dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 marca 2024 09:22
anetakajper, miałam ten w niebieskim opakowaniu, ale widzę, że nastąpiła zmiana szaty graficznej produktu i teraz jest chyba jako "nowy":
https://sklep.hippovet.pl/produkty/hippovet-pharmacy-probiome-12l/
anetakajper   Dolata i spółka
05 marca 2024 09:38
Pati2012, no własnie czaję się na ten probiom bo biocell jest w proszku i trzeba latać z olejem i im mieszać tym co nie dostają na mokro.
Czy ktoś podaje zwykłą ziemię okrzemkową ? Jak wybrać bezpieczną dla koni ? Czy każda jest taka sama ? Ziemia okrzemkowa zasugerowana przez dietetyka jako suplementacja dla starszej klaczy
czym najlepiej uzupełnić fosfor i cynk?
MarthaCzornyj, mi tutaj polecono to: https://www.dolfos.pl/p/diatofos/
Dzionka, tak dokładnie. Nie dość ze nam kopyta uratowała ta biotyna to jeszcze ładnie cynk w wynikach podskoczył, bo mieliśmy dość nisko. Dopiero co kupiłam 2 butelki i zaczęłam podawać 🙂
xxagaxx, dzięki, to zamówię za chwilę. Bo i cena naprawdę spoko 🙂
anetakajper, ja dziś podałam pierwszy raz i to w meszu, bo przywiozłam ze sobą i chciałam dać od razu - koń powąchał i ostentacyjnie odwrócił łeb w stronę siatki z sianem, gimnastykowałam się na prawdę mocno, żeby to w końcu zeżarła,nie wiem jak ja skarmię 2,5 litra tego 🙄
anetakajper   Dolata i spółka
05 marca 2024 14:17
Katasia, jakoś to dziwnie pachnie? Moje konie nie należą do wybrednych więc mam nadzieję, że będą jadły.
Mój Zwierz po suplementacji selenu tabletkami tierlieb i później granulkami sukcesu (nie pamiętam dokładnie ale podawałam w sumie z 2-3 mce) ładnie wszedł ze sporego niedoboru selenu w środek normy.
anetakajper, nie mam pojęcia o co chodzi, bo jak dla mnie raczej neutralne, ale nie próbowałam jak smakuje, może jest paskudne, jutro sprawdzę
Hm czytam, że w chevinalu jest i biotyna i cynka. Czy razem z tą biotyną nie przedawkuję?
Dzionka, Nadmiar biotyny jest wydalany razem z moczem, więc teoretycznie nie, ale w praktyce, u ludzi, podobno mogą wystąpić np. bóle brzucha i biegunka, jeśli organizm sobie nie radzi z tym nadmiarem (bo było stosowane długotrwale), więc no.....
ja nie wiem, chyba na Twoim miejscu zostawiłabym tylko ten Chevinal, skoro nie masz jakiejś masakry kopytowej.
PS: sorki, że Ci odpisuję w każdym wątku, ale też się zastanawiałam nad powrotem do biotyny i dziś miałam rozkminę ^^' pt ile czego mogę dać i któremu koniowi przy tym co aktualnie dostają....

anetakajper, Pati2012, Dzięki! Ooo, nawet nie zauważyłam tego w płynie.... 😀
Z tym wybrzydzaniem na różne suplementy czy pasze to nie jest tak, że konie nie lubią - większość musi poznać i zaufać, żeby bezpiecznie (z punktu widzenia konia) to jeść. Ja zawsze każdy nowy suplement czy paszę zaczynam podawać od naprawdę mikro-dawki i zwiększam jak do rana jest zjedzone - zmieszane z tym co do tej pory dostawały. Po dwóch, trzech karmieniach wszystko okazuje się jadalne 😉.
Sankaritarina, nie ma masakry, tylko sierść zaczyna się łupieżyć i wygląda tak matowo i niezdrowo. Spróbuję z chevinalem, jak będzie za mało to dorzucę dodatkową biotynę :>
Tutaj dopytam, bo nie zauważyłam, że wpis poszedł w nie ten wątek...
Jak długo może stać otwarty Chevinal?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2024 10:40
Tu są wyniki selenu, zapisałam daty badań krwi.
Selen z Mebio zaczęłam podawać w połowie września i dostawał go do połowy grudnia.
W tym czasie po raz pierwszy od lat nie dostał iniekcyjnie selenu.

Ja już naprawdę dużo suplementów z selenem przejechałam z rynku.
Mebio dostawał w dawcę 50ml dziennie.
522B54F8-0BB0-44BD-BA2C-20E3938A79AC.jpeg 522B54F8-0BB0-44BD-BA2C-20E3938A79AC.jpeg
Hm czytam, że w chevinalu jest i biotyna i cynka. Czy razem z tą biotyną nie przedawkuję?
Dzionka, jeśli z tą biotyna z linku wyżej to nie masz jak przedawkować, bo 15mil. tego preparatu to jest np. 10% dziennego średniego zapotrzebowania na cynk. innymi słowy- mało produktu w produkcie tam jest.

Jeżeli natomiast jak piszesz dalej masz matową sierść i łupież to imho dodaj cooper vita (albo podaj tubę copper max rozdzieloną na dwa razy) i podawaj kentacky karron oil.
Copper max + kentucky karrron oil to jest taki gwarant "zdrowego i błyszczącego" konia na wiosnę.
Tutaj dopytam, bo nie zauważyłam, że wpis poszedł w nie ten wątek...
Jak długo może stać otwarty Chevinal?

Sivrite, do daty ważności podanej na opakowniu.
Jednak musisz go regularnie porządnie wstrząsnąć/ zamieszać.
lusia722, nie no, pisałaś o „nieznacznej poprawie”, a tu jest prawie 60 jednostek, to ładna poprawa.
U mojego z 90,68 spadek na 53,54 w ciągu 4 miesięcy podawania Mebio 😂 najwyraźniej nam się nie przyjęło po prostu.
Kotbury, nie ma "zużyć w 3/6/12 miesięcy od otwarcia"?
Sivrite, zrób mi zdjęcie nalepki z serią. Bath number.
Kotbury, nie mam, chciałam wiedzieć, jakie opakowanie mogę kupić na jednego konia, żeby mi nie wyszło zanim skarmię. 😅 Dając ilość dla mało pracującego.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2024 15:54
Fokusowa, po selenie z Hesta miałam lepsze osiągi w tym czasie, ale kucyk nie chce już tego jeść nawet w meszu
lusia722, a to prawda, na poprzedniej paszy mój też trochę marudził na cynk Hesta głównie. Selen trochę lepiej, a bez marudzenia jadł miedź. Teraz na obecnej paszy całe szczęście zjada wszystko.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2024 19:19
Fokusowa, na Hesta Cynk obraził się już dawno temu😂
ash   Sukces jest koloru blond....
07 marca 2024 18:49
U nas też selen wyszedł nisko,bardzo nisko.
Zamówiłam dziś selen z Foranu bo mają dobre suple ( ukochany Chevinal). Stosowaliście VSL selen?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 marca 2024 23:15
Ta, moja kobyła po mięśniochwacie wypiła baniak VSL i Neutrolac. Efekt widoczny. Potem wjechała już Hesta Plus Selen i teraz przy powrocie do roboty Neutrolac.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 marca 2024 08:09
Dzionka, śmiało możesz łączyć Chevinal i tą biotynę z cynkiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się