nikąd nie prowadzi, a już na pewno nie wynika z tego, ze pojedyncze osoby mogą teraz pasożytować na narodowych dobrach. Takie samo prawo do profitów z hodowli arabów ANR ma prywatny hodowca tych koni jak i babcia klozetowa, więc jedynym słusznym i sprawiedliwym wyjściem jest według mnie po prostu odprowadzenie zysku do skarbu państwa.

po trzecie dzięki tym samym ludziom nie mamy wiele w Polsce prywatnego kapitału który mógłby konkurować z szejkami na arenach międzynarodowych.

Z dzisiejszymi szejkami nie mogliby konkurować nawet Czartoryscy i Sanguszkowie razem wzięci 😉 Państwo owszem, i szkoda że tego nie zrobiło w latach 80-90, wtedy jeszcze mogliśmy wywalczyć pozycję o wiele silniejszą niż mamy (czy już raczej mieliśmy)  dziś.






[[a]]http://www.anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/12636237?redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fwelcome[[a]]
"Sprzyjały temu liczne powiązania osobowe w środowisku związanym z szeroko rozumianą hodowlą konia arabskiego, gdzie ludzie silnie ze sobą związani z jednej strony zarządzali Stadninami, a z drugiej strony wykonywali funkcje kontrolne z ramienia ANR.  Dla potwierdzenia tych tez wystarczy porównać nazwiska osób zasiadających we władzach stowarzyszeń krajowych i międzynarodowych zrzeszających hodowców koni arabskich. "
Znaczy że co, że nie wolno być w ECAHO, jak się ma prowadzić stadninę w Janowie czy Michałowie?  🤔zok:
s.heykowski, oczywiście, że uproszczenie. Raz, że pisane z telefonu w korku, dwa, że jest odpowiedzią na
duże uproszczenia i nieprawdziwe schematy
wypisywane przez berulę i Wierze Wiatrów
Ogurek
1. Oczywiście,  że byłam pod Torwarem.
2. Pisze schematami i skrótami,  ponieważ to nie jest miejsce na esej czy artykuł
3. Zauważ, ,że często piszę "wydaje mi się ", ponieważ nie czuje się znawcą tematu i bardzo cieszę się,  gdy ktoś będąc innego zdania argumentuje swoje wypowiedzi.
4. Co do koni prywatnych, zgadzam się z wypowiedzią innego forumowicza, że wygrywają tam, gdzie nie ma naszym h koni państwowych,  lub są te mniej utytułowane, w innych przypadkach, gdy zostały sprzedane lub wydzierżawione. Tak samo jest z konmi panstwowymi (Piacolla stała się bardziej poprawna po sprzedaży? ).
Osobiście,  jest mi przykro, że np.  Chrcynno nie przywozi swoich koni do Janowa.
Chciałabym poznać sensowne argumenty dotyczące odwołania prezesów i Pani Stojanowskiej, (Oczywiście pomijając sposób ich odwołania i nie licząc coraz to nowych bredni ministra). Do tej pory tylko jedna z forumowiczek napisala, że są osoby ze środowiska hodowców koni arabskich, którzy popierają te zmiany.  Dlaczego nikt z popierających nie ma odwagi wypowiedzieć się na ten temat. Nie zauważyłam,  aby na tym forum ktoś kogoś obrażał. Jedyny argument, o ktorym tu  mowiono, że konie prywatne są niesprawiedliwie oceniane na pokazach w Polsce jest nieadekwatny do  strat jakie nie tylko polska hodowla koni arabskich poniosla, (obsadzenie zwolnionych stanowisk osobami bez doswiadczenia) ale straty wizerunkowe naszego kraju, który jest porównywany do zachowania rzadzacych w Rosji.
Wieża Wiatrow, chyba nikt z popierających "dobrą" zmianę się tu nie udziela raczej....

posta mi zjadło...

sensownych argumentów odwołania trójki świetnych fachowców widocznie nie ma....
Ciekawa jestem informacji po Zjeździe PZHKA

No i dorobili się . 🙄 Właśnie pani Watts zapowiedziała pozew przeciwko Polskim władzą . Powód . Amatorszczyzna , wożenie klaczy po wyźrebieniu , nieinformowanie jej o zaistniałej sytuacji i stanie zdrowia konia . Ministerstw nie wydało oświadczenia  😤 Jeżeli Jurgiel argumentuje zmianę prezesa słabymi wynikami finansowymi to jak określi sytuację w której doprowadził do takich strat w ciągu kilku tygodni ? Rozwalił w 6 tygodni  coś na co pracowały pokolenia od 200 lat  😤 😤 😤 😤 Jak nazwać coś takiego , nawet użyte najgorsze wulgaryzmy pod ich adresem są tu zbyt delikatne . 😵 😤 😤 😤

[quote author=Złota link=topic=99140.msg2526152#msg2526152 date=1460143227]
Wieża Wiatrow, chyba nikt z popierających "dobrą" zmianę się tu nie udziela raczej....
[/quote]

Jedni milkną , drudzy przenoszą się do mniej drażliwych tematów a trzeci likwidują swoje konta.  😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 kwietnia 2016 20:47

[[a]]http://www.anr.gov.pl/web/guest/welcome/-/journal_content/56/358/12636237?redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fwelcome[[a]]




Taa, sieć powiązań. Do tego pewnie jeszcze dojdzie międzynarodowy spisek przeciwko państwu polskiemu któremu przewodzi p. Watts i jej prawnicy. 🙄 😲

Już sami nie wiedzą czego szukać.
Na ich zlecenia to prokuratura nawet zbada czy aby słońce nie powinno się kręcić wokól ziemi a jeżeli tak nie jest to znajdzie odpowiedzialnych za ten stan rzeczy i ich skaże  😵 😵 😵 Jak już znajdą człowieka to i znajdą na niego paragraf a jak nie to sejm uchwali taką ustawę żeby ten paragraf dopasować .
No bo przecież do czego to podobne, żeby hodowcy koni arabskich należeli do organizacji zrzeszających hodowców koni arabskich i jeszcze do tego znali innych członków tych organizacji. Skandal!
... porąbało tego ministra nieźle. Chyba zaliczył spotkanie z glebą tylną częścią głowy.  👿
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 kwietnia 2016 21:00
Bo panu ministrowi nikt nie powiedział, że hodowla koni arabskich to biznes i jeżeli chce się mieć zyski to trzeba mieć też znajomości ... a pan minister przecież potępia załatwianie czegoś po znajomości ....

No i dorobili się . 🙄 Właśnie pani Watts zapowiedziała pozew przeciwko Polskim władzą . Powód . Amatorszczyzna , wożenie klaczy po wyźrebieniu , nieinformowanie jej o zaistniałej sytuacji i stanie zdrowia konia . Ministerstw nie wydało oświadczenia  😤


pozwie władze czy Janów?
Jeżeli pozwana zostanie stadnina w Janowie, jako spółka,  to straty będą ogromne. Prawnicy ANR zostaną zjedzeni na rozprawie. Nawet sędzia proPisowski nie pomoże.  Wartości  sentymentalnej do tych klaczy dla wlascicielki nie da się wręcz obliczyć.
pozwie władze czy Janów?


Tego jeszcze nie wiem , ale raczej władze

http://www.wprost.pl/ar/535588/Shirley-Watts-zapowiada-pozew-przeciwko-polskim-wladzom-po-smierci-koni/
A z innej beczki...  cóż to za kara klacz na zdjęciu w the guardian? Odkąd Pan Wojciech Kwiatkowski nie publikuje swoich katalogów nie wiem, które konie pozostają w stadninach, albo mam zbyt mało cierpliwości,  żeby szukać informacji.
dea   primum non nocere
08 kwietnia 2016 21:14
Władza ma zbożny cel - uruchomili program ulepszania puli genetycznej niezawodną metodą survival of the fittest. Klacze ze skłonnościami do kolki, ochwatu same się wyeliminują, stado będzie zdrowsze i długowieczne.
Władza ma zbożny cel - uruchomili program ulepszania puli genetycznej niezawodną metodą survival of the fittest. Klacze ze skłonnościami do kolki, ochwatu same się wyeliminują, stado będzie zdrowsze i długowieczne.


I to jest słuszna linia. W ten sposób wkrótce przeselekcjonujemy araba w kierunku konika polskiego. Już wiem, po co min. Szyszko wyrzyna Puszczę Białowieską - żeby miały gdzie latać.
[quote author=Luna_s20 link=topic=99140.msg2525458#msg2525458 date=1460044976]
Czy ludzie pokroju pana redaktora w ogóle mają świadomość, jaką rzeczywistość sami sobie kreują? 🙁
[/quote]
problem polega na tym, że kreują ją nie sobie, ale setkom tysięcy ludzi, którzy ich słuchają...

czy ma ktoś może link do konferencji ministra Jurgiela? (chciałabym ją obejrzeć w całości, a nie mogę znaleźć nigdzie - wiem, że to nieco masochistyczne)
Nasz Polski naród, pomimo że i tak o wiele bardziej światły jak np. Amerykański to i tak w większości prosty i zacofany . Problem konia , to w większości nasz problem , większość rodaków w ogóle nie wie o co w tym chodzi a konie Arabskie sprzedawane za miliony euro wiszą im kalafiorem u samej dupy. Oni żyją tym pińcet na dziecko i ile teraz sobie za to flaszek zakupią . Więc tak naprawdę to my wszyscy walczymy w sprawie stadnin , reszcie to zwisa i powiewa. Doprowadzili do tego że wszystko zostało tak rozpiżdżone że każda grupa ma własne problemy bo PIS-owscy dyletanci dobrali się wszystkim do dupy , tyle że każda grupa pilnuje własnych interesów. A skoro wszyscy są podzieleni , to już nie robi się elektorat tylko reakcyjny motłoch.  😵 I każdy motłoch występuje z osobna przeciwko scalonej i jednomyślnej władzy !!!  😤

Fortuna - To nie masochistyczne , to jak przesłuchanie na oddziale zamkniętym  😵

Błagam , posłuchajcie . Czy to wam czegoś nie przypomina   😲 😲 😲 😲

kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
08 kwietnia 2016 22:06
[quote author=Smok10]
Fortuna - To nie masochistyczne , to jak przesłuchanie na oddziale zamkniętym  😵
[/quote]
hehehe, mimo to wolałabym poznać treść ze źródła, a nie z opisów, a jak dotąd nigdzie całości tej konferencji nie odnalazłam...

http://www.theguardian.com/world/2016/apr/08/british-horse-breeder-shirley-watts-threatens-sue-polish-stud-mare-deaths
jeżeli Pani Watts złoży pozew (a z powyższego artykułu wynika, że rozważa taką opcję na podstawie zaniedbań względem koni, zwłaszcza transportu dwa dni po wyźrebieniu), niestety musi być on skierowany przeciwko SK Janów Podlaski - ponieważ to ze stadniną miała umowę na dzierżawę klaczy (tym samym jest to jedyny podmiot prawny przeciwko któremu może wystąpić)... i tak mogą się spełnić słowa niektórych dziennikarzy, jakoby stadnina w Janowie przynosiła straty - po zapłacie odszkodowania za Amrę - to całkiem realne w roku rozprawy (a nie sądzę, by ją przegrała)
Powiem Wam kochani, że chociaż arabiarzem nie jestem ,arabów wręcz nie lubię, to jednak śledzę całą sytuację od początku jako reprezentant "średnio-niższej klasy średniej PL z wykształceniem wyższym, hobby konie". I to jest dla mnie coś niesamowitego. Każdy dzień przynosi nowy powiew absurdu w temacie. Na przykładzie całej tej sytuacji można prześledzić schemat "jak działa władza". Począwszy od zwolnień poprzez kłamliwe artykuły, pseudo dziennikarza Gmyza, poruszenie w narodzie, wysyp "specjalistów"... To jest wręcz podręcznikowy przykład manipulacji i zakłamań. Mnie już słów brak...Ale wnioski wyciągam. To bardzo pouczająca historycznie i politycznie lekcja. Szkoda, że tak bolesna. Ale sądzę, że ten schemat będzie niestety użyteczny w przyszłości, która nas czeka. Warto zapamiętać i odnosić do kolejnych wydarzeń. Nie tylko tych związanych z końmi.

P.S. Co ciekawe: mieszkam na wsi. Kiedy jadę w teren, obcy ludzie mnie zaczepiają i pytają co sądzę o tym wszystkim. Wydaje się, że sprawa stadnin stała się taką wyrocznią niemalże. Pośród zalewu informacji w mediach o abstrakcyjnych dla zwykłego śmiertelnika przekrętach (ja naprawdę nie pamiętam o co chodziło chociażby z tym Amber Gold bo właśnie wtedy wychodziłam za mąż i miałam politykę w głębokim poważaniu 🙂 ), nagle sprawa stadnin zrobiła się jakaś ...bliska. Dziwne to a jednak to prawda. Taki papierek lakmusowy całej naszej sytuacji w Polsce. Jak jakiś symbol...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się