Zdjęcia Naszych Koni cz.X (2017)

Tulipan, jesteście top :kwiatek: Przyjemnie Was obserwować 😀
wątek zamknięty
tulipan, gratulacje! Zgrabnie to wygląda (film). Gratuluję i wyniku, i wysiłku treningowego. Włożyłaś masę pracy. Świetnie rozwinęłaś konia. Będziecie zmierzać do GP?
Z twoim koniem jest pewnie tak jak z moim (tylko mój ma wpisane gniady, pewnie opisywany w innej porze roku): jest brązowy. Maść nie uwzględniana przy opisach, a jednak istniejąca. Koń jest brązowy wtedy, gdy okrywa włosowa składa się z mieszanki włosów brązowych i czarnych (grzywa i ogon czarne), równo na całym ciele - nogi zazwyczaj ciemniejsze. Proporcje między ilością czarnych i brązowych zmieniają się. Sprawdź sobie w okresie linienia. Podnieś trochę wyczesanych włosów i obejrzyj w dobrym świetle. Da się odróżnić te czarne od brązowych, choć brązowe też bardzo ciemne. Nie wiadomo co wpływa na te proporcje. Nieśmiało podejrzewam (takie luźne obserwacje), że ogólna ekspozycja na światło. W taki sposób, że im więcej słońca, tym w następnym rzucie sierści koń będzie ciemniejszy. Czyli inaczej niż przy koniu, który płowieje/rudzieje.
wątek zamknięty
amnestria  :kwiatek:
halo dziękuję  :kwiatek: Dla mnie największa radość to w ogóle praca z tym koniem, że robimy rzeczy o których kiedyś nawet nie myślałam  🙂 Do GP zmierzamy - mój trener mówi, że każdego konia powinno się jeździć tak jakby się go szykowało do GP  😁, ale co z tego wyjdzie to się okaże. A Szymon płowieje od kiedy spędza całe dnie na padoku (10-12h codziennie) i na pewno słońce ma wpływ, ale myślę że jest tak jak piszesz. Z tym, że ja go golę zanim zacznie linieć, więc ciężko wyłapać ten moment przejściowy. Przez pół roku jest czarny jak noc, więc zapewne na ten moment trafiła osoba, która go opisywała.
wątek zamknięty
Ja wiem, że to nie ten temat (maści), ale zainteresowałaś mnie halo. Mój w papierach jest jako skarogniady, ale tak jak u tulipan jest czarnym diabłem połowę roku. Gdy mniej czasu spędzał na dworze (np. kontuzje lub polityka stajni) to był czarny czarny. Aktualnie jest brązowy, ale nie ładnie czekoladowy tylko jak wypłowiały właśnie (brzuch; zad + głowa + łopatka ciemno brązowe wpadające w czerń).
Badania krwi wyszły bardzo dobre, nie ma się do czego przyczepić. Ki diabeł?
wątek zamknięty
A zmywasz go z potu po każdej jeździe?
wątek zamknięty
Tak, po każdej
wątek zamknięty
tulipan, to obejrzyj sobie włosy przy goleniu.
amnestria, mój bywa kary, gniady, ciemnogniady i skarogniady. Oczywiście także płowieje/rudzieje gdy jest ostre słońce i długa ekspozycja - ale to końcówki włosów. Nic z tego nie rozumiałam, dopóki ktoś na forum nie napisał o brązowych. Przyjrzałam się - i faktycznie: w kępce włosów czasem na xx brązowych jest kilka czarnych, a czasem odwrotnie.
wątek zamknięty
Moje chyba najlepsze zdjęcia z własnym koniem  🤣 😍


wątek zamknięty
dairoxroxi Prawie jak zebra z klasą  🤣 Fajne zdjęjęcia

Ja mało kiedy udzielam się na forum, choć czytam regularnie. Pozdrawiamy z Ronkiem
wątek zamknięty
To będzie mój pierwszy wpis w tym wątku, choć na forum jestem od lat 😁 W końcu po latach doczekałam się pierwszych zdjęć z końmi 😅











Tutaj link do galerii, gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć więcej: http://re-volta.pl/galeria/album/7160
wątek zamknięty
dairoxroxi, szałowe!!!
gllosia, ślicznie wyglądasz.Siwy wygląda tu przesympatycznego pluszaka, aż nie chce się wierzyć w to co o nim napisałaś w innym wątku 🙂
Bursztynowa, cudny ❤️
wątek zamknięty
anai, dziękuję 😡 Bo on JEST przesympatycznym pluszakiem! Wczoraj na spacerze z nim podeszłam do 2 innych dziewczyn i zaczął im rozdawać darmowe buziaki 🤣 On uwielbia się przytulać, kłaść głowę na ramieniu, lizać po rękach itp. Już nie wygania ludzi z boksów ani nie kładzie uszu jak ktoś przechodzi obok (zazwyczaj  :icon_razz🙂 tylko wręcz się pierwszy wystawia, bo a nóż ktoś zechce go pomiziać 😁
wątek zamknięty
dairoxroxi rządzicie  👍 😁 😜
gllosia piekne zdjęcia  😍
wątek zamknięty
dairoxroxi, - padłam i nie wstaje! Genialne 😁

Grubas z treningu - choć chyba muszę przestać go tak nazywać, bo zaczął wyglądać bardzo przyzwoicie 🙂


wątek zamknięty
Ostatnio mało siedzę na forum, bo wiecznie jestem w niedoczasie, ale jak tu się nie pochwalić takimi foto? Kiedyś ktoś napisał, że mu fryzy już wyskakują z lodówki, ale ostatnio jakby ich tu mniej, to Walowa nadrabia 😉




Te od Patrycji Makowskiej, która wciąż mnie zaskakuje na nowo

i coś na rozluźnienie od mojej niezastąpionej psiapsióły, w końcu niedziela 🙂
wątek zamknięty
Najważniejsi w moim życiu
wątek zamknięty
Burza  🚫 ale gdzie wy macie taki kapitalny staw?
wątek zamknięty
Rudzielc_23, to tylko malutka rzeczka z bezpiecznym dnem- ale za to 15min stępa polną drogą od stajni 🙂 Świętochów. Jedyna woda w moim życiu w mazowieckim 🙂
wątek zamknięty
Przepięknie tam  😍 piękna fotka 🙂

korzystając z okazji mój przystojniak





wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 lipca 2017 13:15
Koniuszki moje 🙂
wątek zamknięty
Srokacza bym ukradła, mam niemałą słabość do nich!

wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 lipca 2017 14:00
Oj to byś musiała stoczyć zacięty bój z moim małżem 😉 Ale fakt, faktem srokaty jest mega fotogenicznym koniem 🙂
wątek zamknięty
Całe szczęście, że się nie biję.
Próbowałabym bardziej dyplomatycznych środków.  🤣
wątek zamknięty
Moje ciacho
wątek zamknięty
Ustrzelone kalkulatorem  😍
wątek zamknięty
Alaska, ło, jaka stajnia ładna, co to?

Dostałam jakieś foty mojego gamonia, to se dodam.


wątek zamknięty
budyń w zasadzie to mały, cichy, prywatny pensjonat. Żadnych tłumów, żadnego sportu ani rekreacji i bardzo nam to obydwojgu służy.
a sam budynek stajni jest super, jak mam potrzebę to nawet z nim w ręku kłusuje przez ten korytarz.  😜
wątek zamknięty
borkowa.   silesian team
26 lipca 2017 16:01
nieśmiało postanawiamy dołączyć do wątku 🙂 dzisiejszy maluch 😉
wątek zamknięty
Wlasnie przyjechali fachowcy naprawic klime w domu, ktora nie chodzi od trzech dni. Moj taki plochliwy kon...ma ich gdzies  😂



wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lipca 2017 09:45
Planta Nie puszczaj jej w kantarze sznurkowym, to nie jest dobrzy pomysł, to niebezpieczne jest.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.