dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Potwierdzam super kontakt z Foran.net.pl i błyskawiczne wysyłki suplementów plus dodatkowo próbki pasz RedMils. Gdyby nie fakt, że mam paszę w cenie pensjonatu - pewnie bym rozważała współpracę 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
29 kwietnia 2024 22:39
fakt, że opieka na klientem jest ze wszech miar miła, i to mimo, że uprzedziłam, że mam tylko jednego, wybitnie nie sportowego konia, i że zakup nieomal hurtowy, to tylko ten jeden koń 🤣 a jednak dostaję próbki, a kalendarz 2024 ujął mnie bardzo 😉
Perlica, jezusie, gdzie ja powiedziałam, że Foran jest zły? Nigdzie. Wrzuciłam zdjęcia etykiet, bo uważam to za zabawne, że są 3 różne dawkowania. Tyle i tylko tyle. Ja swój rozum mam i umiem sobie prawidłowe dawkowanie znaleźć. Nigdzie nie powiedziałam, że produkt jest zły, ot ktoś dał ciała w tłumaczeniu etykiety - kto to mnie nie obchodzi. Ale wrzuciłam to też jako info, żeby sprawdzać dokładnie, bo nie wszyscy znają angielski i nie porównają polskiej etykiety do oryginalnej, a jak wiemy przedawkowanie supli lub podanie ich zbyt małej dawki mija się z celem.
Nie czepiam się, że Fenix jest na etykiecie, ale kotbury zażarcie mówi, że foran.net to "zły" sklep, a mają produkty również z ich dystrybucji.

kotbury, po pierwsze - edytuj posty. Po drugie - w etykiecie nie ma nic złego, ale produkty pochodzą m.in. z Waszej dystrybucji, więc jechanie po sklepie jest dziwne. Po trzecie - no akurat zamówiłam dwa produkty - B Complete i elektrolity. Byłam w stajni i z ciekawości sprawdziłam jaka etykieta jest na elektrolitach, bo nie sprawdzałam wcześniej. I ubawiło mnie, że jest to produkt pośrednio od Fenixa, który jest wg Ciebie jedynym słusznym źródłem Forana, a sprzedaje go sklep, którego ewidentnie za coś nie lubisz. Miałam telefon przy sobie to zrobiłam zdjęcie, to chyba legalne?

PatrykGorczyca, muszę się zgodzić, że przez wiele lat Foran = Chevinal i nie było słychać o innych suplementach tej firmy. Kłuje mnie w oczy reklama, tak samo jak w postach kotbury (żeby zaraz nie było, że jestem stronnicza).

_Gaga, BUCK, mam takie same doświadczenia. Kupiłam raz przez allegro od nich i teraz przez stronę - szybko, z gratisami, z katalogiem produktów itp, bardzo na plus, do tego w promocji,

Jeszcze raz podkreślę - nigdzie nie neguję skuteczności, jakości czy czegokolwiek w kontekście supli firmy Foran.

Wrzuciłam zdjęcia błędnych etykiet, żeby inni mogli zwrócić uwagę czy na pewno podają dobre dawki, żeby po prostu mieć z tyłu głowy, że istnieje możliwość błędu (nie myli się tylko ten, kto nic nie robi w końcu).

Dostałam w zamian opieprz, że kupiłam z nie tego sklepu co trzeba, że to w sumie moja wina, że etykieta jest błędna, że powinnam sprawdzać dawkowanie na stronie, której twórców i właścicieli g*wno obchodzi, że jest nieczytelna na telefonie, ale linkiem dostałam w twarz, żeby na pewno go otworzyć - jako jedyne wiarygodne źródło informacji. I do tego mam wąty, a nie do sensowności suplementowaniem Foranem.

Może teraz będzie jasne i zrozumiałe, bo bardziej już nie umiem xD
Fokusowa, jeśli poczułaś się urażona to przepraszam.
Ja odpowiedziałam na pytanie o dawkowanie i odesłałam do info, gdzie mam pewność, że jest na bieżąco. Założyłam, że twoje pytanie wynika stąd, że ani od sprzedawcy, ani na stronie skąd kupiłaś, ani na etykiecie nie znalazłaś info, które ci potrzebne.
I tyle.

A zmieniając temat ale zostając w koniach i ich suplementacji:
- dalecy znajomi dostali "bliski nam" temat pracy na zajęcia. ja się tam nie wypowiadam (nie mogę) z racji min. tego, czym się zajmuję.
Będę wdzięczna za wypełnienie ankiety:


https://www.survio.com/survey/d/K9N7L3O9S4O5C4M4F
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2024 10:29
kotbury, Tylko, że nie było żadnego pytania.
Fokusowa,
Pozdrawiam Forana i ich jakże jasne wskazówki dawkowania 😂

Ankieta wypełniona 👌
ja też wypełniłam, ale nie wiem czy dobrze, bo jestem ułomem i nie wiem czego mogę oczekiwać od supli w formie pelletu, chyba nie zaczaiłam pytanka
Perlica, same 🙂 Na pytania jakie wyzwania przede mną stawia suplement w formie pelletu napisałam, że otwarcie wiaderka.
Dobra, bo ja zaraz nabawię dwubiegunówki.
Co to się dawało na te ruje?
Magnez z tryptofanem oraz niepokalanek?
Na Venus mnie nie stać, bo cena zabija.
Coś polecanego jeszcze jest? mam na myśli gotową mieszankę , a nie pojedyncze zioła?
Ktoś testował może ten produkt?
https://www.ntb24.pl/LPC-ESSENTIAL-OESTRO

z gotowców jest Dodson Stroppy Mare - całkiem ziołowy, NAF Oestress i Cortaflex No More Moods - oba z niepokalankiem i dodatkiem magnezu.

Te znalazłam jak kiedyś szukałam takiego preparatu, ale uczciwie mówię, że żadnego ostatecznie nie spróbowałam, więc żadnego nie polecę.

Skład NAF jak coś jest na stronie producenta, bo w PL większość sklepów nie podaje???
https://www.naf-equine.eu/uk/calming/oestress
ekhem, dziekuję.
NAF kurczaki drogi, jak Venus.
Cortaflex wychodzi najtaniej w sumie. Ktoś próbował?👀👀👀👀
Dodson też bardzo korzystny cenowo.
Ktoś potwierdzi działanie?

W sumie jak tak przeliczę to Cavalor nie wychodzi tak drogo: 584 pln starcza na 3 miesiące, więc 190 pln miesięcznie, a ma i niepokolanek i magnez, więc nic dodatkowo bym nie dawała.

Z trzeciej strony sam niepokalanek 62 pln i do tego magnez z tryptofanem tez 60 pln, ze strony dla konia.pl, więc mam za 122 pln na miesiąc.
Sam niepokalanek podobno jest niesmaczny... ja dlatego się nie skusiłam, bo moja kobyła lubi powybrzydzać. Z drugiej strony, ten preparat LPC co podlinkowałaś wyżej też wygląda fajnie, a ma tyle samo niepokalanka co Venus i wychodzi niewiele drożej od samych komponentów. Cortaflex podaje jakieś bycze ilości ekstraktu w składzie, jestem bardzo ciekawa jak działa.
Perlica, jak dla mnie to te preparaty nie działają nic xD ale może zależy jakie masz problemy. Moja kopała po boksie i kwiczała w rui. Podawałam Stropy mare, niepokalnek sam oraz Naf.

Jedyne co pomogło to po prostu hormon xD
ekhem, dobrze, że piszesz że to niesmaczne.To nie będę ryzykować.
Cortaflex wyglada, że mega skuteczny powinien być. Ogólnie działają ich preparaty i na konie i psy, więc czemu nie.
xxagaxx, a jaka cena hormonu na miesiąc? i podaje się do jedzenia? w jakiej on jest formie?
Perlica, altrenogest. Sprawdź Regumate Porcine.
espana, sprawdziłam u weta, 500 pln za dwie miesiące.
To na 1 ogień idzie cortaflex bo taniej, jak nie zadziałą to pewnie hormon.
Perlica, No to jest jedyną rzecz która daje efekt 100% na problemy rujowe . Ja płaciłam 400pln wtedy starczyło właśnie na ok. 2 miesiące efekt był pol roku gdzies. Potem wróciło 😅
Perlica, potwierdzam, u nas też suple nic nie dały. Pojemnik starcza gdzieś na 2-3 miechy, efekt (trochę jak u ludzi) zaczął być po około 6 tygodniach. W tym roku od razu zaczęłam dawać w lutym i trzymam ją do okolic października, potem robię przerwę.
ekhem, fakt, niepokalanek jest niesmaczny. U mnie jak niepokalanek jest w paszy, czy nawet w meszu to kon nie ruszy za Chiny. Perlica,
czy ktoś podawał ECLIPSE Biomagnesium? Wyszedł mi fosfor poniżej normy... znów i nisko magnez, a to wydaje się 2w1
Ja używałam, i dosłownie wczoraj odsprzedałam haha
U mnie na sam magnez się sprawdził, naprawdę mało go poszło a wynik podskoczył, dawałam trochę większą dawkę niż jest w zaleceniach. A no i jest w postaci proszku, nie granulatu jak było napisane na opakowaniu i tylko dlatego puściłam dalej.
Dzień dobry.
Czy jest tu osoba, która używa witamin z Dolfos? Interesują mnie Calvet bądź Horsemix Universal, czy ktoś mógłby się o nich wypowiedzieć?
BUCK   buttermilk buckskin
11 maja 2024 16:36
używam Calvet od około 6-8 lat, używam bo potrzebuje wapń oraz aminokwasy i drożdże, jest super 🙂
Rabarbarrr, calvet super od lat stosuję właśnie jako źródło aminokwasów.
Te ogólne to tak bez szału.
Ale dla źrebaków czy dla klaczy fajnie mi się sprawdziły
Rabarbarrr ja używam Horsemix już chyba z 4 lata (czasem na przemian z innymi co prawda) i koń nigdy w badaniach krwi nie miał żadnego niedoboru, więc mogę polecić 😉 jedyne co to szkoda że proszek a nie granulat
Rabarbarrr, ja daje horsemix i jestem mega zadowolona. Super wyniki krwi, tylko selen podaje od czasu do czasu.
Wrzucam porównanie wyników badań Argo z 26.01 i 9.05. W styczniu magnez i selen przy dolnej granicy normy, w lutym z Cavaliady przywiozłam suplementy z Nuveny. I o ile selen ładnie się uplasował w środku normy, tak magnez spadł poniżej.
W drugim badaniu, uprzedzając pytania, koń z gorączką, stąd wywalone SAA, oraz zastanawiający poziom miedzi.
EDEEAEDB-4D8A-4390-84B2-00170E36E723.png EDEEAEDB-4D8A-4390-84B2-00170E36E723.png
ECF85BC4-A863-480B-B9F1-9BFCCAE17468.png ECF85BC4-A863-480B-B9F1-9BFCCAE17468.png
U mnie po długotrwałym stosowaniu magnezu z nuveny nie było spadku, ale poprawa minimalna. z 0.710 na 0.720 .. cynk też niestety słabo wypadł po ich suplementach. Aktualnie magnez podkowa, cynk tierlieb i w końcu mamy poprawę
espana, ich magnez z tego co pamiętam jest bardzo rudy, co oznacza, że to najtańszy, gówniany tlenek magnezu paszowy z dużą ilością żelaza, które blokuje wchłanianie magnezu... Też się kiedyś na niego nacięłam...
Katasia, tak, brązowy proszek. Teraz kupiłam tabletki z Tierlieb, tam jest magnez w 2 postaciach, mam nadzieję, że działający.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się