Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Helloł
Czy karmi/karmił ktos paszami
MIJTEN (Hippalgo)
DEVLIEGER?
Bo mogę skorzystać z opcji zakupu z dowozem do stajni, ale nie znam kompletnie...
Na tę chwile mój 19letni kucyk 175cm, 750kg pożera Hippolyta (Hesta MIx Musli/Natur Solo/Beste Jahre), ale zamknął się miejscowy sklep w którym zamawiałam HIppolyta (bez kosztów wysyłki) i szukam innych opcji.
Albo coś z wyżej wymienionych, albo może coś dostępnego na Alledrogo ze Smartem?
Nie za dużo białka, dużo włókna, mało cukru...
Poradzicie?🌷
Też czegoś szukam.... Dla koni lekko pracujących, ale wymagających. Przeszłabym na Spillersa, ale kurdeee, w co drugiej jest olej rzepakowy, a mój emeryt uczulony na rzepak -.-'

Dziewierz, Tych pasz nie znam, tyle co z internetów, że to jakaś belgijska marka....
Szukam paszy dla alergika sportowca ... Bez owsa jęczmienia pszenicy soi kukurydzy oraz lucerny �‍♀️ tylko pur. Gastro od hovelera czy jeszcze coś mamy na rynku ?
AgroVital alergia?
W agrovitalu i polskim zlobie mozesz sobie tez sama stworzyc swoja mieszanke
MarthaCzornyj może Mebio Grain Free Balance?
Szukam czegoś zamiast owsa. O niskiej zawartości skrobi i innych cukrów. Nie za miliony. Co byście polecili? Ma być energetyczne, bo jednak koń chodzi te kilka razy w tygodniu.
I drugie pytanie - jaki olej dajecie do paszy i ile dziennie?
Dzionka, jak chodzi kilka razy w tygodniu to chyba nie musi być energetyczne.

Revital Eggersman
Super Fiber Cubes Saracen
Struktur Getreide Frei Eggersmann
Natur Solo

Dzionka, ja polecam spillers digest conditioning cubes, ma w składzie owies, ale mimo tego skrobię i cukier ma na niskim poziomie. Olej daję lniany, obecnie koło 200 ml, ale początkowo mój koń miał w zaleceniach nawet 300 ml (tylko stopniowo trzeba do takiej dawki dochodzić).
Moon   #kulistyzajebisty
13 kwietnia 2024 08:13
Dzionka, dlaczego chcesz odstawić owies?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2024 10:25
Dzionka, Makuch lniany? otręby? A najlepiej oba razem 😉
Moon, dostałam zalecenie paszy niskocukrowej ze względu na zły stan kopyt. Rozwarstwia się linia biała od podeszwy.

zembria, któe otręby? Teraz dostaje ryżowe dodatkowo do owsa i innych rzeczy, ze względu na duży spadek masy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2024 10:25
Dzionka, Mogą być właśnie ryżowe, pszenne, owsiane, jęczmienne, może być i mix ich. W otrębach masz małą ilość skrobi.
ash   Sukces jest koloru blond....
14 kwietnia 2024 10:27
Dzionka, ja daje makuch lniany, żeby podtuczyć kobyle i dodać jej trochę energii. Spadła mi z masy trochę, a owsa nie daje jej praktycznie wcale i nie chce dawać ze względu właśnie na kopyta.
Gdy odstawiłam owies kopyta się mega poprawiły.
Do tego sieczka z lucerny i otręby pszenne.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 kwietnia 2024 20:40
Dzionka, daje makuch lniany alergikowi (mamy pokarmówkę na owies, pszenicę, lucernę i soję, czyli właściwie wszystko co obecnie stosowane jest w paszach, i do tego powinien być na diecie niskoskrobiowej) do tego dostaje też makuch słonecznikowy - świeci się jak dziki, ma energię i nawet zgrubł.
Czy karmił ktoś paszami Cavalor?
Interesują mnie te pasze, bo niektóre ich produkty są top naprawdę, więc zastanawiąją mnie pasze.
Powiem wam, ze pierwszy raz się spotykam z tym makuchem lnianym! Ile tego dajecie dziennie, ile na porcję?
Czy karmił ktoś paszami Cavalor?
Interesują mnie te pasze, bo niektóre ich produkty są top naprawdę, więc zastanawiąją mnie pasze.

Perlica, skarmiam 1 worek. Wygląda fajnie, nie pamiętam który ale są tam jakies suszki owocow.
adriena, ale pełnoporcjowo ?
Perlica nie, tylko na obiad dostaje. Na oko i zapachowo ok, natomiast ja nie muszę patrzeć na skład bo ona może wszystko wcinać (o ile chce bo z tym raczej mamy problem)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 kwietnia 2024 07:35
Dzionka, Po 300 g na porcję możesz dać spokojnie. Jak to zmieszasz z otrębami to fajna pasza wychodzi.
adriena, chodziło mi bardziej o karmienie i efekt po pełnoporcjowym,bo raczej wtedy jest widoczny na pewno.
Dziękuję.

Interesuje mnie ta pasza, bo ma spoko skład a nie dużo białka:
https://horse-trade.pl/pl/p/Pasza-CAVALOR-Fiberforce-15kg-musli/10004
Ktoś , coś?
Perlica, a czym teraz karmisz, że planujesz zmieniać paszę?
Cavalorem nie karmiłam. Jakoś u mnie w okolicach chyba nie jest popularny (chociaż nie wiem).

Melduję, że Spillers High Fibre Cubes się łatwo rozpada :P Nie zarejestrowałam puchnięcia, tylko dość szybki rozpad w tryb "papkowate" po dodaniu wody (moczę treściwe Raowcowi). Jakby ktoś potrzebował papkowatości & miękkości....
Podchodzę do próby karmienia Spillersem. Zobaczymy.
Sankaritarina, ja tym Spillersem karmię już ponad rok. Masz to na allegro ze smartem, jeśli jeszcze nie odkryłaś. My zadowoleni 😉
Sankaritarina, to jest długa historia 😂ja co chwilę czym innym🤣
Byłam na Saracen Releve bardzo długo i konica miała fajne suche nogi ( 13% białka). Ale jak to ja zaczęłam marudzić że tam dużo granulek , a koń odkurzacz i je mega szybko , więc mówię poszukam typowego muesli co trzeba ja mocniej gryźć.W międzyczasie zapomniałam, że po jęczmeniu miała zawsze limfatyczne nogi i zakupiłam D&H Elite Sport muesli ( swoją drogą wspaniała pasza , wyglądem nie przetworzona itp), no ale to nie pasza dla mojej z uwagi na ten jęczmie i nogi limfatyczne, a ja mam na tym punkcie fioła😜
W międzyczasie posypały się nam zamówienia rabatowe w stajnie, więc nie mogłam już wrócić na Saracen, to poszłam na Hippolyt i Natur Solo.
No i było spoko, ale ciutkę kobyłka podchudła więc zwiększyłam porcję bo nie zważyłam tej paszy tylko dałam pół miarki a pół miarki to 300 gram, bo to lekkie, więc no karmiłam jak chomika, a ona 750 kg, trenująca, startująca itp.
Jak zwiększyłam dawkę to znowu limfatyczne nogi jak wychodzi z boksu, ale wygląda top na 1800 gram dziennie czyli po 600 na posiłek.
No więc doszłam do wniosku, że ma dziad 6 lat, osiągnęła 178cm😝 , więc Godzilla zakończyła wzrost po prostu i nie potrzebuje już tyle białka, więc szukam paszy która będzie się nadawała dla trenującego konia, prewencja wrzodów i bez zbóż.
Idealna pasza dla mnie to Super Fiber Cubes z Saracena ( na tym ma top suche nogi i to ma top skład), ale jest kurde granulatem, a ja chce ładne muesli to żucia.
Więc z opcji jakie mam jeszcze do wypróbowania mam jeszcze w stajni dowożone z rabatem:
- Hovelere , ale zarówno Puritan jak i Pursport mają sporo białka, więc nie wiem czy to się uda
- Eggersmann ( tu bym musiała Revital zmiksować z Green Power to byłoby może ok finalnie bilansem białkai dać jej na posiłek po 300 gram z każdej paszy to jakoś bym przeyzła granulki 😝😉.
Więc szukam świętego grala 😁stąd mnie zainteresował ten Cavalor, a kilka ich produktów jest naprawe top bo testowałam.
Perlica a sprawdzałaś dawkowanie tej paszy ? 😮
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 kwietnia 2024 09:35
blucha, ten cavalor ma zalecane 500-1000g na 100kg masy - potężne ilości jak dla mnie
Perlica, i po zdjęciu to wygląda na formę mocno kulkowo-pelletową niż muslie
Pati2012, a potem masz tak 🤷
"Jako dodatkowy koncentrat w uzupełnieniu paszy objętościowej (siano i słoma) max. 1 kg FiberForce.

Jako kompletna pasza dla koni w określonym stanie, problemy z przyjmowaniem siana, max. 2 kg FiberForce."
blucha, tej czyli jakiej? Cavalora?
Nie ma znaczenia, ona czego nie zje to 600 gram na posiłek i jest top. Ona wykorzystuje bardzo dobrze paszę każdą, zresztą sama widziałaś jak ona wygląda.
chyba są dwa różne produkty pod tą nazwą, to by tłumaczyło dwa różne dawkowania, tylko z opisu jakoś nie wynika że to dwa różne, jak sie popatrzy na worki to widac różnice, zapewne też w ,konsystencji,,
https://zdrowy-kon.pl/pl/c/-Cavalor/304?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoPOwBhAeEiwAJuXRh-ZDVQikhSQCcUJKhnqH0MMDnMPTjWVimfr2fPrXQbF-EJNrWwtKKhoC_6MQAvD_BwE
Perlica ale pytałaś wyzej o efekty karmienia pełnoporcjowego czyli jak rozumiem tak jak producent zaleca 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się