Dopasowanie siodła

Fokusowa, kurczaki jestem mało spostrzegawcza, na te plecy będzie leżał myślę Renek. Tylko to ekstremalny close contact i nie każdemu pasuje, ale jest kilka używek na rynku już.
A szeroki ile chcesz, bo ja mam np.35.
Jesteśmy po przymiarkach Equipe i Amerigo, o dziwo panele w tylnej części najlepsze z dotychczas przymierzanych siodeł. Niestety przy kłębie są za wysoko pociągnięte i są niebezpiecznie blisko wyrostków kłębu, dosłownie po pół cm luzu maks tam było.
Amerigo się kręciło dookoła na nim, więc również odpada.
Na ten moment walka trwa dalej, a ja już serio mam coraz większą ochotę rzucić to w pizdu i kupić quada, żeby konia sobie do niego przywiązać i jeździć z koniem obok. Albo bryczkę.
Fokusowa, Mówiłam że Equipe ma za mało mniejsca na przykłębiu. A Amerigo ma opcję większej ilości miejsca z przodu, ale kształt panelu z tyłu jest nadal zbyt mało nowoczesny vs CWD carbonowe , czy Renek czy nowe modele Prestiga.
Tyle , że znaleźć szerokie CWD to święty gral, ale da się czasami utrafić.
Renek oferuje miejsce z przodu, ale jeszcze więcej oferuje wolna łopatka w Prestige nowym.
Nic innego na rynku nie ma polskim z przedstawicielem godnym zaufania, bo mierzyłam też Bruno ( ale za mało miejsca na łopatkę), a Devo odrzuciłam, choć one bywają obszerne, z uwagi na nie możność modyfikacji za choćby pół roku jak mi się koń zmieni, ale ja mam młodziaka.
Perlica, jak nic nie znajdę do czasu „przyjazdu” Waszych nowych siodeł to bardzo chętnie to CWD od koleżanki Twojej przymierze. Equipe oferuje taki przyjazd za free, więc nie miałam nic do stracenia.
Prestige też chce umówić, tylko póki co nie mogę nawiązać kontaktu z panią z mazowieckiego.
Perlica,
Ale wolna lopatka a miejsce przy klebie to chyba nie to samo? 👀 o pretige mowie
czy jak oni tam to rozwiazali? bo z tego co widzialam na ich stronie fotki tych nowych siodel to dalej budowa na gorze wyglada prawie tak samo jak wszystkie inne ich siodla
Plamkakochanie, wolna łopatka ( RT CWD) to nie jest to samo co miejsce na kłab ( RG oznaczenie dla CWD), ale każde z tych nowych siodeł Prestige jest różne od siebie, nie oferują tych samych rozwiązań, a mój koń chodził w nich obu bardzo dobrze.
Rubino ma pełno filmów reklamowych tej terlicy, przeszukaj sobie ich fb. No itrzeba siodło też dotknąć żeby zobaczyć, że klocki czyli przód siodła pracuje z koniem.
Trochę nie rozumiem co piszesz odnośńie strony, bo tam nie widać nic, są sobie siodła z boku i tyle , każde wygląda tak samo, dlatego trzeba je mierzyć, ale takie same nie są.
Pisałam już o tym wyżej:
moja klacz nosi sobie 35 Reneissance, bo się rozbudowała od 34 w zasadzie podwójnie bo teraz z kentucky 10mm, wcześniej miała 34 z mattesem.
Nowe modele mierzyła 33 oba i oba były bardzo ok, bo jest zupełnia inna konstrukcja panelu.
A to ten sam rozstaw Prestige przecież jest w Reniuszu.
Dodatkowo w tym co ja biorę jest szerszy twist także, więc to się wszystko ze sobą łączy, choć masz rację, że to osobne aspekty.
Mój koń musi mieć oba te rozwiązania.
Bez wolnej łopatki paraliżuje ją i nie zakręca, dzięki bogu, bo jak testowałam siodła to dzięki temu po 5 minutach wiem które na pewno nie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 kwietnia 2024 14:34
Perlica, Rubino ma pełno filmów reklamowych tej terlicy, przeszukaj sobie ich fb. podlinkowałabyś? Bo ja nic nie mogę znaleźć.
Perlica,
dokladnie o to mi chodzi ze na zdjeciach one wygladaja tak samo, nie widze tam zeby ktorekolwiek z nich mialo wiecej miejsca na klab
Wolna lopatka jest super, wcale nie przecze, ale jak nie ma miejsca przy klebie ktore kon potrzebuje, to zadna wolna lopatka tego nie uratuje 😅
zobaczylam wlasnie fimik i nie wyglada on jakby te siodlo mialo miejsce przy klebie nadal 😂
wiec jestem tym bardziej ciekawa jak to sie ma do rzeczywistosci 👀

Bo nie masz zdjec jak lezy te nowe siodlo prestige(ktorekolwiek) na koniu moze?

czy mowisz ze to ten szerszy twist specjalnie na zamowienie, to ma wiecej miejsca wtedy?
Ja dlatego właśnie prosiłam Perlicę, żeby wrzuciła fotki siodła jak przyjdzie, takie od spodu też by się przydały, bo faktycznie w necie niewiele widać.

Perlica, A to CWD z oznaczeniem RT ma więcej miejsca na kłąb? Ale na wysokość czy na szerokość?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 kwietnia 2024 16:45
Fokusowa dawaj znać, które mierzyłaś. Ja jestem już prawie zdecydowana i na mojego kłebowo-plecowego trudnego konia okazuje się pasować na razie tylko equipe evolution- a że nie ma szans na używkę to chyba skończy się nowym 😱
bjooork, mierzyłam Synergy, EQS, Evolution i Amerigo DJ.
Plamkakochanie, twistu nie można zmienić, to jest design siodła.
Im węższy twist tym lepiej się siedzi czlowiekowi, ale konie odczuwają to już różnie.
Nie mam zdjęć , bo testowałam siodla to nie robiłam fotek.
Mam tylko fotki Reneissance F2S bo to moje obecne siodło, leżące top na mojej klaczy i całkiem fajnie leżące na koniu koleżanki który jest jeszcze szerszy.
Ale co Wam to da ? Nic, trzeba mierzyć.

Fokusowa, RT to wolna łopatka , RG to miejsce na kłąb.
Każde cwd jest inne i trzeba je mierzyć, są szyte ręcznie i czasami siodło ktore ma być wąskie z oznaczenia jest szersze i odwrotnie.
zembria, Jasne. Największa kampania reklamowa od lat 😝 tej firmy🙊

Tu macie fotkę terlicy, wygrało to siodło na targach Spoga w tym roku:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0yDowGww4k1gWkcG3PZyxDFMk7bfg5VH88FBPaJNJ76fDstTc89V8C3DhCeNjqnWGl&id=100064688946488

https://fb.watch/rx66l8wCx1/?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 kwietnia 2024 20:19
Perlica, Dzięki, ja patrzyłam na polskiej stronie, to tam głucha cisza. Ciekawy patent.
zembria, ahhhh, no polskiej nie śledzę to nawet nie wiem.
Fokusowa a Erre próbowałaś? Ja mam Vittorię i na mojego klocka pasuje, on jest napakowany i ma dość prosty grzbiet. Skokówkę też mam Erre, GTSa i też dobrze leży, na razie sie jeszcze ubijamy i lada moment będe umawiać się na finalne dopasowanie, ale to siodlo to taki placek natomiast w stosunku do Prestiga, 17tka ma więcej miejsca na udo. W końcu nie wypadam na skoku przed siodło. Kiedyś wstawiałam tu zdjęcie porównawcze tych 2 skokówek. Minimalnie coś by mi się przydało pod tył ale nie kombinuję na razie, bo wrażenia z jazdy mam ok.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 kwietnia 2024 11:58
Fokusowa, i które najlepiej Wam leżało? Z tych dwóch mój miał na plecach DJ i Evolution i to drugie było do przyjęcia. Na pierwsze zareagował histerycznie, ale on to akurat dba o siebie i dokładnie pokazuje co mu leży, a co niespecjalnie.
adriena, Erre to nie moje progi finansowe 😕
bjooork, wsiadłam tylko w DJ, bo pozostałe siodła były z za małym siedziskiem i za krótka tybinką. Kręciło się razem ze mną to siodło, więc dostało dyskwalifikację. Tyłem fajnie leżało synergy i evolution, ale żadne z tych siodeł nie dawało wymaganego luzu po bokach szczytu kłębu.

Czekam teraz na Equiline E4 do testów, potem spróbuję chyba (mimo własnych uprzedzeń) Bates Elevation DS+ i jak znajdę gdzieś to Bates Atlanta.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 kwietnia 2024 15:11
Fokusowa, Wiesz są siodła, które właśnie na takie plecy są konstruowane, tylko no... musiałabyś dyscyplinę zmienić 😅
Pomyłkę zrobiłam, Bates Advanta, nie Atlanta 😅

zembria, mówisz o ujeżdżeniówkach? Czy jeszcze coś innego?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 kwietnia 2024 16:12
Fokusowa, nie, o westówkach 😅🤣
zembria, aaaa, to ja nie umiem w westówki 😂
W ramach śmieszków - dzwoniłam dzisiaj w dwa miejsca, które sprzedają siodła Bates. Opisałam sytuację i jedna osoba powiedziała, że powinno pasować, a druga, że raczej nie będzie pasować.
Kurtyna 😂

Będę jeszcze sprawdzać poleconego przez bodajże xxagaxx Seabis.
Fokusowa, Jeździj na pasie do lonżowania :P Można doń strzemiona wstawić - serio, widziałam takie rozwiązanie :PPP
A tak serio, to nooo, kurde, nie zazdroszczę... ale przecież musi być jakieś siodło. To aż niemożliwe
Fokusowa,
Nie pamietam, mowilas ze mierzylas siodla Thorowgood ?
To jest nizsza polka siodel, ale sa szerokie i na plaskie plecy, moze chociaz jako "przejsciowe" siodlo, dopoki nie znajdziesz tego "idealnego" to mialabys w czym jezdzic 👀 zakladajac ze by pasowalo oczywiscie
Fokusowa a Prestige Meredith testowałaś? Tylko musialabyś brać 18tke
adriena,
mereditki sa waskie przy klebie, mam dwie z roznych rocznikow i zadna nie pasuje a moj kon nie jest tak szeroki jak Fokusowa,
Plamkakochanie, mam Kenta obecnie i nie pasuje, bo wstaje tył. A to, w dużym skrócie, jest to samo co Thorowgood i Fairfax (Fairfaxa też mierzyłam i też kicha).
(Pomijam, że mi z tego siodła „dobieranego na mnie i konia” wystaje całe kolano xD )

adriena, Prestige nie chce się dać przymierzyć, bo pani od Equishopu na nasz rejon jest nieuchwytna, dzwoniłam do samego Equishopu i mieli jej przekazać, żeby się skontaktowała ze mną. Minął tydzień od tamtej rozmowy 😂
Fokusowa, w miare mozliwosci sprawdz Andersza. Testuje już 3 czy 4 dzien i jeszcze zadno siodło nie lezalo tak dobrze na tym koniu jak to i juz przy nim zostaje. Zawsze w jakims stopniu tyl odstawal, a tu ani drgnie. Co prawda musialam podniesc przod podkladka i zalozyc antyposlizgowego żelka, ale wreszcie jest siodlo ktore nie uciska, nie przesuwa sie i nie klepie tylem. I to nawet bez przystul wychodzacych z przedniego łęku.
Koń ma obszerniejszy krok i chetnie idzie do przodu, mam nadzieje ze to juz ostateczne siodla, kobyla konczy jutro 6 lat wiec plecy juz nie powinny sie zmieniac jakos bardzo, mega sie ciesze
Kolor, Andersz jest w planach do sprawdzenia. Dogadałam się z nim bardzo sensownie, wyślę mu wymiary i on przygotuje dla mnie siodło testowe, jeśli będzie miał coś pokroju, czego szukam, a także zrobi dla nas samą terlice i mi ją wyślę, żebym mogła zobaczyć jak sama terlica leży na koniu. Bo jeśli będzie zbyt wygięta na jego plecy to nie ma co kontynuować. Jeśli będzie leżała to chyba Andersza wezmę. Ceny na fantastyczne jak na siodła robione na wymiar, do tego jest bardzo sympatyczny przez telefon.
Mam drobne obawy tylko, bo ostatnio jest Anderszowych siodeł mnóstwo w ogłoszeniach, takie prawie nówki, z czego to wynika?
Z tego że z dopasowaniem do konia bywa bardzo bardzo różnie. On nie przyjeżdża do koni i nie robi pomiaru, to spoczywa na właścicielu/saddlefitterze.
To rymarz, zdolny, bardzo fajnie uszyte są te siodła, ale nie pasowacz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się