Ochraniacze

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 kwietnia 2017 06:41
Frosska Chyba obie korzystałyśmy z tej samej promocji 😉

Ja zamówiłam Single Lock rozm. S i.. odesłałam. Były za szerokie na Manti. Niby wielkiego dramatu nie było, ale jakoś zapinanie ich na zakładkę nie do końca mnie satysfakcjonowało. Do tego średnio pasowały mi nieelastyczne paski do zapinania, ale to już raczej moja fanaberia 😉
Jak wypada rozmiarówka kaloszkow z mustanga? Zakochałam się w tych brązowych w kratę i nie wiem czy brać L czy XL, jeśli koń nosi L-ke z Eskadrona.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 kwietnia 2017 16:58
Możecie polecić ochraniaczki dla szetlanda? Nie muszą być jakieś pancerne, bo kucka chodzi tylko na spacery w ręku ale chcę żeby też miała coś na nogach 🙂 Rozmiar shetty jest faktycznie malutki? Bo ona jest taka konkretną miniaturką 😉
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
12 kwietnia 2017 20:09
martva być może  😉 i tak miałam wielkiego farta, bo o promocji na ochraniacze dowiedziałam się po jej zakończeniu, ale przypadkiem sklep stacjonarny był blisko i udało się dostać  😀
Ja mam Eskadrony Allroundy juz jakiś 8 rok i są nie do zdarcia. Regularnie prane w pralce i używane intensywnie poza jednym widocznym zadrapaniem na wierzchniej warstwie wyglądają jak nowe. Mam w kolorze białym i w ogóle nie zżółkły.



A jak z przegrzewaniem nóg w tych ochraniaczach? Mam tego typu ochraniacze tylko, że tak powiem "bez firmowe" i one mocno grzeją, nawet po samym spacerze stępem koń miał mocno ciepłe nogi. Zastanawiam się czy te lepsze jak np. Eskadrony też tak mają, czy jednak są z innego, lepiej oddychającego materiału?
Moje BR też dość mocno grzeją nogę, po lekkich treningach nogi zawsze były spocone, a koń raczej nie jest z tych szybko-pocących. Teraz testuję takie same Horze, ale na innym koniu i po lonży nogi są suche, zobaczymy co będzie w lato.
A wczoraj przyszły mi strychulce Kavalkade i zapowiadają się całkiem nieźle, dziś może będą testy  😉
Nie zauważyłam, żeby noga była jakoś bardzo spocona, ot rozgrzana  😉
No, mój też nie miał spoconych, tylko rozgrzane, ale jednak jak na sam stęp do lasu to trochę za bardzo, a jak wsiadam drugi raz to już nie chcę się bawić w owijki, a takie ochraniacze są szybkie do założenia, i pełne więc to mi odpowiada. Po padoku też nogi mocno ciepłe 🤔
Dziewczyny.. byłabym bardzo wdzięczna za opinie ochraniaczy z futrem jak np. Harrys Horse Flextrainer. Ciągle słyszę,że przegrzewają nogi,że fu i nie praktyczne, a z drugiej strony ciągle przewijają się zdjęcia jeźdźców znanych i tych mniej własnie w takich ochraniaczach.

Niech ktoś w końcu rozwieje moje wątpliwości, bo chce zainwestować ale nie wiem czy z futrem czy bez 🙇
grando_ nie zauważyłam żeby jakoś bardzo grzały, ale ten konkretny model odradzam, kolor uroczo schodzi....
Czy ktoś z was miał w użyciu te ochraniacze neoprenowe z HKM:

Zastanawiam się czy dobrze układają się na nodze, nie grzeją nóg i są oddychające i jak gruby jest materiał (czy to nie tylko kawałek neoprenowej szmatki, która nic nie chroni).
Mislam komplet na 4 nogi, ale szału nie ma. Dobrze się je zakłada i czyści/pierze. Neopren średnio gruby, dość szybko się dziurawią jak koń się parę razy uderzy. W ciepłe dni noga jest mokra po zdjęciu.
Dzięki za odpowiedź. Myślałam o nich jako na padok, bo w obecnych nogi się mocno przegrzewają, ale jak jest jak mówisz, to odpada, przy moim siwym to by po tygodniu poszły w drobny mak chyba 🙄 😁 No i też grzeją.
chciałąm kupić Horze Supreme na 4 nogi - czy rozmiar M to taki standardowy COB a L wejdzie na tyły? Jak z ich jakością?

[img]https://cdn.equestriancollections.com/horse-equipment/horse-boots/front-tendon-boots/horze-supreme-brushing-boots-M5.jpg?h=1000&w=1000[/img]
Ja też się załapałam na woof weary double lock.
Standardowo kupiłam za duże L i XL (ale mam wielkiego konia) i o ile na długość są całkiem całkiem to szerokość trochę przesadzona. Za to świetnie się czyszczą, szybko wysychają, są lekkie, elastyczne i nogi faktycznie po jeździe mniej ugotowane.
Czy ktoś orientuje się co to za firma? :kwiatek:
bazzylia, Showmaster. Dostępna w Kraemerze.
Ma ktoś ochraniacze z hooksa elegance, firmy fair field? Jak wypada rozmiarówka? Na konia z nogami M/L brać M na przód i na tył, czy M na przód L na tył, czy L na 4 nogi?
Witam

Potrzebuję takich żelowych opasek chroniących piętkę. Czy ktoś wie jak to się w ogóle nazywa i gdzie to można kupić?
olluszka, może takie http://picador24.pl/Trust-Hoofbands-rubber?


Oo już nie jest źle, dziękuje 🙂
olluszka, te z Trusta się straaaaasznie ciężko rozciągają, polecę ci z Waldhausena 😉
olluszka, te z Trusta się straaaaasznie ciężko rozciągają, polecę ci z Waldhausena 😉


Dzięki, widziałam gdzieś w sklepie internetowym, ale mieli tylko rozmiar S 🙁 Potrzebuję L. Może wiesz gdzie takie są?
Widziałam jeszcze M, musisz przekopać neta. Ja obecnie mam z Racing-Tack (M i L), ale nie mam pojęcia gdzie były kupowane, prawdopodobnie stacjonarnie lub na zawodach.
Tutaj http://br-konie.pl/premiere-kaloszki-chroniace-pietki/produkt/341/ są jakieś, niestety nie potrafię odczytać dokładnie napisu (w opisie niby jest Premiere, ale na samych gumkach jest inny napis) i nie wiem czy to właśnie nie Racing-Tack jest. Te też polecam (o ile to te, które mam na myśli).
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
05 maja 2017 20:45
https://www.kraemer.de/Gamaschen-Aero-Dynamic-Protection.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=530539&ci=247512 co sądzicie o cenie i wykonaniu ? Opłaca się kupować czy wziąć używane veredusy ?
Potrzebuję ochraniaczy kontaktowych, które zmieszczą się na grubą, dużą, śląską nogę. Możecie coś polecić?
Avis PE wchodzą na brontozaura  😉
kitty potrzebuję 4 treningowe komplety (na czwórkę do zaprzęgu) i chociaż na PE się czaję to aktualnie są poza moim zasięgiem finansowym  😉
Avis, - Manmat, ale nie wiem jak z ceną. Tattini ma rozmiarówkę XL i wchodzą na ślązaki. Mustangi też są spore, ale ponoć teraz z bardzo kiepskimi rzepami.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 maja 2017 10:55
Dawno temu miałam Horze i były bardzo szerokie. Miałam ogromnego wałacha, a były na niego za szerokie, ale też za krótkie, koń miał 184cm, to był rozmiar xl. Na nieco niższego konia ale o "ciężkich" nogach byłyby z sam raz. Cenowo też są ok, jak z trwałością, to nie powiem, bo z racji nie dopasowania nie używałam ich.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się