M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ja jeszcze z jednym pytaniem. Tym razem o meble kuchenne. Chodzi mi o jakąś bardzo budżetową i tymczasową opcję na 3-5 lat, później kuchnia będzie w innym pomieszczeniu, więc nie ma sensu inwestować w jakieś super meble. Myślałam o BRW, ale trochę czytam opinie i wychodzi, że są problemy z dostawą, meble przychodzą uszkodzone i niekompletne, no i podobno terminy realizacji ciągle przekładają. Ma ktoś jakieś doświadczenie z nimi, albo poleca budżetową kuchnię innej firmy ? 🌷
ajstaf, w czasach studenckich kupiłam gotowca w Castoramie, najzwyklejsza do bloku z wielkiej płyty. Podobno jest tam do teraz, a trochę lat już minęło 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 kwietnia 2024 16:53
ajstaf, miałam łóżko z brw, g.owno jak nie wiem
Evka, czyli tych marketowych może nie trzeba tak całkiem skreślać. Dzięki 🌷

Pati2012, trochę szkoda, bo tak z wyglądu, to nienajgorzej te ich niektóre meble wyglądają. Dziękuję 😀
A Ikea? Ja mam i jestem zadowolona
Miałam wolnostojącą Ikea Udden i bardzo szybko zaczęły odkazić wszystkie małe elementy okładziny. Ale inne modele mają różni znajomi i sobie chwalą🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 kwietnia 2024 20:56
Pati2012, moje łóżko z brw jest super.
espérer, Evka, ikea wychodzi chyba trochę mało budżetowo jak na taką krótkoterminową opcję. Mam nadzieję, że uda się troszkę taniej 🌷
espérer, właśnie myślałam o tej linii junona z BRW, tylko mają trochę słabe opinie jeśli chodzi o realizację zamówienia. W sensie, że meble przychodzą niekompletne, uszkodzone, a rozpatrywanie reklamacji w tym zakresie trwa wieki. Nie miałaś z tym problemów ?
Na pewno przyszło niekompletne ale mam taki plus że wtedy miałam ten sklep na tym samym osiedlu więc stacjonarnie podjechałam i dosłali mi braki w ciągu tygodnia, do pokoju od nich też przyszły meble w innym kolorze. Zerknij na OLX często tam za parę stówek trafiają się takie zestawy bo ktoś potrzebował właśnie na rok czy dwa
espérer, dzięki, chyba się przejadę do tego BRW 🌷
A może kupić meble takie, które się potem przeniesie? Za 3-5 lat dokupisz/dorobisz tylko brakujące elementy i nie trzeba całej kuchni wyrzucać i nie trzeba się męczyć z opcją budżetową przez ten czas.
EMS, jeszcze nie mam pomysłu na tą docelową kuchnię. Wiem tylko, że będzie przeniesiona do salonu, ale nawet nie wiem, w które miejsce, są 2-3 możliwości.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2024 10:23
A nie myślałaś o używanej? Zawsze taniej, a można na prawdę fajne meble wyhaczyć. Co do BRW to mam łóżko, komodę i stoliki nocne w sypialni, mają już z 13 lat chyba i jedyne co poszło nie tak, to łożyska w szufladach w komodzie się rozleciały, reszta wszystko cacy. Aż szkoda, bo chciałabym nowe łóżko 😉 To mamy jeszcze przewiezione ze starego mieszkania i średnio nam do wystroju domu pasuje ta nasza sypialnia 😅 No ale jak się trzyma, to jakoś się nie składa wymieniać na nowe.
zembria, używanych się trochę boję, że sobie przyniosę do domu, razem z meblami, jakichś niechcianych lokatorów. Może zupełnie niesłusznie, nie wiem. No, ale to co piszesz o BRW to pozytywna informacja 😀.
Też mam Junonę z BRW w wynajętym mieszkaniu. Ponad 3 lata i nic się nie dzieje.
tereska, dzięki 🌷.
Nie miałaś problemu z samym zamówieniem ? Wszystko przyszło kompletne i nieuszkodzone ?
Nie bardzo pamiętam, więc chyba było kompletne, może jakieś śrubki czy kołki trzeba było dokupić. Uszkodzeń nie było.
tereska, dziękuję 🌷
ajstaf, kupowałam też komodę i ławę, i tu wybrałam odbiór w sklepie meblowym w pobliżu, który ma ofertę BRW. Nie musi to być salon firmowy.
tereska, dzięki 🌷
Szukam kubeczków idealnych do kawy. Jestem w stanie za nie zapłacić, mogą być jakieś z małej działalności, customowej ceramiki, albo po prostu sklepu. Warunki dla kubeczków:
-pojemność 250ml, nie więcej, nie mniej
-ładne, żaden komplet rodem z biedry, czy z "inspirującymi" cytatami czy coś 😉
-zgrabne, w ładnym kształcie, fajnie jakby góra była raczej prosta i otwarta, bo łatwiej w latte art przy takiej
-na sezon wiosna/lato, więc albo neutralne sezonowo lub jakieś kolorowe, kwiatkowe - mam kubeczki na jesień i zimę, ale w maju głupio pić z "jingle all the way" czy takiego w kształcie dyni 😅
-jakby nadawały się do zmywarki to super, ale nie muszą, mogę myć ręcznie

Popularne sklepy mam raczej przeglądnięte, niestety wielkość jest problematyczna, bo albo są maleństwa 150ml albo 300ml+, albo zwyczajnie brzydkie 🙁 Może ktoś ma jakieś fajne kubeczki z mniej znanej firmy? Kojarzy jakąś manufakturę?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 kwietnia 2024 17:34
keirashara, to może coś z Bolesławca? To zagłębie manufaktur z ceramiką.
Dopóki jednostki o dziurawych rękach zmywarki nie wypakowują, to ich wyroby są prawie wieczne.
Pięknej ceramiki jest mnóstwo, popatrz sobie kto w twoim mieście przyjeżdża na targi rękodzieła, większość ma insta
-Alvika-, - tylko oni robią albo filiżanki 200ml, albo "czeskie" 220ml kompletnie nie leżące mi kształtem i ciągle za małe, albo już większe kubki po 300/350ml. Tak, w różnych wzorach, ale nie ten rozmiar. Mam jeden upolowany kubek 250ml z outletu, ale to ślepy traf.
Jakościowo to wiem, że super 🙂 Mam od kilku lat te filiżanki i są idealne do cappuccino, ale pod latte potrzebuje dokładnie 250ml.
Edit: znalazłam jednak jakieś 250ml, ale wybitnie słabe wzory albo jakieś kosmiczne małe uszka.
moni, - nie bardzo mam kiedy latać po targach, dlatego szukam polecajek w necie 😉
keirashara, polecam, bo używam:
- Pracownia Lepiej
- Trzask ceramics.
Prawdziwe, ręcznie robione kubki, różne wzory. Z Pracownią Lepiej pewnie można się umówić na customizację - cudowni ludzie.
keirashara, bardzo polecam z moich rodzinnych okolic:
https://www.manoceramics.pl/sklep/Rubato-250-ml-c50327693
Dziewczyna jest mistrzynią świata w ceramice, do tego przesympatyczna 🙂
keirashara, tu masz 250ml
https://paczkadobra.org.pl/pl/p/Kubek-ceramiczny-250-ml/248
a tutaj można wybierać wśród artystów
https://art-madam.pl/szukaj,kubek+ceramiczny+#A99F
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się