Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Może ktoś polecić kask na szeroką głowę? Po za Uvex Exxential II wszystkie, które córka mierzyła cisną ją w skronie, a rozmiar większe spadają na oczy. Najchętniej z szerokim daszkiem.
Może ktoś polecić kask na szeroką głowę? Po za Uvex Exxential II wszystkie, które córka mierzyła cisną ją w skronie, a rozmiar większe spadają na oczy. Najchętniej z szerokim daszkiem.
Agaxx, z tym to nie jest niestety tak łatwo, bo cały kształt czaszki ma znaczenie. Albo kask leży albo nie najczęściej.
U dzieci jak rosną to jeszcze dochodzą takie dziwne schematy wzrostu - czaszka nie rośnie wszędzie równo, tylko czasem pójcie w górę, a dopiero po jakimś czasie w obwód.

Agaxx, z tym to nie jest niestety tak łatwo, bo cały kształt czaszki ma znaczenie. Albo kask leży albo nie najczęściej.

kotbury, prawda, ale są kaski bardziej podłużne i bardziej okrągłe. Ja mam jakby podłużną głową i mnie niemal wszystko ciśnie przód tył, a na boki mam luz 😑 Tak więc pytanie uważam że zasadne. Przymierzyć warto zdecydowanie, ale fajnie mieć rozeznanie zanim się pojedzie mierzyć i zamiast 100 kasków sprawdzić 10.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 grudnia 2023 19:58
Agaxx, sprawdz KEP. Moja koleżanka ma podobny problem i KEP jej nie uciska.
Dzięki 🙂 przymierzymy KEP . Córka ma 15 lat także kształt głowy raczej jej się już nie zmieni.
Potwierdzam, jestem jajogłowcem i w Kep nic mnie nie ciśnie i leży elegancko
Hej da się gdzieś dokupić te pianki wyściełające kask od środka co są mocowane na rzepy? Do jedna albo kepa?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 lutego 2024 07:32
mindgame, można w każdym sklepie, który oferuje te kaski.
Może podpowiecie - szukam kasku nie za miliony monet, rozmiar 55. Przymierzałam Uvexa i mi kompletnie nie leży, Casco lepiej, ale przynajmniej ten egzemplarz co miałam to uwierał mnie po jednej stronie plastik z tej regulowanej „obręczy”. PE jest całkiem, ale też nie idealny. W jakiej firmie mogę szukać innego kształtu niż ma Uvex i Casco?
Fokusowa, może Busse?
Fokusowa, a Horze Halorider? Mam taki kask, calkiem spoko jest i nie za miliony.
Sankaritarina, Haloridera mam teraz, takiego już wiekowego 😅 i poci mi się w nim głowa bardzo, do tego jest zwyczajnie za duży (57, nie wiem jak to się stało, kiedyś na mnie pasował, teraz mi tak zjeżdża na oczy, że jak nie poprawie to muszę głowę do góry zadzierać, żeby widzieć). Wolałabym coś z lepszą wentylacją.

Evka, Sprawdzę.
A jaki Casco mierzylas? Bo ja np w mistrallu się czułam źle, ale champa uwielbiam.
Kep może?
Fair Play?
faith, mistrall 2. O kurcze, myślałam, że dana firma ma mniej więcej takie same „skorupy”.
Kep już trochę wykracza poza założony budżet, przymierzyłam jeden w stajni i nie leżał, ale nie mam pojęcia jaki to był model.
Ten PE Odyssey na ten moment leży najlepiej, Fair Play chyba ma bardzo podobne z wyglądu. Postaram się przymierzyć jakiegoś.
Fokusowa, ja też w Casco Mistrall czułam się i wyglądałam źle, ale właśnie Champ rewelacja. Kocham ten kask miłością wielką i bardzo mi smutno, że powoli muszę myślec nad zmianą, z uwagi na wiekowość kasku 🙈
BUCK   buttermilk buckskin
08 lutego 2024 12:55
mam Casco, z 'na zawsze' włożoną wkładką zimową taką co i uszy zasłania i jest zajebiście niezależnie od pogody. w uszy nie wieje, co kocham, nigdy za zimno, nigdy za gorąco, ideolo, jedyne to lekko tłumi dźwięki i jak ktoś coś pyta z oddali to akurat mowa nie przebija się precyzyjnie przez te nauszniki, ale motorowe wszelkie słychać, po prostu 'miodzio' nie kask
Przymierzałam dzisiaj KEP i KASK. Żaden z nich nie leży na mojej głowie. Zamówię jeszcze tego Champa Casco i jak też nie będzie pasował to się poddaje 😂
Czy w kaskach GPA First Lady jest możliwość regulacji wkładkami? ( I czy pasują wkładki classic) Zamówiłam 58, ale obawiam się że będzie za duży
Doomi, nie ma
Może podpowiecie - szukam kasku nie za miliony monet, rozmiar 55. Przymierzałam Uvexa i mi kompletnie nie leży,
Fokusowa, uvex ma 4 modele skorupy - każda ma iny kształt.
Do tego jest regulacja i obwodu i położenia na głębokość. Jeśli sprzedawca ci nie asystował i nie próbował na tobie różnego osadzenia tego kasku na głębokość to zdarza się, że nawet model, który "nie pasuje", jednak pasuje.
kotbury, poza nie pasowaniem to ten Uvex był zwyczajnie tandetnie wykonany, tu plastik odstawał, tu nie domalowane itp, nie wyglądał ładnie. Dlatego w Uvexie nie szukam. On mi w ogóle do głowy nie dolegał oprócz tej regulowanej „opaski” i brzegów.

KASK i Kep na przykład w ogóle nie trzymały się mojej głowy przy potylicy. Niezależnie od modelu, rozmiaru, każdy z nich mi spadał jak się schyliłam.

Mam jeszcze tego Casco Champ na liście do przymiarki, ale stacjonarnie nigdzie go nie ma, więc muszę zamówić.
Mam pytanie, czy jak przyp***le kaskiem w gałąź, albo spadnie na niego strzemię to jest nie do użycia? Tacy właściwości? Co jest dopuszczalne? Ja często mam wypadki tego typu, czasem kask mi spadnie i chyba musiałabym co 3 miesiące kupować😑
shewolf, kurde... to zależy niestety, od siły tego walnięcia.

Imho po kilku takich np. gałąź, strzemię, upadek niestety tak.
Chodzi o to ile siły uderzenia pochłonęła skorupa. To są polimery twarde. Czyli nie oddają tej energii (jak coś, co sprężynuje) tylko ona będąc pochłaniana przez kask uszkadza jego strukturę. To widać doskonale na rtg.
Nam np. ludzie przysyłają kaski na reklamacje, niby, że nowe i na pewno nie po upadku i , że niby tylko się paseczek urwał. A my to bierzemy na rtg a tam w środku pani cały kask "w błyskawicach".
Taki kask, który przyjął już sporo takiej energii po prostu przy następnym walnięciu nie ma już jej jak przyjąć bo tam są wewnętrzne pęknięcia.
O kurcze.
Gdzieś kiedys krążył filmik, na yt chyba jak rozcinali taki kask po upadku i w środku był cały połamany, kojarzy ktoś?
Charles Owen ma taki materiał
Daaaawno daaaawno nie jeździłam w kamizelce, a tu zmieniam dyscyplinę i przydałaby się. W czym się teraz jezdzi? Powiedzmy, że cena nie gra wielkiej roli, liczy się bezpieczeństwo i wygoda, fajnie jakby kamizelka była w miarę możliwości lekka i żebym się w niej nie gotowała. Przyda mi się na skoki i okazyjne crossówki.
Mo B., komperdell jeśli mówisz o zwykłej, nie wybuchowej
Wiem że są tutaj użytkownicy kasku casco Master 6
Przymierzam się wstępnie do zakupu ale nigdzie nie mogę go obejrzeć na żywo Dlatego też moja prośba czy ktoś mógłby wstawić zdjęcie od środka jak on wygląda ewentualnie napisać mi czy w środku wygląda tak jak większość kasków tej firmy.
Zazwyczaj wewnątrz te regulacja mi się rwała
W moim kasku zepsuła się regulacja obwodu. W sumie ciężko powiedzieć co się stało, jeden pasek tak jakby się odczepił, ale nie jest wyrwany
Chciałabym to gdzieś naprawić, bo sama nie daję rady. Czy jest coś takiego jak jakiś serwis kasków, który by to ogarnął?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się