Bryczesy

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2023 16:57
Fokusowa, One też mają szwy na wierzchu.
Zembria, a PE? Ostatnio jakieś końcówki serii mieli w bardzo przyzwoitych cenach. Jedynie wyglądało jakby silikonu było sporo, chyba, że pasuje Ci model, który ma go tylko na kolanach.
zembria, kurcze takich totalnie bez żadnych szwów to nie znam, w ogóle istnieją?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2023 21:34
Agu, Zerknę sobie, dzieki!
Fokusowa, Nie że bezszwowe, ale nie ze szwami na zewnątrz, ze widać nitki całe. Takie jak w kalesonach termo 😝
Dobra it's official - nie kupię więcej Pikeurów.
Kupiłam rozmiar większe.. i tak niewygodnych, nieelastycznych bryczesów to jeszcze nie miałam. I to już druga pare (drugi model)
Ciagną w kroku- nie da się na konia wsiąść bo wrażenie, żę pękną.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 czerwca 2023 08:42
A ma ktoś może takie legginsy:
https://www.pegazshop.pl/legginsy-hkm-mesh-style-z-silikonem-granatowe-67419.html#/4551-kolor-granatowy/9101-rozmiar-32_34
Sylwiko, 38

Ja mam wyzwanie bo ja jestem rozmiar 39.
Kiedyś była taka odzieżowka ale korpo produkcja zniszczyła krawiectwo w Europie.
Standard rozmiarowy dla kobiet w numerach odpowiada zazwyczaj rozmiarowi stopy. U mnie jest idealnie jak w tabelkach - noga 39- dupa też.
Były też kiedyś połówki rozmiarów butów i ciuchów. Teraz nie ma.



Szwy po wierzchu szycie robione są tzw. renderką - też nie znoszę tego rodzaju szwu.

kotbury,



Aha no to faktycznie możesz mieć problem z doborem rozmiaru. Tez miałam podobnie (między 38 a 40), ale kupowałam 40. Teraz dużo schudłam i mam na sprzedaż Pikeury Lugana/Lucinda z pełnym skórzanym lejem jakby kto szukał z drugiej łapki 😉🤠
zembria, tak, tak, wiem, że chodzi o takie wewnętrzne. Ale i tak nie kojarzę nic takiego niestety.
kotbury, Ja też przestałam się lubić z tymi nowszymi Pikeurami. Stare Lugany kochałam. Teraz sporo firm robi dużo bardziej komfortowe w noszeniu gacie, ale też z zachowaniem technicznych właściwości, nawet te tańsze od wspomnianej marki.
Moje nowe Pikeury mam po dwóch jazdach z dziurą w kroku, a także gratis obtarcie na kolanie od szwu. 🙈 Schowane w szafie leżą.
Bluzy kocham nadal 😉
A jakie polecacie legginsy? Ja ostatnio nabyłam takie
https://www.horze.pl/legginsy-z-pelnym-lejem-damskie/damskie-legginsy-jezdzieckie-horze-lucinda-z-pelnym-lejem-silikonowym-i-wysokim-stanem/36075.html?color=CMBR
i muszę przyznać że są fajne, ładnie uszyte i wygodne ale materiał grubszy a chciałabym takie z cieńszej tkaniny,ale też nie jak pończochy. Macie jakieś sprawdzone modele?
Amelia, - jak stronę temu - True Rider, JD Attack, Pikeur.

Z tym, że Piekury trzeba imo zwyczajnie macać, bo one co model to inne i materiał też inny.

kotbury, - ogarnij sobie model Tesia, tylko z rozmiar mniejsze 🙂 One są cieniutkie i mega elastyczne, ja ich praktycznie od roku z tyłka nie ściągam jak jest ciepłej. Niestety imo pikeury nie nadają się do zakupów przez internet, chyba, że wcześniej upatrzony model.
@zembria zobacz sobie legginsy z Decathlonu, mam eskadron, pikeur i inne legginsowate, i decathlon dla mnie wygrywa 🤣 tylko tam jest lej kolanowy z eko skory, ale to najwygodniejsze legginsy na lato
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 czerwca 2023 07:51
Naciau, Jakaś ślepa jestem chyba, mogłabyś podać model, albo linka? Nie widzę tam nic takiego.
zembria, stawiam że Naciau, chodzi o te
leginsy

Miałam je ze 3 lata, teraz śmiga w nich moja uczennica. Cieniutkie przewiewne, łatwe w praniu. Kieszonka taka na styk na huawei p30.

A ostatnio śmigałam w Mrs Ros Equestrian i one niby cienkie nie są a na tyłku przyjemnie było, no nie wiem jak to określić niby czuło się że jest ciepło a tyłek dziwnie chłodny. I prawie nie ściągam horseware monogram obecnie hit. Cellbes niestety na taką pogodę za mało oddychają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 czerwca 2023 09:30
dzikadermi, Dziękuję. Te to odpadają, nie dość że szwy na wierzchu właśnie, to jeszcze czarnych niet 🤷
Kurczę, przeglądam od paru dni wszystko i serio bieda straszna jest.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 czerwca 2023 14:09
Zdecydowałam się w końcu na te HKM mesh, mam nadzieję że będą spoko.
Dziękuję wszystkim za propozycje 😀🌷
zembria, Amelia
B Vertigo Adelaide - właśnie nabyłam - cieniutkie, przewygodne. Ja dorwałam w mega promce na Horze.pl (ale chyba już tylko błękitne zostały), widziałam w niezłej cenie na Paddok.pl
@dzikadermi tak to te 😃
Szukam powoli bryczesow cienkich z lejem sylikonowym w kolorze różu, nie drogich.Przykładowe zdjęcia załączam, może ktoś ma rabat ma te modele?
Oh zapomniałabym, koniecznie z wyższym stanem
ABECC5E1-FD40-467A-A211-803726A7D9E4.png ABECC5E1-FD40-467A-A211-803726A7D9E4.png
21FB862C-B9E7-4B24-BDAD-CA8C97BCE8EF.png 21FB862C-B9E7-4B24-BDAD-CA8C97BCE8EF.png
Jakie są wasze opinie o nowych legginsach True Rider (Air Mesh i może ktoś już ma Marta) i bryczesach Silwear (jutro mają premierę ich legginsy i podejrzewam, że będą podobnej jakości)?

Miałam starsze legginsy TR i byłam średnio zadowolona, jestem ciekawa jak nowsze modele
Hej, tak patrzę po latach na bryczesy i wszędzie sam silikon, co jest dla mnie nieco dziwne. Po drugie, wszystkie są gładkie, za moich czasów były w kratkę 🤣. Próbuję coś znaleźć bez tego silikonu i mam zagwozdkę. Czy to się sprawdza? Może się nie ma przeciw czemu wzbraniać?
Naturalsi, nie ma nic lepszego, niż silikon. Szczególnie latem. Tysiąckroć to lepsze, niż najlepszy pełny lej.
Za dzieciaka miałam skórzany pełny lej, tyłek ugotowany ale jak to się siodła trzymało! Plus depilacja włosów od środka 🤣🙈. Wyciągnęłam jakieś 15 letnie jodhpury z pełnym lejem, jakby z grubego zamszu. Też całkiem trzyma to siodła, ale zdecydowanie wolę bryczesy + czapsy.

Dzięki _Gaga za odpowiedź, to nie będę tego unikała! 😉 Tylko moda się zmieniła i nigdzie, nigdzie nie widzę kratek. 😅
Naturalsi, - bo teraz kratki nie są modne :P Choć z rok czy dwa temu Pikeur puścił model w pepitkę, na ale jednak królują gładkie.
Silikon jest super, ja już w klasycznym leju nie umiem, a na samą myśl o ubraniu tego w lecie mi słabo 😂 To zdecydowanie jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Tylko uwaga na część tych najtańszych, bo czasem mają fatalne silikony. Albo nie lepią, albo lepią za mocno, albo są zrobione tak, że rysują siodło (takie wystające, szorstkie).
No i silikonów absolutnie nie wolno prać z płynem do płukania, bo właśnie straci przeczepność.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
14 lipca 2023 18:09
A są też i takie które mocno lepią na początku a potem są idealne. Albo takie które są idealne na początku a potem lipa 😅 też polecam, mam wprawdzie takie i bez ale preferuje z silikonem. Jak ma się strzemiona z kolcami i silikon na dupie to ciężko nawet być z siodła wysadzonym 😉

Nawiasem mówiąc ja to już w ogóle zwykłych bryczesów nie kupuję tylko leginsy z silikonem właśnie albo leginsy ze szlufkami/kieszonkami/imitacjami kieszonek wyglądające jak bryczesy... Lżejsze i lepiej pasują niz cokolwiek innego.
To ja swoje silikony specjalnie piorę ile wlezie, żeby jak najszybciej przestały kleić, a jak mam wybór to w ogóle biorę z tyci ilością silikonu, bo nie znoszę tego klejenia 😂
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny! Kieszonek też będę szukać, bo gdzieś trzeba telefon i klucze do samochodu upchnąć, jak się nie ma swojej szafki. W sumie to czuję się jakbym zaczynała w tym świecie od zera...
Kieszonka na udzie na telefon to must have, mnie już wkurzają bryczesy bez niej 😂 to tak życie ułatwia! Jeszcze w zimie pół biedy, wrzuci się w bluzę, ale w lecie bez tego ani rusz przy obecnych telefonach.
To ja mam problem z takimi kieszonkami. Nawet jak są na zamek to telefon dziwnym trafem ląduje na ziemi i szukaj wiatru w polu… dla mnie must have to nerka na telefon 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 lipca 2023 13:31
Naturalsi, Tylko zwróć uwage jakie masz siodło, jak ma na siedzisku mieciutką, antypoślizgową skórkę, to z sylikonami nie da się w tym jeździć. Chyba że w takich na prawdę minimalnie lepiących.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się