Jakie pasze dajecie swoim koniom?

karolina_2906, Marstall gastro jest ładną paszą, ale jest obecnie mega drogi, zdecydowanie droższy niż Brandon, nie wiem czy Ci się to opłaca? Obecnie Gastro 150 zł za 20 kg (w lutym 2022 110 zł, pozdrawiam), a Brandon 145 zł za 25 kg.
azazu93, Ja odchudzałam klacz mega zapasioną, dostawała 2kg owsa u poprzedniej właścicielki, u mnie owsa zero, najpierw dostawała pasze z Sukcesu z sieczką, z naciskiem na sieczkę, potem przeszłam na Nuba Slimmer i kobyła pięknie schudła, ładnie wygląda, fajnie się też wyciszyła w porównaniu do tego co było na Sukcesie. Słowem bardzo jestem zadowolona z efektu. Brałam też pod uwagę sieczkę kopytową z Nuby, bo ona może być dawana jako pasza pełnoporcjowa ale wzięłam pasze i na razie na niej zostaję.
Fokusowa, no wlasnie wychodzi sporo ;/ ale patrząc na regularne podwyżki hippolyta, to zaraz chyba bedzie podobnie 🤣 aktualnie jest tez 3tyg po wyzrebieniu, zaproponowano mi 1,5kg gastro, 1,5kg paszy dla klaczy karmiących 500g ricelein plus sieczka, oleje, chevinal. Owsa juz nie je 3 lata, jednak moze po zakończeniu karmienia ta dla karmiących zastąpiłabym owsem..? I tak bilans skrobii nie byłby najgorszy chyba.
Hej,
Skąd zamawiacie pasze żeby wyniosła was najtaniej przesyłka ?
BUCK   buttermilk buckskin
10 lipca 2023 09:21
allegro + smart, albo animalia.pl ma niektóre z wysyłką gratis
Jaki mesz polecacie ? Koń mało pracuje, nie ma wrzodów ani nic, ale chcę dawać coś osłonowo na żołądek, i trochę dla przyjemności koni. A może zostać po prostu przy samym siemieniu lnianym ? Słyszałam dobre opinie o meszu z Cavalora, ale może coś innego polecicie ? Albo chociaż na co zwrócić uwagę w składzie ?
PannaDziewanna, - w jakiej kondycji jest koń? Jeśli zbliża się do nadwagi to szła bym w mało kaloryczne mesze lub mimo wszystko nie podawała wcale. Lepsze wrogiem dobrego 😉 Jeśli potrzebuje nabrać ciałka to w drugą stronę, w coś z tłuszczami, bardziej sytego. Jeśli jest ok, to pełna dowolność w zasadzie.
Generalnie żeby koń "coś" z niego wykorzystał w sensie składników odżywczych i/lub osłony to potrzebne jest podawanie minimum co drugi dzień. Raz w tygodniu to tylko luźniejsze bobki da, niezależnie jaki to będzie mesz, samego siemienia też to się dotyczy. Koń się ucieszy, krzywdy nie będzie, ale większego pożytku też nie.

Sama podaję alpen grun mash agrobsa, jest niskokaloryczny, całkiem fajnie się gluci, da się go też zalać zimną wodą, co jest dla mnie plusem w lecie, na zawodach czy jak się zwyczajnie śpieszę. Zjadają go nawet niejadki 🙂
W opcji ekonomicznej kupowałam kiedyś mash sukcesu, on ma bardzo prosty skład.
Pożyczałam od koleżanki saracena - też fajny glut, ładnie pachniał, mocno puchnie.
Samo siemię jest dla mnie zbyt upierdliwe w obsłudze (mielenie/gotowanie), więc osobiście wybieram gotowce.
Który sklep ma darmowa wysyłkę paletowa? Znalazłam obiegły, ale nie ma do końca tego co ja bym chciała.
BUCK   buttermilk buckskin
11 lipca 2023 07:56
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 lipca 2023 09:26
Czym podtuczyć konia w areszcie boksowym? Trochę ostatnio spadł z masy i zastanawiam się co najpierw dołożyć do podstawowego musli? Czy zmienić je na jakiegoś build upa?
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
11 lipca 2023 09:32
Pati2012, a jaki długi ten areszt boksowy? Ja to dawałam siana w opór i dosłownie garść musli na suplementy.
trzeszczki, ?? co to za pytanie, no składem się różnią i wielkością wora.
Trzeszczki, niczym, AgroKompleks dystrybuuje pasze Agro-vitala. Jeśli nawet to nie ta sama firma, ale nie chce mi się tego sprawdzać. :P To to samo.
W AgroKompleksie masz tylko zamówienia hurtowe, dlatego jest taniej.

Budyń, tam są po dwa linki. :P
BUCK, dzieki agrovital akurat pasuje 🙂
Sivrite, o faktycznie, hahaha. Stara i ślepa.
BUCK   buttermilk buckskin
11 lipca 2023 11:59
budyń też myślałam, że to dwa przydługie linki 😂😂
https://www.agrokompleks24.com/agrovital-alergia-14kg-id-136 - czy ktoś karmi tą paszą?
Mam konia z uczuleniem na żyto, lucernę, kukurydzę, soję i marchew, do tego wrzoda. Może ktoś coś może podpowiedzieć dla takiego zestawu radości. 😅
Jak należy rozumiec dawkowanie paszy Nuba equi Grow 1 Musli Balancer dla 15 miesięcznego źrebola?
Tam jest tak dziwnie rozpisane, że już jestem zielona :P : wiek źrebięcia: 12 miesięcy / ilość paszy na 100kg masy ciała: 470 - 650g / przykładowa dawka dzienna dla konia o docelowej masie 500kg: 1,5-2kg paszy plus 1-1,5kg owsa.

Już zgłupiałam i nie wiem jak to prawidłowo wyliczyć dla mojego konia..
Ile należy mu dodać musli jeśli będzie dostawać na dzień 2kg owsa? Jest to koń śl/wlkp.
https://www.agrokompleks24.com/agrovital-alergia-14kg-id-136 - czy ktoś karmi tą paszą?
Mam konia z uczuleniem na żyto, lucernę, kukurydzę, soję i marchew, do tego wrzoda. Może ktoś coś może podpowiedzieć dla takiego zestawu radości. 😅

Altiria, wow, w końcu ktoś zrobił paszę, która mógłby jeść mój alergiczny koń!
Wow! 😎
Czy mi się wydaje czy Eggersmann Gastro sieczka nie dość, że zdrożała (na Allegro 12 złotych), to jeszcze zmalała o 4 kilo...? Kończę opakowanie 22, a dostępne są tylko 18.
Sivrite, dokładnie
A ktoś z Was karmił paszami z tej firmy?
https://magia.sklep2.pl/
Zastanawiam się nad tą paszą dla koni ujeżdżeniowych, tylko mam wybrednego trochę konia :P
Pati2012, podpinam się pod Twoje pytanie. Moja znowu sobie coś zrobiła i to chyba ponownie będzie dłuższy areszt. Ledwo trochę odbudowałam mięśnie i wszystko spadło. Tłuszczyku miała tym razem tak akurat i na sianie i garści balancera z suplami zaczyna już lecieć z masy po 6 tygodniach. Nigdy, przenigdy nie miałam problemu w tę stronę, więc nie wiem co robić, a czacha jej dymi aż miło. Nie bardzo wiem jak dodać energii dla ciałka, ale żeby nie dodać głupawki 🙄
Siwaaa, no to powrót do Dengie.
Dżizas, no nie wierzę, że te ceny tak poleciały rzeczywiście. Z resztą nie tylko ja, skoro zbadano, że 45% kasy z inflacji w UE to dodatkowy przychód firm, a tylko 10% to większe koszty transportu i 25% koszty pracownicze... Chyba jesteśmy robieni w ch...
Pamiętam, jak w 2021 gadałam z narzeczonym, że dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkie firmy zaczęły nagle podnosić ceny, nawet te, które przez Covid prosperowały. Wtedy to była teoria spiskowa, że jest zmowa na rynku i że to dobry czas na tłumaczenie się Covidem (a teraz wojną) na nieuzasadnione podwyżki cen. Teraz ta teoria jest faktem, a ja się czuję robiona w ch... dosłownie z każdej strony swojego życia, kurde. 😐
Niestety. Ja z dengie przeszłam na Spillers a. Bardziej miękka i urozmaicona sieczka. Egersmanna miałam raz, ale była tak twarda, długa. Koń nawet w mokrym nie chciał tego jeść.
Przy okazji sieczek - czy ktoś używał sieczek, które są dostępne na stronie sklepu https://smakolykdlakonia.com.pl/ ? Dziś zauważyłam na instagramie relacje, w której sieczka była zachwalana, ale jej struktura w moim odczuciu daleko mija się z określeniem jej jako dobra sieczka. Krótko cięta, drobna, sporo pyłu… Na stronie sklepu sieczki mają przyjemny dla oka wygląd, którym można się sugerować przy zakupie. Napisałam maila do sklepu z zapytaniem czy rzeczywiście sieczki wyglądają jak na relacji na instagramie czy to może kwestia jednej felernej partii. Odpowiedź jaką otrzymałam brzmiała „sieczka jest tak drobno cięta niezależnie od partii” 😐 załączam wspomnianą relacje i zdjęcie ze strony sklepu
IMG_6090.jpeg IMG_6090.jpeg
IMG_6093.jpeg IMG_6093.jpeg
Piaffallo, ja zamawiam tam mesz i Easy Shine, a znajoma paszę Zefir. Moje konie generalnie nie wybrzydzają, a mnie podoba się skład, jak również to,że mogę zamówić mniejsze worki. Z kolei klacz znajomej jest mega wybredna, a bez marudzenia zjada Zefira 🙂
Piaffallo,
Zamawiam już długo różne rodzaje, całe palety zazwyczaj. Co chcesz wiedzieć?
Generalnie jeżeli chodzi o smakowitość to one nie są niczym dosmaczane, ale nie było większych problemów z jedzeniem u mnie.
patkahm, to moje - screen z relacji to nie jest to co na drugim foto. Na drugim jest lucerna, jej foto mogę zrobić, bo mam jeszcze jej trochę.
U mnie na relacji jest ziołosieczka, na stronie Smakolyka zalecenie jest moczyć ją, natomiast jak ją moczę to Pamko nie zjada - woli na sucho jeść i popijać wodą jak mu potrzeba, więc żłób z sieczką wisi przy poidle.

Tu jest to co widać było u mnie na relacji:
https://smakolykdlakonia.com.pl/produkt/ziolosieczka-15kg/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się