Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Aleks, ale ona jest dobra na długość z tyłu.
kotbury, też mi się tak wydaje po tej fotce i zupełnie nie widzę, żeby ona dotykała biodra u Aleks🤷
Ja tez mam tylko kadr i to że skoków, ale wydaje mi się że moja się kończy wyżej, i nie przeszkadza to w nieczym
Screenshot_20230815_130157_Video Player.jpg Screenshot_20230815_130157_Video Player.jpg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 sierpnia 2023 17:42
kotbury, ta ze zdjęcia to ta XS-regular, pożyczona. Ona jest dłuższa, ma 56cm i tak, na długość z tyłu jest według mnie ok. Natomiast ta, która chce wymienić to XS-slim ta najnowsza, która ma po grzbiecie 51cm i wydaje się mi za krótka. Nie mam zdjęć na koniu, tylko jak stoję w niej na sucho. Postaram się wieczorem wsiąść, tylko do zdjęcia to wrzucę. Nie chcę jeździć w niej bo jednak temperatury są okrutne i nie chce je zapocić.

Perlica, - może się źle wyraziłam. Mam po prostu takie odczucie. Może to kwestia wysokiego stanu bryczesów, a może tego że zwija mi się koszulka pod nią. Nie wiem. W każdym razie ta kamizelka ze zdjęcia na koniu to XS-regular, nie XS-slim (new). XS-slim jest o 5cm krótsza, więc prawie na pewno w ruchu wyjdzie, ze jest za krótka dlatego chcę ją oddać i wymienić na rozmiar S.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 sierpnia 2023 18:16
xxagaxx, zrobię dziś zdjęcie w siodle w XS-Slim. Ja już sama nie wiem. Wydaje mi się, że nie leży tak dobrze, że nie wpasowuje się tak w krzywiznę pleców jak ta ze zdjęcia na koniu (dłuższa), że jest o te kilka cm za krótka z tyłu. Pisałam wcześniej, że to jest 5cm różnicy na długości. To jest chyba dużo.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 sierpnia 2023 21:11
Przepraszam za kolejny post pod postem 🙏 . Załączam fotkę na koniu w XS-Slim (new).
Jak porównuje ze zdjęciem Perlicy i tym xxagixx to chyba jest jednak w porządku ? 🙈
IMG_20230815_195751_5+kadr+900.jpg IMG_20230815_195751_5+kadr+900.jpg
Aleks, ja się nie znam, ale dla mnie nie jest za krótka na pewno.
Niech się wypowie lepiej kotbury, .
Wogóle dłuższa już nie może być.
A jak włożysz pasek do bryczesów to będzie ci haczyć o niego.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 sierpnia 2023 11:31
Perlica, Dzięki za opinię 🌻 . Ja też się nie znam, ale wydaje się na tym zdjęciu w porządku. Choć wcześniej miałam inne obserwacje. Być może niesłuszne. Z tym paskiem to racja, akurat nie przy tych bryczesach (te to takie robocze trochę), ale pasek noszę. Kotbury wcześniej pisała, że na zdjęciach w stój nie na koniu ta XS-slim też nie jest za krótka. Poczekam jeszcze na jej komentarz do tego zdjęcia na koniu. Nie ukrywam, że ucieszyłby mnie fakt, że jest ok i nie muszę zwracać, a mogę używać 🙂 .
Aleks, no mi zawadzało o pasek na startach w bryczesach z lekko wyższym stanem ( Shape up z Equiline), ale po chwili o tym zapomniałam. Inne modele było ok.
Kupował ktoś nowy wkład do Samshielda i byłby w stanie mi powiedzieć, czy kształt ma znaczenie w wygodzie? Te co mi wyskakują w sklepach różnią się kształtem, a oba mają jeszcze inny od tego, który był oryginalnie w kasku.🤔
taki i taki.

edit. dobra, ten drugi jest taki sam, jak oryginalny, tylko z innej perspektywy pokazany i nie ogarnęłam. Ale w takim razie, czy jest warto dopłacać do tego z Equishopu?
flygirl, to są inne wkłady, inaczej się układają (grubość) chciałam kupić Samshielda, przymierzałam na Cavaliadzie i mi pan napisał na kartce rozmiar skorupy i rodzaj wkładu, który będzie mi pasował.
Dobra to nie kombinuje i biorę ten zwykły. Dzięki.
Aleks, sorki, nie było mnie trochę.
Ta ze zdjęcia na koniu nie jest za krótka. Masz owszej jeszcze zapasu na 2-3 cm (gdyby była o tyle dłuższa by nie przeszkadzało, ale nie jest za krótka.

Natomiast - ubierz ją sobie na jakiś golf/bluzkę techniczną taką mocno w gacie wpuszczaną, bo tak ją będziesz nosić zimą i zobacz czy nie jest za ciasna.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 września 2023 15:45
kotbury, Dzięki serdeczne za odpowiedź, mimo że po czasie 🌷 . Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że jest w porządku. Miałam teraz okazję 6 dni pojeździć i poskakać (choć skoki to dla mnie nowość) w niej intensywnie i no jestem na TAK, bardzo. Co do koszulek technicznych bardziej zimowych to tak, zrobiłam taki test na początku i odczucia mam bardzo dobre. Nie wydaje mi się za ciasna, mogę normalnie oddychać, nie czuję żadnego dyskomfortu, jest zadziwiająco elastyczna. Na tym wyjeździe też powrzucałam koszulki w gacie i użyłam paska i jak najbardziej polecam. Na cross się nie nada, mi kita zmiękła 😉, natomiast macałam ten level 3 aczkolwiek, koleżanka bardzo drobna więc juniorski no i pomyślę w przyszłości jak się nam spodoba latanie 😉 .

Aleks, to co w końcu masz ?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 września 2023 16:01
Perlica, tego Slima nowego z ostatniej mojej fotki. Tę samą co Ty.
A rozmiar XS końcu?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 września 2023 16:58
Perlica, Tak, już nie wymieniałam.
Aleks, no ja z mojej jestem też także top zadowolona
Aleks, na kros musisz mieć level 3.

To nie jest do końca tak, że norma zwana level 2 jest "gorsza" niż norma "level 3". Jest inna.
Jest dedykowana temu, że jak koń się kopytem zawinie o kłodę i na ciebie spadnie to ma to dać ochronę.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 września 2023 16:50
kotbury, wiem, że na kros level 3 muszę mieć, ale na ten moment krosowcy z nas żadni więc dlatego napisałam, że w przyszłości 😉 .

Kiedyś pisałaś o tym post, jak to jest z tymi levelami i sama też trochę pogrzebałam i sobie zdaje sprawę, że one są dedykowane jakimś konkretnym warunkom . Póki co te crosowe warunki nie są dla nas, w sensie się nie pcham tam gdzie mam cykora 😉 . Poza tym ja tę kamizelkę kupiłam z innym przeznaczeniem, nawet nie skoków, ale wyszło tak dosyć spontanicznie, że coś tam sobie poskakamy od czasu do czasu z radością 🙂 .
Hej,
Czy ktoś mógłby powiedzieć co o tym kasku : B VERTIGO MAJORIS KASK JEŹDZIECKI MIPS TECHNOLOGY ??
Czy jest to dobry kask? Czy ten system mips faktycznie coś daje? Czy może mógłby polecić ktoś jakiś inny kask do 1000 zł m.
MIPS to jest petarda!!!
I jeśli ci pasuje ten model kasku to bierz!

Co daje MIPS:
1. Po pierwsze, MIPS jest firmą zewnętrzną i swoje rozwiązania zaczęło produkować min.dla sportów motokrosowych (tam są większe siły przy upadkach).
2. Normy na kaski jeździeckie (aktualne), testują upadek centralnie z góry (na czubek głowy)- mało kto tak spada. Mips chroni prze uderzniami katowymi.
3. To uderzenia kątowe i siła "odbicia i szarpnięcia" przy upadkach odpowiedzialne są za najwięcej powikłań po upadkach.
4. MIPS przy upadku działa jak dodatkowa opona mózgowa. Zmienia kąt uderzenia przez co rozprasza część jego siły.

IMHO- każdy kto skacze, przysposabia młodziaki, jeździ w teren powinien rozważyć MIPS'a.

Inne kaski z MIPS'em to np:
1. https://wsiodle24.pl/pl/p/UVEX-Kask-exxential-II-z-systemem-MIPS-czarny-S-M-55-57cm/29311?gclid=CjwKCAjwkNOpBhBEEiwAb3MvvZTKYOpcoKIahZEUGHpwtWKrGqpaHz-hLMn41W-y5yp1nTlWttU3RxoCNkIQAvD_BwE
Taki mega, mega podstawowy kask spełniający top wszystkie normy
2. https://www.sprzetjezdziecki.com/kask-jezdziecki-uvex-elexxion-mips-czarny-p-23617.html?gclid=CjwKCAjwkNOpBhBEEiwAb3MvvT9kczDbnuPZJoL7P6I_IEMkrOnJJySXk68GEs3WDb5wSdFo__7ojBoCxIsQAvD_BwE

Najlepiej jest kaski mierzyć w sklepach bo każda skorupa ma inny kształt i pasuje na inny kształt głowy.
Kask na głowie po dopięciu regulacji z tyłu (jeśli ją ma) ma się trzymać bez zapinania dolnych pasków! Do mierzenia NIGDY nie zapinamy dolnych pasków.
Zakładamy kask zawsze tak aby daszek był w POZIOMIE. Jak musimy daszek ustawiać do góry lekko, bo nam ogranicza widzenie- to taki kask jest dla nas niedobry.


kotbury, to te bez Mipsa są już nie okej? Trochę mnie zmartwiła Twoja odpowiedź, bo nie dalej jak 2 tygodnie temu kupiłam uvexa elexxion, ale bez systemu Mips.
Nique, No jak walniesz głową w kasku bez MIPSa może się to skończyć gorzej. Mi się MIPSowe kaski nie podobają totalnie, każdy jeden wygląda mnie jak garnek. Mam teraz KEPa, wcześniej miałam GPA, żaden z nich nie posiadał MIPSa. KASKi też nie mają.
kotbury, to te bez Mipsa są już nie okej? Trochę mnie zmartwiła Twoja odpowiedź, bo nie dalej jak 2 tygodnie temu kupiłam uvexa elexxion, ale bez systemu Mips.

Nique, nie, że nie są ok. Ja mam suxxeeda bez mipsa. Ale dziecku bym kasku bez mipsa nie kupiła.
MIPS mocno redukuje powstawanie takich trwałych urazów po upadkach. Coś na zasadzie - spadłam, nic mi w sumie nie jest... ale po 2 tygodniach nie widzę na jedno oko albo drętwieje mi ręka, albo głowa cała ale wstrząs taki, że udar.

Po prostu, jeśli ktoś aktualnie rozważa zakup kasku - to warto wiedzieć czym jest i jak działa MIPS i spojrzeć na ofertę z tym rozwiązaniem.


A to czy ktoś się na to zdecyduje, to już jego sprawa, i jego rachunek zysków i strat.
kotbury, dzięki za wyjaśnienie. Może w takim razie zwrócę ten (jeszcze w nim nie jeździłam) i zamówię ten sam model z MIPSem.
kotbury, dzięki za wyjaśnienie. Może w takim razie zwrócę ten (jeszcze w nim nie jeździłam) i zamówię ten sam model z MIPSem.
Nique, jeżeli masz taką możliwość to jak najbardziej.
Jeśli był kupiony w sklepie w Polsce ( w każdym poza Bergo) to zgłoś sklepowi taką potrzebę. Jeśli by nie był sklep chętny to napisz do mnie- pomogę.
Ja cały czas nie kupiłam kasku.
Ogólnie chętnie bym kupiła owena z mipsem tego halo, ale jakie one są wielkie nocniki…
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 października 2023 23:55
Perlica, obczaj sobie Charles Owen Kylo

Nie wiem czy w Polsce już są bo to nowy model ale jest dużo zgrabniejszy niż Halo. Tylko ja go jeszcze w polskich sklepach nie widziałam, a czaję się na niego i na mipsa też
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się