wrzody żołądka

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 sierpnia 2023 12:55
Sankaritarina, baloty mam 120 i 130. Karmię od marca i jak było zimno to stawiałam cały balot, dawali radę zjeść w takie 5-6 dni. 3 konie, dwa dorosłe i roczniak. Od wiosny, jak jest cieplej i trawa doszła, to nienadążyliby zjadać, zanim nie zaczęłaby pleśnieć. Rozwalam balota pod wiatą na siano i tam częściowo suszę, żeby to co mokre zjedli w 3-4 dni, reszta balota w tym czasie już wysuszona i się z nią nie spieszy.
Sankaritarina, 20 koni w stajni, więc balot jest chyba na raz rozdawany... i tak - cały rok konie to wcinają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 sierpnia 2023 07:39
siwaaa, No, teraz to cenowo już jakoś się kalkuluje przynajmniej 🙂 Choć i tak zdecydowanie drożej niż Ulsoothe. Porównując litr do litra, to wychodzi 86,44 zł i 127,6 zł.
zembria, ale tak jak ktoś juz tu pisał, skład się trochę różni, może jednak gastrogel będzie skuteczniejszy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 sierpnia 2023 08:23
xxagaxx, może, a może nie. No zobaczymy z czasem pewnie. W każdym razie dobrze, że jest alternatywa w razie jakiejś awarii z dostępnością Ulsoothe.
zembria, dr. Biazik cały czas mówiła że sprawdzone badaniami Bglukany sa własnie z grzybów, stąd ludzie bawią sie w to nieszczęsne gotowanie Chagi. w tym z Hippoveta niby sa Bglukany równiez z grzybów (pytanie ile ). Do tego sa peptydy i cynk, czego nie ma w Ulsoothe. Na ile to będzie miało realny wpływ to pokazałyby pewnie badania, któych się zapewne niedoczekamy 😀 ale no, różnica w cenie nie jest aż tak duża żeby nie spróbować, zwłaszcza ze z Hippoveta przy zamówieniach palotywych idzie dostać ze zniżką.
Czy spotkaliście się z niestandardowymi objawami typu kulawizny, sztywność ruchu, krzyzowanie?
Kon przebadany przez ortopedów z góry na dół. Zasugerowano sprawdzić brzuch, nie mamy żadnych innych objawów które by na wrzody wskazywały, może poza ciężkim przybieraniem na masie.
Tonący brzytwy się chwyta więc biorę pod uwagę zbadanie, lecz nie ukrywam, że wybitnie boję się dalszych kosztów leczenia, a też chce mu pomóc.
Jeszcze jedna osoba sugeruje wysłać na scyntygrafie, niestety stoję w głupim momencie życia i nie stać mnie na jedno i na drugie badanie więc wolałabym zacząć od tego co ma większe szanse powodzenia
Piaffallo, mój nieżyjący już koń jak się pogarszał wrzodowo to miał dwa idiotyczne objawy - pierwszy kulił uszy na inne konie jak przechodziły za blisko (tylko w galopie) i zaczynał kicać przy zagalopowaniach. Wiem jak to brzmi ale serio zegarek można było nastawiać - 2 dni kulenia uszu potem zaczynało się kicanie i już było potem słabo. Jak się kapnęłam jak to wygląda to trafianie z lekami stało się prostsze... Od tego czasu jestem w stanie uwierzyć w każdy objaw 🤣🤣🤣
Intensywne gazy u konia, brak wrzodów (kilkukrotnie sprawdzane), usg jamy brzusznej czyste, w badaniach krwi zaburzone białe krwinki, biopsja w normie, testy wchłaniania w normie, stwierdzone alergie na praktycznie wszystko (zboża, lucerna, soja), po wyeliminowaniu alergenów brak zmian 😨 W przeszłości wykryto pasożyty w kale, odrobaczanie schematem fenbenat- ivermektyna- moksydektyna, dalej obecne tasiemce, po ponownym odrobaczeniu moksydektyną badania kału czyste. Mimo tego koń dalej w słabej kondycji, niechętny do ruchu. Chociaż zawsze po odrobaczeniu następuje krótkotrwała poprawa. Weterynarze trochę bezradni 😅 Szukam właścicieli koni z podobnymi objawami lub takich, którzy wykonywali przeszczep kału u swoich koni (tego jeszcze nie próbowaliśmy).
Probiotyki podawane, zioła, cokolwiek mi się nasunęło, to próbowałam, ale nic nie przynosi zadowalających rezultatów...
epk umówiliśmy gastro na początek września. Jeśli nic nie pokaże to będę myśleć co dalej
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 sierpnia 2023 11:05
Jm24, z ciekawości jakie zioła podawaliście?
Biorąc pod uwagę to co piszesz to raczej szłabym w kierunku surowców prebiotycznych (np. korzeń mniszka lekarskiego czy cykorii) + po takiej serii odrobaczań zwróciłabym się w kierunku wątroby (tj. żeby nieco wspomóc oczyszczanie z toksyn po środkach i tego co zostało z martwych pasożytów; np. karczoch, korzeń mniszka lekarskiego). Unikałabym tutaj ziół o działaniu bakteriobójczym przez jakiś czas, żeby osłabionemu mikrobiomowi jelit nie zaszkodzić 😉 Nie jest to remedium na problem, ale tak z perspektywy fitoterapeuty na przyszłość może się przyda.

Edycja:
Piaffallo, moja klacz jako objaw wrzodów wstrzymywała się od ruchu, była przewrażliwiona na jedną łydkę i w zagalopowaniu na prawo krzyżowała (zawsze przy pogorszeniu). Jak była nieco młodsza miała zdiagnozowany KSS i przez to mieliśmy nieco zaburzone objawy oraz utrudnione wnioskowanie po samym zachowaniu konia (po ostrzykaniu pleców jak nie przeszło to postawiłam na gastroskopię). Kobyła zawsze wyglądała dobrze masowo (poza okresem bezpośrednio po operacji skrętu jelit, ale nawet miąsiac w klinice wyglądała całkiem dobrze - a to xx).
Czy spotkaliście się z niestandardowymi objawami typu kulawizny, sztywność ruchu, krzyzowanie?
Kon przebadany przez ortopedów z góry na dół. Zasugerowano sprawdzić brzuch, nie mamy żadnych innych objawów które by na wrzody wskazywały, może poza ciężkim przybieraniem na masie.
Tonący brzytwy się chwyta więc biorę pod uwagę zbadanie, lecz nie ukrywam, że wybitnie boję się dalszych kosztów leczenia, a też chce mu pomóc.
Jeszcze jedna osoba sugeruje wysłać na scyntygrafie, niestety stoję w głupim momencie życia i nie stać mnie na jedno i na drugie badanie więc wolałabym zacząć od tego co ma większe szanse powodzenia

Piaffallo, u mnie przy tych objawach było zatrucie mykotoksynami. Za dużo "grzybka" w sianie/trawach. Teraz jest ciulowa pogoda (gorąco i mokro) więc takie incydenty mogą się zdarzać. nawet woda w poidłach potrafi w kilka godzin jak konie są na padoku "zakwitnąć".
Spróbuj podać coś oczyszczającego z toksyn- glinka, koalin itd. nawet węgiel (najtaniej wychodzi ze sklepu biomus - tylko musisz uważać żeby nie przytkać konia).
kotbury koń jadł medigest hippolyta, brak poprawy, kał zbadany, krew zbadana, koń cały zbadany ortopedycznie.
Problem jest od stycznia, tylko że szukaliśmy problemu ortopedycznego to nic nam nie wychodzi nadal :/ gastro umówione, zobaczymy
Macie jakąś pasze, musli żeby bardzo wybredny koń nie mógł się oprzeć ? Moja od ponad tygodnia nie chce jeść nic z tego co zazwyczaj jadła ze smakiem.
saracen re-leve mix?
Poncioch, dzięki spróbuje.
grey, moja nie gardzi tylko Mebio build up. Inne są niejadalne bez okraszenia:
Ja mam teraz dylemat.
Nie mogę zrobić gastro, ze względu na stan konia.
Żreć nie chce. Więc muszę wszystko polać melasą, że się klei i ozłocić pyłkiem z "wishfulthinking"... co z kolei na pewno nie wpływa dobrze na ewentualne wrzody.
I już sama nie wiem, lepiej żeby żarła czy żeby po śluzówce sobie dawała🙁
kotbury, wiem co przeżywasz, to wykańczające psychicznie współczuje. Może osłonowe do pyska żeby zabezpieczyć trochę śluzówkę i coś na apetyt? Może też się przyzwyczaił do melasy, że wymusza na Tobie polanie jedzenia melasą? Problem z jedzeniem macie od zawsze?
Zamawia ktoś z forum leki z ablera??
siwaaa, z forum nie wiem ale z grupy na fb są dwie osoby przez które można zamówić bez problemu
xxagaxx, dzieki. Miałam nadzieję, że ktoś zamawia, chciałam się dołączyć. 🙂
siwaaa, już się chciałam ugadywać na wspólne zamówienie ale doczytałam na stronie:

"Abler ships to most countries excluding Canada, New Zealand and Poland"

Wychodzi, że trochę wiecej zachodu by z tym było, a oszczędność pewnie taka se.
ekhem, jest na grupie dziewczyna która sprowadza. Cenowo wychodzi tak jakbyś zamówiła bez zniżek albo z niewielkimi zniżkami i z opłacaniem przesyłki.
Dzięki 🙂 już znalazłam na grupie fb dziewczynę co sprzedaje i jest sprawdzoną osobą.
epk, tak, wiem, dzięki 🙂 zamawiałam już przez grupę, ale tylko na pierwsze tygodnie leczenia póki co. Bezpośrednio byłoby taniej, ale nie na tyle żeby się szarpać z wysyłkami i ryzykować ewentualne opóźnienia ...
Sorki za post pod postem, ale potrzebuje potwierdzenia że dobrze rozumiem dawkowanie resweratrolu. Zamówiłam z allegro proszek 99% czystości. 1g proszku = z grubsza 990mg substancji, nie? Czyli jak mam łyżeczkę miarową 0,4g, a mam dawać 600mg resweratrolu co 12h to jak dorzucę dwie łyżeczki na śniadanie i dwie na kolację to będzie git? Ciut przestrzele zalecenia, ale na opakowaniu podają dawkowanie 1g dziennie na człowieka, to na konia 1,6g jakoś mało się wydaje... nie bijcie za durne pytania, ja juz cała głupia jestem 😅
ekhem, resweratol niestety aby działał (miał działanie terapeutyczne) to trzeb by go żreć garściami... Spokojnie sobie możesz pomnożyć razy 10 dawkę ludzką a i tak może być za mało.
U ludzi karierę mu zrobił pewien modny naukowiec od "długowieczności" i badania "obiecujące" są jedynie na myszach. Aktualnie pojawiają się badania, że gówno prawda i teraz trwa akademicki fajcik.
... Koń w naturze za dużo tego składnika pobrać nie ma jak- nie występuje w większości roślin końskiej diety. Warto przemyśleć sensowność stosowania.
Kurde, wolałbym go sobie nie mnożyć, bo wyjdzie drożej niż omeprazol :p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się