Dopasowanie siodła

Fokusowa, tez zauwazylam ze sporo ich jest- szczerze mowiac nie mam pomyslu. Ja kiedys mialam starszy model i super mi sie w nim siedzialo, potem testowalam sporo z podobnej polki cenowej i zadne sie nie umowalo do wygody. Ja odkupilam takie testowe za 4,5k, gdzie nowe to koszt 7-8k bo to z tej najwyzszej polki. Kobylce pasuje bardzo, dla mnie poduszki kolanowe troszeczke za daleko, ale po tak dlugich poszukiwaniach to naprawde minimalny problem. Kluczowe jest dla mnie to ze siodlo nie buja sie na rozne strony, lezy w rownowadze no i kontakt z panem Anderszem pierwsza klasa, na drugi dzien łęk w siodle był ustawiony i siodlo wyslane do przymiarki bez najmniejszego problemu, takze ja bardzo polecam.
faith, tak, kluczowe jest pobranie dobrej miary z konia. Mam jedną osobę, której w tej kwestii ufam, ale nie wiem czy nam się uda zorganizować spotkanie.
Fokusowa,
o widzisz a myslalam ze thorowgood jest wlasnie najbardziej plaski z tych trzech, bo ze kent jest wygiety to wiem, bo tez go mam 😂
fokusowa powodzenia 🙂
faith, dzięki. Ciągnie mnie jeszcze, żeby spróbować tego Batesa Elevation. Ty chyba miałaś takie siodło?
Miałam, turbo wygodne siodło, ale ja nie jestem skoczkiem.
Płaskie to ono jest, ale czy tam będziesz miała wystarczająco miejsca przy kłębie to głowy nie dam.
Ono jest chyba domyślnie z panelem drop, więc może ci trochę podnieść całość i dać tam więcej miejsca - ale to może ci też dac efekt klepania tyłem niestety.
Na dwoje babka wróżyła.
Niestety rozumiem sprzeczne zdania przedstawicieli bez testów na koniu 😉
Czy możecie polecić komis do którego warto oddać siodło? Czy wg jest taka opcja?
Może ktoś się orientuje które firmy mają tego typu przód jak po lewej na zdjęciu? Zdecydowanie więcej jest takich po prawej, a ja potrzebuje takiego szerokiego U 🙄
Zdjęcie nie poszło..
IMG_4819.jpeg IMG_4819.jpeg
Ale potrzebujesz tylko U czy też front gussetow?
faith, co to są front gussety?
Ja tez potrzebuję U.
Poleć coś prosze.
faith, chyba nie potrzebuje, chociaż chętnie bym pomierzyła z i bez i zobaczyła różnicę. Ten łęk, który się „otwiera”, że szczyt paneli nie dolega do konia to jest coś, co mogłoby się u nas sprawdzić.
Mój Kent z przodu wygląda podobnie, ale jednak nie jest aż tak otwarty i jednak jest bardziej w stronę V niż U.
IMG_3216.jpeg IMG_3216.jpeg
Passier?
kotbury to są front gussets 🙂

Chwilowo nic poza passierem nie przychodzi mi do głowy.
Screenshot_20240506-133702.png Screenshot_20240506-133702.png
faith, tylko one są takie brzydkie te Passiery i drogie do tego 😂
Ale odgrzebałam zdjęcia swojego Sommera i on miał najbardziej obiecujący kształt przodu. Był za wąski na mojego i durna go sprzedałam zamiast przerobić. Próbuje ogarnąć ściągnięcie sobie nowego pod jego gabaryty.
IMG_4895.jpeg IMG_4895.jpeg
Fokusowa dlaczego sprzedałaś Sommera, jak tam są łęki do szybkiego dopasowania? Co to był za model?
adriena, to był starszy Passion skokowy (bodajże jakiś 2002 albo 2005 rok, nie pamiętam). On się zrobił ogólnie za wąski, skóra na panelach już się porozciągała itp, nie dałoby się go przerobić tak, żeby można go było potem sprzedać bez problemu. Jakbym wiedziała z czym będę się użerać to bym go przerobiła calutkiego i byłby cud miód, no ale nie wiedziałam i naiwna myślałam, że łatwiej będzie coś nowego kupić. Tam trzeba było panele przeszyć, do tego łęk poszerzyć. Żałuję po dziś dzień, bo był wart tej inwestycji.
Chce kupić dokładnie ten sam model, ale już na dzień dobry pod mojego darmozjada. Uważam, że to najwygodniejsze siodło na świecie było. No i mimo lat on wyglądał świetnie, skóra genialna.
Fokusowa,
Aż z ciekawości sprawdziłam czy jakieś sommery są na sprzedaż u mnie ale znalazłam jednego skokowego, I przód wygląda zupełnie inaczej niż te Twoje 👀
/\ kształt
Dziwne strasznie bo nawet na ich stronie jest inna terlica
Czy może to tylko tak wygląda? 
Screenshot_20240506_210515_Samsung Internet.jpg Screenshot_20240506_210515_Samsung Internet.jpg
Fokusowa,
Aż z ciekawości sprawdziłam czy jakieś sommery są na sprzedaż u mnie ale znalazłam jednego skokowego, I przód wygląda zupełnie inaczej niż te Twoje 👀
/\ kształt
Dziwne strasznie bo nawet na ich stronie jest inna terlica
Czy może to tylko tak wygląda? .0246974398934E+34;
Screenshot_20240506_210515_Samsung Internet.jpg Screenshot_20240506_210515_Samsung Internet.jpg
Polecacie może jakiegoś saddle fittera, który dojedzie sprawdzić siodła w wielkopolsce? Mam skokówkę i ujeżdżeniówkę, wcześniej byliśmy pod opieką Pawła Kostrzewy ale wiadomo... 🙁 Koń mi się bardzo rozbudował przez ostatnie półtora roku i totalnie nie wiem kogo wezwać do sprawdzenia, zmierzenia i pomocy...
Malina Brzozowska zaczęła więcej się udzielać w temacie siodeł. Tylko nie wiem jak z jakością usługi, bo Jej nie brałam.
maluda, tak, o niej wiem, napisałam już do niej, ale szukam jeszcze alternatywy gdyby nie miała czasu
faith, o dziekuję!

... to ja niestety szukam czegoś w U ale z bardzo płaskim w poziomie prawie panelem
jagoga, zamiast Pawła jest Mateusz, polecam.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 maja 2024 09:37
jagoga, Fit&Flock Zuzanna Piekut jeździ regularnie po Wlkp
Perlica, a na wlkp nie jest przypadkiem Kasia Czaprańska?
ja jestem świeżo po wymianie Prestige na Erre, ale jeszcze nie miałam okazji korzystać z serwisu.
dairoxroxi, nie wiem.
Polecam kogo znam, Mateusz jest na mój region i jeżdzi do Poznania na pewno, bo ode mnie tam jechał.
Wg mnie Poznań to wielkopolska.

Plamkakochanie, ten mój Sommer to był inny model (widać, że nawet panele są zupełnie inne) i odpowiednik 36 prestige, na terlicy Flexus. Jak najbardziej mogą występować różnice między modelami.
Perlica, myślałam, że „zamiast” czyli od Prestige wyznaczona osoba 🙈 bo tak mi mówili jak dzwoniłam kto do Poznania może dojechać innych osób nie wymieniali.
dairoxroxi, mówili ci tak z Prestiga?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się