Ogłowia

caroline   siwek złotogrzywek :)
09 stycznia 2010 12:09
xxagaxx, nie dość, ze munsztuk, to jeszcze z dodatkową podkładką na potylicy, więc na zdjęciu wygląda jak wygląda 😉 (na zywo to nie wygląda wcale tak źle 🙂😉
chodziło mi tylko o to, że oglowia z regulacją tylko na potylicy to ani nic nowego ani nic wielce dziwnego 😉 zwykłe ogłowie, tylko regulacja na potylicy, żadnych czary-mary 😁
Aries i Gilian[b] -[b]oglowia i sprzet Bobby's Tack sa  amerykanskie nie angielskie. Tu jest ich strona, wszystko mozna kupic : www.eqtack.com
SA to tanie ,ekonomiczne rzeczy poza paroma z najwyzszej polki (lepsza skora), sa pokryte takim jakbym plastikiem. Wielu ludzi je zachwala, maja ladne rzeczy ale po jakims czasie tan plastik zaczyna schodzic. Mialam w reku kilka - piekne wodze  i inne ale juz czarne nachrapniki i naczolki to sam plastik od srodka.
Wielu ludzi tutaj zachwala ten sprzet ale w porwnaniu do innych tanich marek.
xxagaxx, nie dość, ze munsztuk, to jeszcze z dodatkową podkładką na potylicy, więc na zdjęciu wygląda jak wygląda 😉 (na zywo to nie wygląda wcale tak źle 🙂😉
chodziło mi tylko o to, że oglowia z regulacją tylko na potylicy to ani nic nowego ani nic wielce dziwnego 😉 zwykłe ogłowie, tylko regulacja na potylicy, żadnych czary-mary 😁



aa to kumam  🤣 🤣 Ale fajny kolor w ogóle. Munsztuk brązowy tojest bardzooo rzadko spotykany.

A że to nic dziwnego to ja wiem 😀 Sprzączek wtedy nie widać w ogóle 🙂
Ja nigdy nie widziłam takiego rozwiązania  😡 ,czyli można to też zrobić w ogłowiach innych niż rurkowe? A tak z innej beczki chciałam domówić do mojego Ursusa nachrapnik hanowerski u p. Marka, czy jest jakaś możliwość szaleństw przy takim nachrapniku? np. wstawienie czegoś albo jakiś troszkę inny kształt czy grubość? Ma ktos doświadczenie z zamawianiem takiego nachrapnika?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 stycznia 2010 17:03
a co powiecie na takie rozwiązanie na potylicy?







mnie tam się bardzo podoba 😉
ja właśnie zamówiłam sobie to ogłowie z Hooks'a.....
ciekwe jak będzie się prezentować na żywo 😀
Strucelka Zdecydowanie lepiej wygląda niż ten bałagan na potylicy w oglowiu CAROLINE

Jak powinna wyglądać potylica w ogłowiu rurkowym munsztukowym  😎
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 stycznia 2010 18:51
ganja czekam na zdjęcia!! 😜 😜

Dramka mnie osobiście nie podobają się rurkowe, więc się nie wypowiadam 😉
Ja też nie szaleje ze rurkowym ale miałam na myśli samo zapiecie na potylicy
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 stycznia 2010 19:37
Strucelka Zdecydowanie lepiej wygląda niż ten bałagan na potylicy w oglowiu CAROLINE

po raz, zdaje się już trzeci, piszę, ze (a) bałaganu nie ma bo kazdy pasek jest ułozony tak, że ma swoje miejsce i się z niego nie przesuwa, (b) wrażenie "mnogości" pasków jest zdecydowanie wieksze na tej fotce niz na żywo to wygląda (c) w odróznieniu od zazwyczaj produkowanych rurkowych ogłowi munsztukowych, to ma dodatkową podkładkę na potylicy - co zwiększa efekt na tym zdjęciu, ze na potylicy jest "za duzo"

ogólnie - fotka jest zrobiona z takiej perspektywy zeby własnie te paski pokazac a nie po to zeby powodowac przerazenie "ach, ileż tam pasków 😲" 😉

na zywo wygląda to zdecydowanie bardziej tak:
 
czyli po prostu wygląda jak oglowie munsztukowe z taka ilościa pasków jaka z reguły w takich ogłowiach wystepuje 😉

i mam nadzieję, ze tym razem udało mi się wreszcie skutecznie wytłumaczyc, ze naprawdę nie ma powodów do paniki 😉


a to ogłowie z Hooksa - śliczne, tez jestem ciekawa jak ono na zywo wygląda
Nie tlumacz Caroline. Jesli sliczne i tyle. Wole tak niz jak wlasnie w innych rurkach munsztykach, 2 pasku sa lyse a jeden ma sprzaczke na dole i zaburza mi dol.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
10 stycznia 2010 12:42
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 stycznia 2010 17:10
Dramka, tylko te wstawione przez Ciebie Passiery mają regulację nachrapnika po bokach, a to od p. Marka na potylicy, czyli musi się u góry zmieścić dodatkowa sprzączka, przez co boki wyglądają lepiej moim zdaniem, bo nie ma żadnych regulacji z boku.
Oto nadszedł czas na naszego Hooksa, identyczny jak królika, tylko brązowy. Jakość komórkowa, ciemno i sprzączka od skośnikz się przesunęła na pysk, więc wiocha na maksa, ale trudno. Zdjęcia poglądowe dla tych, którzy chcą się skusić, ja jestem zadowolona, dzisiaj pierwsza jazda testowa i było dobrze ( proszę zauważyć, że zrobiłam fajansiarskiego korasa na czubku głowy konisi, co by naczółek było widać).





Tutaj mina : co ja na to poradzę, żem taka piękna, no co?



I chyba to wszystko. Przypominam ogłowie za 160 złotych 🙂
nasze stuningowane ogłowie "Markowe" 🙂

Zatonia ... widzę, że i siodła mamym takie same  😉
powiedz mi, bo nie mogę się dopatrzyć - Twój naczółek jest rozszerzany w środkowej częsci - czy jednakowej grubości na całym obwodzie?

edit

Anaa - bardzo fajny naczólek
Zatonia, nachrapnik za mały?

Anaa, szał 😀
Naczółek jest minimalnie rozszerzany, ale nie tak bardzo jak nachrapnik. Wydaje mi się, ze efekt poszerzenia naczółka wynika z tego, ze nie jest podszyty takim "cyckiem" w środkowej części.

Fajnie, że ktoś ma taki sam zestaw tylko w innym kolorze. W sumie ja na karym koniu, Ty na kasztanie, jakbyśmy bliżej mieszkały to byśmy mogły się umówić i lansować po wsi 😉

Burza cały czas jesteśmy w fazie dopasowania, co nie pasuje, za wysoko, za ciasno?
Zatonia
Wybacz , ale mnie ogolnie jakoś to ogłowie nie pasuje. Nie wiem czy to kwestia urody konia, Jego koloru itp, czy koloru ogłowia, czy może dopasowania. Dziwnie wyglada, troche za małe mi sie wydaje... nie wiem.
Dopasowany dobrze, tylko za mały trochę 😉 a przynajmniej paski od nachrapnika są obok pasków policzkowych zamiast pod. Ale to wada kosmetyczna w sumie.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 stycznia 2010 17:44
Zatonia jaki rozmiar wziełaś? bo ja mam podobne zdanie jak dziewczyny- ogłowie trochę przymałe 😉

Anaa ale ślicznie! tak patrząc na Twoje ogłowie i na ogłowie Caro wiem, że koniecznie będę chciała rurkowy naczółek. 😀
Burza kumam, o co chodzi, ale nawet na zdjęciach reklamowych te paski są nad paskami policzkowymi(nie tak bardzo jak u mnie, ale jednak), więc chyba tak już będzie, większego nie miałabym możliwości dopiąć, latałby.

Hypnotaize nie sądzę, żeby było za małe, bo naczółek raczej odstaje  niż jest naciągnięty, wszystkie zapięcia są jeszcze z dużą możliwością regulacji. Może to dopasowanie i uroda ogłowia, bo uroda mojego konia jest bez zarzutu 😉 wybacz  😁

Mnie się tam podoba 8)

Edytka FULL 😉
nasze stuningowane ogłowie "Markowe" 🙂




Nachrapnik od p. Marka? Bardzo mi sie podoba
Zatonia
Nie chodziło mi o to czy koń jest ładny czy brzydki. Bo jest piekny. Chodziło mi raczej o urode w sensie, kształt głowy, pyska, wielkośc uszu...
Swoja droga zastanawiam sie czy czasem  zdjecia i ich kolorystyka spowodowana pogoda nie daja gorszego efektu niz jest pierwotnie 🙂
A to nasz nowy ursusowy hanower 🙂 zdjęcie niestety fatalne
Hypnotize, jak kupie aparat (najlepiej jakbym znalazła kogoś kto mi powie: kup ten) to jak będzie słońce i pogoda to zrobię wypasione zdjęcia grubej na łące z furą trawy w pysku i tym ogłowiem :P

Burza jest git, ale to przecież Dressage Donut, więc ładnemu we wszystkim ładnie🙂
Zatonia, oo tak, dobre foty zawsze chętnie widziane 🙂

No cóż, wolę go w meksykańcu ale on minimalnie bardziej woli hanowera 😉
🚫  a znasz kogoś kto mi doradzi jaki aparat kupić???
Zatonia - lans po wioskach, dobre  😉
btw - wydaje mi się, że jest to kwestia ułożenia, dopasowania ogłowia (po nasmarowaniu, wyrobieniu się będzie leżało znacznie lepiej - można też pokombinować z regulacją pasków policzkowych i zapięciem nachrapnika) ... inna sprawa, że telefon komórkowy nie jest najlepszym sprzętem do robienia "jakości katalogowej" zdjęć (beznadziejnie przekłamana perspektywa).

Burza - chłopakowi bardziej do twarzy w meksykańcu, ale rozumiem, że hanower nie wynika z potrzeby bycia modnym
królik, mało znam koni, które naprawdę fajnie wyglądaja w hanowerze- mój się do nich nie zalicza. Ale ja już nie kupię zwykłego ogłowia, tylko p.Marek 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się