Cavaliada Poznań

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 grudnia 2022 20:01
Gdyby ktos chciał to mam jedną wejściówkę na sport na jutro 🙂 a może i dwie w sumie, bo moja ekipa się rozchorowała
Pati2012, jestem zainteresowana dwoma!
Zesta się ciotki kazały ciepło poubierac i teraz latam jak debil z kurtką w łapie 🤣
Zależy gdzie i od której się pracuje. Rano - tak 5 - 6 na A2 i B jest mega zimno. W ciągu dnia się nagrzewa mocno. Na A jest cały czas nieźle
Lepiej ubrać się za ciepło, i ściągać warstwy, niż marznąć
Na samych targach ciepło (byłam dziś na moment), w stajniach róźnie.
Sprzedam dwa bilety na Cavaliadę na niedzielę.
https://www.alebilet.pl/ssl/kup/1e64a1b2f4f54f1eabcb076abe8afe58
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 grudnia 2022 12:37
veref, już stety niestety sprzedane wieczorem 😉
Dobra, a jak jutro jadę sobie tylko na targi I arenę B to ubierać sweterek, czy raczej coś cienkiego pod kurtkę? Tj. czy w samym sweterku się nie upocę i nie ugotuję?
Generalnie najzimniej jest na przejściach pomiędzy arenami. Na A siedzę w samej bluzie i podkoszulce. Na B byłam tylko chwile i tez było znośnie. Na targach raczej ciepło.
Jeden bilet na niedzielę do sprzedania jeśli ktoś chętny.
Oglądał ktoś dzisiejsze speed and music? Co tam się działo? Bo w internecie coraz głośniej że żal było to oglądać a niestety nie miałam dziś możliwości oglądać transmisji wieczorem 🙁
Nie wiem dokładnie, walczyłam o przeżycie na rozprężalni. Na pewno dwóch zawodników spotkało ziemię, bo wracali z parkuru pieszo.
No i jeszcze taka sytuacja
715E2A30-DB9A-435C-B7C1-E1E6C17ABD72.png 715E2A30-DB9A-435C-B7C1-E1E6C17ABD72.png
Weterynarz ma mniej do powiedzenia niż sędzia co do dopuszczania koni do startu? Bo rozumiem że sędzia uznał ze koń kuleje i dlatego była konsultacja z wetem?
Pytanko takie: gdzie można znaleźć filimiki z wygranych w konkursach ?Zazwyczaj były w postach.
arlyn, Tak ogólnie był dramat, śmierdziało szpitalem w co drugim przejeździe.
arlyn, nie. O dopuszczeniu do startu ze względów zdrowotnych zawsze decyduje wet. Tu też weci podjęli decyzję.
Perlica, skąd ten komentarz?
Ktoś powie coś więcej na temat tej zawodniczki?

Słyszałam, że rzeźnia była w tym S&M…
FB58400E-AC43-43EA-921C-1AB82A3DE3A1.png FB58400E-AC43-43EA-921C-1AB82A3DE3A1.png
_Gaga, ten komentarz znalazłam na profilu tylkoskoki na fb. Pod zdjęciami z tego konkursu.
Tak właśnie myślałam że to Wet ma ostateczną decyzję, tyle że z komentarza wynika że Wet konia chciał dopuścić a zły sędzia nie 🙈 i trochę zgłupiałam
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 grudnia 2022 09:29
_Gaga, komentarz gdzieś z Fb ale nie wiem spod którego postu
Bajahorses, generalnie patrząc po wynikach to były 2 eli, 3 rezygnację i jedynie 2 przejazdy na 0 :p
A komentarz zawodniczki hmm... Nie wiem, nie widziałam, ale zastanawiam się czy to nie pretensje do świata, że ktoś zobaczył nieregularność u jej konia..?
Gillian   four letter word
18 grudnia 2022 10:40
A co tu więcej mówić o zawodniczce. Bardzo zdolna, ogromny talent i świetne konie. Świetne ale bardzo trudne w prowadzeniu. I z tego powodu Klara doświadcza paskudnego hejtu ze strony jeździczek specjalistek ds koni sportowych. Szczególnie na tik toku bo teraz tam jest największy spęd wszelkiej maści ekspertów.
Gillian, zawodniczkę znam i podzielam Twoje zdanie, chodziło mi jedynie o tą wczorajszą sytuację
A ja bym chciała kupić podłoże z Cavaliady ale w PL chyba się nie da takiego procesu przeprowadzić.
Iskra de Baleron, Kacper Mróz kupował podłoże po Cavaliadzie którejś Warszawskiej 🙂 moze cos podpowie 😀
Bajahorses, o! Dzięki!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 grudnia 2022 12:52
My tez kupiliśmy podłoże z Warszawskiej cavaliady ostatnio, mogę zapytać osoby, która to ogarniała 🙂
Iskra de Baleron, - da się, kilka lat temu Drzonków kupił z Poznańskiej 😉 Tylko nie wiem, czy to nie trzeba szybciej dogadać, bo chyba trochę chętnych jest.

Poszłam oglądać ujeżdżenie, żeby zobaczyć te strasznie złe przejazdy, no i kurde, żadnych dram poza płoszącym się koniem (co w tych warunkach jest no totalnie zrozumiałe dla każdego, kto trochę myśli lub wsiadał na coś więcej niż zmianierowane konie w rekreacji bez chęci życia). Może nie wszystkie były na poziomie światowym, dużo takich szkolnych, bez fajerwerków, ale raczej nie bolały w oczy. Wręcz przeciwnie. Za to komentarze w okolicy prowokowały u mnie silne "XD".
Imo problemem Cavaliady jest jej sukces i mentalność wizytujących. Coraz częściej osób nie do końca ogarniających w konie 😅 I jak się z czegoś da zrobić dramę i "sport zły!" to robią. Zazdrość? Nie zrozumienie?
Gillian   four letter word
18 grudnia 2022 13:35
Bajahorses, odnośnie wczoraj jeszcze nic nie wiem :-)
_Gaga, Tylko skoki
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 grudnia 2022 19:06
Ojciec Klary był w biurze i pisał oficjalną skargę na pewno bo byliśmy wtedy odebrać paszport naszego i wychodzili zdenerwowani.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 grudnia 2022 08:02
Ale wiecie co, tak odnośnie Klary. Na filmikach widać, że koń się zagotował i czysty nie był. Kulawizna mogła być z różnych przyczyn- od urazu, przez napięcia, do zagotowania właśnie. Ale tutaj powinna wypowiedzieć się _Gaga jako komisarz i w tej kwestii, przynajmniej dla mnie, autorytet. Czy komisarz/ sędzia miał prawo, mimo pozytywnej opinii weta, na nie zezwolenie zawodniczce na start? I czy przesłanką do tego, oprócz nieczystości w ruchu, mógł być stan psychiczny konia jaki prezentował?

Sprawa domyślam się, by się nie rozlała, jakby również i sama Klara, w Internecie nie postawiła się na pozycji osoby mocno skrzywdzonej decyzją sędziego. Takie sytuacje się zdarzają i zdarzać będą. Wiadomo, jest rozgoryczenie w danym momencie, bo na zawody jedziemy startować, a nie oglądać je z trybun, ale to nie PŚ, a Cavaliada- zawody CSI jakich wiele. Może nie z taką pompą, ale o takiej randze. A jeździectwo, szczególnie od pamiętnych scen z pięcioboju, jest na celowniku i prezentowanie ludziom koni zagotowanych do granic możliwości i widocznie kulawych, nam nie pomoże w poprawie tego wizerunku...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się