SIODŁA

Fokusowa, thorowgood?
Wlasnie przymierzalam t8 compact i super lezal, tylko niestety u mnie jest jeszcze problem z przesuwaniem sie siodla do przodu i w ruchu lecial na lopatki, ale jesli Twoj kon nie ma problemu z tym to powinien fajnie lezec. Przy podpieciu popregu cale panele rowno przylegaly do konia.
A plecy podobne z opisu do Twojego konia.
Kolor, Kent&Masters to ta sama fabryka co Thorowgood tylko Kent jest w skórze cały. Więc odpada.
Fokusowa, a to nawet nie wiedzialam. A model? Moze przystuly wychodzace z tylnego leku zniwelowalyby ten problem
Kolor, mam 4 przystuły w nim i nic nie rozwiązuje problemu, bo ta terlica nie pasuje. Plus ja nie szukam drugiego kenta ani nie chce ratować tego co mam, bo to siodło zostało tak fatalnie dobrane nie tylko do konia, ale i do mnie, że mi się noga w tybince nie mieści (mam 180 cm wzrostu i bardzo długie nogi).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 marca 2024 10:47
Fokusowa, A Beats? Bo oni właśnie terlice mają na taki kształt grzbietu. No tylko one szerokie też dla jeźdźca będą zapewne.
A jesteś pewna że dobry lek? Jeśli tył się podnosi to może być za szeroki lek.
faith, łęk był węższy, zmieniony na szerszy, na wszystkich konfiguracjach tył wstaje 😕 do kłębu jest dobra odległość, pod jeźdźcem przy anglezowaniu itp tył się unosi, ale przód nie pada na kłąb, dalej jest tam wystarczająco dużo miejsca.

Ikonic nawet w stój tyłem po prostu nie dolega do pleców tylko się unosi nad nimi.

Jakie zdjęcia mogę Wam zrobić dla dobrego oglądu sytuacji?

zembria, nie znam tej marki niestety, sprawdzę zaraz. Edit. Beats czy Bates? Bates to jest chyba lepszy Wintec? Jeśli tak to odpada, miałam Winteca kiedyś, bodajże 2000 i kompletnie mi nie pasowało.
zembria, a nie chodzilo ci o Bates?
Tak Bates to lepszy wintec.
A Andersz? U mojego konia tez czestym problemem w siodlach jest odstajacy tyl i w tym siodle nie bylo tego problemu. Swoja droga zaluje ze swoje sprzedalam bo moze dalo sie je jeszcze jakos przerobic.
fokusowa a kombinowałas z dopięciem popręgu? Asymetryczne zapięcie? Przystula balansowa? Popreg anatomiczny? Może być tak, ze trzeba będzie zrobić korekcję wypełnienia pod konkretny grzbiet żeby leżało, zwłaszcza jeśli to siodło używane - to dość naturalne że nie pasuje z miejsca na wszystkie grzbiety.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 marca 2024 12:11
Fokusowa, xxagaxx, tak, oczywiście! Autokorekta.
fokusowa ajm sorry, doczytałam teraz, za dużo postów i za szybko przybyło 🙂
faith, ale to było nowe siodło zamawiane i dopasowywane na tego konkretnego konia.. tylko no.. coś nie pykło.. mam popręg półksiężyc bez gum, zapięcie w każdej możliwej konfiguracji nie rozwiązuje problemu, ewentualnie niektóre ustawienia problem tylko pogarszają.
Było ponownie przepychane/dopychane tydzień temu i w dalszym ciągu leży fatalnie, ale osoba dopasowująca nie widzi problemu..
Szukam kogoś innego, ale widzę, że ludzie nie ogarniają tego typu pleców.
Plus właśnie, że ja nie chce tego siodła, nie pasuje ani do konia ani do mnie. Ręce mi opadają, serio 😕
Interesujące. A kto tak dopasowuje, możesz mi na priv napisać?
Skokówka to ma być?
Marnie znam się na skokowkach kurcze niestety...
faith, tak, skokówka. Napisze.
Fokusowa, też mam takiego konia teraz, do tego mega krótki grzbiet. Jak coś mi spasuje to dam znać 😎 Szukam Prestige w rozstawie 35 i szybciej chyba yeti znajdę. Popatrz jeszcze erre - mają modele z płaskimi terlicami
Zuzu., tylko Erre i sporo siodeł Prestige to już jest ponad mój budżet. Absolutny maks maksów to jest te 15 k, ale wolałabym coś do 11-12 😕
I mam takie same odczucia co do Yeti 😂
Dlatego ja poluję na używki na wełnie, cena nowych siodeł to jest jakiś kosmos już. Mam młodego konia także i tak jestem przygotowana na to że Magda Saracyn będzie mi je przepychać do chwilę 😅
Zuzu., no ja się niestety przestałam łudzić, że znajdę używkę pasującą na nas oboje 😕

Kolor, a kto mierzy pod siodła Andersza? Słyszałam pozytywne opinie, ale że lepiej się upewnić, że nie robi siodła pracownik tylko pan Andersz właśnie, bo robi najlepiej.
Fokusowa, napisz mi tez prosze priv kto Ci ogarnia bo tez jestem w trakcie dopasowania i z ciekawosci, zeby wiedziec w razie co 😉
Osobiscie pan Andersz albo Zuzia fit&Flock, nie wiem czy ktos jeszcze. Tylko co do siodel na miare tez ma rozne opinie, najlepiej byloby pewnie przymierzyc jakies i zobaczyc jak lezy.
No i tanio wychodza te siodla, tansze wersje to juz od 5k jak dowiadywalam sie jakis czas temu. I bylabym sklonna wziac nowe ale boje sie wtopic kase i zostac z niepasujacym siodlem. Ten grzbiet moj jest tragiczny do doboru siodla :|
Kolor, Zuzia niestety już nie planuje tras w naszym kierunku.

A jak teraz Daw Mag się sprawuje? Lata temu miałam Huberta i bardzo miło go wspominam.
Fokusowa, oni to chyba trochę”jak im się uszyje”
Ale koleżanka niedawno zamawiała nowe i bardzo zadowolona
I też poproszę na priv kto się nie spisał z dopasowaniem
U nas też trudne do osiodłania plecy😫
Ja mam Daw mag i sobie chwalę. Co prawda kupowałam przez „przedstawiciela” Piotr Konieczny i niestety pan się nie popisał. Natomiast oddałam później do korekty i w serwisie zrobili wszystko jak należy. Siodło pasuje i nie trzeba żadnej podkładki, jak sugerował pan Konieczny. „Zawsze może sobie pani podkładką skorygować, jak coś nie będzie leżeć”… no serio?! 5 i pół kafla za siodło, żeby je podkładką korygować…
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2024 07:44
Fokusowa, A patrzyłaś na Prestige G.P.2? Mamy je dla Łaciatego, dopasowali mojemu małżowi długości tybinek indywidualnie. Łaciaty ma szerokie i płaskie plecy, kłębu nie posiada. Fajnie nam to siodło skonfigurowali i dopasowali pod niego. Nowe ceną nie zabija.
zembria, oj nie, na moje udo tylko skokówka wchodzi w grę, we wszechstronnym się nie mieszczę, potrzebuje tybinki bardziej w przód wysuniętej.

A Kentaur? Po zdjęciach siodeł panele wydają się być dosyć płaskie. Kentaura nam zasugerowała kiedyś jedna saddlefitterka, ale koniec końców nie mierzyłam żadnego.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2024 08:12
Fokusowa, I właśnie mu taką zrobili 😉 Małż mój ma 185 cm wzrost u i długie nogi, miał tybinkę pod siebie szytą.
fokusowa kentaur potencjalnie tak, on tak na szeroko/płasko właśnie raczej.
Fokusowa, u nas kilka osób wzięło nowe DM i sa zadowoleni. Nawet trener który uważa że te wszystkie wymienne łęki to są siodła obrzydliwe i ci pasowacze są fe :P to DM bardzo lubi. Nowe siodło w tych top wersjach to 8-9 k więc cenowo przystepne. Ale czy nadają się na płaskie plecy?
Fokusowa, zaglądaj do forumowej bombal. Jest przedstawicielką Kentaur. Może coś doradzi. Mi np zamówiła siodło z tybinką skróconą bardziej niż katalog Kentaura przewiduje dla rozmiaru 18". A to siodła w bardzo dobrej jakości jak na ceny.
epk, o! I to było moje następne pytanie, dzięki!
faith, spróbuję ogarnąć testowe.
xxagaxx, właśnie ja miałam DM, ale dobre 12 lat temu. Wspominam go super, bardzo wygodne siodło, ale nie jestem pewna jak na ten typ pleców by się spisały.

Dziękuję wszystkim, bo dajecie nadzieję, że może coś znajdziemy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się