Maści i odmiany

Kurczę… może zamiast sprzedawać gniadą Jadzię (Sandeman x Baleron) zabawić się w kolor 🤔🙃
2,5 roku 169cm odważna, spolegliwa, tylko może rzucić grubą kością 🤔
ADEAC331-CF66-41D8-AC21-F8A8AE1A9BF4.jpeg ADEAC331-CF66-41D8-AC21-F8A8AE1A9BF4.jpeg
Iskra de Baleron, - ja tam lubię grubokościste 😜
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 września 2023 10:57
Iskra de Baleron, Ja też wolę konie mocniejszej budowy. Także, każda potwora znajdzie amatora 😉
Też wolę mocniejsze 🙃
BUCK   buttermilk buckskin
07 września 2023 12:54
a ja bardzo mocno, bardzo mocniejszej budowy 😁😂
Coriolania, marzy mi się ujeżdżeniowy jeleń 😋
Taaaaaak! 😍😍😍

był jakiś który ugrał

Najbardziej znany achał-tekiniec ujeżdżeniowy to chyba Absent, złoty medalista olimpijski, ale z 1960 roku 😅 Więc zupełnie inne czasy. Był na Eurodressage artykuł o nim swego czasu

Iskra de Baleron, - chyba nie masz wyjścia, komisyjnie powołujemy do życia jeleniego dresażyste mocnej budowy 😂 Mi się jeszcze ten wzrost podoba.


Btw. na wiosnę moja przyjaciółka myślała nam tym Quelle Coloeur, ale trochę bała się jelenia, że potem nie sprzeda 🙃 a, że warunki płatności też wypadały średnio korzystnie to się poddała na rzecz pewniejszego ogiera.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 września 2023 14:13
keirashara, Ale że jak jelenia nie sprzeda? Wszelkie "kororowe" to się sprzedają lepiej, bo za oko łapią bardziej. Oczywiście porównując praktycznie identyczne konie, różniące sie jedynie maścią, czy malowaniami spektakularnymi.
Iskra de Baleron, - chyba nie masz wyjścia, komisyjnie powołujemy do życia jeleniego dresażyste mocnej budowy 😂 Mi się jeszcze ten wzrost podoba.

Iskra de Baleron, O to, to! 😂
Tyle że z Jadzi to nie będzie w pełni ujeżdżeniowy rodowód, bardziej jego wyraźne podrygi 😉
Może faktycznie warto zatańczyć tego walczyka i zobaczyć co przyniesie. Był by to dobry pretekst by Jadzia została u mnie 😋
Oprócz ogierów Jaskulskich są jeszcze jakieś sportowe rozjaśniacze?
O, pardon, wydawało mi się, ze to Jaskólscy od jaskółek, a to faktycznie Jaskulscy są.
zembria, - akurat chyba jelonki nie robią takiego szału, jak inne kolory 😅 tylko mają taki dość wąski target. Poza tym ostatecznie bardziej poszło o te płatności, bo Cichoniowe ogiery mają lepsze warunki, a planowała go na pierwiastkę i jakby nie pykło to wiadomo 😉
Dobra, potrzebuję pomocy, czy ten pan:
Esquin White
https://www.landgestuet-redefin.de/hengste/esquin-white
Jest siwy? czy ma geny rozjaśniające?
(Jestem ciemna w 75% proszę o wyrozumiałość)
Iskra de Baleron, nie wydaje mi się być siwy. Ale niech się mądrzejsi wypowiedzą.
Jak czytam o dominant white to nie działa jak typowy „rozjaśniacz”.
Znalazłam taki opis jego:
IMG_8303.png IMG_8303.png
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2023 12:23
zembria, Dzięki, nie trafiłam na tą stronę.
Zatem odpada.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2023 12:50
Iskra de Baleron, a dlaczego odpada?
zembria, bo W nie rozjaśnia, nie da ani bułanego ani jelenia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2023 13:11
Iskra de Baleron, Aaa. Kumam. To musisz szukać genu kremowego, albo bułanego faktycznie.
Czuję się powołane z moim 1,5 rocznym jelonkiem. Właśnie taki bez odmian ( no - mała gwiazdka) . Tylko dziwny etap wzrostu i brak dobrych zdjęć bo chodzi sobie po rozległych hektarach z rówieśnikami hucułami 😉. No i rodowód skokowy - Coriano's Ass marka po Uccello. danie. I inny rodowód niż większość maścistych obecnych na polskim rynku); zapowiada się fajnie, wysoki, dobrze skatowane staw. Pewnie sobie jeszcze u mnie postoi bo zainteresowanie żadne 😉

IMG-20230908-WA0001.jpg IMG-20230908-WA0001.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2023 07:24
falabana, On jest piekny! Mi sie bardzo podoba, ale nie dość że za wysoki podemnie, to jeszcze się urodził jakieś 3 lata za wcześnie 😅 Wiosną mialam plan, żeby szukać coś teraz, na jesieni, ale w związku z ozdrowieniem Blondasa, plan się odroczył.
falabana, za półtorej roku, jak mi się życie może nieco wyprostuje, to chętnie się po takiego zgłoszę 😍 tfu, bardzo brzydki😍
Witam. Ostatnio dość spontanicznie zakupiłam kuckę. Przypadkiem weszłam na olx, zobaczyłam to oko i wiedziałam że dołączy do stadka. Zastanawiam się nad jej testami genetycznymi, żeby określić maść. Na początku myślałam, że to brudny kasztan z rybim, ale po konsultacjach mam wątpliwości. Dlatego przyszłam zapytać się tutaj doświadczonych osób co o niej sądzą i ewentualnie czym warto byłoby ją pokryć.

inline (1).jpg inline (1).jpg
inline (2).jpg inline (2).jpg
inline.jpg inline.jpg
Hucmanka, obstawiałabym karą srebrną. Jeśli chcesz kryć na kolor, to bez znajomości jej genotypu trudno coś przewidzieć. Gen srebrny najefektowniej wygląda na karym właśnie, widać go na gniadym, a nie ujawnia się na kasztanie. Więc ewentualnie ogier homozygotycznie kary, ale i tak nie wiesz czy jest gwarancja przekazania srebra.

Edit: widoczny jest w ogóle na maściach z czarną grzywą i ogonem, więc fajnie wyglądają też na przykład myszate srebrne, ostatnio widziałam na żywo.
Hucmanka, OMG ale cudna 😍 wygląda jak mini Silver Black. Ale ja się nie znam, może to i być ciemne palomino 😂
Hucmanka, - zrob badania genetyczne na kolor, będziesz miała pewność 🙂
keirashara, tak planuje, właśnie też wcześniej myślałam o sreberku, bo jej grzywa i ogon mają bardzo specyficzną barwę w świetle.
jestemzlasu, , 19tedei, dziękuję za odpowiedzi!
Nevermind   Tertium non datur
21 września 2023 12:16
Hucmanka, Wyglada mi na silver dapple, nie wiem jak to po polsku. Śliczna
BUCK   buttermilk buckskin
21 września 2023 14:30
koleżanki islandery mają taki kolor i są opisane: Black Silver Dapple
Mamy pytanie. Jaka maść źrebaka może wyjść po karej klaczy (matka gniada, ojciec kary) i izabelowatym ogierze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się