WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 kwietnia 2016 23:27
Bo bylismy w tym dobrzy, Milenko 🙁 z ilu rzeczy taki przecietny Polak moze czuc dume?
Jedna moja profesor, mowi ze w tym kraju nalezy się nauczyc do niczego nie przyzwyczajac. Predzej czy pozniej i tak wszystko rozstanie zniszczone, w ten czy inny sposob.
Masz bardzo mądrą panią profesor.
Lud potrzebuje chleba i igrzysk. Dali  chleb (500+), zabierają igrzyska.
Mnie również pytają,  co tak na prawdę się dziele. Do większości przemawiają tylko ceny koni na aukcjach.
Kamera TVN 24 jest w Janowie. Mówili o zjeździe PZHKA. Będą próbowali zadawać czlonkom zjazdu pytania. Ja mam nadzieję zobaczyć kawałek przeglądu koni,   chyba ze nowe władze będą bały  się pokazać przychowek poprzedniego prezesa.
Właśnie w tvn24 widziałam jakąś konferencje PO (pewnie powtórkę) z zapowiedzią, że jeżeli min Jurgiel nie zmieni kierunku w którym idzie w związku ze stadninami, to zgłoszą wniosek o wotum zaufania. Szkoda tylko, że PiS ma większość i jest  jedyną "słusznie" rządzącą partią i to wotum nie przejdzie 🙁

Edit: ja bym chciała wotum dla całego rządu
Edit: ja bym chciała wotum dla całego rządu


Dopiero za 3,5 roku. Dziękować tym co na nich głosowali. A prorocze słowa p. Szydło Kraj w Ruinie , to była wizja przyszłości  😵 😵 😵
[quote author=agulaj79 link=topic=99140.msg2526306#msg2526306 date=1460187788]
Edit: ja bym chciała wotum dla całego rządu


Dopiero za 3,5 roku. Dziękować tym co na nich głosowali. A prorocze słowa p. Szydło Kraj w Ruinie , to była wizja przyszłości  😵 😵 😵
[/quote]

Patrząc na poparcie wśród młodych to zaczynam wątpić czy za 3,5 roku to nastąpi? Teraz akcja z wnioskami o wszczęcie śledztwa w sprawie nieopublikowania wyroku trybunału. Prokurator, który chciał się za to wziąć poleciał w dół bo góra go strąciła. Następni też lecą. Masakra. Zaczyna mnie to wszystko przerażać, bo Rosją i Putinem każdy z nich sobie nie powiem co wycierał, a zachowują się dokładnie jak on. Rosja i Korea w jednym tu nastąpi.
A mnie zastanawia gdzie są ci zwolennicy ,, Dobrej Zmiany '' co tak brylowali na tym forum . Raptem wszyscy znikli . Co wstydzą się swoich poglądów ????  🙄 🙄 🙄
Wiesz, że zwolennicy potrafią udawać, że nic się nie dzieje?
Ostatnio miałam do czynienia z jedną zwolenniczką w sprawie aborcji. Rozwodziła się jak to kobiety są straszne, że są za aborcją itd. Obraziła się jak jej kazałam się zamknąć i najpierw urodzić choć jedno dziecko. I w trakcie ciąży pomartwić się choć trochę, czy aby na pewno jest zdrowe. Szlag mnie trafia na ten ciemnogród.
Murat-Gazon, w którymś z wywiadów poprzedni zarząd mówił, że listę koni wystawia się jak najpóźniej - znając praktycznie listę nabywców... nigdy tego nie śledziłam ale może jeszcze na to za wcześnie?
Gaga listy zwykle były znane koło marca. To chyba pierwszy raz, jak mamy praktycznie połowę kwietnia i nic jeszcze nie wiadomo, nawet pojedynczych imion koni, nie mówiąc już o całej liście.
dokładnie. Zwykle w lutym była już wstępna lista, w marcu powoli sie pojawiały katalogi... Ja nie rozumiem jednego - PiS zna tylko jeden język, język pieniądza. Janów to przedsięwzięcie zyskowne, ale daje zysk tylko wtedy, gdy jest zarządzane przez specjalistów. Liczę na to, że gdy pisiory zobaczą, że kupcy stoją murem za Trelą i nie przyjadą tutaj i nie zapłacą ani złotóweczki ze swoich fortun, to rząd pójdzie po rozum do głowy i wywali Jurgiela, cofając ostatnie zmiany osobowe w zarządach stadnin. Chyba, że PiS już nawet języka pieniądza nie rozumie...
Tutaj jest sytuacja o tyle nietypowa, że pieniądz nie działa sam, ale w połączeniu z nazwiskami, znajomościami, osobistą sławą i uznaniem dla konkretnych osób itp. Jak widać choćby z wczorajszego oświadczenia ANR-u, z którego wynika, że należenie do PZHKA/ECAHO itd. to oznaka "kolesiostwa" i nie powinni prowadzić stadnin ludzie mający takie koligacje - PiS nie kuma z tego NIC.
kolesiostwo ??? a chcą żeby aukcje prowadził podejrzany finansowo POLFTUR ??? renoma pure polish jest dla nich abstrakcją. Na taka markę pracuje się latami, a grzebie w kilkanaście dni. Nie życzę im powodzenia.
ganasz no właśnie docelowo to nie chcą, przecież teraz mają zamiar "renegocjować" umowę, a jakoś jestem całkiem pewna, że natychmiast po aukcji ją rozwiażą pod jakimkolwiek pretekstem i zrobią przetarg, który wygra pan Henio prowadzący budkę z hotdogami  😕
Kupców musi być jak najwięcej,  nawet licytujacych przez telefon, bo inaczej cenne konie pójdą za psie pieniądze.  Nikt teraz przeciez nie odmówi panu senatorowi.  Potem niektórzy  odsprzedadzaą je z zyskiem
Do Janowa zachód przyjeżdżał dla prestiżu. To była marka prestiżowa .  Jeżeli marka upadnie to konie będą tutaj bez znaczenia bo ich wartość jako towaru spadnie na łeb na szyję  😤 😤 😤 😤 Na wartość konia nie składa się tylko wartość konia tylko marki. To samo jest na Kurungach . Spróbujecie sprzedać te same koie poza kirungiem to nie dostaniecie nawet 20 % ceny  🙄 🙄 🙄 To jak cena samochodu w salonie i po przekroczeniu jego bramy.

Taki burak tego nie zrozumie , dla niego kunie to kunie a on się zna bo na studiach partyjnych kazali mu krowę wydoić .  😤 😤 😤

Myśli że tak samo sprzeda konie jak na bazarze .  😤

Przerobił prestiżową Janowską markę porównywalną do Rols Royce'a . Rolexa, Bugatti , Cartier , czy Hermes na Chińską podróbkę  😤 😤 😤

Warto przeczytać i posłuchać .  😤 http://www.tvn24.pl/afery-w-janowskiej-stadninie-ciag-dalszy-co-z-aukcja-pride-of-poland,634247,s.html
Bronze   "Born to chase and flee.."
09 kwietnia 2016 11:30
Stadniny w ruinie - ale przecież to jest główne założenie polityki obecnego rządu. Pogrążyć w ruinie cały kraj. Co nas nie zabije to nas wzmocni, ne dalismy sie zaborcom, nie dalismy sie nazistom to i PIS nie poradzi. Tak się pocieszam....bo to tylko płacz nad rozlanym mlekiem  🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 kwietnia 2016 12:18
PZHKA meeting LIVE: Wójtowicz resigned from PZHKA and the Jockey Club where he was representing PZHKA. As he was going to be out voted, he could not handle the pressure and resigned himself.
PZHKA meeting LIVE: Wójtowicz resigned from PZHKA and the Jockey Club where he was representing PZHKA. As he was going to be out voted, he could not handle the pressure and resigned himself.

Teraz bedzie mógł zostać prezesem bez członkowstwa w czymkolwiek zwiazanym z arabami :P co było zarzutem Treli  😎
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 kwietnia 2016 12:34
Dokładnie o tym samym pomyślałam
Ja też. Jakoś to dziwny zbieg okoliczności jest...
Podobało mi się stwierdzenie prezenterki TVN z Janowa, że Andrzej Wójtowicz praktycznie uciekł ze spotkania PZHKA. Ciekawe jaką zemstę wymyśli mały człowiek.  Oby nie prezesurę  w Janowie.
A właśnie w radiu słyszałam, że właściwie po co kraj zajmuje się hodowlą koni? Po co komu spółki skarbu państwa hodujące konie...? Niestety nie wiem kogo to konkretnie słowa (chodzi o jakiegoś ministra), ale ręce opadają...
Mam nadzieję,  że prywatni hodowcy popierający "dobrą zmianę " zrozumieli już,  że więcej stracili niż zyskali. 
tylko co stracili? Jak sprzedawali swoje konie po kwocie X to pewnie w tej samej kwocie będą sprzedawać, ich ceny, ponieważ nie milionowe, to się utrzymają. Ceny za stanówki spadły lub spadną o 40-50%. Stadniny będą redukować pogłowie, więc pewnie jakieś perełki za psie pieniądze się trafią do dalszej hodowli.
Nie wiem, ja odnoszę wrażenie, ze mimo wszystko nadal wśród nich jakiegoś przerażenia nie widać.
Myślisz, że jak podczas wyborów nie myśleli, to teraz pomyślą?
Właśnie do tej pory kraj niezajmował się hodowlą koni Arabskich i dzięki temu stadniny funkcjonowały na najwyższym światowym poziomie. Do tej pory robili to najlepsi fachowcy a nie dyletanci. 🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 kwietnia 2016 13:58
Megane, jednak ceny mogą się nie utrzymać. Przy okazji aukcji była promocja, ludzie podczas licytacji mocniej otwierają portfele niż przy zwykłej transakcji.
Megane - To jest dokładnie tak jak opisała safie. Stadniny tworzyły rynek a przy okazji ktoś skorzystał z tego rynku. Gdzie kupiłeś konia ?. W Janowie na aukcji , a już to czy ze stadniny czy od prywaciaża mialo mniejsze znaczenie. Byla marka był rynek ,był prestiż. Teraz będzie gówno. Nikt nie przyjedzie do p.Stacha w waciaku i walonkach robić interesy w końskim biznesie bo to nie biznes tylko rzeźba w gównie.Szejk nie przyleci helikopterem robić interesy z kloszardem.
Smok, o prestiżu i obawach pisałam na samym początku tego wątku, albo tego o arabach, juz nie pamiętam.
Ja tylko teraz napisałam, że  hodowcy chyba się nie przejmują, że coś stracą, przynajmniej Ci, których znam. Ich konie idą bezpośrednio do Francji czy Emiratów i mają to w nosie. Tu nawet od jakiegoś czasu na pokazy nie jeździli.
Duża grupa, która głosowała za dobrą zmianą, - nie pomyśli  😎 a reszta się przejmie, ale mleko się już rozlało.
Tracimy wszystko, nawet macice, co tam kilkaset arabów.
Araby w Polsce to taka trochę zabawka, kosztowna,- bo podejrzewam, że do budżetu Państwa wpłynie więcej kasy z bydła, mleka, mięsa z naszych PKZ niż z arabów.
Niestety z tego co słyszę, to do ludzi przemawiają liczby (kasa), a te w stadninach nie są zrozumiałe dla wszystkich.

Czy znajdę gdzieś listę koni sprzedanych na Pride of Poland np za ostatni rok? Nie chodzi mi tylko o stadniny skarbu państwa, ale tez o prywaciarzy?

Przeklejam to, co napisałam na samym początku. Zdania nie zmieniłam, ale niestety, "mleko się rozlało" i nic nam już arabów nie wróci, nie przez najbliższe3,5 roku, ale obawiam się, że to może potrwać dłużej. 

Edit: wycięłam pierwsze zdanie, bo nie było moje, odnosiłam się tylko do niego...

Raczej nie osiągną tak wysokich cen... konie arabskie to elita, dla elit i od elit... prywaciarz raczej elitą nie będzie. (Bo wątpię, czy większość pogłowia kupiła by jedna, max 2-3 osoby)
Elita to "mniejszość", a nie masa...
Stadniny ze swoimi ludzmi stanowią coś wyjątkowego. Prywaciarz, choćby skopiował potomstwo nie sprzeda go za tą samą cenę, nie osiągnie rekordowej kwoty.
Poza tym taki saudyjczyk czy amerykanin  nie przyjedzie juz kupować koni za miliony. Cały myk w tym, ze kupowanie w Janowie na aukcji to prestiż, cała ta oprawa, to święto konia... i to od kogo się kupuje...

Jesli nowy zarzad sprzeda konie, to za marne pieniadze, po jakies 50-100 tys sztuka. Te lepsze pewnie drozej, jednostki dotąd niesprzedawalne mogą sie bdb sprzedać, ale kazdy juz bedzie liczyl, ze kupi za jakis ułamek mozliwej do osiągnięcia ceny.
Prywaciarz kiedyś może osiągnie wysokie ceny za przychówek, ale daleka droga do wyrobienia sobie "marki".

Dziękujemy wyborcom ... k... mać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się