Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

777, nie, Fair Play i BR to nie to samo.
Czardasz, Ale wyglądają identycznie i wzory kasków mają identyczne
777, tak, są też takie same kaski od Equitheme i inne firmy. Robi je po prostu pewnie jedna fabryka i nakleja różne znaczki dla każdej z firm. Niektóre subtelnie różnią się wzorem. Ale są produkowane dla różnych firm. Nie skumałam że pytasz o wzór kasku
Straszna masowka....
Czy jak miałam Exxentiala II zwykłego, to ten z mipsem będzie pasować bez problemu, w tym samym rozmiarze?
malaga, powinien. Jeślimiałaś dobrany rozmiar dobrze (nie za ciasny) to bez problemu. Ale będziesz miała wrażenie takie inne po nałożeniu, że kask ci tak trochę "pływa" na głowie.
kotbury, dzięki! W takim razie zamawiam i zobaczymy jakie będą wrażenia 😁
Melduję, że z Exxentiala pasuje ten sam rozmiar z mipsem, co bez. Wygląda się trochę jak grzyb, no ale cóż.. 😁
777 kaski Charlesa Owena są w także w wersji round, warto spróbować.
Agu, dziękuję. Sprawdzę bo jeszcze nic nie kupiłam
Macie jakieś fajne pokrowce na kaski do polecenia? Lepszy usztywniany? Miękki? Odgruzowuje swoje jeździectwo i wypadłam z trochę przez tą przerwę z tematów sprzętowych 😅
kotbury, Zastanawiamy się nad takim usztywnianym 🤔
IMG_4083.png IMG_4083.png
IMG_4084.png IMG_4084.png
galopada_, ja właśnie myślę czy mi się w niego zmieści KASK. Bo mam oryginalny taki plecaczek ale nie jestem zachwycona.
Hej,

jest ktoś w stanie powiedzieć, która kamizelka wybuchowa jest najlepsza? Jeśli chodzi o ochronę i wygodę?
BUCK   buttermilk buckskin
24 kwietnia 2024 14:59
jakkolwiek dziwnie to brzmi, zapytaj Darię Kobiernik, J.Krukowskiego lub innego WKKWistę
Bajahorses, od ponad 4 lat jeżdżę w kamizelce Helite, tej ze zdjęcia poniżej. Jestem mega zadowolona jeśli chodzi o wygodę i spróbuję Ci wytłumaczyć dlaczego, tylko nie wiem czy dobrze to zobrazuję 😅

Przymierzałam parę razy kamizelki tego typu jak Freejupm, bo są bardziej przylegające i przez to mniej widoczne. Ale właśnie przez to, że one są takie 'lejące' i dopasowują się do ciała trochę to strasznie mnie denerwował ciężar naboju.
Ta Helite jest ze sztywniejszego materiału i jakoś tak inaczej się rozkłada ten ciężar.
Może to być tylko moje subiektywne odczucie, ale no tak to u mnie jest 😉

Jedyne co mi w niej przeszkadza to strasznie długie te paski z rzepami, serio, mam rozmiar kamizelki S, mam naprawdę czym oddychać i mimo to tymi paskami to prawie pod pachy sobie sięgam 😅
Turtle-black-airbag_ml.jpg Turtle-black-airbag_ml.jpg
jakkolwiek dziwnie to brzmi, zapytaj Darię Kobiernik, J.Krukowskiego lub innego WKKWistę
BUCK, niewiele powiedzą mądrego naprawdę bo i tak jeżdzą ze zwykłą pod spodem.
Tylko głupek by załozył na kros samą wybuchówkę.

Tylko głupek by załozył na kros samą wybuchówkę.


Tak to chyba nawet nie można wystartować w WKKW. W samej wybuchowej.
Czy zmienili przepisy?
Rozważam kupno kamizelki. Nie jeżdżę wyczynowo, nie skaczę żadnych większych przeszkód, ale z racji posiadania płochliwego konia i krótkich nóg dość często zdarza mi się wylądować na ziemi. Niestety czasy kiedy można było bezkarnie spadać i nic nie bolało minęły już raczej bezpowrotnie. Czy takie nieco bardziej budżetowe kamizelki (znalazłam kilka za 300-400 zł) chroniące tylko plecy i kość ogonową faktycznie trochę chronią kręgosłup i sprawdzą się przy jeździe rekreacyjnej? I pytanie jeszcze o wybór rozmiaru, jeśli mam krótki tułów i teoretycznie pasowałaby ska, ale mam spory biust to się wcisnę? One są jakoś regulowane w szerz? Nigdy nie korzystałam z kamizelki i jestem całkowicie zielona w temacie.


Tak to chyba nawet nie można wystartować w WKKW. W samej wybuchowej.
Czy zmienili przepisy?

Puma, nie zmienili i nie zmienią (chyba, że komuś odbije).
O realne działanie wybuchówek trzeba chyba pytać skoczków, którzy noszą same.

kotbury, ja się właśnie zastanawiałam ostatnio czy nie kupić wybuchowej zamiast tej mojej komperdell, czy na skokach, gdzie jak juz spadam to raczej z koniem i obok niego gdzieś lece a kon potem na mnie 😀 czy taka wybuchowa nie byłaby skuteczniejsza.
Ale boję się ze bym się kiedyś nie odpieła i potem już nigdy nie wsiadła na moją zeschizowaną babe 😀
xxagaxx, zobacz sobie jak są komory powietrzne w wybuchówkach zaprojektowane... i teraz pomyśl co się dzieje, jak trafiasz na ostry element (nie wiem, koziołek, kłódka od stojaka) akurat w miejsce styku komór.

Do tego- przy upadku tak naprawdę liczy się energia resztkowa. Nie ma wiarygodnych danych od producentów kamizelek (ja nie natrafiłam na takie) ile tej energii resztkowej 'zostaje w kamizelce' a ile wali w nas.

Nie jeżdżę w kamizelce (lenistwo), ale gdybym miała jeździć w kamizelce to samej wybuchówki bym nie założyła.


Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 kwietnia 2024 20:45
galopada_, w ten czarny mieszczą się kaski z wąskimi daszkami.
Constantia, masz może taki? Ciekawią mnie max wymiary kasku. Kupiłam ABUS pikeur AIRLUXE SUPREME wersję z mniejszym daszkiem więc powinno być chyba ok 🤔
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 kwietnia 2024 16:54
galopada_, mam taki. jutro mogę Ci go pomierzyć. Ja trzymałam w nim HKM Graz.
Constantia, będę wdzięczna za podanie wymiarów maksymalnych jeśli to nie duży problem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się