Kącik WKKW

To samemu można ułożyć gałezie czy kłody na padoku i zorganizować mini-wkkw. Jednak towarzyskie LL czy L to jest dalej LL(L) a nie crossik na zachętę.
Chcieć to móc 😉
Z tymi gałęziami trzeba ostrożnie, co by konie się nie poplątały w nie nogami. Warto podpatrywać przeszkody, które budowały osoby się na tym znający, bo niechcący można spowodować niebezpieczną sytuację.
Miałam na myśli takie grubsze "gałezie" 😉 bo taka kłoda co ma 10-15cm średnicy to jeszcze nie kłoda.
Generalnie chodziło mi o to że nie trzeba cudów żeby sobie samemu zorganizować takie coś jak z moich linków.
Pewnie, że tak  🏇
[quote author=TA-KI link=topic=815.msg351097#msg351097 date=1255011087]
Elu ale na tych zdjęciach stoi właśnie coś ok 80 cm może więcej. Zobacz sobie np tu:
http://equus91.fotosik.pl/zdjecia/9 to są zdjęcia z Bolęcina w małopolskim, klasa LL i wyżej, dokładnie to fabapi  może opisać która przeszkoda z jakiej klasy  😀. Jest miło i przyjaźnie
[/quote]
Ja co prawda nie fabapi ale mam chwilę to mogę podlinkowac kilka LLkowych przeszkód z w/w krosu chociaż to chyba widac- to co najmniejsze to LL🙂

popatrz np na to :
to nawet 80 nie jest

to też LL:


i te:












a u nas były pierwsze zawody WKKW, jak wrzucę fotki to cos wkleję;]
sznurka, podziel się wrażeniami jak było ? czy było dużo koni ? miałam jechać ale niestety choroba mnie dopadła i koń lekko kontuzjowany ;/
Było fajnie bo to coś nowego dla Podlasian, cross zakończył się chyba po 1,5 h koni było po 6 czy 7 sztuk w klasie LL i L
dwie eliminacje wynikające z pomylenia trasy, ale jestem pod wrażeniem ze mimo że pierwsze zawody było bez upadków i innych niefajnych akcji
żałuj;]
W ryni nie ma duzego krosu ll.Przeszkody wygladają na wielkie bo  skojarzone z innymi klasami, albo usytuowane w w ciemnym lesie.  kros  bardzo prosty i nie było zadnego wyłamania.
Np bankiet to dwie czterdziestki a wielkie zygladu bele nie przekraczają 60 cm
Problemem jest nieodpowiednie podłoże placu parkurowego.
Na plac wpływu nie mamy przyjechały trzy wywrotki i znów cisza...pewnie do wiosny. Parapet parkuru nie zrobi niestety



sznurka, świetne zdjęcia 🙂 teraz jeszcze bardziej żałuje, że mnie nie było 🙁
Sznurka co to za skary? wyglada podobnie do Bucka 😲 gdzie mozna znalezc wyniki?
Karla🙂, nie wiem czy nie konfabuluję ale wg mnie BARTOSZ SZEWCZAK na koniu BAZAR JKS KAROLINA
a wynikow na stronie nie ma jeszcze
prawie, prawie...  z JKS Karolina na Bazarze jeździ Sebastian Szewczak 🙂

a jak wrażenia po Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Starej Miłosnej?
ja miałam być w niedzielę na crossie ale z powodu niciekawej pogody zrezygnowałam... Wyników tez nie mogę nigdzie znaleźć... 🙁
Karla🙂 jeżeli myślimy o tym samym Bucku po Berlinie to na pewno nie on bo tamten stoi kontuzjowany już dłuższy czas 🙂 my też mamy kilka krosówek zrobionych samodzielnie, przeszukam bucketa i wrzucę jakieś foty 🙂
edit:


margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 października 2009 11:36
tak z ciekawosc jak dluga jest rasa krosu w L?

wydaje mi sie czy to pierwsze WKKW na podlasiu?
Margaritka 1600-2500metrów, w praktyce około 2 km.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 października 2009 11:45
a sredni czas na pokonanie?
tempo 470 do 500 m/min.
majeczka   Galopem przez życie!
12 października 2009 17:18
prawie, prawie...  z JKS Karolina na Bazarze jeździ Sebastian Szewczak 🙂

a jak wrażenia po Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Starej Miłosnej?
ja miałam być w niedzielę na crossie ale z powodu niciekawej pogody zrezygnowałam... Wyników tez nie mogę nigdzie znaleźć... 🙁

A pogoda faktycznie była do bani, padało ale nie było wywrotek ani innych dziwnych akcji, wszystko poszło sprawnie, po 8 koni w gwiazdce i w P również, a w LL 20 koni czyli sporo 😉 , najwięcej problemów w wyższej klasie było na basenie, w LL na przeszkodzie nr 3 (zeskok w doł )
a kto Mistrzem Wwy i okolic jest? 😉
majeczka   Galopem przez życie!
12 października 2009 18:01
Piasecki w seniorach i drugi Piasecki w juniorach a w kucach Piasecka... sory monotematyczna się zrobiłam 😂
Wiadomości zLion d'Angers, Gondolier 13 po ujeżdżeniu i krosie.
Brawo Jurek  😅 Oby tylko parkur im się udał.
Oby ; ) Trzymamy kciuki.
Ktoś wie, jak poszło Gondolierowi?

Ja z kolei się strasznie wkurzyłam. Byłam na zawodach w dzień pracy, więc jak tylko skończyłam przejazd, pojechałam do roboty. Zdążyłam spojrzec tylko na tablicę ogłoszeń - były wyniki tylko za dresaż. Wieczorem powiedzieli mi, że byłam druga, dzęki czemu byłam bardzo happy, po czym spojrzałam na wyniki na stronie British Eventing, i co?

Okazało się, że ktoś źle policzył moją próbę skoków - nie miałam żadnej zrzutki, sędzia powiedział przez mikrofon "zero punktów karnych", wielu znajomych to widziało i może potwierdzic... a na liście wyników mam 4 pkt! 👿 Gdyby nie to, wygrałabym!
👿 👿 👿

Cóż, nagrody rozdane i za późno, żeby marudzic (chociaż szefowa dzisiaj idzie złożyc reklamację, zobaczymy, jak jej pójdzie)

Mimo to pochwalę się - zakwalifikowałam się na mistrzostwa Anglii Mitsubishi Motors w Badminton w przyszłym roku 🏇
Hihi, oczywiście nie chodzi o TE zawody w Badminton, co na Eurosporcie widac, ale o takie mistrzostwa na malutkim poziomie.
Ale zawsze można się pochwalic, że tam byłam 😀iabeł:
Problem w tym, że jeszcze nie wiem, czy tam pojadę. Moja kobyła pójdzie w hunting 😕 i nie wiem, czy uda mi się ją na czas "naprawic"

http://www.britisheventing.com/asp-net/Events/Results.aspx?MeetingId=2319&section=200

na liście są jeszcze konie AZLAN V, FLASH HARRY oraz kucyki INDIE i TINKER NED, które na codzień szkolę. Bardzo fajne koniki, dużo łatwiejsze do jazdy niż moja kabyłka, ale niestety, jeźdźcy do bani  🤔

EDIT: dodałam linka
Gratulacje!

A pełne wyniki z MŚMK są na volcie, Gondolier ukończył na 21 miejscu o ile pamiętam po zaliczeniu 10pkt. karnych na parkurze.
Brawo Ikarina - gratulacje  :kwiatek:

W ubiegły weekend odbyły się zawody WKKW w Rybniku. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby trasa crossu była bezpieczna pomimo padającego od tygodnia deszczu. Bardzo niemiłym akcentem był dla mnie jedynie fakt iż za start w konkursie LL ujeżdżenia (bo w drugim dniu koń nie startował) zostałam obciążona kwotą UWAGA: 100zł organizacyjne + 15zł na fundusz antydopingowy !!!!
Czy na zawodach regionalnych pobiera się opłaty za badania antydopingowe ? Czy ktoś zna przepisy w tej kwestii?
Fabapi w Baborówku za L klasę też pobierano fundusz, bo " było w propozycjach ". Wg mnie jest to bezsensowne, a czy zgodne z przepisami, kurka nie pamiętam, jak znajdę chwilkę to poszukam.
fabapi, a kto wygrał Mistrzostwa Śląska w seniorach, i ile zgromadził punktów? Przepraszam,że się pytam,ale nie ma jeszcze wyników.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się