dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Usagi, hej,

ja polecam tak:
Zawsze przy zmianie stajni probiotyki kompleksowe.
Ja ci polecę z forana Nutri guard extra.

Co do uspokojenia to to z forana ten preparat jest oparty o tryptofan i magnz. ale sa konie, które na to akurat nie reagują tak jak np. na specyficzne zioła. więc z uspokajaczami trzeba p prostu próbować.

Przy długim transporcie konie mają głowę nie w dole przez długi czas i po transporcie warto podać coś na rozszerzenie drug oddechowych.
Tu ci z forana polecę preparat air vent. Jest też w formie tubostrzykawy do podania od razu po transporcie albo w trakcie właśnie.
Jakie witaminy polecacie dla roczniaka?
Hej, wyszedł nam niedobór magnezu, znacie jakiś konkretny i sprawdzony produkt czym najlepiej go podbic?
Mojemu magnez ładnie odbił na tym suplu: https://sklep.hippovet.pl/produkty/mebio-magnez-12l/
sulikoo, super jest też magnez z Hippolyta.
Usagi   Unikalne ciasteczko
24 kwietnia 2024 12:08
kotbury, bardzo dziękuję 🌷
Tylko widzę, że ten Foran Nutri Gard to są prebiotyki, a wspominasz o probiotykach. Generalnie lubię forana, więc chętnie zdam się na tę firmę. Ale teraz nie wiem czy nie szukać czegoś z probiotykami właśnie? (np. biogen-k/ biocell probiotic)
Usagi   Unikalne ciasteczko
24 kwietnia 2024 12:51
nie mogę już edytować
kotbury, przejrzałam wątek i widzę, że już pisałaś o nowej wersji tego produktu, nadal niedostępnej na oficjalnej polskiej stronie forana.
Kiedy najlepiej zacząć to podawać?
Usagi, na foran.net mają już podobno nową wersję, tylko stary opis składu na stronie, pisałam jakiś czas temu zapytanie i pisali, że mają nową wersję, ale dla pewności możesz do nich napisać - odpowiadają szybciutko. Ja kupiłam od nich, ale przez allegro, bo akurat była wielka zniżka na dni allegro i dostałam już nową wersję, ale ze starą naklejką z tłumaczeniem na pl, oryginalna naklejka jest z nowym składem i na allegro opis jest dobry 🙂
Usagi   Unikalne ciasteczko
24 kwietnia 2024 19:24
Katasia, oo to ciekawe co piszesz, dziękuję za informacje 🙂 🌷 No właśnie teraz też mają jeszcze promkę, odezwę się do nich.
Usagi   Unikalne ciasteczko
25 kwietnia 2024 02:41
Okay i doczytałam, że to nie jest "oficjalna polska strona forana" 🙃 ale już nie mogę edytować
hej hej, wyszła nam w badaniach krwi trochę słabo morfologia, bez tragedii, ale troche tam szarego i czerwonego się pojawiło.
Zalecenia od weta to probiotyk, makuch/czarnuszka i zioła np czystek pokrzywa.
Z całego zestawu wchodzi tylko probiotyk i pokrzywa, co jeszcze mogę podawać? Kobył jak wyczuje coś czego nie lubi to nie tknie całego posiłku...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 kwietnia 2024 09:34
Koniuszek, coś szarego coś czerwonego 😂 to nikomu nic nie mówi, łatwiej byłoby wróżyć z fusów. Wstaw wyniki badań, będzie łatwiej... 😉
Właśnie wetka nic mi nie powiedziała konkretnego, tylko że ,,warto ją czymś wspomóc'' i tyle, podała przykłady czym, ale no nie je niestety.
Wieczorem wstawię bo teraz nie mam przy sobie 🙂
kotbury, bardzo dziękuję 🌷
Tylko widzę, że ten Foran Nutri Gard to są prebiotyki, a wspominasz o probiotykach. Generalnie lubię forana, więc chętnie zdam się na tę firmę. Ale teraz nie wiem czy nie szukać czegoś z probiotykami właśnie? (np. biogen-k/ biocell probiotic)

Usagi, tam są pro, pre i post biotyki.
Preparat ten owocuje "zmianą na prawidłowe " ph kału. To jest game changer bo uzyskujemy dzięki temu równowagę "w całym koniu". Jesienią zespół, który go tworzył broni pracę. Super badania zrobili. Jak będzie po obronie będę mogła je upublicznić.
Może nawet zorganizować live z wetami od nich. Będzie można wtedy zadawać pytania itd.

Świeże (prosto z linii) preparaty będą za około 2 tygodnie, w sklepach już.
Koniuszek, to poproś wetkę o przesłanie Ci wyników.
Ok, mam. Nie przechodziła w ostatnim czasie żadnej infekcji, do tej pory wyniki zawsze idealne
wyniki krwi.png wyniki krwi.png
kotbury, https://foran.net.pl/produkt/foran-nutri-gard-extra/
to jest nowa wersja czy stara?
ktoś podaje swojemu kopyciakowi Foran Hoof Aid ? czy wasze też intensywnie pachnie jakimiś ,,perfumami,, ? moja w zasadzie wszystkożerna klacz odmówiła jedzenia jak to domieszałam a nie dałam nawet pełnej zalecanej dawki na początek
anetakajper   Dolata i spółka
25 kwietnia 2024 14:32
blucha, moje jedzą bez problemu. Też pachną intensywnie.
Pozdrawiam Forana i ich jakże jasne wskazówki dawkowania 😂
IMG_4615.jpeg IMG_4615.jpeg
IMG_4616.jpeg IMG_4616.jpeg
IMG_4681.jpeg IMG_4681.jpeg
epk, nowa i widzę, że zmienili już opis na stronie na aktualny 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
27 kwietnia 2024 21:45
Fokusowa ale im ktoś skopał wydruk.... i że nikt nie sprawdził ? na tej naklejce ''po polsku'' mniejsze konie mają dawkę dwa razy taką jak duże
BUCK, generalnie obie etykiety i dawkowanie ze strony się różnią, każde podaje co innego.
Ale tak, ktoś mógłby to sprawdzić, bo niezły babol z tego wyszedł.
sprawdziłam na Foran Aid też inne dawkowanie na stronie inne na nalepionej etykiecie
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2024 05:39
kotbury, na pewno będzie mieć info na ten temat 🌷
Tak w temacie Forana, który jest teraz popularny w wątku- czy stosował ktoś ost-o-flex? Nie ma problemu ze zjadaniem? Chodzi mi tylko o to, czy konie nie wybrzydzają przy nim.
BUCK   buttermilk buckskin
28 kwietnia 2024 10:11
podawałam swojemu, jadł i bardzo podobała mi się reakcja stawów, jest na tyle niezły że i ja się podłączyłam 😉
Pozdrawiam Forana i ich jakże jasne wskazówki dawkowania 😂
Fokusowa, foran.net.pl to NIE JEST OFICJALNA STRONA PRODUCENTA!!!
To jest osoba,która sprzedaje te suple. I tyle.
Nie widzę dokładnie na zdjęciu dystrybutora. Obstawiam również tą firmę. Stąd "skopane" etykiety.

Dawkowanie dla B complete jest takie:
konie małe (kuce) i źrebaki - 15ml
konie większe niż 300 kg i roczniaki = 30 ml/doba.

Ogólnie przy tym suplemencie nie powinno się przekraczać 60ml/doba- nawet w przypadku dużych koni, chyba, że ktoś ma już ewidentne wskazania weterynaryjne.

sprawdziłam na Foran Aid też inne dawkowanie na stronie inne na nalepionej etykiecie
blucha, nie ma co sprawdzać bo można się rozminąć , ze względu na warianty produktów (partie) na kraje.

To jest nasza strona:
https://fenix.net.pl/

Tu są najaktualniejsze dane. Bardziej aktualne niż na stronie producenta oryginalnej czasem, bo oni jak sobie zmienią coś na Irlandię i UK, to nie zawsze jest adekwatne do tego, co jest u nas w sklepach. A i była sytuacja, że po zmianie receptury, nie zdążyli opublikować tego online od razu.

Jak macie pytania to możecie do mnie na priv pisać, albo najlepiej na maila ze strony. My jesteśmy w codziennym kontakcie z centralą i z dietetyczkami i ich vetami. zawsze dostajemy odpowiedź i wszystko jest wyjaśniane.

kotbury, ale ja się odnoszę do suplementu/producenta jako takiego jako Foran, a nie do konkretnej strony.

Dystrybutorem jest Red Mills Polska.

Swoją drogą - co mnie obchodzi czy coś jest oficjalne czy nie? Sklep nazywa się Foran, reklamuje się jako Foran, dlaczego ja mam szukać czy to faktycznie Foran? Niech oficjalny dystrybutor w Polsce się tym interesuje, a nie konsument, który najwyraźniej jest wprowadzany w błąd.
Foran powinien się zainteresować, że ktoś sprzedaje jego produkt z takimi błędami. A że sprzedają taniej (promocje), to przeciętny konsument kupi u nich.

I akurat adres strony „fenix.net” wygląda na fejk dużo bardziej niż „foran.net”…
Już pomijam fakt jak bardzo kijowo ten fenix jest zrobiony, bo na telefonie wygląda jak padaka, załączam zdjęcie..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się