COPD

Czy ktoś stosował ten preparat MykoStop MOS Ultra+ 1kg zwalcza mykotoksyny?

krutyń, ja dawałam. Po leczeniu i na układ pokarmowy. Wg ulotki zwalcza mykotoksyny
siwaaa, jakie dawkowanie? Czy na sucho do paszy?
krutyń, 10lub 20g dawałam (teraz dokładnie nie pamiętam), dorzucalam do mokrego żarcia.
siwaaa, u mnie właśnie jest teraz problem z moczeniem jedzenia... Nowi stajenni nie ogarniają ....
kasztankaija   Love you more and more and more.
21 listopada 2023 11:37
Ja właśnie dostałam zalecenia i rozpiskę leczenia od dr Blanki… idę zamieszkać w stajni i na drugi etat do pracy jednocześnie 🙈
kasztankaija   Love you more and more and more.
29 listopada 2023 23:15
Mam pytanie z cyklu głupich… czy Trimerazin w tabletkach koniecznie trzeba rozrabiać i podawać w formie zawiesiny? Czy może koń zjeść też w formie tabletki? ma moczone posiłki. Generalnie mam zagwozdkę co do podawania tego w formie zawiesiny do śniadania, bo nie wiem czy poranna obsługa to ogarnie 🙄

I drugie pytanie, czy Trimerazin można łączyć w jednym posiłku z sterydem (equisolon)?
Czym inhalujecie wspierająco przy dusznościach i dużym zagluceniu? Coś wykrztuśnego i rozkurczowego
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 grudnia 2023 17:39
Equigrav, Mój dostawał rozkurczowo Berodual, a na gluta to dopaszczowo ACC tylko. Choć przy pogorszeniach to taka 30stka soli szła ze 2x dziennie, żeby ułatwić wyplucie tych glutów w ruchu.
Ej, ja jestem jakaś nonkapisko. Mykostop MOS Ultra - jak to się aplikuje? Posypuje się żarcie? W sensie - do porcji jedzenia dajecie? Do silosa z owsem? Posypać na siano...?
Epikea,
Mojemu wyszła alergia na roztocza…
Przestawiony do boksu angielskiego, na trociny, siano parowane-pokasływał.
Przestawiony na sianokiszonkę przestał. Wszystkie kaszlaki u nas są na sianokiszonce, praktycznie objawów RAO brak.
kasztankaija mój zdiagnozowany w wieku 11 lat-książkowo. Po zmianie warunków stajennych i przestawieniu na sianokiszonkę prawie nie pamiętam, że koń ma RAO. A ma teraz prawie 19
Niedawno przeniósł się do nas koń z RAO. W poprzednim miejscu stał na trocinach, ale w zwykłej stajni. Po przyjeździe kaszlał okropnie . Po tygodniu w Angielce, na trocinach, przestawiony na sianokiszonkę-zero kaszlu. Aż sama byłam w szoku.
RAO to nie wyrok
kasztankaija   Love you more and more and more.
13 grudnia 2023 01:09
Dziewierz, a z jakiego regionu jesteś?😁 w mojej okolicy chyba nie ma stajni w której mogłabym go przestawić na kiszonkę, w sensie żeby miał ja też na padoku a mimo to mógł chodzić w stadzie 🙄 ale myślałam już o tym. Póki co moczymy siano.

Z plusów to kończymy właśnie steryd i inhalacje srebrem, zostały nam 2 tygodnie inhalacji lignokaina i odpukać koń nie kaszle (poza jednym kaszlnięciem, ale takim bardzo słabym podczas inhalacji ostatnio).
czy w testach alergicznych można zrobić testy na uczelenie na inne zwierzęta? Skoro człowiek może mieć uczulenie na sierść kota to czy koń też?
Epikea, wydaje mi się, że może. Znam przypadek może nie konia a kota uczulonego na człowieka 😂
Robiłam ostatnio ponowne testy alergiczne środowiskowe plus pokarmowe. Koń odczulany szczepionką Artuvertin prawie bez przerwy od lutego 2020 roku
Wyszło że kobyłą odczuliła się całkowicie na 4 alergeny z ośmiu, a pozostałe 2 są dodatnie ale nie silnie dodatnie (więc tu też duża poprawa). Wszystkie badane alergeny spadły z wyników mega wysokich na niższe.
Dodatkowo zrobiłam pokarmówkę i wyszło jak podejrzewałam lucerna, plus czego się nie spodziewałam , burak cukrowy, jęczmień mega i soja oraz marchew.

Robię nową szczepionką z aktualnymi alergenami i pokrywają mi się tylko 3 alergeny.
Odczulanie u mnie się sprawdziło, ale teraz myślę ze co dwa lata warto powtórzyć badania i ewentualnie zmienić skład odczulania. Pierwsze zdjęcie to badania aktualne, drugie ze stycznia 2020
1702919271228.jpg 1702919271228.jpg
1702919343647.jpg 1702919343647.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 grudnia 2023 18:52
ewelin_n, Bardzo ciekawe. A powiedz, czy jak przestaniesz odczulać na te rzeczy które teraz nie wyszły, to nie ma ryzyka że alergia powróci? Kurczę, chyba też powinnam jakoś badania powtórzyć, bo odczulam niezmienne od 5 albo już 6 lat.
ewelin_n, z usług jakiego laboratorium korzystasz? Orientacyjny koszt takiego badania też mnie bardzo interesuje - rozważam zrobienie kobyle takich testów. Choć póki co stajenne towarzystwo odradza, twierdząc, że to niemiarodajne, że tylko wywalę kasę w błoto. Ale mnie to nie zraża, jeśli mogę pomóc koniowi, to chcę...
zembria,
Nie mam pojęcia, może wróci, ale wolę teraz odczulać coś co rzeczywiście na ten moment jest problemem, najwyżej zrobię badania za rok zobaczymy wtedy. Niektóre alergeny jak ambrozja i komosa się nie poprawiły więc na te odczulamy dalej.

Korzystam z Vetlabu, koszt szczerze mówiąc dużo zależy od marży veta , ja płaciłam za środowiskowe i pokarmowe w jednym panelu 1 tys, ale myślę że cena będzie ok 800-1000 zł
Radzę od razu wziąć środowiskowe plus pokarmowe są tańsze w jednym badaniu.
Zobaczymy jak będzie w przyszłym sezonie, w zeszłym miałam mocne pogorszenie,
teraz kobyła nie ma żadnych objawów poza lekkim wyciekiem z nosa po ruchu. Ale nie pompuje i nie kaszle. Oddech w normie.
Najgorzej jest późna wiosna i lato.

kasztankaija,
Okolice Elbląga-Zastawno
ewelin_n, dziękuję bardzo 🌹
Cześć ,jakiego weta do osłuchania konia z okolic Wro? zależy mi na czasie żeby nie czekać miesiąc na wizytę ale równocześnie chciałabym kogoś kto specjalizuje się w chorobach oddechowych (wcześniej leczony u dr Biazik) proszę o pomoc bo sprawa dość pilna...
Dołączam do grupy jako świeża właścicielka RAO-wca. Kupiłam właśnie drugiego konia, arabek lat 14. Kupiłam z pełną świadomością, że wykazuje objawy RAO. Koń u mnie jest już tydzień. Został osłuchany. Na razie choroba w fazie remisji. W marcu, czyli przed sezonem pylenia, robię badania krwi w kierunku uczuleń i będę odczulać. Na razie stoi na trocinach, ja męczę się z moczeniem siana (jest ciężkie po namoczeniu ; ). Poprzednio dostawał Maxa Vita Maxa Breathe, teraz wet z Warszawy polecił Yarrowię. Mam nadzieję, że przeżyję to wszystko...
stosował ktoś Hempqualizer?
Jakieś efekty?

Lupka wyrzuciła tylko jakieś posty reklamowe a szukam potwierdzonych informacji 😉
Cześć, mam konia z astmą, neutrofile 4%, do niedawna odkaszlnięcie po pierwszym kłusie na początku stycznia trochę więcej kaszlu, dostał syrop respirol intro, po 3 dniach kaszel bardzo się nasilił, teraz ponad 2 tygodnie na syropie i cały czas bardzo dużo kaszle już nawet w stępie , nie wiem czy dawać dalej, niby kuracja 6 tygodni ale ma takie napady kaszlu, ze nie da się ani jeździć ani lonżować, ktoś miał może taki przypadek?
Respirol nie leczy kaszlu, jedynie wiąże toksyny z pożywienia co może wspomagać leczenie, ale sam w sobie nie jest lekiem.
Niestety przy ostrym ataku suple nie pomogą, one raczej profilaktycznie lub jako wsparcie leków.
izkadul, ja stosowałam. Na blogu na stronie hempqualizera jest nawet nasza historia.🙂 U nas preparat zdziałał cuda bo pomógł nie tylko z astmą ale też z problemami ze stawami.
Jakoś nie ufam użytkowniczce z dwoma postami na forum - oba chwalą hempqualizera....
Poncioch, przede wszystkim na dodatek oba dziś dodane...spisek gwarantowany.😉
Julia1986, sama mam konia z astmą i wrzodami, jak się pojawi więcej opinii i będą w miarę ok, to kupię i będę podawać. Na razie jednak jestem nieufna, wybacz 🙂
to chyba już drugi raz jak ten preparat wypływa i zawsze taka dziwna reklama wychodzi od nieznanych, nowych użytkowników.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się